STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY


GRALI U NAS


STOWARZYSZENIE


WARSZTATY
 


NAJBLIŻSZE
NOCLEGI


DOJAZD


ZAPRZYJAŹNIONE LINKI


KONTAKT


 
REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
 
24 VI 
(sobota)
ADAM
KOWALEWSKI
TRIO
 JEŻELI CHCECIE POSŁUCHAĆ MUZYKI JAZZ-BLUESOWEJ
NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE TO MUSICIE BYĆ NA TYM KONCERCIE!!!

Jeden z najwybitniejszych polskich kontrabasistów i gitarzystów basowych w kraju i w Europie !!!
Adam "Szabas" Kowalewski: koncertował w kraju i za granicą, współpracując z czołówką polskich muzyków jazzowych, takich jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Adam Pierończyk, Jarosław Śmietana. Występował m.in. w następujących formacjach: Lesław Możdżer Sekstet, Adam Pierończyk Trio, Piotr Wojtasik Quartet, Piotr Wojtasik Quintet, Jarosław Śmietana Band, Tomasz Szukalski Twist Band, Janusz Muniak Quartet.

W latach 2006-2013 regularnie współpracował z Nigelem Kennedym, dając liczne koncerty z Nigel Kennedy Quartet i Nigel Kennedy Quintet w całej Europie (w najlepszych salach koncertowych, takich jak Royal Albert Hall w Londynie, Filharmonia Berlińska czy Opera w Sydney), a także w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Australii, Izraelu. Efektem współpracy z Nigelem Kennedym jest kilka nagranych wspólnie płyt.

W swoim dorobku artystycznym ma również współpracę u boku takich międzynarodowych gwiazd, jak m.in. Bennie Maupin, Eddie Henderson, Gary Bartz, John Abercrombie, Jeff Beck, John Purcell, Kevin Mahogany.

Uczestnik wszystkich ważniejszych festiwali jazzowych w Polsce i wielu za granicą (m.in. w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji, we Włoszech, na Litwie, w Rosji, Meksyku, Izraelu, Australii, Japonii, Chinach, Korei Południowej, Libanie czy Turcji).

PAWEŁ ŚCIERAŃSKI- wybitny polski gitarzysta (prywatnie brat Krzysztofa Ścierańskiego), przez 30 lat związany z zespołem Marka Grechuty jak i z legendarną grupą jazz- rockową Laboratorium. Tej dwójce wielkich towazyszą świetni muzycy młodego pokolenia: Jacek Mizeracki - gitara, Piotr Dobosz - perkusja 

1 VII 
(sobota)

WIELCY POLSKIEGO JAZZU !!!

Wojciech Karolak- organy Hammonda
Marek Napiórkowski- gitara
Adam Czerwiński- perkusja


W drugiej połowie koncertu wystąpi dla Państwa
super specjalny muzyczny gość.
Kto zna Muzyczną Owczarnię
na pewno domyśli się o kogo chodzi :)
 


 UWAGA UWAGA!!!
 Informujemy, że dn. 09.07.2017 (niedziela) godz. 19.00 w Dworku Gościnnym - sala główna,
 Park Górny 7- Szczawnica odbędzie się koncert wspaniałego pianisty Leszka Możdżera.
 Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Ethno- Novo Festival 2017.
 Wszystkich fanów Leszka Możdżera jak i sympatyków Muzycznej Owczarni
 zapraszamy na ten unikalny koncert.
 
  
               

Bilety należy rezerwować 
 telefonicznie: 18 540 04 00 (pon. - pt. 8.00-17.00)
 mailowo: bilety@thermaleo.pl
 Organizator: Fundacja Andrzeja Mańkowskiego-Szczawnica
 Współpraca: Grupa Thermaleo&Uzdrowisko, 
 Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
 


 

2-16.07
XXVIII i XXIX
WARSZTATY MUZYCZNE
JAWORKI 2017


 

17 VII poniedziałek
ZŁOTY MAANAM

MAANAM jest niekwestionowaną ikoną polskiej muzyki rockowej i nowofalowej. Nieśmiertelne przeboje tej wielkiej gwiazdy: „Boskie Buenos", „Szare miraże", „Cykady na Cykladach", „Szał niebieskich ciał", „Kocham Cię, kochanie moje", "O!", „Zimny Maj" czy „Po prostu bądź", po prostu znają wszyscy a kocha je kilka pokoleń dorastających na muzyce Maanamu fanów.

Złoty MAANAM to fenomenalne koncerty wielkich przebojów Maanamu, wykonywane w najsłynniejszym, złotym składzie doskonałych muzyków przez lata współtworzących jedyny, rozpoznawalny styl tej kultowej formacji. Nagrywali oni w latach 1980-2005 największe przeboje zespołu i zdobyli wraz z Maanamem 10 platynowych i złotych płyt.

Muzycy Maanamu wracają do Publiczności z koncertami swoich wielkich przebojów oraz z nowymi piosenkami, zachowanymi w charakterystycznej dla formacji rockowej stylistyce. Nawiązali w tym celu współpracę ze świetną, wybraną jeszcze przez Marka Jackowskiego z programu „Szansa na Sukces" nową, charyzmatyczną wokalistką, Karoliną Leszko-Tyszyńską, i w odświeżonym w ten sposób wyśmienitym składzie wspólnie piszą dalszą historię legendarnego Maanamu, koncertując w Polsce i na świecie.

SKŁAD ZESPOŁU:
Karolina LESZKO – wokal, laureatka Szansy na Sukces
Ryszard OLESIŃSKI – gitara prowadząca, ex Maanam
Bogdan WAWRZYNOWICZ – gitara basowa, ex Maanam
Paweł MARKOWSKI – perkusja, ex Maanam
Krzysztof ZAWADKA – gitara, ex Oddział Zamknięty

Więcej informacji o zespole: www.zlotymaanam.pl


 


MĘSKI KLAN MISKIEWICZÓW ZAGOŚCI NIEBAWEM W MUZYCZNEJ OWCZARNI

19 LIPCA 2017

WYJATKOWO W ŚRODĘ.

MICHAŁ MIŚKIEWICZ (PERKUSJA)
ZE SWOIM KWARTETEM
I GOŚCINNYM UDZIAŁEM
OJCA HENRYKA NA SAKSOFONIE

ZAGRA UTWORY Z REPERTUARU WYBITNEGO PERKUSISTY
TONY WILLIAMSA.

MICHAŁ MIŚKIEWICZ - PERKUSISTA , TWORZY WŁASNY KWARTET, ABY ZŁOŻYĆ HOŁD WYBITNEMU PERKUSIŚCIE ,
SWOJEMU IDOLOWI, TONY WILLIAMSOWI . ZAPRASZA NA SPECJALNY koncert , którego jest autorem,
pomysłodawcą i aranżerem .WSZYSTKO PO TO, ABY UCZCIĆ 20 rocznicę śmierci Tony Williamsa.
 
DOKONANIA MICHAŁA ZNAMY Z LICZNYCH PROJEKTÓW m.in. z Tomaszem STAŃKO, Marcin Wasilewski Trio. PO RAZ PIERWSZY POSTANAWIA BYĆ LIDEREM I WŁAŚNIE W TEJ ROLI MOŻEMY GO USŁYSZEĆ W JAWORKACH w MUZYCZNEJ OWCZARNI.
POLECAMY WYDARZENIE szczególnie gorąco , bo wyjątkowo z kwartetem Michała wystąpi jego ojciec HENRYK MISKIEWICZ ,
słynny saksofonista , świętujący w tym roku swoje 50- lecie pracy na scenie . Więcej informacji o Henryku
w czerwcowym nr Jazz Forum ( jego zdjęcie jest na okładce magazynu )

 

W RAZIE SŁABEJ FREKWNCJI KONCERT BĘDZIE ODWOLANY ( MINIMUM 50 OSÓB NA SALI )
 

20 VII 
(czwartek)
MR POLLACK
 

Mr. Pollack tworzy duet braci- Jacek (gitara,vocal,) i Grzegorz (drums, sample, loopy ) Polakowie - wirtuozi swoich instrumentów, którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze.
Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów.
Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym - ku zaskoczeniu swych fanów - jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings", rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova - bardzo popularny "Lot trzmiela").
Płyta ta cieszyła się dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony "Paganinim Gitary".
Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów.
Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za "Nową Nadzieję Gitary" w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn "Gitara i Bas", a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą "Największy nieodkryty talent gitarowy".
Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym "Drum Off", organizowanym przez Melody House Musical Instruments.
Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem - aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA).
Od 24.08.2014 do 11.09.2014 Zespół Mr.Pollack odbył bardzo udaną trasę koncertową po Chinach "Mr.Pollack 2014 China Tour" !!!
W roku 2015 nakładem Metal Mind Productions ukazała się najnowsza płyta zespołu, "Black Hawk", bardzo dobrze przyjęta przez recenzentów muzycznych tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA ,UK i Holandii ). http://www.metalmind.com.pl/mr_-pollack.html
W marcu 2016 bracia Polak koncertowali na Wyspach Brytyjskich, a we wrześniu 2016 w USA z grupą Lady Pank.


 

21 VII 
(piątek)
LESZEK
KUŁAKOWSKI


Leszek Kułakowski Quartet w premierowym programie pt. ” Cantabile in G-minor”
w składzie:
• Leszek Kułakowski - fortepian
• Jerzy Małek– trąbka, flugelhorn
• Piotr Kułakowski - kontrabas
• Tomasz Sowiński - perkusja

Premierowy projekt Leszek Kułakowski Quartet proponuje szeroki stylistycznie program od „groove’owych” utworów, po wysublimowaną poetykę i zabawę brzmieniem. Naczelną ideą kompozycji jest kontrast, szukanie nowych barw pomiędzy instrumentami melodycznymi: fortepianem i trąbką. W tej „melodycznej dyskusji” uczestniczą również kontrabas i perkusja .Kompozycja są nasycone osobnością L.Kułakowskiego i posiadają „jazzowy drive”.Kwartet Leszka Kułakowskiego wykona repertuar z najnowszego albumu Cantabile in G-minor – muzykę pełną kolorów, szerokich planów melodycznych, liryzmu, nawiązującą stylistycznie do cool i jazzu europejskiego.

Leszek Kułakowski www.leszekkulakowski.com -kompozytor, pianista jazzowy, teoretyk muzyki, pedagog, profesor zwyczajny klasy kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku, założyciel i szef Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej działającej na tej uczelni.Kułakowski to artysta o ogromnej wyobraźni muzycznej,kreatywnie eksperymentował ze swoją muzyką, także inspirując się Chopinem, folklorem kaszubskim, Trzecim Nurtem, projektami komedowskimi z yassowcami i aranżacjami Komedy na orkiestrę symfoniczną dla Tomasza Stańki.Laureat płyty roku „Eurofonia” w ankiecie Jazz Forum w 2000r.
Jerzy Małek, znakomity trębacz, kompozytor, aranżer. Ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Występował i nagrywał ze Zbigniewem Wegehauptem, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Cezarym Konradem, Leszkiem Możdżerem. Laureat Grand Prix konkursu Jazz Juniors 1999 w Krakowie i nagrody indywidualnej Jazzu nad Odrą w 2000 r.
Piotr Kułakowski, kontrabasista młodego pokolenia, absolwent, Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.Współpracował z PiotremWojtasikiem, Januszem Muniakiem, Jarkiem Śmietaną, Tomaszem Szukalskim,Maciejem Sikałą, Leszkiem Żądłą, Eddiem Hendersonem.
Tomasz Sowiński, wszechstronny perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, członek zespołów Macieja Sikały, Wojciecha Staroniewicza, Leszeka Możdżera, Sławka Jaskułke, Piotra Wojtasika, formacji Sopot-Hamburg Jazz Quintet. Założyciel i lider formacji Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group.

W programie usłyszymy również utwory z płyty „ Baltic Wind”, która zebrała znakomite recenzje krytyki muzycznej


22 VII 
(sobota)
Charli Green
&
Krzysztof
Puma Piasecki
4SET 

28 VII 
(piątek)
Benek MASELI

Janusz GRZYWACZ


HIT LIPCA !!!

W 2013 roku lider legendy polskiego fusion, zespołu Laboratorium, Janusz Grzywacz zaprasza elektrycznego wibrafonistę Bernarda Maseli do wspólnego koncertu w ramach festiwalu "Solidarity of Arts" gdzie gwiazdą prowadzącą był sam Bobby McFerrin.Kilka miesięcy później muzycy spotykają sie ponownie podczas dorocznej gali "Jazz Top 2013" w Zakopanym.Tam właśnie pojawia się pomysł duetu Grzywacz/Maseli.To bodajże pierwszy w historii polskiego jazzu duet muzyków, którzy na co dzień posługują się zaawansowaną elektroniką.Znając ich dokonania (Laboratorium, Walk Away.The Globetrotters) możemy się spodziewać potężnej dawki fusion-jazzu z elementami etnicznymi oraz elektronicznymi eksperymentami dźwiękowymi jednakże obydwaj muzycy to niespokojne duchy, więc możemy być pewni tylko jednego-każdy koncert tego duetu będzie niepowtarzalny!.
Zapraszamy serdecznie

 

29 VII 
(sobota)
TAYLOR MOORE
BAND


To nowy, międzynarodowy
polsko - amerykański zespół blues-rockowy, przetaczający ponad naszymi głowami powalające riffy gitarowe, podsycane tradycyjnym śpiewem soulowo-rockowym.

W zespole mamy powalającego wyczuciem
i techniką gitarową, pochodzącego z Południowej Karoliny znakomitego wokalistę, Taylora Moore’a, przeniesionego wprost z Teksasu, perkusistę Ryana Dyllę
i basistę z Warszawy Piotra „Lemona” Kowalskiego.
Power Trio przynosi serce i duszę amerykańskiego bluesa połączoną
z dynamiczną fuzją rocka, country i folku.


 

4 VIII 
(piątek)
GRAŻYNA
ŁOBASZEWSKA
&
AJAGORE


PREMIERA NOWEJ, JUBILEUSZOWEJ PŁYTY – „SKLEJAM SIĘ"

Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek powraca z nową, jubileuszową płytą! Zupełnie nowe, zaskakujące brzmienie, energetyczne aranżacje zespołu AJAGORE. Wspaniałe, dojrzałe teksty Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Piotra Bukartyka. Koneserów, Melomanów nie może zabraknąć na jednym z koncertów promujących to arcyciekawe wydawnictwo. Oczywiście nie zabraknie największych, niezapomnianych przebojów, które w odświeżonej formie na nowo odzyskują blask. Przeżyj wspólnie z Grażyną jej 40-lecia pracy artystycznej!


 

5 VIII 
(sobota)
BARTAS
SZYMONIAK


Człowiek orkiestra. O ile dotychczas słyszeliśmy o beatboxerach, wokalistach i instrumentalistach, to ten Artysta łączy w sobie wszystkie te trzy umiejętności , określa je BEATROCKIEM.

Wszystkie dzwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trabki,śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista - Michał Parzymięso.

1.03.2017 r. ukazał się wyjątkowy album Bartasa, zatytułowany "Alarm" , będący ilustracją muzyczną Artysty do słów najważniejszych poetów Pokolenia Kolumbów. Teksty T.Gajcego, K.K.Baczyńskiego czy A.Słonimskiego zostały ukazane w nowatorakich aranżacjach beatrockera. Promują go dwa single - tytułowy "Alarm" oraz "Portret". Sesja nagraniowa miała miejsce w kameralnym studiu Sławka Lutyńskiego w Ożarowie Świętokrzyskim. Za miks i mastering materiału odpowiedzialny jest Marcin Kawazar z Gagarin Studio. Płyta jest hołdem Artystów dla bohaterów Polski Walczącej.

Marek Sierocki tak mówi o Bartasie: " Ty tworzysz nowy gatunek muzyki. Dla mnie jest to coś wyjątkowego. Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo..."

Podobnie pisze Onet.pl. Dorota Wellman nazwała go "Człowiekiem orkiestrą".

Bartas – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, frontman legendarnego Sztywnego Pala Azji ( 2007 - 2015 ). Jest także laureatem popularnego "Idola". W marcu 2014 r. podpisał kontrakt z wytwórnią S.P. Records.

W czerwcu 2015 r. ukazał się pierwszy solowy materiał Artysty jeszcze w tradycyjnym składzie muzyków a singiel z tego wydawnictwa pt. "Nagi", trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia.

Bartas występował na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Min. Festiwal w Opolu, Sopot Top Trendy, Festiwal w Węgorzewie, Jarocin Festiwal czy Taste of Polonia w Chicago, a także w Belgii, Austrii i na Ukrainie.


 

11 VIII
(piątek)

12 VIII
(sobota)


OLD BREAKOUT
DWUKROTNIE OLD BREAKOUT W MUZYCZNEJ OWCZARNI!!
Muzycy śp. Tadeusza Nalepy w jego ponadczasowej muzyce 
 
13 VIII 
(niedziela)
Mikroklimat


Miłośników klimatów Krainy Łagodności na koncert legendarnego zespołu MIKROKLIMAT.
Zespół MIKROKLIMAT powstał w 1994 roku, jednak początek artystycznej działalność członków zespołu przypada na rok 1974. Wówczas zadebiutowali oni w Szklarskiej Porębie na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej, zdobywając laury tego festiwalu. Z tamtych lat pochodzą takie piosenki zespołu, jak: "Niedogotowana manna", "Mokro", "Błękitny czas", "Za potarganym zbożem". Na kilku płytach, które nagrał Mikroklimat znaleźć można wiele znanych utworów, które często pojawiają się w turystycznych śpiewnikach, a na koncertach zespołowi towarzyszy rozśpiewana publiczność.
https://www.youtube.com/watch?v=yTwJCYfE9WQ&index=2&list=PLFDA8C06300C667A6
Obecny trzon zespołu tworzą: Barbara Sobolewska – Szczycińska (wokal) i Stanisław Szczyciński (pianino i wokal). W tym składzie zespół wystąpi w Muzycznej Owczarni. Artyści sami o sobie mówią: "Jako zespół gramy piosenki balladowe, piosenki w których można znaleźć elementy jazzu, bluesa, muzyki folkowej. Nasza specjalność to piosenka pozytywna."
I taki też będzie wieczór z Mikroklimatem.


 

18 VIII
(piątek)

19 VIII
(sobota)

 

MUZYKA IRLANDZKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE !!!
CARRANTOUHILL
30 LAT NA SCENIE !!!
 

 
25 VIII
(piątek)

WEEKEND RODZINY SIKOROWSKICH


Andrzej Sikorowski
Jacek Królik
 
26 VIII
(sobota)


Maja Sikorowska
& Przemek Sokół Orchestar
 
 
27 VIII 
(niedziela)
huculski
zespoł

Mikołaja
Iliuka


Kapelę "Huculi Mikołaja Iliuka" z Werchowyny tworzą autentyczni muzykanci huculscy pochodzący z Żabiego - "Stolicy Huculszczyzny".
Zanurzeni w autentycznej, dziedziczonej drogą pokoleniową tradycji muzykowania, zaliczają się do najlepszych wirtuozów w Karpatach i w Europie zwłaszcza w dziedzinie gry na skrzypcach, sopiłce (fujarka) i cymbałach, czemu dali wyraz zgarniając wielokrotnie najwyższe nagrody na muzycznych przeglądach folklorystycznych w wielu miejscach Europy.
Bazują na repertuarze dziedziczonym drogą pamięciową od przodków, który do dziś nie zatracił swojej magicznej funkcji obrzędowej.
Komponują także własne utwory inspirowane własną tradycją muzyczną. Zespół kładzie nacisk na prezentacje reliktowych form folkloru muzycznego, w tym repertuaru największych mistrzów huculskiej tradycji muzycznej - Mogura i Gawecia.
Członkowie zespołu: Mikołaj Iliuk, Wasyl Tymczuk, Juro Tafijczuk, Wasyl Mojsejczuk byli przez wiele lat członkami słynnego w Polsce i za granicą zespołu "Czeremosz" najwybitniejszego multiinstrumentalisty huculskiego - Romana Kumłyka. Skład instrumentalny zespołu to: krypka (skrzypce), cymbał (cymbały), bubeń (bęben), sopiłka (fujarka), jak i rozbudowany o dodatkowe instrumenty: dudka, trembita, telinka, bajan 


1 IX (piątek)    2 IX (sobota)    3 IX (niedziela)

I CZY MY NIE MAMY SZCZĘŚCIA W ŻYCIU...
LEGENDARNA GRUPA

THE ANIMALS


POWTÓRNIE W MUZYCZNEJ OWCZARNI I TO DWUKROTNIE!!!

Cena biletu 250 zł rezerwacje prosimy dokonywać telefonicznie 18 26 222 66, 601 46 86 93

UWAGA!!!! TO PRZEJDZIE DO HISTORII.
W ZWIĄZKU Z BRAKIEM BILETÓW NA DWA KONCERTY, ZESPOŁ ZGODZIŁ SIĘ NA TRZECI KONCERT 3 IX.
ZAPRASZAMY !!!

 
8 IX 
(piątek)
Agnieszka Grochowicz


wystąpią: Agnieszka Grochowicz (voc), Jarek Olszewski (piano),
Antoni Dębski (bas), Damian Niewiński (perkusja).W programie usłyszymy słynne przeboje ukochanego przez publiczność tandemu twórczego Osiecka/Krajewski w nowych, autorskich aranżacjach znakomitego zespołu krakowskich muzyków jazzowych, towarzyszącym Agnieszce Grochowicz o której Zygmunt Konieczny powiedział: "Uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną".
Zabrzmią więc "Ludzkie Gadanie, "Uciekaj moje serce", czy słynny walc z filmu Halo Szpicbródka ,"On tak ładnie kradnie". Usłyszymy także jednak i mniej znane utwory stanowiące miłą niespodziankę dla publiczności.

BIO:
Agnieszka Grochowicz.
Wokalistka, autorka tekstów piosenek współpracująca z czołówką kompozytorów gatunku: Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim, Ewą Kornecką, Jerzym Derflem, Januszem Grzywaczem,
Hadrianem Tabęckim, Mirkiem Czyżykiewiczem i in..

Prowadzi aktywne życie koncertowe na terenie całej Polski - występowała m.in w Radio Kraków, Piwnicy pod Baranami, krakowskim Teatrze im. J. Słowackiego, Filharmonii Opolskiej, Teatrze Małym w Tychach,
Dworze Artusa w Toruniu,Teatrze im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, oraz licznych ośrodkach kulturalnych i klubach na terenie całej Polski.

Uczestniczy w prestiżowych wydarzeniach kulturalnych firmowanych przez Miasto Kraków takich jak Noc Poezji, Noc Jazzu.

Jest regularnym gościem koncertów Andrzeja Zaryckiego m.in w Radio Kraków przy współpracy z Fundacją Anny Dymnej. Duet twórczy Grochowicz/Zarycki ma na koncie ponad 30 utworów słowno-muzycznych.

Jej piosenka przez nią wykonana zajęła I miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków.

- Jej piosenki emitowane były m.in przez Trójkę, Radio Kraków, Radio Szczecin, Radio Lublin, Radio PIK, Radio Koszalin.

- Jej piosenki zaśpiewali m.in Artur Andrus, Mirek Czyżykiewicz oraz artyści Piwnicy pod Baranami i Loch Camelot.

- Współpracowała z krakowskimi: Piwnicą pod Baranami i Teatrem Loch Camelot.


 

9 IX 
(sobota)
JOANNA
LEWANDOWSKA

- PROJEKT GRECHUTA


Mężczyźni mojego życia:
Marek G. z Krakowa
O Joannie Lewandowskiej powiedział: Jerzy Satanowski
KOMPOZYTOR, DYRYGENT, REŻYSER:
"Jest kilka powodów, dla których piszę piosenki. Jednym z nich jest Joanna Lewandowska."
Joanna Lewandowska – wokalistka, aktorka, kompozytorka.
Jeden z najpotężniejszych głosów kobiecych, doceniany zarówno w Polsce jak i na świecie.
W środowisku artystycznym jej nazwisko to synonim profesjonalizmu.


 


15 IX 
(piątek)

16 IX 
(sobota)
 

HANNA BANASZAK 
22 IX 
(piątek)
GRASS BAND KRAKÓW


Zespół powstał 20 lat temu w Skarżysku – Kamiennej z inicjatywy Rolanda Miki i Tomka Michalskiego pod nazwą - Roland Blues . Po śmierci Tomka Michalskiego została wydana płyta pod tą samą nazwą , w nagraniach której brali udział tak znani muzycy jak; Jarosław Dzień,Marcin Hilarowicz (Zespół QUE PASSA) Perkusista Golec Orkiestra Mirosław Hady. Saksofonista Marcin Ślusarczyk oraz nie żyjący już znakomity jazzowy pianista Andrzej Sawik

W roku 2012 na swojej drodze życiowej Roland Mika perkusjonistę, tekściarza i kompozytora Ryszarda Hojka któremu zaproponował współpracę i przyjaźń z której powstała wydana w listopadzie 2016 r płyta Polski Stuff, prowodyrem i realizatorem tego przedsięwzięcia był spotkany gitarzysta i wokalista Jacek Głowacki.

Powrócę do roku 2013 Graliśmy w Krynicy Górskiej i przechadzając się po deptaku usłyszałem przepiękną grę na saksofonie to był nasz obecny członek zespołu absolwent Akademii Muzycznej w Doniecku.Saksofonista -Sierhij Marczuk.Ukraina

Wędrówka przez różne style muzyczne doprowadziła kapelę do oryginalnego i indywidualnego brzmienia. W muzyce Grass Bandu usłyszymy wpływy bluesa, rocka, flamenco, reggae oraz szeroko pojętej muzyki akustycznej. Oprócz własnych kompozycji pochodzących z płyt ; Roland Blues i Polski Stuff zespół grywa też covery utworów polskich wykonawców, z których należy wymienić: Dżem, Elektryczne Gitary, Kult. Grass Band możemy usłyszeć nie tylko w klubach, salach koncertowych, czy nastrojowych piwnicach, ale także na ulicach dużych Miast całej Europy gdyż muzyka jest dla nich kosmiczną energią, która powinna rozbrzmiewać w każdym zakątku świata i kiedy tylko mają możliwość po prostu grają.

Na koncertach kapeli panuje niepowtarzalny klimat, każdy występ jest inny i jedyny w swoim rodzaju. Świeżość i nową energię wprowadzają występujący gościnnie muzycy, m.in. Jarosław Dzień, Wojciech Gulis oraz Tomas Sanches.

Obecny skład zespołu:

Roland Mika - gitara akustyczna, wokal,

Ryszard Hojka – Cajon,Wokal ,instrumenty perkusyjne.

Jacek Głowacki –wokal, gitara elektryczna, gitara akustyczna.

Wojciech Gulis „Guma'' - Gitara Basowa,

Sierhij Marczuk-Saksofon. (Ukraina).
 

23 IX 
(sobota)
BROWAR
ŻYWIEC


„Zespół Browar Żywiec” wędruje z piosenką po Krainie Łagodności od ponad czterdziestu lat.
Członkowie grupy śpiewają, grają piosenki turystyczne, liryczne ballady, poezję śpiewaną. Zespół stworzyli na początku lat 70- tych studenci Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Była to właściwie grupa przyjaciół ,których połączyło wspólne zamiłowanie do gór, szlaków, wspólnego wędrowania i wspólnego muzykowania przy ognisku , na rajdzie , w schronisku.
Sama nazwa „ Browar Żywiec” powstała spontanicznie na jednym z rajdów Politechniki Krakowskiej , który to rajd kończył się w Milówce w Beskidzie Żywieckim. W tamtych czasach , w latach 70- tych, piwo żywieckie było synonimem czegoś doskonałego , niepowtarzalnego , nobilitującego i niestety bardzo trudno osiągalnego. Ale akurat wtedy w Milówce było go pod dostatkiem, co znakomicie pomogło w dyskusji nad wyborem nazwy dla zespołu

Piosenki zespołu można znaleźć niemal w każdym śpiewniku turystycznym, można je często usłyszeć w schroniskach, przy ogniskach, na szlakach górskich.
Ot, chociażby takie utwory jak: „Jaworzyna”, „Wielki Wóz”, „Wieczór”, „Panna Kminkowa”
Autorem większości piosenek, które usłyszymy w czasie koncertu jest Jurek Reiser.
Jurek pisał piosenki o wartościach zawsze ważnych, o miłości, odpowiedzialności, o przemijaniu, o nadziei i oczywiście utwory sławiące piękno gór, lasów, szlaków.
W czasie koncertu usłyszymy również piosenki turystyczne innych autorów, piosenki które zdaniem zespołu należy ocalić od zapomnienia. Usłyszymy również całkiem nowe piosenki z muzyką Radka Partyki.

Aktualnie Zespół Browar Żywiec występuje w składzie:
Joanna Ulowska – śpiew
Joanna Kantor -skrzypce
Radosław Partyka – gitara klasyczna, śpiew
Jan Budziaszek – instrumenty perkusyjne
Remigiusz Dyduła – gitara klasyczna, śpiew

„Zespół Browar Żywiec” serdecznie zaprasza wszystkich kochających piosenkę turystyczną do krainy, w której „Jaworzyna górom się kłania” a drogę wskazuje „Wielki Wóz” . Zapraszamy również do odwiedzin na naszej stronie internetowej www.zespolbrowarzywiec.pl
 

29 IX 
(piątek)

30 IX
(sobota

JEDYNI I NIEPOWTARZALNI
SKALDOWIE
W MUZYCZNEJ OWCZARNI


 
6 X 
(piątek)
PIOTR
WYLEŻOŁ
TRIO


Piotr Wyleżoł – fortepian Michał Barański – kontrabas Łukasz Żyta – perkusja Piotr Wyleżoł Trio to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie jazzowej. Poza liderem tworzą go wybitni artyści : Michał Barański na kontrabasie i Łukasz Żyta na perkusji. Muzycy w niezmienionym składzie tworzą Trio od ponad 15 lat. Dyskografia Tria to 3 studyjne albumy, entuzjastycznie przyjmowane przez krytyków i słuchaczy, co odzwierciedlają również znakomite recenzje w branżowej prasie muzycznej. Już po pierwszej płycie krytycy nie szczędzili ciepłych słów: „To jeden z najciekawszych debiutanckich albumów. Trio złożone z młodych polskich muzyków zbudowało nastrój godny największych osiągnięć w swym gatunku.” (Jazz Forum 11.2001). W 2006 roku ukazała się druga płyta „Piano Trio” ( z Łukaszem Żytą na perkusji i Michałem Barańskim na kontrabasie). W pażdzierniku 2009 roku nakładem renomowanej wytwórni Fresh Sound Records ukazała się trzecia, płyta tria zatytułowana „Children’s Episodes”. Płyta wydana została w serii New Talent, w której można znaleźć takie nazwiska, jak Brad Mehldau, Kurt Rosenwinkel czy Chris Cheek. Piotr Wyleżoł jest pierwszym Polakiem, który dostał się do tego zaszczytnego grona. Płyta ta została również nominowana do nagrody Fryderyk 2010 w kategorii Jazzowy Album Roku. Zespół przygotowuje materiał na nową płytę który zapowiadany jest na wiosnę 2017 roku. 

7 X 
(sobota)
PRZEMEK
SOKÓŁ
ORKESTAR


MUZYKA BAŁKAŃSKA I NIE TYLKO
Jest to projekt będący odzwierciedleniem fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną
przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został tu położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Ale nie tylko. Obok potężnej dawki bałkańskiej
energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie... Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane.
A wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.


 

13 X 
(piątek)
HARD
TIMES
 

Hard Times to trzech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę bluesa, trochę folku, trochę na smutno o miłości i trochę na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Jak nikt wcześniej mieszają gospel z flamenco, bądź bluesa z krakowską balladą. Pomimo tej stylistycznej niejednoznaczności Łukasz Wiśniewski w ankiecie czasopisma Twój Blues został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011, a Piotr Grząślewicz za najlepszego gitarzystę. Rok później album „Trio” zdobył tytuł Płyty Roku 2012 w plebiscycie portalu bluesonline.pl. Nadchodzący koncert będzie częścią trasy promującej najnowszy albym Hard Times zatytułowany „Siedem”.


 

14 X 
(sobota)
GOGODZY
GAŃSKI


Gogodzy Gański to nowy projekt byłych członków ukraińskiej Perkałaby. Ich muzyka to tradycyjne huculskie melodie Karpat z domieszką reggae, ska, folku, muzyki klezmerskiej oraz punka.

Niebywały, poruszający i energetyczny styl wokalisty Fedota połączony z huculskimi cymbałami, klezmerskim klarnetem, mocnym basem i perkusją wyznaczającą takt na „dvisti dvacet", tworzą razem hucul-punk-kabaret. Koniecznie trzeba to usłyszeć i zobaczyć na żywo!

Skład zespołu to: Fedot – wokal, Wowa Szoturma – cymbały, Sasza Hridin - gitara basowa, Ihor Zrajko – klarnet, Kolia Markiw – perkusja.

Muzycy przez 17 lat grali w jednym z najpopularniejszych ukraińskich zespołów Perkałaba. Odwiedzili z występami wiele krajów Europy, grając na największych festiwalach m.in. w Holandii, Austrii, Niemczech i we Francji .

Obecnie muzycy Gogodzy Gański postanowili zaprezentować kulturę wschodniej Ukrainy w nowych ciekawych świeżych aranżacjach, oczywiście w oparciu o rodzimy folk karpacki. Zespół nagrał i wydal album, na którym znajduje się 13 piosenek. W Polsce zespół wystąpił mi. in. w Jarosławiu, Przemyślu, Krakowie i Warszawie.


 

20 X 
(piątek)
MICHAŁ
WIERBA
TRIO
 

21 X 
(sobota)
WOJTEK JUSTYNA TREE... OH!?


Jazz na funkowym gruncie, czyli ekspresyjny elektryczny fusion w wykonaniu
międzynarodowej formacji Wojtek Justyna Tree... Oh!? z Holandii. W ich muzyce pulsuje
funkowy groove, przewija się współczesny soul, pierwotny blues i rdzenne afrykańskie
rytmy. Ta grupa wszechstronnych, europejskich instrumentalistów dostarcza niezwykłych
wrażeń podczas koncertów.

Grają wielobarwne i pełne temperamentu utwory o dynamicznej, porywającej rytmice i
intrygujących melodiach, wzbogacone żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem
muzycznym między sobą. Niepowtarzalny klimat ich występów na długo zapada w pamięć.
Muzycy mają na swoim koncie kapitalny zbiór znakomicie zagranych kompozycji swego
lidera i gitarzysty, które znalazły się na ich debiutanckiej płycie pod tytułem Definitely
Something (2015). Od kilku lat prezentują się w różnych częściach Europy w klubach i na
renomowanych festiwalach. Brali udział m. in. w Jazz Festival Delft i State-X New Forms w
Holandii, Jazzmeile Thüringen w Niemczech i w Letnim Festiwalu Jazzowym w Krakowie.

www.wojtekjustyna.com
Skład zespołu:

Wojtek Justyna (Polska/Holandia) - gitara
Daniel Lottersberger (Austria) - gitara basowa
Alex Bernath (Niemcy) - perkusja
Diogo Carvalho (Portugalia) - instrumenty perkusyjne


 

27 X 
(piątek)
GRZEGORZ
KAPOŁKA
TRIO


koncert promujący nową płytę Grzegorz Kapołka Trio pt. 5th Avenue Blues


 

28 X 
(sobota)
ACUSTIC


GRZEGORZ ACHTELIK - wokal, gitara
Urodzony muzyk, artysta, esteta. Swą przygodę z muzyką zaczął
ze śp. Arturem Lange w zespole F.B.KONAR. Przekonania co do drogi którą obrał kierując kroki w świat dźwięków zyskiwał w formacjach takich jak THE VISION, ANALOG , PATCHWORK. W filmie Krzysztofa Magowskiego "SIE MACIE LUDZIE? spróbował swoich sił jako aktor grając rolę Ryszarda Riedla. U boku J.Jaryczewskiego i J.Portera nagrywał na płycie ?To mi przypomina drogę? Andrzeja e-mol Kowalczyka. Od kilku lat gra i śpiewa w zespole ACUSTIC, czego owocem jest pierwsza płyta DRZWI.

JACEK SZUŁA - harmonijka ustna
"harmonijka ustna to pasja którą warto w życiu mieć"
Laureat wielu festiwali harmonijkowych. Wraz ze śp.Piotrem Czulakiem współzałożyciel zespołu PITZCARRALDO oraz PATCHWORK. Grał gościnnie z zespołami DOKTOR BLUES, NAGAR, COOL, JUICY BAND,MR.BLUES, Markiem Wojtowiczem , Blues Ferajna. Aktualnie w ACUSTIC i duecie z Damianem Luberem
Pasjonat wędkarstwa !!!

SZYMON BORKOWSKI - gitara
Współpracował z wieloma zespołami: m.in. CELTIC FOLK, STONEHENGE, POSITIV BAND. Na swoim koncie ma wiele koncertów w kraju jak i za granicą (Niemcy, Szwecja, Czechy, Słowacja). Jest także założycielem i liderem zespołu BREAK FREE QUARTET grającego instrumentalną muzykę z okolic bluesa, rocka i jazzu, z którym nagrał płytę EASY. Jego najwiękżą inspiracją jest muzyka jazzowa

 

9 XI 
(czwartek)
SEBASTIAN RIEDEL
&
CREE
  

10 XI 
(piątek)
11 XI 
(sobota)
17 XI 
(piątek)
Gang Olsena Acoustic Trio


Gang Olsena Acoustic Trio:
Andrzej Papa Gonzo - wokal, harmonijka
Bogdan Simiński - gitara akustyczna
Janusz Frychel - kontrabas akustyczny, wokal, instr. perk.


"Zespół GANG OLSENA od wielu lat nieprzerwanie jest obecny na polskim rynku muzycznym. Zagrał przeszło tysiąc koncertów na największych scenach i festiwalach w kraju i za granicą (Przystanek Woodstock, Jarocin, Rawa Blues itp.) Jest również laureatem wielu
prestiżowych nagród
Znani o Gangu Olsena:
- "Dzieci Rawy Blues, które złamały zasady smutnego bluesa - Irek Dudek"
- "Rock and rolla nalezy grać tak jak robi to Gang Olsena - Andrzej
Matysik red. nacz. "TWÓJ BLUES"
- "Najbardziej dynamiczny polski zespół - Sławek Wierzcholski NOCNA
ZMIANA BLUESA"

 

18 XI 
(sobota)
NURT


Serdecznie zapraszamy na koncert jednej z legend polskiego rocka z kręgu awangardy lat 70-tych!!!


 

24 XI 
(piątek)
BANDA
PUCHATKA
 

Historia zespołu rozpoczyna się w 2002 r. To wtedy z inicjatywy gitarzysty Adama Herbowskiego powstał zespół BANDA PUCHATKA.... Pierwszy oficjalny koncert zespołu odbył się poczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2003 w Świdwinie. W 2003 roku podczas Darłowskiego Przeglądu Kapel Rockowych " Rock nad Wieprzą" zespół zajmuje I Miejsce.
W roku 2004 BANDA PUCHATKA wygrywa Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel Rockowych w Gryfinie i kwalifikuje się do półfinału ogólnopolskiego przeglądu w Malborku, gdzie zyskuje sobie uznanie i sympatię słychaczy. Podczas Finału WOŚP 2004 zespół obchodzi swoje pierwsze urodziny kncertując w Darłowie i rodzinnym Kołobrzegu.
W listopadzie 2004 zespół rejestruje dwa utwory "Gdybym" oraz "Moja paranoja" na potrzeby programu "FONOGRAF" realizowanego przez Szczeciński Ośrodek TV, gdzie mają swoją premierę.
W styczniu 2005 zespół obchodzi kolejne urodziny dając koncert podczas Finału WOŚP na szczecińskich Wałach Chrobrego. W tym samym roku zespół rejestruje materiał i wydaje go w formie płyty DEMO.
W roku 2007 kształtuje się ostateczny skład zespołu, zespól daje masę koncertów. W tym też roku zespół otrzymuje wyróżnienie na festiwalu "Rockowe Ogródki 2007" w Płocku oraz bierze udział w realizacji preogramu MTV ROCKUJE w stacji MTv Polska jako jeden z 12 zespołów rockowych z całej Polski. W roku 2008 niestety muzycy rozstali się ze sobą i BANDA PUCHATKA zawiesiła muzyczne poczynania.

W 2016 roku Adam "Herbata" Herbowski reaktywował Bandę w nowym składzie.

Każdy z nas wychował się na odmiennych, ulubionych zespołach, ale łączy nas wspólna miłość do muzyki i grania. W swojej muzyce staramy się zawrzeć wszystko to, co nas kręci i to, co się nam podoba. Nie boimy się takich wyzwań i z ochotą stawiamy im czoła. A z jakim skutkiem? Sami to sprawdźcie i oceńcie. Do zobaczenia na koncertach :)

Max Faley- wokal
Adam Herbowski (Herbata) - gitara
Mikołaj Podolski - gitara
Irek Misiak - bas
Radek Olszewski (Rudi) - perkusja
Michał Starzyński (Michu) - klawisze
 

25 XI
(sobota)
 

ANDRZEJ NOWAK
ZŁE PSY

LEGENDA POLSKIEGO HARD ROCKA NA SCENIE MUZYCZNEJ OWCZARNI
 

8 XII
(piątek)

9 XII
(sobota)

 

MUZYKA IRLANDZKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE !!!
CARRANTOUHILL
30 LAT NA SCENIE !!!
 

28 XII 
(czwartek)
QUE PASSA


 


2018
 
 
12 I
(piątek)

13 I
(sobota)

KROKE
 
27 I 
(sobota)
DGZZ

Zespół DGZZ powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela
Gałązki - laureata wielu konkursów piosenki poetyckiej.
W listopadzie 2009 roku ukazała się debiutancka, koncertowa płyta zespołu pt.
„Dotykam dachów", a w 2012 płyta studyjna pt. "Odległości".
W trakcie dotychczasowej działalności zespół zagrał kilkaset imprez plenerowych,
koncertów w klubach i w domach kultury.
W roku 2013 DGZZ zagrał między innymi na Przystanku Woodstock, na festiwalu
„Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.
Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają
nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej.
Twórczość zespołu jest w pełni autorska. Autorem słów jest Piotr Brymas, kompozytorem -
Daniel Gałązka, za aranżacje odpowiedzialny jest cały zespół.
 

3 II 
(sobota)
IWONA
LORANC