STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY


GRALI U NAS


STOWARZYSZENIE


WARSZTATY
 


NAJBLIŻSZE
NOCLEGI


DOJAZD


ZAPRZYJAŹNIONE LINKI


KONTAKT


 
REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
 

INFORMACJE I REZERWACJA NOCLEGÓW
W WIATRAKU GOŚCINNYM OBOK OWCZARNI
DOSTĘPNA JEST POD NOWYM NUMEREM TELEFONU:
18 262 22 66

 
 
27 IV 
(piątek)

FANTASTYCZNY POCZĄTEK DŁUGIEGO MAJOWEGO WEEKENDU
W MUZYCZNEJ OWCZARNI !


GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA
& AJAGORE

– „SKLEJAM SIĘ"... i nie tylko !!!Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek powraca z nową, jubileuszową płytą! Zupełnie nowe, zaskakujące brzmienie, energetyczne aranżacje zespołu AJAGORE. Wspaniałe, dojrzałe teksty Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Piotra Bukartyka. Koneserów, melomanów nie może zabraknąć na jednym z koncertów promujących to arcyciekawe wydawnictwo. Oczywiście nie zabraknie największych, niezapomnianych przebojów, które w odświeżonych aranżacjach na nowo odzyskują blask.

Przeżyj wspólnie z Grażyną jej 40-lecia pracy artystycznej!!!

UWAGA: SKLEJAM SIĘ NA WINYLU!
– WŁAŚNIE 27.04 W OWCZARNI PO RAZ PIERWSZY W POLSCE !!!
 

28 IV 
(sobota)
PIOTR
WYLEŻOŁ
BANDSUPER WYBITNY KONCERT!!!

Piotr Wyleżoł po kilku latach przerwy reaktywuje koncepcję kwintetu z pogranicza muzyki akustycznej i elektrycznej. Do współpracy zaprosił znakomitych muzyków młodego pokolenia:
Szymona Mikę na gitarze​ (m.in. zwycięzca Międzynarodowego konkursu gitarzystów im. Jarka Śmietany)​
Marcina Kaletkę na saksofonie​ (wykładowca renomowanego Wydziału Jazzu AM w Katowicach)​
Maxa Muchę na bas​ie (członek europejskiego składu Christiana Scott'a),
​oraz zjawiskowego, 21-letniego perkusistę ​pochodzącego z​ Budapesztu Davida Hodka, który został niedawno zaproszony​ ​do współpracy przez samego Quincy Jones'a!!

Program to istny fajerwerk stylów. Od akustycznie brzmiącego jazzu, przez funk, rytmy drum'n bass i hip-hop po ciężkie prawie rockowe brzmienie.
Zespół zaprezentuje muzykę przygotowywaną na nowy album.
Przypomnijmy tylko że poprzedni skład Quintetu Piotra Wyleżoła był zapraszany na najbardziej renomowane światowe festiwale jak Jazz Baltica, Leverkusen Jazz Tage, czy London Jazz Festival​, zaś najnowszy album pianisty HUMAN THINGS ukazał się w legendarnej serii Polish Jazz!​​

Piotr Wyleżoł - wybitny polski pianista, kompozytor. "Jeden z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej" według londyńskiego miesięcznika Blues&Soul. W swej twórczości od lat nie ogląda się na mody i trendy lecz podąża w własnym indywidualnym kierunku, co jego muzykę czyni wyrazistym głosem we współczesnym świecie jazzu. Karierę rozpoczynał w zespołach Janusza Muniaka i Jarka Śmietany już podczas studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Laureat wielu renomowanych międzynarodowych konkursów jazzowych, m.in. „Jazz Juniors", „Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej", „Jazz nad Odrą" (nagroda indywidualna dla najlepszego instrumentalisty), „Pomorska Jesień Jazzowa" („Klucz do kariery"). Współpracował z wieloma artystami polskiego i światowego jazzu, w tym gronie znajdują się m.in. Stephen Riley, Billy Hart, Gary Bartz, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Ewa Bem i wielu innych. Ma na swoim koncie 7 autorskich albumów​, ​z czego ostatni Human Things nagrany w legendarnej serii Polish Jazz.​​ ​Występował w kilkudziesięciu krajach świata, właściwie na wszystkich kontynentach. Prezentował swoje zespoły na wielu renomowanych w świecie jazzu festiwalach, jak choćby "Jazz Baltica", czy "Leverkusen Jazz Tage", "London Jazz Festival". Poza działalnością koncertową od 2007 roku prowadzi również klasę fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej w Krakowie.
 

 

29 IV 
(niedziela)
ORNETTE


ORNETTE to nowa droga basisty zespołu "ODDZIAŁ ZAMKNIETY". Album "Twarzą w twarz", który ukazał się w listopadzie 2015 roku, stanowi zwieńczenie jego 20-letniej przygody muzycznej. Mimo swojej niekomercyjności krążek budzi spore zainteresowanie zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów jak i mediów. Utwory" Możesz zostać na noc", "Twarzą w twarz" i "Baw się" gościły na liście Antyradia, zajmując na niej miejsca w pierwszej dziesiątce a ballada "Nie zapomnę" kilkakrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radia Olsztyn. Marek Wiernik - słynny głos Polskiego Radia - chętnie sięga w swoich audycjach po utwór "Spowiedź". Trasa promująca krążek - od Gdańska aż po Wiedeń - obejmowała ponad 60 koncertów. Koncert zespołu "ORNETTE i Przyjaciele" podczas X Festiwalu imienia Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim był okazją do nagrania teledysku, którego premiera w Teleexpressie przypieczętowała sukces ORNETTE. Koncert ten był poświęcony koledze z zespołu "Heaviemu" Piotrowi Wrzosowskiemu. Na scenie pojawiło się wielu gości m. in. Andrzej Urny, Maciej Mąka, Monika Bożyk, Marcin Bracichowicz , Wojciech Kidoń, Tomasz Josheph Bracichowicz, Marcin Dyjak oraz Grzegorz Babisz, który dołączył do składu. Zespół zagrał także koncerty z zespołami PERFECT o raz DŻEM. Koncerty te były bardzo dobrze przyjęte zarówno przez publiczność jak i muzyków.
Obecnie zespół ORNETTE rozpoczyna pracę nad nową płytą oraz planuje trasę koncertową w wersji unplagged. W planach zespołu znajduje sie nwydanie koncertu ORNETTE Akustycznie w wersji DVD Koncert został zarejestrowany 29 Kwietnia 2017 w "Centrum Dźwięku i Słowa" w Niepołomicach
Skład zespołu tworzą
Grzegorz Ornette Stępień - voc/bass
Piotr Bzyk Sokołowski -guit/voc
Grzegorz Babisz -guit/voc
Filip FiFi Woźniak - perkusja

 

30 IV 
(poniedziałek)
TREBUNIE
TUTKI


TREBUNIE-TUTKI
– to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.
Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej.
Trebunie-Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, chórem „African Head Charge”, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej
i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy Nową Muzykę Góralską.
Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. W ostatnich latach zespół koncertował m.in. w wielu krajach europejskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Azerbejdżanie, Chinach, USA i w Indiach, a już za tydzień wybiera się do Armenii. W dorobku zespołu znalazł sie projekt symfoniczny w orkiestracji Bartłomieja Gliniaka, autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki - „Legenda Tatr”. Premiera odbyła się w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina z udziałem zespołu Trebunie-Tutki oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Łódzkiej.
We wrześniu 2016r. ukazał się album "Duch Gór", nagrany z gruzińskim kwintetem Urmuli. Utwory z płyty znalazły się w grudniu i styczniu na liście Top Twenty ogolnoświatowej Transglobal World Music Chart i na antenach radiowych w USA , Australii, w Niemczech, Luxemburgu, Estonii, Francji i we Włoszech.

1 V
(wtorek)

2 V
(środa)


KAREN EDWARDS
FENOMENALNE DWA KONCERTY!!!
KAREN EDWARDS W MUZYCZNEJ OWCZARNI!!!
Karen Edwards, amerykańska wokalistka i pianistka jazzowa, absolwentka klasy fortepianu North Texas University. Jej pierwszym nauczycielem był ojciec, który prowadził chór w kościele baptystów w rodzinnym Greenville. Karen Edwards szybko dała się poznać jako utalentowana, ekspresyjna wokalistka, akompaniująca sobie na fortepianie. Występowała w klubach i teatrach Nowego Jorku, Los Angeles i Atlanty. Współpracowała m.in. ze Steviem Wonderem, Tonym Bennettem, Pharoahem Sandersem i Princem. Była wielokrotnie nominowana do nagrody Grammy w kategorii „Best Jazz Performance". Często koncertuje w Europie i w Polsce, gdzie przez kilkanaście lat współpracowała z Jarosławem Śmietaną; występowali wspólnie w kraju i za granicą, zarejestrowali m.in. albumy: „Everything Ice" (2002) i „I Love the Blues" (2011). Karen Edwards dysponuje fenomenalnym głosem o rozległej skali i charakterystycznej, lekko matowej barwie. W swych żywiołowych interpretacjach łączy elementy jazzu, soulu, bluesa i doskonały warsztat pianistyczny.

WYKONAWCY
Karen Edwards vocal
Frank Parker Jr. perkusja
Adam Szabas Kowalewski kontrabas 
3 V 
(czwartek)

HANNA BANASZAK 

4 V 
(piątek)
5 V 
(sobota)
CHEAP
TOBACCO


Cheap Tobacco, to wyznacznik jakości. To więcej niż koncert. To cała paleta emocji i doznań, od wzruszenia po taneczny trans. To coś, co działa na wszystkich, niezależnie od wieku. To muzyka i ludzie, którzy uzależniają. To wartość, do której się wraca i odkrywa w niej zawsze coś nowego. Cheap Tobacco w ciągu 6 lat istnienia zagrało już ponad 300 koncertów w Polsce i za granicą. Wystąpili m.in. na Rawa Blues, Juwenaliach, Suwałki Blues Festival, Bochum Total. Zespół w swojej historii zdobył wiele nagród Grand Prix oraz nagród publiczności. Wokalistka zespołu została uznana za najlepszy bluesowy głos w Polsce w 2015 i 2016 roku, ponad to zespół został okrzyknięty odkryciem roku 2013. Po wydaniu debiutanckiego albumu "Promises Of Tomorrow" zespół zagościł ze swoją muzyką w radiowej "Trójce" zyskując uznanie redaktorów muzycznych takich jak Piotr Baron, Jan Chojnacki czy Wojciech Mann. Od kilku lat zespół podbija serca publiczności w całej Polsce.


 

 
11 V 
(piątek)
ANIA
SZARMACH


Ania Szarmach Shades of Love
Ania Szarmach soulowo-jazzowy muzyk, absolwentka studiów dziennych Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Jako wokalistka, kompozytorka, producent gościnnie brała udział w wielu muzycznych krajowych i międzynarodowych projektach. Jej głos można usłyszeć na kilkudziesięciu albumach. Współpracowała m.in. z takimi artystami jak Anna Maria Jopek, Marcin Wasilewski, Adam Bałdych. Koncerty Ani Szarmach utrzymane są w niemal intymnej konwencji, która wprowadza słuchacza w najbliższy kontakt z żywą muzyką. Niesamowita energia bijąca ze sceny zaraża wszystkich słuchaczy, którzy na długo pozostają we władaniu nieziemskiego głosu Ani oraz jej zespołu.
Najnowsza płyta Ani Szarmach "Shades of Love" to fascynująca podróż przez dźwięki i muzyczne światy. Ta fantastyczna produkcja jest inteligentna, zaskakująca, genialnie zaaranżowana i świetnie zaśpiewana.
 

12 V 
(sobota)
MARCIN
WASILEWSKI
trio


Trio Marcina Wasilewskiego (Marcin Wasilewski- lider, fortepian; Sławomir Kurkiewicz – kontrabas; Michał Miśkiewicz- perkusja) to najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe i jedyny w całości polski zespół w uznawanej za najważniejszą wytwórnię jazzową świata- ECM Records z Monachium. We wrześniu tego 2018 roku ukaże się piąty nagrany dla ECM Records (dziewiąty w całej dyskografii Tria) i pierwszy w historii tego zespołu album koncertowy, zarejestrowany podczas Middleheim Jazz Festival 2016 w Antwerpii. Muzycy w 2019 roku będą obchodzić 25- lecie wspólnej pracy artystycznej w niezmiennym składzie. Po ponad dwudziestu czterech latach wspólnego grania koncerty tego wybitnego Tria potwierdzają tezę, że muzycznie stanowią jeden doskonale rozumiejący się, perfekcyjnie brzmiący organizm. Przez 15 lat muzycy Tria tworzyli znakomity Kwartet Tomasza Stańki, z którym nagrywali kolejne albumy dla ECM i koncertowali na całym świecie. Członkowie MWTrio, razem lub osobno, współpracowali również z takimi gwiazdami jazzu, jak: Charles Lloyd, Al Foster, Branford Marsalis, Jan Garbarek, Nils Petter Molvær, Gianluigi Trovesi, John Surman, Louis Sclavis, Arthur Blythe, Joe Lovano, Bernt Rosengren, Dino Saluzzi, Bobo Stenson, Anders Jormin, Manu Katché, Jon Christensen i wielu innych. Sam lider- Marcin Wasilewski to ceniony nie tylko przez fanów jazzu pianista, został uznany w 2005 roku przez wybitnych znawców i krytyków jazzu w ankiecie amerykańskiego prestiżowego magazynu jazzowego Down Beat za ‘wschodzącą gwiazdę’ światowej pianistyki jazzowej, zaś w Polsce- zaraz po Tomaszu Stańce jest laureatem największej liczby Fryderyków w kategorii muzyki jazzowej- aż ośmiu: 4- krotnie nagradzany Fryderykiem jako Jazzowy Artysta Roku (2005, 2009, 2012, 2015), a wraz ze swoim Triem- 4- krotnie otrzymali statuetkę Fryderyka z Jazzowy Album Roku (2001, 2005, 2009, 2015) oraz wielokrotnie wybierani przez polskich fanów jazzu najlepszym „Akustycznym Zespołem” w corocznej ankiecie magazynu Jazz Forum. „Marcin Wasilewski Trio to najważniejszy dzisiaj w Europie zespół akustycznego jazzu, doskonale odnajdujący się w każdej z najbardziej karkołomnych konfiguracji.”- Dionizy Piątkowski/ Era Jazzu, autor polskiej Encyklopedii Jazzu “Polish pianist Marcin Wasilewski’s trio is one of the best to appear on the European jazz scene in the past decade.” - The Guardian ’’W całej historii polskiego jazzu nigdy nie mieliśmy zespołu takiego, jak Marcin Wasilewski Trio. Ci muzycy zaskakują mnie każdego dnia. Oni po prostu stają się coraz lepsi…’’ - Tomasz Stańko Trio Marcina Wasilewskiego wystąpi na dwóch koncertach podczas najważniejszych targów jazzowych na świecie JAZZAHEAD 2018 w Bremie, uświetniając polską obecność. Marcin Wasilewski Trio Marcin Wasilewski- fortepian Sławomir Kurkiewicz- kontrabas Michał Miśkiewicz- perkusja


 

WEEKEND RODZINY SIKOROWSKICH
18 V 
(piątek)

Andrzej Sikorowski i Jacek Królik


 
19 V 
(sobota)

Maja Sikorowska & Przemek Sokół Orkestar

Maja Sikorowska ma za sobą kilka lat pracy estradowej z zespołem Pod Budą. Śpiewa także w duecie ze swoim ojcem – Andrzejem Sikorowskim, z którym nagrała trzy płyty: Kraków–Saloniki (płyta nominowana do nagrody Fryderyka), Sprawa rodzinna oraz Śniegu cieniutki opłatek. W 2011 roku nagrała wraz z Kroke płytę AVRA, zaśpiewaną w całości w języku greckim. Obecnie współpracuje z Przemkiem Sokołem, trębaczem, kompozytorem i aranżerem, który zafascynowany jest muzyką etniczną. W 2011 roku Przemek Sokół stworzył zespół Sokół Orkestar. Wszyscy artyści uczestniczący w projekcie to wykształceni muzycy, większość absolwenci Akademii Muzycznych. Na repertuar zespołu składają się autorskie piosenki Przemka, utwory pełne bałkańskiej energii, piorunująca siła instrumentów dętych blaszanych w ethno-rockowej odsłonie, a także stare melodie z terenów Polski w nowoczesnych aranżacjach. W czerwcu tegoż samego roku ukazała się pierwsza płyta zespołu Sokół Orkestar - SLAVIC SOUL. Wraz z Mają Sikorowską przygotowują wspólną płytę, która utrzymana będzie w bałkańskiej stylistyce z polskimi i greckimi piosenkami.
 
 
25 V
(piątek)
 

MUZYKA IRLANDZKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE !!!
CARRANTOUHILL
30 LAT NA SCENIE !!!
 

 
26 V 
(sobota)
PIOTR
WYLEŻOŁ


Piotr Wyleżoł, liryk fortepianu, niezrównany improwizator, subtelny kolorysta, którego londyński miesięcznik „Blues&Soul” uznał za jednego z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej, prezentuje nowy album z autorskimi kompozycjami osadzonymi w tradycji jazzu i muzyki polskiej.
Planował karierę klasycznego pianisty, jednak niepokorna natura i potrzeba nieskrępowanej ekspresji doprowadziły go do jazzu. Jego talent został dostrzeżony już podczas studiów w Akademii Muzycznej w Katowicach – wkrótce dołączył do zespołów Janusza Muniaka i Jarka Śmietany. Przez kolejne lata współpracował z czołowymi artystami polskiej i światowej sceny, m.in. Tomaszem Stańką, Urszulą Dudziak, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Szukalskim, Ewą Bem oraz Stephenem Rileyem, Billym Hartem, Garym Bartzem, Nigelem Kennedym. Występował na wszystkich kontynentach, był gościem renomowanych festiwali (Jazz Baltica, Leverkusener Jazz Tage, London Jazz Festival), zdobywał laury na prestiżowych konkursach, m.in. Jazz Juniors, Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej, Jazzie nad Odrą (nagroda indywidualna dla najlepszego instrumentalisty), Pomorskiej Jesieni Jazzowej („Klucz do kariery”), nagrał siedem autorskich albumów. Działalność koncertową łączy z pracą dydaktyczną – od 2007 jest związany z Katedrą Muzyki Współczesnej Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie prowadzi klasę fortepianu jazzowego.
Po solowym, doskonale przyjętym „Improludes”, Piotr Wyleżoł zaproponował album z muzyką napisaną na większy skład – „Human Things” to projekt szczegółowo przemyślany, imponujący rozmachem i bogactwem środków. Śpiewne tematy wsparte zaawansowaną harmonią, oryginalna, daleka od schematów forma, szczególna rola fortepianu, wyrafinowane improwizacje lidera i zaproszonych artystów sprawiają, że muzyka „Human Things” wykracza poza utarte formuły gatunku. Jednym ze znaków rozpoznawczych projektu jest brzmienie. Dzięki precyzyjnej selekcji instrumentów i pomysłom aranżacyjnym, lider uzyskał sound o niezwykłej jednorodności, szerokim paśmie i ciepłej pastelowej barwie. Ważnym czynnikiem formotwórczym jest kontrast – obszerne partie aranżowane z kunsztowną, często polifoniczną fakturą, tworzą przeciwwagę dla linearnych, wyrównanych dynamicznie epizodów fortepianu. Pełni on rolę łącznika między instrumentami melodycznymi a sekcją rytmiczną, rozwijając materiał tematyczny i scalając kolejne fragmenty utworów. Improwizacje pianisty i pozostałych muzyków nie stanowią, jak to się często zdarza, wydzielonych fragmentów, rządzących się własnymi prawami. Wszystkie zostały podporządkowane nadrzędnej koncepcji formy, wyróżniającej się symetrią i zwartą strukturą. Liryczny klimat i wyciszona ekspresja pozwalają skupić się na detalach – smakowite harmonie, rozwiązania fakturalne, metryczne i artykulacyjne dodają muzyce blasku i klasycznej elegancji. Artysta po mistrzowsku rozplanował dramaturgię albumu. Budowana stopniowo, jakby na obrzeżach głównych zdarzeń, osiąga apogeum w ostatnim utworze.
Do realizacji swojego projektu Piotr Wyleżoł zaprosił znakomitych wykonawców – trębacz Robert Majewski, puzonista Grzegorz Nagórski, kontrabasista Michał Barański i perkusista Michał Miśkiewicz to artyści o ogromnym doświadczeniu, dorobku i niekwestionowanej pozycji w Polsce i Europie. Partie wokalne w utworze tytułowym, swoistym hymnie albumu, wykonuje charyzmatyczny duet: ikona polskiej wokalistyki jazzowej Aga Zaryan oraz młody, utalentowany Grzegorz Dowgiałło. I wreszcie gość specjalny – amerykański saksofonista tenorowy i sopranowy Dayna Stephens, artysta wyjątkowy, zapraszany do współpracy przez najlepszych: Brada Mehldaua, Larry`ego Grenadiera, Erika Harlanda, Kenny`ego Barrona.
„Human Things” to z jednej strony wielowątkowy muzyczny esej, z drugiej, przekonująca próba określenia postawy twórczej lidera, który dystansując się od chwilowych mód, trendów, podąża konsekwentnie własną drogą. Tytuł albumu akcentuje humanistyczny aspekt muzyki Piotra Wyleżoła, jej intymny, emocjonalny charakter.

Bogdan Chmura


 

 

ADAM CZERWIŃSKI I JEGO GOŚCIE
 
31 V
(czwartek)

Adam Czerwiński Trio MAP, W programie Polskie Przeboje, Promocja nowej płyty

Adam Czerwiński-perkusja
Marcin Wądołowski-gitary
Piotr Lemańczyk-bass

 
1 VI 
(piątek)

Wojciech Karolak Band Plays the Blues

Wojtek Karolak Organy Hammonda
Marcin Wądołowski-gitary
Piotr Lemańczyk-bass
Adam Czerwiński-perkusja

 
2 VI
(sobota)

Karolak-Czerwiński SUPER SESSION feat Ślusarczyk, Lemańczyk, Wądołowski
 
8 VI 
(piątek)9 VI
(sobota)


TADEUSZ WOŹNIAKTadeusz Woźniak debiutował w 1966 pod pseudonimem „Daniel Dan” w zespole Dzikusy podczas I Radiowej Giełdy Piosenki.
Jako gitarzysta grał m.in. z Niebiesko-Czarnymi i Czesławem Niemenem, śpiewał z grupą Czterech i z tą grupą dokonał
pierwszych nagrań archiwalnych dla 3 programu PR oraz płytowych. Jako kompozytor zadebiutował w 1967 roku,
pisząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Od 1968 występuje jako solista, śpiewając najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniując sobie na gitarze.
Komponuje także muzykę teatralną i filmową, tworzy spektakle muzyczne i musicale. Jako wykonawca największe sukcesy
odnosił pod koniec lat 60. i w latach 70.
Tadeusz Woźniak ma w swoim dorobku muzykę do ponad 200 piosenek, prawie 100 inscenizacji w teatrach dramatycznych,
wielu przedstawień telewizyjnych, programów poetyckich i artystycznych oraz filmów animowanych. Piosenki z jego muzyką
wykonywali m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Anna Chodakowska, Bernard Ładysz, Marcin Bronikowski, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Wojciech Malajkat, Jolanta Majchrzak-Woźniak, Krzysztof Majchrzak czy grupa Locomotiv GT.
Muzyka Woźniaka, choć stanowiła integralną część wielu sztuk teatralnych, była też niezależnie nagradzana na festiwalach
sztuk teatralnych. Artysta otrzymał nagrodę za muzykę do Wesela Stanisława Wyspiańskiego w reż. R. Kordzińskiego,
Odprawy posłów greckich Jana Kochanowskiego w reż. A. Witkowskiego, Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa
w reż. A.M. Marczewskiego.
W 2005 został odznaczony przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Najpopularniejsze piosenki: Hej, Hanno, Smak i zapach pomarańczy, To będzie syn, Zegarmistrz światła - nagrodzona na Festiwalu
Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 r. Jest również autorem muzyki i wykonawcą piosenki Pośrodku świata, otwierającej każdy
 odcinek popularnego serialu Plebania. Wystąpił również w kilku odcinkach tego serialu.
W 2015 r. nagrał także utwór Smak i zapach pomarańczy w duecie z Elwirą Mejk.
14 stycznia 2014 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia artystyczne.

 
22 VI 
(piątek)
Szymon Klima Quintet


Zapraszamy na koncert zespołu Szymon Klima Quintet promujący znakomity album „Folwark” (2018). Twórcy projektu zabiorą słuchaczy w niezwykłą muzyczną podróż, prezentując instrumentalne impresje w nurcie muzyki improwizowanej, inspirowane szeroko pojętym folklorem muzycznym, wywodzącym się z różnych regionów Polski. Te niezwykłe kompozycje stanowią przełamanie stylów muzyki jazzowej, rockowej, bluesowej i kreatywnej, stąd doszukać się w nich można całego wachlarza różnorodnych twórczych brzmień. Zespół Szymon Klima Quintet tworzy pięciu utalentowanych muzykówinstrumentalistów, reprezentujących odmienne środowiska, artystyczne wizje i muzyczne doświadczenia:

Szymon Klima już jako dziecko okrzyknięty został w brytyjskiej prasie "cudownym dzieckiem klarnetu”. W repertuarze klasycznym występował jako solista na całym świecie. Jest pomysłodawcą i liderem cenionych projektów z pogranicza muzyki klasycznej, jazzowej i współczesnej: „Lutosławski Retuned”, „Roby Lakatos with Polish Friends” oraz „Free-Folk-Jazz”. Od 2013 roku Szymon Klima jest endorserem amerykańskiej firmy produkującej sprzęt do instrumentów D’addario.

Jakub Mizeracki – gitarzysta, który rozwijał swoje umiejętności pod okiem takich pedagogów jak Karol Ferfecki, Marek Napiórkowski czy Rafał Sarnecki. Jest laureatem Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz nad Odrą. Został także wyróżniony nagrodą indywidualną na XIV Międzynarodowym Konkursie Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. Ważnym osiągnięciem było zajęcie II miejsca w kategorii indywidualnej podczas festiwalowego konkursu Grupa Azoty Tarnów Jazz Contest.

Dariusz Rubinowski – saksofonista, założyciel zespołu Rejoice Quartet, z którym zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Jazzowym School&Jazz w Lubaczowie oraz I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Jazzowympodczas6th Grupa Azoty Tarnów Jazz Contest. W roku 2015 wraz z założonym przez siebie zespołem Skickiskiuk zajął II miejsce w konkursie Blue Note Competition w Poznaniu, a w roku następnym otrzymał Grand Prix na Indywidualność Jazzową podczas 52. festiwalu Jazz nad Odrą. Współpracował m.in. z dr Maciejem Fortuną, Attillą Muhel, Marcinem Jahrem, Klaudiusem Kováč, Rafałem Sarneckim czy Leszkiem Możdżerem.

Adam Kowalewski – kontrabasista i basista jazzowy, kompozytor, wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz doktor sztuk muzycznych w zakresie instrumentalistyki. Współpracował z międzynarodowymi gwiazdami, takimi jak m.in. Bennie Maupin, Eddie Henderson, Gary Bartz, John Abercrombie czy Kevin Mahogany. Uczestniczył we wszystkich ważniejszych festiwalach jazzowych w Polsce i na całym świecie. Brał udział w nagraniu ponad 40 płyt, w tym dwóch autorskich. W swoim dorobku –oprócz repertuaru jazzowego –ma również płyty z artystami z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej. W latach 2006-2013 współpracował z Nigelem Kennedym, dając liczne koncerty z Nigel Kennedy Quartet oraz Nigel Kennedy Quintet w całej Europie, a także w Japonii, Chinach, Australii czy Izraelu.

Jakub Miarczyński – perkusista, który współpracuje z zespołami wykonującymi szeroko pojętą muzykę jazzową, a także udziela się sesyjnie. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i zagranicznych festiwali i konkursów. Współpracował z takimi wykonawcami jak Mark Helias, Ralph Alessi, Willem von Hombracht, Piotr Wojtasik, Maciej Fortuna, Roy Patterson, Piotr
Wojtasik, Greg Ward II, Michał Barański, Eric Allen czy Leszek Możdżer. Wraz z formacją Maciej Fortuna-Słowiański wykonał pierwszy jazzowy koncert na dnie wulkanu Thrihnukagigur. Posiada certyfikat nowojorskiej School for Improvisational Music.


 

23 VI 
(sobota)
MIKE PARKER'S
TRIO
THEORY


Sławek Pezda – saksofon tenorowy
Mike Parker – kontrabas
Frank Parker – perkusja

Liderem tria jest nowojorski kontrabasista i kompozytor Mike Parker, wspomagany przez perkusistę Franka Parkera (członka kwartetu amerykańskiego wokalisty Nr 1 Kurta Ellinga, dwukrotnie nominowanego do nagrody Grammy). Do dwójki amerykańskich muzyków dołączył polski muzyk – saksofonista tenorowy Sławek Pezda. Muzycy stworzyli nową, będącą następstwem poprzedniego projektu Mike'a Parkera w kwintecie „Unified Theory", pełną energii formację Mike Parker's Trio Theory. W formacie jazzowego tria zamknięto energię muzyki rockowej, wrażliwość klasyki, fakturę awangardy oraz rytmiczną i harmoniczną różnorodność nowoczesnego jazzu. W tym składzie nie brakuje niczego, jest za to wszystko, co w jazzie być powinno: oryginalność, świeżość, nieprzewidywalność, grupowa symbioza w improwizacji oraz poczucie humoru.


 

24 - 30 czerwca 2018
FESTIWAL SUPPORTÓW - WARSZTATY MUZYCZNE
7 VII 
(sobota)
HALINA
KUNICKA


SPOTKANIE AUTORSKIE POŁĄCZONE Z RECITALEM
(PROWADZENIE ANDRZEJ KURDZIEL)
"Świat nie jest taki zły"Halina Kunicka Polska piosenkarka urodzona we Lwowie Jest jedną
z najbardziej lubianych polskich piosenkarek od lat i od lat ta
popularność utrzymuje. Znają ją wszyscy : jak zresztą mogli by jej nie
znać ,jeśli - 14 albumów płytowych rozkupiono w nakładzie
przekraczającym ponad milion egzemplarzy, a jej trzy Złote Płyty
potwierdzają to ogromne zainteresowanie słuchaczy.. -ponad 3000 razy
występowała już w Polsce ze swym recitalem. . .Do jej największych
przebojów należą „Orkiestry dęte", „Niech no tylko zakwitną
jabłonie", „Lato, lato czeka", „Od nocy do nocy", „To były
piękne dni". Śpiewa różnorodny repertuar. Wiele piosenek napisali
specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll.
Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse
rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem po Polsce, ale
także w Europie, Izraelu, USA, Kanadzie i Australii. W 1972 r.
reprezentowała Polskę w zespole artystów na Olimpiadzie. W paryskiej
Olimpii śpiewała wraz z innymi polskimi wokalistkami.

 


8 - 22 LIPCA
XXXIII i XXXIV WARSZTATY MUZYCZNE
JAWORKI 2018

 
27 VII 
(piątek)
MABASO


MABASO- Fantastyczny koncert. Kto go przegapi będzie żałował !!!

Jedna z wielu recenzji:
„MaBaSo" to nazwa zespołu utworzona z pierwszych sylab nazwisk członków tria Bernarda Maselego.Skład trio jest naprawdę zacny –oprócz lidera są w nim jeszcze Michał Barański i Daniel Soltis.

Co gra Benek, niby wszyscy wiemy– ten muzyk zapisał całkiem spory kawał polskiego fusion (Walk Away,Globbetrotters, Maseli/Ścierański,dziesiątki gościnnych nagrań u innych
wykonawców), a teraz zapisuje wraz z zespołem Deana Browna kawałek fusion amerykańskiego na światowym poziomie.Jego nieprawdopodobny życiowy optymizm, pogoda ducha i poczucie humoru słyszalne jest w każdym dźwięku, jaki Maseli wydobywa
ze swojego tajemniczego instrumentu.Jest oczywiście niedoścignionym wirtuozem Mallet Kat (jak i akustycznego wibrafonu) i muzykiem obdarowanym niezwykłą plastyczno-muzyczną wyobraźnią.Dzięki temu z powodzeniem radzi sobie także z koncertami solo.
MaBaSo to zapis koncertu trio,a płyty koncertowe – poza nielicznymi wyjątkami
– to taka trochę droga na skróty, czy pójście na łatwiznę.Nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania,LIVE to trochę jak Greatest Hits czy płyta ze standardami
– trzeba mieć naprawdę dużo do przekazania,żeby zapis koncertu (a klubowego to już w ogóle) był interesujący dla kogoś poza tymi, którzy na tym koncercie byli.
Panie i Panowie! Płyta Sunshine Of Your Love miażdży!
Nie słyszałem ich dotąd na żywo, jestem sceptykiem,jeśli chodzi o płyty live, a tej płyty słuchałem przez kilka dni z rzędu! Fusion najczystszej wody: harmonie, melodyjność, improwizacje, brzmienia,time, lekkość, energia, humor! Maseli jest świetnym liderem, z jednej strony jest autorem całości materiału (z wyjątkiem tytułowego „Sunshine Of Your Love", lecz o tym za chwilę), ale zostawia kolegom przestrzeń do pokazania „siebie". Tu na oddzielne peany zasługuje Michał Barański. Żeby się nie rozpisywać za długo – dynamit w palcach i brzmieniu, melodyjność, nieprawdopodobna wirtuozeria – absolutnie światowa sytuacja! Jaco niewątpliwie się uśmiecha, siedząc na chmurce i słysząc jego grę...
A wspomniany utwór Creamów to wytrych. Prosty bluesik oparty na nośnym riffie, czyli tak zwany „samograj"– zgodnie z zasadą Mamonia – zawsze się podoba.Czyli jakby znów trochę pójście na łatwiznę? Nic z tych rzeczy! MaBaSo definiuje od nowa ten utwór,a ten utwór niejako definiuje kierunek muzyczno-graficzny zespołu. Bo nie sposób nie wspomnieć
o oddającej ducha nagrania okładce płyty stworzonej przez coraz mocniej kojarzonej z jazzem znakomitej projektantki Agnieszki Sobczyńskiej.Płytę z czystym sumieniem serdecznie na wakacje zalecam!
Jerzy Szczerbakow.


Skład:
Bernard Maseli -el vibes (Walk Away,Young Power,Music Painters,The Globetrotters.Dean Brown Band)
Michał Barański -el. bass (Aga Zaryan,Tomasz Stańko,Nigel Kennedy)
Daniel "Dano" Soltis-drums (Słowacja) -(Vertigo,IMT Smile,Steve Walsh,Rich Perry)

 

28 VII 
(sobota)
TOOTS
ROOTS


"TOOTS ROOTS"
Tribute to Toots Thielemans

Tym projektem chcieliśmy uczcić jak również przybliżyć postać legendy światowego jazzu, zmarłego w 2016 roku, Tootsa Thielemansa, który wprowadził harmonijkę ustną na jazzowe wyżyny. Ten ceniony na świecie wirtuoz
harmonijki współpracował na przestrzeni lat z takimi legendami jazzu jak np.:Charlie Parker, Quincy Jones czy
Herbie Hancock. Oprócz utworów wykonywanych przez T.Thielemansa mamy w reperturze również swoje kompozycje.
W zespole grają:
Krzysztof Kijas- jeden z nielicznych w Polsce harmonijkarzy jazzowych, współpracujący m.in. z Wojciechem Karolakiem, Kajetanem Galasem czy Arkiem Skolikiem.
Joachim Mencel- pianista, lirnik, kompozytor, aranżer, współpracujący m.in. z Januszem Muniakiem, Bradem Terry, Lee Konitzem, Davidem Liebmanem.
Maciej Adamczak - KONTRABAS
 

3 VIII 
(piątek)4 VIII
(sobota)

 

ANDRZEJ NOWAK
ZŁE PSY

LEGENDA POLSKIEGO HARD ROCKA NA SCENIE MUZYCZNEJ OWCZARNI
 

10 VIII
(piątek)

11 VIII
(sobota)


OLD BREAKOUT
DWUKROTNIE OLD BREAKOUT W MUZYCZNEJ OWCZARNI!!
Muzycy śp. Tadeusza Nalepy w jego ponadczasowej muzyce 
16 VIII 
(czwartek)
KRAKOW
STREET
BAND


 

7 IX 
(piątek)
 Improvision Quartet


Zapraszamy na magiczny koncert, podczas którego zespół Improvision Quartet zaprezentuje muzyczny program z nowowydanej niezwykłej płyty „Free-Folk-Jazz”, będący połączeniem światów jazzu, klasyki, muzyki tradycyjnej i współczesnej. Kompozycje, nawiązując do szeroko pojętej polskiej muzyki ludowej, zagwarantują publiczności
niezapomnianą muzyczną wędrówkę poprzez różne regiony naszego kraju. Innowacyjne opracowania i połączenia wielorakich stylów zachwycą świeżym, odkrywczym brzmieniem i przeniosą słuchaczy w muzyczne obszary dotychczas nieznane. Płyta „Free-Folk-Jazz” okrzyknięta została Najlepszym Albumem Roku 2017 (Polish Jazz), a w plebiscycie Jazz
2017! zajęła trzecie miejsce w kategorii Polska Jazzowa Płyta Roku. Zespół Improvision Quartet tworzy czterech wybitnych wirtuozów, z których każdy może poszczycić się imponującym dorobkiem, obejmującym zarówno płyty i koncerty, jak i
współpracę z międzynarodowymi sławami oraz prestiżowe nagrody:

Szymon Klima już jako dziecko okrzyknięty został w brytyjskiej prasie "cudownym dzieckiem klarnetu”. W repertuarze klasycznym występował jako solista na całym. Jest pomysłodawcą i liderem cenionych projektów z pogranicza muzyki klasycznej, jazzowej i współczesnej: „Lutosławski Retuned”, „Roby Lakatos with Polish Friends” oraz „Free-FolkJazz”.
Od 2013 roku Szymon Klima jest endorserem amerykańskiej firmy produkującej sprzęt do instrumentów D’addario.

Dominik Wania - to laureat dwóch Fryderyków oraz Nagrody TVP Kultura „Gwarancje Kultury 2014”, który współpracuje i występuje ze znakomitościami światowej i polskiej sceny jazzowej: Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Zbigniewem Preisnerem, Marcusem Millerem, Eddiem Hendersonem czy Georgem Garzonem. Koncertował w wielu krajach Europy a także w Azji, USA, Ameryce Południowej, Afryce i Australii. W styczniu 2017 roku brał udział w nagraniu płyty zespołu Maciej Obara Quartet, zrealizowanym dla najbardziej prestiżowej obecnie wytwórni ECM.

Adam Kowalewski - jest jednym z najbardziej uznanych polskich kontrabasistów jazzowych (według rankingu "Jazz Forum" od lat znajduje się w niekwestionowanej czołówce zestawień). Uzyskał stopień doktora Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował i współpracuje z największymi artystami: Benniem Maupinem, Eddiem Hendersonem, Nigelem Kennedym czy Jeffem Beckiem. Pojawiał się również na scenie m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem i Tomaszem Stańko.

Przemysław Jarosz - perkusista, który współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej występując na większości festiwali jazzowych w Polsce. W jego dorobku artystycznym znajdują się albumy nagrywane m.in. z Piotrem Baronem, Krystyną Stańko, Dominikiem Bukowskim czy Maciejem Fortuną. Obecnie współpracując z Tomaszem Pruchnickim oraz Kajetanem Galasem współtworzy autorskie trio pod nazwą Yarosh Organ Trio. Uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka.

14 IX 
(piątek)
STANKIEWICZ
STROBEL
MIELCZAREK


Nula Stankiewicz i Janusz Strobel
stworzyli recital o dość przewrotnym tytule:
„Byle nie o miłości”


Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od 20 lat – słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła….. A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami. Filmiki te zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie
tam, gdzie być powinny. Budują one niesamowity klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami – tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów. To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka Małgośka, sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco). Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii.
To więcej niż koncert…..

 

15 IX 
(sobota)
STANKIEWICZ
STROBEL
MIELCZAREK 

29 IX 
(sobota)
BROWAR
ŻYWIEC 

5 X 
(piątek)

6 X
(sobota)


 
12 X 
(piątek)
GRZEGORZ
KAPOŁKA
TRIO


Grzegorz Kapołka, śląski gitarzysta bluesowy, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej. Prezes Stowarzyszenia Gitara i Blues.
Wielokrotny zwycięzca w kategorii – Najlepszy polski gitarzysta bluesowy (2001 , 2014, 2016).
Należy do grona najlepszych gitarzystów w Polsce. Złożyło się na to prestiżowe miejsce wiele elementów, wieloletnia aktywność na scenie muzycznej, twórczość kompozytorska nacechowana dużą rozpiętością zainteresowań stylistycznych – od bluesa i rocka po jazz, a przede wszystkim nieprzeciętne walory Kapołki jako instrumentalisty.
Grzegorz ma swoim koncie ma 6 płyt autorskich, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny. Pierwsza płyta Tria z 1999 roku „Blue Blues" została uznana przez prestiżowe czasopismo „Muzyk" za „najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała". W rankingu „Gitarowy Top" (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II" zajęła 1 miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues". Płyta Tria " Blue Blues 3 " otrzymała nominację do prestiżowej nagrody „Fryderyk" w kategorii „Najlepszy album roku – Blues". Nagrał krążek Darka Janusa Mr DJ z Frankiem Gambale i Robinem Eubanksem. Solowa dyskografia gitarzysty obejmuje sześć autorskich płyt: I'm Believing (1996), Blue Blues (1999), Blue Blues II (2001), Blue Blues 3 (2008), Blues 4 You (2013), 5th Avenue Blues (2017). Od ponad 30 lat współpracuje z Irkiem Dudkiem, grał w legendarnej formacji Young Power. Koncertował m.innymi w USA, Kanadzie, Anglii, Szkocji, Szwecji, Finlandii, Grecji, Francji, Niemczech, Rosji, Litwie, Estonii, Czechach, Słowacji, Hiszpanii. Współpraca m.innymi: Tomasz Stańko, Keb Mo, Frank Gambale, Robin Eubanks, Steve Vai (rekord Guinessa) , Michael Angelo Batio (rekord Guinnesa), Darek Ziółek, Irek Głyk, Grzegorz Poliszak Andrzej Rusek, Krzesimir Dębski, Kuba Badach, Jorgos Skolias, Ewa Uryga, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Martyna Jakubowicz, Beata Bednarz, Bronek Duży, Irek Dudek, Leszek Winder, Henryk Gembalski, Anthimos Apostolis, Juwenudis Sarandis, Michał Zduniak, Alek Korecki, Jerzy Piotrowski, Marcin Pospieszalski, Mirek Rzepa, Darek Janus, Krzysztof Popek, Jacek Niedziela, Wojciech Niedziela, Adam Buczek, Krzysztof Zawadzki, Andrzej Urny, Kuba Badach, Mirosław Wiśnia Wiśniewski, Włodzimierz Kiniorski, Józef Ziut Gralak, zespoły: NOSPR, Irek Dudek Blues Session, Young Power, Shakin Dudi, Krywań, Golec uOrkiestra.


 

13 X 
(sobota)
OSSILLATE


KRZYSZTOF GŁUCH FENDER PIANO
AGNIESZKA ŁAPKA SPIEW
KRZYSZTOF GŁUCH JR I GITARY
AREK SKOLIK PERKUSJA
ANDRZEJ RUSEK BAS


„MAGIA ZAKLĘTA w DZWlĘKACH. l. .. )
LINIE WOKALNE NIEZWYKLE DOPRACOWANE. NAJMNIEJSZE DETALE JEJ WOKALIZ SĄ TAK PRECYZYJNIE OSADZONE W MUZYCE, ŻE AŻ TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE MOŻNA TO WSZYSTKO WYŚPIEWAĆ.
KOMPOZYCJE KRZYSZTOFA SKRZĄ SIE OD NIEZLICZONYCH NIUANSÓW. PALETA BARW TWORZONA PRZEZ MISTRZA WYDAJE SIĘ BYC NIEOGRANICZONA.  GRA ARKA SKOLIKA TO POEZJA PERKUSJI. TO NIE JEST BĘBNIENIE , TO ABSOLUT ŚPIEWANEGO RYTMU. BLUESUJĄCA GITARA W RĘKACH KRZYSZTOFA GŁUCHA JUNIORA JEST NIEZMIERNIE STYLOWA I UWODZICIELSKA. TEN MŁODY ARTYSTA POSIADŁ TO CO NAJISTOTNIEJSZE. TO MUZYCZNY SMAK. PlĘKNO W KAŻDYM CALU. TAKIE JEST NAJNOWSZE DZIEŁO KRZYSZTOFA GŁUCHA."
                       ROBERT LENERT „ TWÓJ BLUES" /CAŁA RECENZJA TU/

 

19 X 
(piątek)
EDDIE ANGEL


Eddie Angel - mieszkający w Londynie genialny angielski gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów. Charyzmatyczna postać, wielki showman i urodzony artysta w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. Na początku malarz i rysownik, swoją przygodę z gitarą zaczął dopiero w wieku 20 lat, ale budząc w sobie wielki talent do tego instrumentu już jako 23-latek zaczął siać postrach na scenach londyńskich klubów. Następnie wszedł we współpracę z gitarzystą Keith'em Levine ( (Public Image ltd , The Clash - https://en.wikipedia.org/wiki/Keith_Levene ) , Billem Hurley (The Inmates - Dr Feel good) - , Hankiem Marvinem (The Shadows), legendą nowoorleańskiego bluesa Walterem Wolfmanem Washingtonem, Big Joe Tuner Memphis Blues (Albert King), The Vibartors, Leonem Blue, Todd Sharpville Band, Garym Grangerem (Rod Stewart band), Jimmym Thomasem , Earlem Thomasem, Mark Olbrich Blues Eternity, a także czołowym brytyjskim komikiem Robem Brydonem, na przestrzeni lat koncertując z tymi wykonawcami w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Norwegii, Danii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie, USA i na Karaibach.
Wraz z członkami zespołu Jacka Bruce'a tworzył house band słynnego londyńskiego klubu Ronnie Scott's.
Miał okazję grywać na jednej scenie z wieloma bardziej i mniej znanymi muzykami, od zespołu Rory Gallaghera po Oasis i tak różnych stylach muzycznych jak punk i soul. Brał udział w popularnych rejsach bluesowych "Blues cruise". BB King , którego miał okazję poznać i występować przed nim, powiedział o nim "niech Eddie niesie bluesową pochodnię". Jako kompozytor szczególnie ceni sobie też znajomość z Rayem Davisem z The Kinks.
Współpracuje z legendarnym inżynierem dźwięku Rogerem Mayerem, twórcą efektów gitarowych spopularyzowanych przez Jimmiego Hendrixa (np. w "Purple haze"). 
Muzyczne inspiracje: Albert King, BB King, Albert Collins, Otis Rush, Johnny Guitar Watson, Eric Clapton, Peter Green, Steeve Ray Vaughan, Jimi Hendrix, Keith Richards, Jeff beck, Johnny Cash, John Lennon, Elvis Presley, Bob Dylan, gitarzyści od Ronniego Earla po Jamesa Burtona, Cliffa Gallupa czy Django Reinhardta. Jak sam mówi, amerykański i brytyjski blues to klasyki które zawsze już będą klasykami.
Eddie Angel w swojej twórczości zawsze wierny gitarze - miłości swojego życia, łączy prostotę i efektowność. Stawia na jakość pisanych przez siebie utworów - opowieści ze świetnymi ścieżkami gitary i rock nad rollową ekspresją, jak sam to obrazowo ujmuje "jak Johnny Cash pędzący na ostrzu noża i spotykający szatańską fryzjerkę" - cały w czerni, z łatwością obojętnie żującego gumę Wampira Rock And Rolla zdobywa serca publiczności swoimi ostrymi jak brzytwa riffami i wielką charyzmą.

 

20 X 
(sobota)
Michał Zaborski
Quartet


MICHAŁ ZABORSKI QUARTET - to projekt koncertowy, w którym prezentowany jest autorski materiał Michała Zaborskiego, który znajdzie się na jego pierwszym solowym krążku. Jego muzyka, to połączenie europejskiego jazzu z elementami etno. Jednocześnie w jego tematach słyszymy dużą dawkę melodyki, niekiedy połączonej z groovowymi, jazzowo-popowymi brzmieniami sekcji, którą tworzą znani i cenieni muzycy młodego pokolenia z zespołu jazzowego "Stryjo" z pianistą Nikolą Kołodziejczykiem na czele. Zestawienie fortepianu, kontrabasu i perkusji wydaje się dość znane, jednak w połączeniu z altówką staje się niekonwencjonalne. To pierwsze tego typu połączenie instrumentów w polskiej muzyce jazzowej. Jest to tym bardziej wyczekiwane i interesujące wydarzenie muzyczne, że wszyscy muzycy tworzący tę grupę mają znaczący już dorobek artystyczny.

 

3 XI 
(sobota)
PIOTR
NOWAK
BAND


Powrót na scenę basisty Piotra Nowaka
Współtworzył legendarne grupy BLACKOUT i BREAKOUT , prywatnie przyjaciel Tadeusza Nalepy.
Obecnie po wielu latach przerwy powrócił na scenę tym razem nie tylko jako basista ale także
wokalista i kompozytor. W hołdzie swojemu przyjacielowi Tadeuszowi Nalepie dedykuje utwór pt: „Pamięć”
Założyciel zespołu Piotr Nowak powołał do swojego składu istniejącą już na rynku bluesowym grupę
Portal Blues którą tworzą : Sebastian Stachurski, Wojciech Kwieciński, Marcin Dyś oraz Robert Bartusik.
W obecnym projekcie Piotr Nowak nagrał dwie płyty ,pierwsza pt: „Pamieć a druga pt: „Mój wiek moja sprawa”

 


9 XI
(piątek)

10 XI 
(sobota)
 
CREE 

16 XI 
(piątek)
HIGHWAY


– BLUES ROCKOWE TORNADO –
Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70 - tych, bluesa, boogie, oraz country, a zespół Highway to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyższych obrotach!!!
Zespół HIGHWAY pochodzi z Zabrza, ale muzycy obecnie go tworzący to ludzie z całego Śląska. Zespół istnieje od lipca 2001 roku. Muzyka zespołu Highway to pogranicze rocka, bluesa i country – styl określany jako Southern Rock i mający swoje korzenie na południu USA. Sam zespół zwykł nazywać swoją muzykę, jako Gruz n' Roll, co wynika z brudnego „zagruzowanego" vintage'owego stylu gry.
Zespół gra wyłącznie własną muzykę z własnymi autorskimi tekstami. Zespół ma na koncie 6 wydawnictw płytowych (w tym jedno wydawnictwo DVD) oraz kilkaset zagranych koncertów w kraju i za granicą. Zespół występował na największych festiwalach bluesowych i rockowych w kraju i za granicą (Stetson and Bourbon – Czechy, Jiżanska Noc – Czechy, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Express, Lauba Pełno Bluesa, Bluestracje, Festiwal Ryśka Riedla, Blues Nad Bobrem, Rock Autostrada, Kolej Na Blues, Okolice Bluesa, Blues Nad Okszą, Festiwal Pawła Bergera, Harmojawka, Festiwal Wolnych Ludzi, Chatka Blues Festiwal, Las, Woda i Blues, May Blues Meeting, Fire Blues Festiwal, Suwałki Blues Festiwal, Blues w Leśniczówce, ...) w klubach muzycznych całego kraju oraz wielu imprezach plenerowych i zlotach motocyklowych.
Zespół miał zaszczyt występować u boku wielu wspaniałych artystów, takich jak: Livin' Blues (NL), Duke Robillard (USA), Budgie (GB), Jenifer Batten (USA), Dżem (PL), jak również kilku przekonał do gościnnego występu w swoich szeregach: Nico Christiansen (Livin' Blues), Jerzy Styczyński (Dżem), Andrzej Nowak (TSA), Michał Kielak (Kasa Chorych), Ryszard Wolbach (Harlem), Leszek Cichoński...
Zespół ma również na swoim koncie wiele teledysków (np. do utworów BĘDZIE JUTRO, KILKA DNI, ONA I JA, NIEBEZPIECZNA GRA czy ODDECH ANIOŁA).
Utwory zespołu Highway zasilają również różnego rodzaju wydawnictwa składankowe - między innymi utwór „Taki Dzień" zasilił wydawnictwo „Antologia Polskiego Bluesa 2" a utwór „Kilka Dni" płytę „May Blues Meeting 2014".
Highway, to nieustannie rozwijająca się twórcza maszyna. Działamy prężnie, pracujemy, tworzymy i koncertujemy.

 

17 XI 
(sobota)
HENGELO
 


23 XI
(piątek)

24 XI 
(sobota)
 
ZŁE
PSY


 

 
7 XII
(piątek)

8 XII
(sobota)

 

MUZYKA IRLANDZKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE !!!
CARRANTOUHILL
30 LAT NA SCENIE !!!