STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY

STOWARZYSZENIE

WARSZTATY
ZIMA 2022

NAJBLIŻSZE
NOCLEGI

DOJAZD

ZAPRZYJAŹNIONE LINKI

KONTAKT


 


REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
kom. 530 434 883
 
 

INFORMACJE I REZERWACJA NOCLEGÓW
W WIATRAKU GOŚCINNYM OBOK OWCZARNI
DOSTĘPNA JEST POD NUMEREM TELEFONU:
18 262 22 66

 
 
2021
 

1 X (piątek)

BROWAR ŻYWIEC


Zespół „Browar Żywiec” wędruje z piosenką po Krainie Łagodności od ponad czterdziestu lat. Członkowie grupy śpiewają i grają piosenki turystyczne, liryczne ballady, poezję śpiewaną. Autorem większości piosenek zespołu jest Jurek Reiser. W piosenkach "Browaru Żywiec" można znaleźć nie tylko słowa i nutki sławiące piękno gór, lasów, potoków, ale również liryczne opowieści o zwykłych ludzkich sprawach, o codziennych kłopotach i radościach, o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności, o przemijaniu, o nadziei.
Sama nazwa "Browar Żywiec" powstała spontanicznie na jednym z rajdów Politechniki Krakowskiej, który to rajd kończył się w Milówce w Beskidzie Żywieckim. W tamtych czasach, w latach 70-tych, piwo żywieckie było synonimem czegoś doskonałego, niepowtarzalnego, nobilitującego i niestety bardzo trudno osiągalnego. Ale akurat wtedy w Milówce było go pod dostatkiem, co znakomicie pomogło w dyskusji nad wyborem nazwy dla zespołu.
Takie piosenki „browarowe” jak Jaworzyna, Wielki Wóz, Panna Kminkowa, Sierpniowy deszcz, Wróżby Wiosenne to dzisiaj klasyka piosenki turystycznej.
W czasie koncertów zespół prezentuje również piosenki innych autorów, piosenki, które – zdaniem zespołu – należy ocalić od zapomnienia. Obecnie w repertuarze zespołu znalazły się też całkiem nowe piosenki z muzyką Remigiusza Dyduły pisaną do wierszy Aleksandry Bacińskiej i Urszuli Janickiej-Krzywdy .
Przez trzydzieści trzy lata trzon zespołu stanowiły trzy osoby: Elżbieta Lech-Unarska, Jerzy Reiser i Remigiusz Dyduła. Później z przyczyn losowych ten skład zmieniał się. Aktualnie zespół występuje w składzie: Joanna Ulowska – śpiew, Joanna Kantor - skrzypce, Marcin Binasiak – gitara klasyczna, śpiew, Remigiusz Dyduła – gitara klasyczna, śpiew.

 
 

2 X (sobota)

BARTAS SZYMONIAK


Już po raz kolejny, BARTAS SZYMONIAK da koncert na deskach Muzycznej Owczarni. Za każdym razem są to wyjątkowe wydarzenia, na których słuchacze mogą na własne oczy i uszy przekonać się czym jest fenomen tworzenia jego unikatowego stylu BEATROCK. Po sukcesie najnowszej płyty i utworu „Wojownik z miłości", który był uczestnikiem koncertu przebojów ostatniego 57 KFPP Opole oraz jedną z czołowych kompozycji ostatnich notowań historycznej już Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia a także hymnem pandemii, były frontman kultowego Sztywnego Pala Azji i laureat IDOLA, nie zwalnia tempa. Jego kolejne single jak np. „Cierpliwość" stają się zarówno alternatywnymi jak i komercyjnymi przebojami. Na rok 2022 zapowiada premierę kolejnego wydawnictwa.To obecnie jedna z najbardziej oryginalnych i cenionych postaci na polskiej scenie muzycznej w muzycznej. Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trąbki, śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista – Mark Mantra czyli Michał Parzymięso. Duet stał się prawdziwym odkryciem dając dotychczas ponad 350 koncertów (!) gromadząc swoją wierną i oddaną publiczność, którą ma również u nas.

Koncerty Bartasa to każdorazowo wydarzenie na których usłyszymy utwory z całej dyskografii. Zarówno te z autorskimi tekstami jak przebojowy „Wojownik z miłości" czy „Cierpliwość" ale też te do słów B.Leśmiana czy z poprzedniej płyty Alarm - do słów A.Słonimskiego, T.Gajcego czy K.K. Baczyńskeigo co w roku jego twórczości staje się dodatkową atrakcją. Nie zabraknie też zapewne jego własnej wersji utworu "Wolność kocham i rozumiem" Chłopców z Placu Broni.

To wyjątkowa rozrywka dla każdego ale też uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję jak i nowatorstwo w sztuce //

 
 

8 X (piątek)

Luka Mazur Quartet
,,Impresje Świętokrzyskie"
Impresje świętokrzyskie to autorski projekt inspirowany świętokrzyskim folklorem. Tematy, tak piękne jak nieznane,
stały się źródłem dźwięków, którymi można zachwycać, bawić i wzruszać. Przede wszystkim jednak, w ciekawy,
nowatorski sposób, przybliżają współczesnemu słuchaczowi rodzimą, rdzenną, korzenną nutę.
Na program składają się starannie wybrane i opracowane melodie ludowe oraz kompozycje własne.

Luka Mazur Quartet tworzą:

Łukasz Mazur – fortepian (instrumenty klawiszowe)
Michael Jones – skrzypce, altówka
Max Kowalski – kontrabas elektryczny
Jakub Mazur – perkusja

 
 

9 X (sobota)

Irek Głyk Vibes Expression
feat. Piotr Matusik piano


Znakomity, porywający i niebanalny duet!

IREK GŁYK - ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer. Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej
oraz słynnej bostońskiej Berklee College of Music. Od lat związany z czołówką polskich muzyków jazzowych,
obecnie występuje również w trio ze swoimi dziećmi - Patryk Głyk - perkusja oraz Kinga Głyk - gitara basowa.
Na koncercie w Muzycznej Owczarni zagra materiał ze swojej ostatniej płyty "Vibes Expression" w duecie
z niezwykle uzdolnionym pianistą młodego pokolenia Piotrem Matusikiem.
Irek Głyk - wibrafon
Piotr Matusik - fortepian

 
 

DŁUGO BĘDZIECIE PAŃSTWO
PAMIĘTAĆ TEN WEEKEND !

 

15 X (piątek)

"Co się odwlecze to nie uciecze" Jedyny i niepowtarzalny
Andrzej Sikorowski
 
 

16 X (sobota)

Witamy po dłuższej nieobecności.
Jak zwykle wspaniała wspaniała
Elżbieta Adamiak

 
 

22 X (piątek)

Imreza zamknięta
 
 

23 X (sobota)

CHEAP TOBACCOsuper muzyka i super zespół! Cheap Tobacco - nominowani do Fryderyków 2019 oraz nadzieja roku magazynu Teraz Rock.
Frontmanka Natalia Kwiatkowska już 4 razy została wybrana bluesową wokalistką roku w Polsce. W ich muzyce energetyczny
vintage rock przeplata się z zadymionymi balladami, a mocne brzmienie balansowane jest delikatnym głosem charyzmatycznej wokalistki. Ich największą siłą są koncerty na żywo, zatem przyjdźcie sami zobaczyć, bo każdy występ obfituje w nowe wrażenia!

 
 

5 XI (piątek)
6 XI (sobota)

Sebastian Riedel
CreeJak co roku w pierwszy weekend listopada zapraszamy na rockowe zaduszki z zespołem Cree Sebastiana Riedela!
 
 

10 XI (środa)

HARD TIMES

Hard Times to czterech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę folku, trochę bluesa, czasem na smutno o miłości,
a czasem na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Nikt wcześniej z taką lekkością nie mieszał gospel z flamenco, ani bluesa z krakowską balladą. Płyta "Siedem" to już trzeci album w dotychczasowym dorobku zespołu, tym razem w pełni autorski i śpiewany po polsku.
Płyta "Siedem" zdobyła tytuł "Płyty Roku 2017" a Łukasz Wiśniewski zdobył tytuł "Wokalisty Roku 2017" w ankiecie "Blues Top”
czytelników kwartalnika "Twoj Blues”
Skład zespołu:
Łukasz Wiśniewski - śpiew, harmonijka, ukulele, gitara akustyczna, darbuka
Piotr Grząślewicz - gitara akustyczna
Grzegorz Bąk - gitara basowa, ukulele basowe
Jan Gałach - skrzypce, cajon

 

 

11 XI (czwartek)

W dzień niepodległości świetna grupa bluesowa
SAGITTARIUS

 Początek działalności blues-rockowej grupy Sagittarius to lata osiemdziesiąte. Uczestnik festiwalów: Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu koncert "Debiuty 85",Blues TOP Sopot, Jesień z Bluesem, Rawa Blues, Jarocin (występ nagrany przezradiową "Trójkę"), a także Muzyczny Camping w Brodnicy. Utwory "Deszczowy blues" i "Stary jeep" często gościły na antenie krajowych stacji radiowych, a także znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów Uniwersytetu Columbia w USA. Sagittarius występował na wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. Sagittarius akompaniował również Tadeuszowi Nalepie oraz występował jako suport przed jego koncertami. We wrześniu 2016 r. Sagittarius odbył trasę koncertową w USA. W trakcie koncertów w Chicago
i Nowym Yorku odbyła się premiera nowej płyty pt. “Sagittarius Blues Rock Band”. Jest to zbiór najlepszych (znanych oraz wcześniej nie publikowanych) piosenek zespołu, zaaranżowanych i nagranych na nowo. Polska listopadowa premiera tej płyty odbyła się w Krakowie w Harris Piano Jazz Bar. Od tego momentu zespół koncertuje promując tą płytę ...
 

 

12 XI (piątek)

Dłutowski Projekt

Dłutowski Project to grupa złożona z muzyków i przyjaciół, których muzyczne drogi przecinały się wielokrotnie przy okazji różnych projektów muzycznych. Liderem składu jest Krzysztof Dłutowski - hammondzista, który wraz z Tadeuszem Nalepą wchodził w skład legendarnej grupy Blackout a później Breakout. W 2021 roku zaprosił do współpracy wokalistę i gitarzystę Lestera Kidsona. Lester w czasie kilkunastoletniego pobytu w Kanadzie zaraził się miłością do bluesa. Tam przekonał się, że to żywa, energetyczna i radosna muzyka. Korzystając z nabytej wiedzy, wielkiego talentu i uporu konsekwentnie kreuje swój styl, w którym blues wzbogacony jest o elementy funky, korzennego rocka spod znaku Jimiego Hendrixa, a nawet jazzu. Lester obdarzony jest silnym głosem, którego dość ciemna barwa budzi skojarzenia z najlepszymi amerykańskimi wokalistami. W repertuarze znajdą się znane standardy oraz świetne kompozycje Lestera.
 

 

13 XI (sobota)

"SPiS"
Styczyński /Lekki/ Sierściu

Projekt "SPiS" Tworzą :
Jerzy Styczyński ( DŻEM) Piotr Lekki ( TSA- Michalski-Niekrasz-Kapłon) i Robert "Sierściu" Mastalerz (4SZMERY)
Muzycy pierwszy raz wystąpili wspólnie na dziesięcioleciu duetu "PiS", w krakowskim klubie "Drukarnia".
Spontaniczne pojawienie się Jurka Styczyńskiego, zaowocowało nawiązaniem stałej współpracy.
Jerzy Styczyński, wieloletni gitarzysta zespołu "DŻEM", kompozytor wielu przebojów tej grupy,
Muzyk bardzo chętnie uczestniczący w innych projektach muzycznych. Absolutna czołówka polskiej gitary.
Piotr Lekki , to gitarzysta zespołu "TSA-Michalski-Niekrasz-Kapłon" i "Evening Standard", producent muzyczny i autor projektu
"Bochnia Rocks" , ściągającego do Bochni najwybitniejszych muzyków z całego świata. W ramach tego projektu, Bochnię odwiedzili
już m.in : Richie Kotzen, Vinnie i Carmine Appice (Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Rod Stewart) , John Corabi ( Motley Crue, Dead Daisies) , Ron Bumblefoot (Guns N Roses), Paul Gilbert ( Mr. Big) Stu Hamm ( Joe Satriani, Steve Vai) i wielu , wielu innych.
Robert 'Sierściu" Mastalerz, to od 20 lat wokalista najlepszego w tej części europy coverbandu AC/DC, "4szmery". Gościnnie zaśpiewał
na płytach Jana Gałacha i krakowskiego 'Hellias". Współpracował z Piotrem Luczykiem (KAT) w Jego projekcie "Cover Festiwal", wystąpił jako gość na koncercie otwarcia "Śląskiego Szlaku Bluesowego" boku Sebastiana Riedla, Antymosa Apostolisa,
Leszka Windera i Jerzego Piotrowskiego. Razem z Piotrem jako duet "PiS" (Piotrek i Sierściu) otwierali koncerty akustyczne Kotzena, Corabiego czy Bumblefoota. W 2017 roku zarejestrowali w Radio "Rzeszów" płytę Live z utworami wielkich zmarłych Rock and rolla.
Udział w projekcie Jerzego Styczyńskiego, poza oczywistym wzmocnieniem składu, zmienia też troszkę formułę grania.
Wzbogacone solówkami Jurka utwory nabierają zupełnie nowego wymiaru.
Muzycy Wykonują kompozycje z repertuaru Deep Purple, Led Zeppelin, Whitesnake, Queen, Alice in Chains, AC/DC , Bon Jovi,
BLS i wielu , wielu innych.
 
 

19 XI (piątek)
20 XI (sobota)

DAREK KOZAKIEWICZ

 
 

26 XI (piątek)

WODZUZałożycielem zespołu jest były wieloletni muzyk Oddziału Zamkniętego i Old Brekaout, Dariusz „Wodzu" Henczel. Do współpracy
zaprosił basistę Sebastiana Wojnowskiego, który wcześniej występował z Johnem Porterem. Pozostali muzycy należą do młodszej
 generacji. Zespół WODZU gra muzykę rockową składająca się z własnych kompozycji oraz coverów takich klasyków jak Breakout,
Led Zeppelin czy Deep Purple.
Jesienią 2020r zespól nagrał płytę zatytułowaną „Samo życie". Na kanale You Tube można zobaczyć wideoklip pt. „ Skończyć już".
Zespół występuje w składzie:
Dariusz „Wodzu" Henczel – perkusja
Paweł Wardziński – gitara basowa
Michał Wardziński – wokal
Grzegorz Kudyba – gitara
Dominik Swat – gitara

 
 

27 XI (sobota)

KONCERT ANDRZEJKOWY

40 - lecie pracy artystycznej Andrzeja Nowaka

Andrzej Nowak & ZŁE PSY


KAWAŁ DOBREJ, GŁOŚNEJ, ROCKOWEJ MUZY Z JEDNYM Z NAJLEPSZYCH GITARZYSTÓW NASZEGO KRAJU, WSPÓŁZAŁOŻYCIELA  LEGENDARNEJ KAPELI TSA !!!
 
 

3 XII (piątek)
4 XII (sobota)

CARRANTUOHILL


Muzyka irlandzka w najlepszym wykonaniu!
 
 

27 XII (poniedziałek)

Kraków Street BandKraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, zgrabnie balansując między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Zepół zagrał niezliczoną ilość koncertów zarówno klubowych, jak i festiwalowych (m.in. Pol'and'Rock, czy węgierski Sziget), a płyta "Going Away" otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.
 
 

28 XII (wtorek)

CHEAP TOBACCOsuper muzyka i super zespół! Cheap Tobacco - nominowani do Fryderyków 2019 oraz nadzieja roku magazynu Teraz Rock.
Frontmanka Natalia Kwiatkowska już 4 razy została wybrana bluesową wokalistką roku w Polsce. W ich muzyce energetyczny
vintage rock przeplata się z zadymionymi balladami, a mocne brzmienie balansowane jest delikatnym głosem charyzmatycznej wokalistki. Ich największą siłą są koncerty na żywo, zatem przyjdźcie sami zobaczyć, bo każdy występ obfituje w nowe wrażenia!

 
 
2022
 
 

2 IV (sobota)
3 IV (niedziela)

ALE BOMBA! NAJLEPSZY GITARZYSTA JAZZ ROCKOWY ŚWIATA WYSTĄPI W MUZYCZNEJ OWCZARNI!
Scott Henderson


Scott Henderson - amerykański gitarzysta i kompozytor, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków stylistyki jazz fusion na świecie. Lista artystów z którymi grał przyprawia o zawrót głowy, a na jej szczycie są m.in. Chick Corea, Vicor Wooten, Joe Zawinul czy Jean Luc-Ponty. Członek supergrupy Tribal Tech. Od lat 90' jest regularnie obecny w zestawieniach na najlepszego gitarzystę jazz-rockowego na świecie, w tym wielokrotnie na miejscu pierwszym! Za rok 2019 Scott otrzymał od prestiżowego magazynu Jazz Times nagrodę dla najlepszego gitarzysty jazzowego na świecie. W tym samym plebiscycie Scott znalazł się na podium w kategorii Najlepszy Kompozytor 2019 za płytę People Mover. W tej kategorii nominowani byli tylko trzej inni artyści: Wayne Shorter, Esperanza Spalding i Pat Metheny.

W składzie z Archibaldem Ligonnière i Romainem Labaye trio zostało nazwane przez Jazz Times najlepszą grupą 2019 w kategorii: Electric/Jazz-Rock/Contemporary. W tym właśnie składzie zagrają w Owczarni!

Podczas koncertów w Owczarni Scott premierowo zagra materiał z nadchodzącej płyty, którą skomponował podczas pandemii. Rezerwacja biletów pod numerem telefonu 18 262 22 66, koszt 250 zł od osoby.

Scott Henderson (US) - gitara
Archibald Ligonnière (FR) - perkusja
Romain Labaye (FR) - gitara basowa