STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY


GRALI U NAS


STOWARZYSZENIE


WARSZTATY
 


NAJBLIŻSZE
NOCLEGI


DOJAZD


ZAPRZYJAŹNIONE LINKI


KONTAKT


 
REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
 

INFORMACJE I REZERWACJA NOCLEGÓW
W WIATRAKU GOŚCINNYM OBOK OWCZARNI
DOSTĘPNA JEST POD NOWYM NUMEREM TELEFONU:
18 262 22 66

 
 

2019
Rok 2019 rokiem jubileuszowym 20-lecia istnienia Muzycznej Owczarni.
Z całego serca dziękujemy artystom i słuchaczom za wierność.

Drodzy słuchacze!!!
W roku jubileuszowym chcemy zaprezentować Państwu cykl koncertów jazzowych pod patronatem Nigela Kennedy. Liderami tych na najwyższym muzycznym poziomie koncertów oprócz Nigela będą wybitni polscy muzycy jazzowi: Leszek Możdżer- fort., Joachim Mencel- fort., Sławek Jaskułke- fort., Leszek Kułakowski- fort., Dominik Wania- fort., Wojtek Karolak- org. hammonda, Krzesimir Dębski- skrzypce, Mateusz Smoczyński- skrzypce, Michał Zaborski- altówka, Tomasz Kukurba- altówka, Robert Majewski- trąbka, Tomek Nowak- trąbka, Henryk Miśkiewicz- saksofon, Piotr Kułakowski- kontrabas. Wszystkie te koncerty jam session będą na naszej stronie opatrywane logo Nigela Kennedy. Intencją Nigela jest uhonorowanie naszego miejsca jako miejsca znaczącego na muzycznej klubowej mapie Polski jak i przywrócenie dawnej świetności koncertom jam session.


 

 
15 II 
(piątek)
MEDUSA


MEDUSA – zespół okrzyknięty „supergrupą rockową" (Polska The Times, Teraz Rock, Top Guitar,
portal Muzykoholicy, Wyspa.fm, Andrzej Grzegorz Dąbrowski - audycja Made in Poland).

Zespół założony w 2017 roku przez Bartosza "Bratka" Wójcika (
www.bartoszwojcik.com.pl)
– gitarzystę, kompozytora, endorsera polskich wzmacniaczy PLEXSOUND oraz kolumn gitarowych marki HESU.
„Bratek" zaprosił do współpracy pionierów gatunku w osobach:


Jacek Krzaklewski – gitarzysta legendarnego zespołu PERFECT;
Mietek Jurecki – basista legendarnej BUDKI SUFLERA;
Liam MacMhurri – irlandzki wokalista, współpraca m.in. Ian Paice, Steve Hooks,
Dom Famularo, Paweł Mąciwoda;
Grzegorz Stępień – basista zespołu ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY;
Tomek Zeliszewski– perkusista zespołu Budka Suflera
Ryszard Wilk – basista zespołu CHMURY
Krzysztof Żurek - perkusista zespołu Revolucja
 


Zespół wydał dwa albumy:
"MEDUSA" (HRPP Records/2017)
"One Night At Pamela`s" (HRPP Records/2018) PREMIERA 12.11.2018!!!
Będzie to trasa promocyjna najnowszego albumu koncertowego zatytułowanego: "One Night At Pamela`s"


 

16 II 
(sobota)
22 II 
(piątek)
QUE PASSA


QUE PASSA – jeden z czołowych polskich zespołów z nurtu FLAMENCO FUSION ,
utworzony w Krakowie z inicjatywy Jarosława Dzienia,lidera, gitarzysty i kompozytora większości utworów .
Zespół prezentuje mieszankę muzyczną zakorzenioną w tradycji flamenco, latin, jazz, world music, tango.... naznaczonej indywidualnością każdego z muzyków.
Wirtuozeria i pasja porywają słuchaczy a perfekcja wykonania i bogactwo rytmów nadaje ich kompozycjom niepowtarzalny, witalny charakter, czyniąc styl zespołu rozpoznawalnym i unikatowym.
Na repertuar Que Passa składają się głównie autorskie kompozycje, lecz dzięki znakomitemu warsztatowi zespół z powodzeniem wykonuje również utwory mistrzów tj: J.McLaughlin, A.Meola, Ch.Corea, E.Gismonti, G.Nunez, A.Piazzola, Acoustic Alchemy...
Grupa koncertuje zarówno w Polsce jak i w Europie.

Skład zespołu:
Jarosław Dzień – gitara akustyczna i flamenco
Marcin Hilarowicz – gitara akustyczna
Kuba Mietła – akordeon
Łukasz Adamczyk – gitara basowa
Mirosław Hady - cajon, inst.perkusyjne
 

23 II
(sobota)

IMPREZA URODZINOWA


1 III (piątek) i 2 III (sobota)

 KONCERT POD PATRONATEM NIGELA KENNEDY`EGO     

 
Adam Czerwinski Trio MAP
feat.
Krzesimir Dębski

Material z nowej płyty „Grooveoberek"
Gramy własne kompozycje w różnorodnej stylistyce.
Od akustycznej wersji Godzinek, poprzez połączenie ludowych melodii z Rock&rollem
Kończąc na jazzowej wersji utworu „Rancho"

 


9 III (sobota)

Recital Kabaretowy z okazji Dnia Kobiet
Piosenki kompozytorów Piwnicy pod Baranami

Dla wszystkich tych, którzy 9 marca chcą spędzić wieczór w niebanalnej i rozrywkowej atmosferze, zapraszamy na Recital Kabaretowy - Piosenek kompozytorów
Piwnicy pod Baranami w wykonaniu gwiazdy kabaretu Rafała Jędrzejczyka z zespołem.

 

Rafał Jędrzejczyk- aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy, konferansjer, swój zawód wykonuje z powodzeniem już od wielu lat. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Do dziś pozostaje jednym z najważniejszych aktorów krakowskiego Starego Teatru, w którym występuje regularnie od 1980 roku. W kolejnych latach zaczął pojawiać się w różnych obrazach filmowych i teatralnych, głównie tworzonych przez reżyserów ściśle związanych ze środowiskiem teatralnym. W roku 1999 pojawił się w znanej adaptacji filmowej "Przygód dobrego wojaka Szwejka", dwa lata później zagrał gościnnie w serialu "Świat Według Kiepskich", występował w serialach "Blisko, coraz bliżej", "Z biegiem lat, z biegiem dni" oraz "Pierwsza Miłość". Obecnie znaczną część jego życia zawodowego pochłania praca konferansjera. Jak sam mówi, na scenie czuje się znakomicie, zatem wszystkie prowadzone przez niego imprezy i przyjęcia zostawiają naprawdę niezapomniane wrażenie - pracuje zarówno przy większych festiwalach, jak i na mniejszych imprezach na zlecenie prywatnych firm. Od prawie trzydziestu lat związany z krakowskim kabaretem.

 


15 III (piątek)

U studni

„Bo w życiu nie chodzi, żeby tylko żyć…” – te słowa z wiersza Adama Ziemianina to również fragment piosenki i najważniejsze przesłanie grupy U Studni.
Na scenie tworzą ciepłą, klimatyczną atmosferę. Łączą dbałość o słowo z niebanalną oprawą muzyczną. W swoich piosenkach wykorzystują teksty poetów Adama Ziemianina, Krzysztofa Cezarego Buszmana, Edwarda Stachury, a także swoje własne. Nie brak w nich dobrej energii, różnorodności tematów i motywów. Naturalność, jasny przekaz i dobry kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego spotkania.
Jako zespół U STUDNI istnieją dopiero od 2012 roku, ale ich muzyczna historia trwa już bardzo długo. Przez wiele lat współtworzyli rozpoznawalne brzmienie Starego Dobrego Małżeństwa. Łączą też swoje drogi z innymi zespołami - Ola Kiełb–Szawuła z WYSPĄ i DO GÓRY DNEM, a Darek Czarny z grupą BOHEMA.
Dyskografia zespołu to: U Studni (Dalmafon 2013), Wąwóz naszych czasów (Dalmafon 2014), Wspólne zdjęcie (Dalmafon 2017), U Studni - Jubileusz Poety (Dalmafon 2018). Wkrótce na rynku pojawi się ich piąta płyta, zawierająca piosenki napisane do wierszy Krzysztofa Cezarego Buszmana. Najnowsza propozycja artystyczna, to nowa poetyka, nowe brzmienie, ale niezmiennie miłość, mądra refleksja, szukanie tożsamości i sensu życia są wspólnymi mianownikami twórczości tej grupy.
U STUDNI grają i śpiewają:
Dariusz Czarny – gitary, śpiew
Ola Kiełb-Szawuła – gitara, śpiew
Ryszard Żarowski – gitary, śpiew
Wojciech Czemplik – skrzypce, altówka/Joanna Radzik – skrzypce
Robert Jaskulski - gitara basowa

Gościnnie występują:
Poeci Adam Ziemianin i Krzysztof Cezary Buszman
 
16 III 
(sobota)
Simple Music Team


 Jesteśmy zespołem wiekowo „zaawansowanym". Wykonujemy różne zawody, połączyła nas muzyka, blues, a wielu z nas powróciło do niej po wielu latach przerwy. Spróbowaliśmy. Nasi przyjaciele, muzycy: Krzysztof Myszkowski, Marek Stryszowski, Tadeusz Leśniak i in., po wysłuchaniu naszych koncertów stwierdzili, że jest to szczere, radosne, prawdziwe i koniecznie należy to zapisać na płycie. To Oni nas mobilizowali, i cóż …, nagraliśmy krążek. Krążek autorski zespołu, z udziałem Bernarda Maselego i Marka Stryszowskiego, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Premiera płyty odbyła się 31 października podczas Zaduszek Bluesowych w Przemyślu. Zostaliśmy również zaszczyceni zaproszeniem do udziału w tegorocznych 63. Krakowskich Zaduszkach Jazzowych. Oprócz utworów autorskich, na koncertach gramy również covery z repertuaru m.in. S.R.Voughana, W.Trouta, J.Wintera, K.W.Shepherda, E.Claptona,T.Nalepy,A.Lee i in.

Nazywamy się „Simple Music Team", zwyczajnie, po prostu. Skład zespołu : Aneta Walus- wokal; Witold Morawski – wokal; Tomasz Sum- harmonijka; Łukasz Kasperski -gitara; Janusz Rajtmajer- gitara; Edward Kuczera- git.basowa; Ireneusz Rybienik- klawisze; WacławProsiecki- perkusja. Gościnnie występuje z nami Marek Stryszowski – saksofony, wokal. 


17 III (niedziela)

Mirosława Zaziąbło-Hubiak

Mirosława Zaziąbło-Hubiak to wokalistka etnofolkowa pasjonatka muzyki łuku Karpat, która do współtworzenia płyty ,,Kulturowa rozmowa"
zaprosiła znajomych artystów z różnych regionów Polski. Dzięki temu tradycyjne nuty z obszaru gorczańsko-pienińskiego
oraz napływowe melodie brzmią oryginalnie, ukazują szeroką paletę nowych pomysłów i barw, zachowując jednak swój dawny charakter.

 


22 III (piątek)

Robert & Żaneta Lubera NIE-BO

to muzyczny zespół roberta lubery który od lat działa na rynku muzycznym realizując własną wizję artystyczną...
jest to próba odejścia od sztampowych produkcji muzycznych...chęc pokazania idywidualności muzyków i wykonawców
współpracujących z zespołem w trakcie koncertów i nagrań...to pragnienie nawiązania dzięki muzyce
i tekstom bliskiej emocjonalnej relacji z publicznością...
przez wiele lat takie podejście do muzyki zaowocowało koncertami z wieloma wspaniałymi artystami
...maciej maleńczuk piotr nalepa (piotr nalepa breakout tour) maciej balcar ewelina flinta krzysztof zalewski paweł kukiz artur gadowski
kasia kowalska ewa bem...żaneta lubera...


 


29 III (piątek)

CARRANTUOHILL

MUZYKA IRLANDZKA W NAJLEPSZYM WYDANIU!!!


 

30 III 
(sobota)
 TRIO BALKAN STRINGS
( Serbia )


Trio Balkan Strings to formacja, która zdążyła już zapaść w pamięć polskim miłośnikom muzyki gitarowej i folkowej. Serbski zespół gościł w naszym kraju już kilkakrotnie, za każdym razem wzbudzając wielki entuzjazm publiczności.
Gitarowa rodzina z Belgradu wykonuje swoją oryginalną instrumentalną muzykę, która jest mieszanką wielu bałkańskich elementów: serbskich, macedońskich, rumuńskich, bułgarskich, greckich, łączących w sobie improwizacje jazzowe wraz z elementami klasycznymi. Rezultatem kombinacji łączenia wielu kultur jest bogata i niekonwencjonalna a zarazem świeża i spontaniczna, niosąca ze sobą wiele energii muzyka. Artyści brali udział w licznych festiwalach i koncertowali zarówno w Europie jak i w USA. Są laureatami pierwszych nagród Music World 2004 oraz 2005 USA Song Writing Competition.
Trio Balkan Strings to rodzinny (ojciec i synowie) zespół gitarowy w składzie: Zoran Starcevic, Nikola Starcevic i Zeljko Starcevic.
Repertuar grupy stanowią własne kompozycje jej członków, inspirowane bogatym w swej różnorodności folklorem bałkańskim.
Powszechnie wiadomo, że Bałkany są regionem wielonarodowym, gdzie mieszanie się różnych kultur, w tym kultur muzycznych, trwa od stuleci. W twórczości Tria Balkan Strings ta wielobarwność jest wyraźnie odczuwalna. Ich kompozycje łączą elementy folkloru m. in. serbskiego, cygańskiego, bułgarskiego, mołdawskiego, macedońskiego, tę muzyczną mozaikę wzbogacają wpływy orientalne. Sami artyści przyrównują, jakże obrazowo, będącą dla nich źródłem natchnienia muzykę ludową Bałkanów, do ręcznie tkanego dywanu, pełnego wykwintnych ornamentów i subtelnych odcieni, który jako całość zniewala swym pięknem i bogactwem, lecz dopiero bliższy i uważniejszy ogląd pozwala dostrzec, wyodrębnić i docenić wspaniałość poszczególnych jego motywów. Trio Balkan Strings jest niezrównanym przewodnikiem po tym muzycznym świecie, przewodnikiem jednak nie biernym, lecz aktywnym i pełnym inwencji, który własnym językiem nie tylko opisuje, ale też interpretuje, a wręcz tworzy własne, zupełnie nowe opowieści. Taki przewodnik straciłby posadę w muzeum, lecz na estradzie jest prawdziwym skarbem.


 


6 IV (sobota)

Drabina Jakuba
Drabina Jakuba Trio -zespół profesjonalnych muzyków, których połączyła wspólna pasja – miłość do muzyki oraz fascynacja akustycznym brzmieniem. Występując na scenie, prezentują autorski materiał (promując swój debiutancki album pt. „Drugi obieg"). Podczas koncertu zaprezentują swoje aranżacje kompozycji Boba Dylana. Teksty w jezyku polskim zostały napisane w oparciu o tłumaczenia, zachowując swój pierwotny przekaz liryczny.

Naturalne brzmienie gitar akustycznych oraz harmonijek ustnych okraszone ciepłym, głębokim wokalem wprowadza widownię w emocjonalny nastrój. Aby dodać kolorytu, muzycy sięgają po różnorodne instrumenty – na scenie możemy usłyszeć między innymi: gitarę rezofoniczną, ukulele czy melodykę. Tak szeroka gama instrumentów sprawia, iż utwory brzmią niesztampowo, a autorskie teksty prowokują do przemyśleń.
Zespół tworzy:
Paweł Dudzik – wokal, gitara akustyczna
Łukasz Belcyr – gitara akustyczna, gitara rezofoniczna, ukulele
Marcin Dyjak – harmonijka diatoniczna,harmonijka augmented, melodyka


 


12 IV (piątek)

DGZZ
Zespół DGZZ powstał w 2002 roku i stanowi kontynuację solowej działalności Daniela Gałązki. „I zobacz" , to trzecia płyta zespołu zaaranżowana i nagrana w nowym składzie, z wyjątkowymi muzykami Piotrem Aleksandrowiczem i Krzysztofem Szmańdą.
Dwa poprzednie wydawnictwa, to debiutanckie „Dotykam dachów" z 2009r. i wydane w 2012r. studyjne "Odległości".

Twórczość zespołu jest w pełni autorska. Łączy w sobie różne muzyczne style, wynikające z poszczególnych inspiracji członków zespołu.DGZZ tworzą:
Daniel Gałązka - autor muzyki, śpiew, gitara
Piotr Aleksandrowicz - gitary
Marek Konatkowski - gitara basowa
Krzysztof Szmańda - perkusja
Piotr Brymas - autor tekstów

RADO BAGŁOWSKI - support

Rado Barłowski. Pieśniarz i poeta Karpat. Twórca, który odnalazł własną ścieżkę poetycką i muzyczną. Najczęściej śpiewa o miłości do gór lub
o miłości w górach. Swoje autorskie piosenki wykonuje z akompaniamentem gitary o imieniu Lulu. Dziennikarz muzyczny,
Rafał Podmokły tak opisał swoje wrażenia po jednym z koncertów: „To muzyczny samouk o niepospolitym talencie,
bo jego gitarowy akompaniament daleki jest od ogniskowej sztampy, a rozwiązania harmoniczne i rytmiczne które stosuje,
świadczą o tym, że to muzyk, który najpierw słyszy to, co chce zagrać, a to wcale nieczęsto spotykane. (...) Twórca tak kreatywny,
że pewnie w Stanach Zjednoczonych zaliczany byłby do kategorii tzw. song writerów, a w sklepach muzycznych jego płyty sąsiadowałyby
z takimi wykonawcami jak Jeff Buckley czy Donovan".

 


13 IV (sobota)

Wojtek Staroniewicz Kwartet
Saksofonista i kompozytor Wojciech Staroniewicz obecny jest na jazzowej scenie od przeszło 20 lat. Tworzy muzykę o bardzo szerokim spektrum stylistycznym: od mainstreamu, przez fuzję jazzu i muzyki etnicznej po jazz elektryczny. W swojej dyskografii ma przeszło 20 albumów, W ostatnich latach obok współpracy z Włodkiem Pawlikiem, Krzysztofem Herdzinem, Andrzejem Jagodzińskim, koncertuje także jako solista z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.

 


27 IV  (sobota)

HIT KWIETNIA !!!
MUNIEK STASZCZYK
W MUZYCZNEJ OWCZARNI !!!


Muniek i Przyjaciele to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji T. Love. W koncertach towarzyszą Muńkowi:
Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek “Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna. „Nie planujemy żadnego nowego albumu, ani projektu.
Po prostu chcemy sobie na luzie pograć w nieco mniejszych, kameralnych salach. Program koncertów będzie wypadkową różnych moich projektów
artystycznych, zarówno z repertuaru zespołu T.Love, jak i działań solowych, przedstawimy także kilka nowych pomysłów”, mówi Muniek Staszczyk
Zygmunt Staszczyk, współzałożyciel i lider formacji T.Love, urodził się w 1963 roku w Częstochowie. Tam ukończył IV LO. Kilka lat później został absolwentem
polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo działał w zespole Atak, przekształconym w Opozycję. W 1982 roku wraz z Januszem Knorowskim, Dariuszem
Zającem i Jackiem Wudeckim założył zespól T.Love. Do 1987 roku grupa funkcjonowała pod nazwą Teenage Love Alternative. Największe przeboje z tego okresu to
"Garaż" (1984), "IV LO" (1985) i "Autobusy i tramwaje" (1988). W 1989 roku Staszczyk wyjechał do Anglii, a zespół zawiesił działalność. Do Polski wrócił w 1991 roku, reaktywował zespół, w którym ze starego składu pozostał tylko on sam. Udzielał się także m.in. w formacjach Szwagierkolaska i Paul Pavique Movement.
 

30 IV (wtorek)

Vanesa Harbek
Vanesa Harbek to niezwykle utalentowana pochodząca z Argentyny gitarzystka, wokalistka i trębaczka i showmanka. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu czerpiąca z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej budził zachwyt w większości krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej. Vanesa dzieliła scenę z takimi artystami jak: Igor Prado, Decio Caetano, Big Gilson, David Tanganelli, Omar Coleman, Sugar Blue, Dave Riley, Linsey Alexander y Vino Louden (USA), Antonio Vergara, Kenny Blues Boss Wayne, Marcos Coll, Daryl Taylor, Rico MacClarrin czy Vargas Blues Band. Na swojej pierwszej trasie koncertowej wystąpi ze znakomitym zespołem w składzie:
Krzysztof Puma Piasecki - guit., Łukasz Gorczyca - bass, Tomasz Dominik - dr.,


 


WYDARZENIE !!!
4 koncerty wymienione poniżej będą nagrywane na żywo przez studio
na album dwupłytowy z okazji 20 lecia Muzycznej Owczarni.
 

1 V (środa) i 2 V (czwartek)
Piotr Wyleżoł


- pianista, kompozytor.
"Jeden z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej" (londyński miesięcznik Blues&Soul, Emrys Baird)
Od lat uznawany za jednego z czołowych polskich pianistów jazzowych.
Swoim ostatnim, entuzjastycznie przyjętym albumem "Human Things", Piotr Wyleżoł pisze nowy rozdział w legendarnej serii wydawniczej Polish Jazz, wpisując się tym samym w panteon najwybitniejszych polskich jazzmanów w historii.
W pierszym dniu Piotr wystąpi ze znakomitym gitarzystą czeskim Dawidem Dorużką, w drugim dniu z kwintetem.
3 V (piątek) i 4 V (sobota)

Wojtek Pilichowski


- basista, kompozytor i producent. Pierwszy solo album nagrał w 1994 roku. Od tego czasu wyszło 14 solowych albumów w tym koncertowe, także 3 jako DVD. Łączny nakład wszystkich płyt przekroczył 100.000 egz. Od początku swojej pracy jako muzyk gra również w projektach innych artystow. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 200 płyt a ich łączny nakład to ponad 6 milionów egz. Od wielu lat jest zapraszany na całym świecie na wszystkie naważniejsze festiwale w tym Bass Palayer live 2006 i 2015, Euro Bass Day we Włoszech i wielu innych . W Polsce został nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami. W sumie 16 razy uznano go za najlepszego Polskiego basistę.
Wojtek jest liderem dwóch własnych projektów. Pilichowski Band i Pilichowski Trio. Jest autorem 2 podreczników nauki gry na gitarze basowej oraz jednej szkoły dvd. Jest zapraszany na kursy i wykłady na całym świecie.
W 2015 roku ukazał się album Electro Step, który jest rewolucyjnym połączeniem Fusion Jazz z muzyką Electro a w 2016 płyta „Early Tapes" zawierająca niepublikowane dotąd na płycie kompozycje z lat 1992 – 1994.
Wiele z kompozycji Wojtka jest wykonywana przez muzyków na całym świecie.
W pierwszym dniu wystąpi jako Wojtek Pilichowski Band, w drugim dniu Wojtek Pilichowski i Jego goście.


 


10 V (piątek)

Funk de Nite
Ryszard Krawczuk - as; Maciej Gruchacz - g;
Krzysztof Ropicki - bg; Artur Malik - dr

Jeden z najlepszych polskich zespołów grających mieszankę jazzu,funky i rocka. Założony w Krakowie we wrześniu 1993 r. przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka,absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach,wykładowcę Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie.
Z zespołem współpracowało wielu znakomitych muzyków m.in. M.Raduli, J.Królik, J.Śmietana , B.Maseli, P.Mąciwoda, P.Żaczek, J.Skolias.
FDeN ma za sobą udział w wielu znaczących festiwalach oraz liczne koncerty klubowe w Polsce, Niemczech, Austrii, Chorwacji, Słowacji. Z zespołem koncertują muzycy zagraniczni m.in. CHRISTOPH TITZ, SASKIA LAROO, BRYAN CORBETT, WARREN BYRD, STEVE LOGAN, MUSTAPHA SECK oraz znakomici raperzy: MC VLASH
FIRESTORM, ANDY NINVALLE .
W dorobku zespołu 3 płyty: "What! So What?", "J-5" i "Funky Roads".


 


11 V (sobota)
TREBUNIE TUTKI

- to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej.
Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".

17 V (piątek)

HARD TIMES

Hard Times to czterech muzycznych gentlemanów grających trochę folku, trochę bluesa, czasem na smutno o miłości,
a czasem na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Nikt wcześniej z taką lekkością nie mieszał gospel z flamenco,
ani bluesa z krakowską balladą. Najnowsza płyta "Siedem" to już trzeci album w dotychczasowym dorobku zespołu,
tym razem w pełni autorski i śpiewany po polsku.

Hard Times tworzą:
Łukasz Wiśniewski – śpiew, harmonijka ustna, ukulele
Piotr Grząślewicz – gitara, irlandzkie bouzouki
Jan Gałach – skrzypce, mandolina, cajon
Grzegorz Bąk – gitara basowa
 


18 V (sobota)

20 LECIE ZŁYCH PSÓW NA 20 LECIE MUZYCZNEJ OWCZARNI
Andrzej Nowak i Złe Psy

Andrzej Nowak – Polski gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aranżer i producent muzyczny. Lider i założyciel topowych Polskich zespołów – TSA i Złe Psy. Uczestniczył w nagraniu około 70 płyt z różnymi wykonawcami w Polsce i za granicą. Laureat nagród muzycznych i kulturalnych.


 


24 V (piątek)

THE NEW LESSERS
nazwa zespołu nawiązuje do pierwszego zespołu Antka Krupy "The Lessers" działającego w latach 6 0-tych.
W zespole tym grał m.inn legendarny krakowski muzyk Zbigniew Seifert. Zespół "New Lessers" wykonuje covery angielskich zespołów blues-rockowych końca lat 60-tych takich jak Traffic, JethroTull, Free, songi Boba Dylana, fragmenty spektaklu poetycko muzycznego "Amela - blues o rozwianych włosach na wietrze" autorstwa Antka Krupy i Jarka Śmietany oraz autorskie songi Agaty Ślazyk.

Agata Ślazyk
Songwriterka, wokalistka, gitarzystka związana z Piwnicą Pod Baranam. Kiedy Antek Krupa usłyszał ją po raz pierwszy powiedział: WOW !!! To pierwsza rockmanka Piwnicy Pod Baranami. Od tego momentu ta opinia funkcjonuje w środowisku artystycznym Krakowa.
Nagrała autorską płytę "Nie daj się zjeść" z której utwory odniosiły sukcesy na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków. Agata koncertuje z powodzeniem na europejskich scenach. W minionym roku występowała w Londynie w Berlinie i w Wiedniu w Toronto.

Antek Krupa
Od prawie 40 lat Antoni Krupa związany jest z Radiem Kraków. Jego ciepły głos z charakterystycznym "r" od lat wprowadza słuchaczy w dobry nastrój i meandry muzyki… I choć sam mówi o sobie, że jest starym zdartym bluesmanem, to Antek Krupa to jedna z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedna z nielicznych prawdziwych osobowości - nie tylko radiowych. Jest bywalcem muzycznych festiwali, skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie, właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych i miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra. Napsał książkę "Miasto błękitych nut - czyli istoria Krakowskiego Jazzu i nie tylko" nagrodzoną statuetką "Jazzowego Oskara" przez Jazz Klub Melomani". Nagrał autorską płytę z udziałem Jaka Śmietany (współkompozytor) "Amela - blues o rozwiaych włosach na wietrze" w nagraniu której wzęli udział wybit artyści: Karolina Cygonek, Magra Piskorczyk i Jorgos Skolias a także czarnoskóra amarykańska wokalistka Harrriet Levis.


 25 V (sobota)

ANTONI KRUPA
"Wieczór bluesa i rockowych ballad"

Antek Krupa - muzyk, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz radiowy Radia Kraków. Grał m.in. w zespole Jazz Ban Ball Orchestra i w Grupie
Wiem Marka Grechuty. Napisał książkę "Miasto błękitnych nut - czyli historia krakowskiego jazzu i nie tylko. W programie koncertu
covery Jimiego Hendrixa, Boba Dylana, B.B.Kinga oraz zespołów Traffic, Free, Jethro Tull a także autorskie utwory wydane na płycie
"Amela-blues o rozwianych włosach na wietrze" nagranej wspólnie z Jarkiem Śmietaną. Od prawie 40 lat Antoni Krupa związany jest z Radiem Kraków. Jego ciepły głos z charakterystycznym "r" od lat wprowadza słuchaczy w dobry nastrój i meandry muzyki… I choć sam mówi o sobie, że jest starym zdartym bluesmanem, to Antoni Krupa to jedna z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedna z śśśśścicinielicznych prawdziwych osobowości - nie
tylko radiowych. Jest bywalcem muzycznych festiwali, skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie, właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych i miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra. Napsał książkę "Miasto błękitych nut -
czyli historia Krakowskiego Jazzu i nie tylko" nagrodzoną statuetką "Jazzowego Oskara" przez Jazz Klub Melomani". W 2012 r . nagrał autorską płytę z udziałem Jarka Śmierany (współkompozytor) "Amela - blues o rozwiaych włosach na wietrze" w nagraniu której wzęli udział wybitni artyści:
Karolina Cygonek, Magra Piskorczyk i Jorgos Skolias a także czarnoskóra amarykańska wokalistka Harrriet Levis. W tych kwietniu 2018 r. ukazała się kolejna płyta Antoniego Krupy zatytułowana „Evening”, firmowana nazwą zespołu „The New Lessers”. Obecnie swoją muzyczno-potycką twórczość prezentuje w wersji solowego recitalu. Niczym współczensny John Lee Hooker, nawiązując do tradycji archaicznego solowego bluesa, występuje sam z gitarą, grając na harmonijce ustnej, śpiewając i melorecytując swoje songi i ballady. W repertuarze usłyszeć można również legendarne covery B.B.Kinga, Jimiego Hendrixa,, Boba Dylana, Raya
Charlesa, oraz zespołów Traffic, Jethro Tull i Free.
 31 V (piątek)

1984
"Po raz pierwszy w Muzycznej Owczarni !"
"Legenda Jarocina w Owczarni"


"1984 - zasłużona dla polskiego rocka formacja z Rzeszowa. Czołowy przedstawiciel polskiej Nowej Fali. Klasycy gatunku
- obok Republiki, Madame,Variete i Made in Poland.
Założycielem i liderem zespołu jest gitarzysta Piotr "Mizerny" Liszcz - autor muzyki i wszystkich tekstów 1984.
Kompozycje i poetyckie teksty Mizernego tworzą charakterystyczne i unikalne DNA zespołu.
1984 pozostaje przez wszystkie lata działalności konsekwentny i wierny stylowo swoim korzeniom i inspiracjom muzyką lat 80.
Brzmienie zespołu jest klarowne i rozpoznawalne mimo,że w długiej historii zespołu dochodziło do wielu zmian personalnych w składzie.
Przez ponad 30 lat działalności 1984 wydał kilka znaczących dla polskiego rocka płyt a najbardziej znane utwory zespołu to : Komisariat, Biała chorągiewka,
Tu nie będzie rewolucji, Specjalny rodzaj kontrastu, Sztuczne oddychanie, Człowiek.
Zespół od początku słynął ze znakomitych koncertów i był wielokrotnie zapraszany na duże sceny i festiwale : Jarocin, Róbrege, Castle Party.
Był filmowany na scenie - np. w filmie dokumentalnym "Fala" Piotra Łazarkiewicza.
Od 2015 roku zespół działa w składzie 5 osobowym. Do Mizernego (g,voc) dołączyli Alma Bury (kbds, voc) i Sebastian Bełz (g)
oraz powrócili dwaj muzycy z legendarnego składu w jakim 1984 debiutował na dużej scenie festiwalu Jarocin 85 :
Wojciech "Pancerny" Trześniowski (bass) i Janusz "Borys"Gajewski (dr).
Na przełomie roku 2018/19 zespół rozpoczął nagrania nowego albumu w studio, kilka kompozycji jest już prezentowanych na koncertach
a całość materiału będzie wydana na płycie w tym roku.
W charakterze gościa specjalnego zespół na niektórych koncertach wspiera też Roman "Smutny" Pękalski (vel Rzucidło) - ex 1984, Aurora, Noah Noah."


 1 VI (sobota)

Marian Pawlik
"OLD BASS LINE"

Marian Pawlik to wybitna postać polskiej sceny muzycznej, nie tylko tej jazzowej, jest bowiem znany szerszej publiczności jako współzałożyciel i kompozytor przebojów grupy Dżamble. Na co dzień nie tylko gra na kontrabasie, ale jest również lutnikiem, na którego instrumentach grają muzycy na całym świecie. Współpracował z wieloma znakomitymi artystami, takimi jak: Janusz
Muniak, Tomasz Stańko, Zbigniew Seifert, Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Jerzy Bartz, Andrzej Zaucha, Ryszard Styła, Aga Zaryan.
OLD BASS LINE to nawiązanie do twórczości doskonałych kontrabasistów jazzowych, dlatego w repertuarze grupy znajdziemy kompozycje Paula Chambersa, Rona Cartera, Scotta LaFaro, Oscara Pettiforda oraz utwory własne.
Muzyk zaprosił do współpracy młodszych, ale już uznanych artystów – pianistę Kubę Płużka, perkusistę Michała Hellera i saksofonistę Bartłomieja Noszkę.

 


Szanowni Państwo. W związku z wyczerpaniem się wolnych miejsc
na koncert 7 czerwca mamy zgodę zespołu, że zagrają dodatkowy koncert dzień wcześniej tzn. 6 czerwca.


ZAPRASZAMY !!!


6 VI  (czwartek) i 7 VI  (piątek)

THE ANIMALS
& FRIENDSKTO BYŁ MOŻE ZOBACZYĆ JESZCZE RAZ,
KTO NIE BYŁ MA SZANSĘ NA UŚCISK DŁONI MUZYKÓW,
KTÓRZY STWORZYLI JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH HITÓW
WSZECHCZASÓW
"Dom wschodzącego słońca"
Nic dodać nic ująć - mega gwiazda ponownie w Owczarni.
Tego nie wolno przegapić.
Bilety w cenie 250 zł.
ZAPRASZAMY !!!
 14
VI (piątek) i 15 VI (sobota)

KONCERT POD PATRONATEM NIGELA KENNEDY`EGO     

Tomasz Kukurba
(lider zespołu Kroke) wraz z zespołem.

Jeden z najwybitniejszych europejskich altowiolistów w autorskim projekcie dwukrotnie w Muzycznej Owczarni !!!

 20 VI (czwartek)

ZNAKOMITY KONCERT !!!
Beata Przybytek
z zespołem


Beata Przybytek – wokalistka, pianistka, kompozytorka.
Nagrodzona prestiżową nagrodą muzyczną Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego "Mateusz Trójki 2013". Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie Kultury i Sztuki. Absolwentka i obecnie pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka I miejsca w konkursie 29. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Jej kariera wokalna zaowocowała do tej pory albumami: You Don't Know What Love Is (2003), The Island (2004), Wonderland (2006, dystrybuowany w Polsce i w Japonii), I'm Gonna Rock You (2012) oraz Czemuż się dzisiaj weselić nie mamy (2013). Patronaty nad tym ostatnim wydawnictwem objęły m.in. TVP Kultura, TVP Polonia oraz Trójka.
 


21 VI (piątek) i 22 VI (sobota)

Karen Edwards

Gwiazda amerykańskiej wokalistyki i pianistyki Karen Edwards dwukrotnie w Muzycznej Owczarni !!!
Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich, swingujących, jazz-soulowych pianistek i wokalistek. Zdobywczyni Grammy Award for Jazz Performance. Współpracowała z wieloma światowej sławy artystami, jak m.in. Prince, Stevie Wonder i Tony Bennett.
Urodzona w Greenville, w Południowej Karolinie pierwszą edukację muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Muzyka soul i gospel towarzyszyły jej już od dzieciństwa. Studia ukończyła na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu.
Występowała w teatrach muzycznych i klubach Nowego Jorku i Los Angeles. Jako główna gwiazda prowadziła przez kilka lat cotygodniowy show w Atlancie. Swą sztukę prezentowała na całym świecie. Po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję nauczania jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym im. Richarda Straussa. Zagrała także w kilku amerykańskich filmach muzycznych.
Koncert Karen Edwards to nie tylko wspaniałe przeżycie muzyczne, ale także znakomity show. Artystka z wdziękiem opowiada swoim plastycznym muzycznym językiem o dotychczasowych doświadczeniach. Muzyka około jazzowa w najlepszym możliwym wydaniu. Polecamy!

 


29 VI (sobota)

JUSTYNA PANFILEWICZ
Justyna Panfilewicz z zespołem. Znakomita polska wokalistka, kompozytorka i pedagog. Laureatka wielu prestiżowych nagród.


 


30.06. - 14.07.
LETNIE WARSZTATY MUZYCZNE
MUZYCZNE JAWORKI 2019


 

26 VII (piątek)

TORTILLA
TORTILLA czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą.
Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock'n'rollowa energia
typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls. Koncert grupy TORTILLA to piorunująca dawka bluesowych klasyków oraz
wysoce energetycznych, żywiołowo wykonanych kompozycji własnych !!! TORTILLA to zespół legitymujący się dużym doświadczeniem koncertowym
w kraju i za granicą oraz znakomitym kontaktem z publicznością. Zespół ponad 1.200 razy występował na najważniejszych krajowych
festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie gościł również poza granicami kraju /min. Holandia, Francja, Niemcy,
Słowacja, Węgry, Litwa, Ukraina, Białoruś/. TORTILLA jest laureatem festiwalu Rawa Blues. Grupa doskonale czuje się zarówno w małych klubach,
jak i na wielkich koncertach plenerowych. Zespół występował m.in. na Przystanku Woodstock przed wielotysięczną publicznością,
ale także w klubach jazzowych takich jak krakowska Piwnica Pod Baranami, Harris Piano JAZZ BAR, lubelski Hades,
warszawska Piwnica Pod Harendą czy Blue Note w Getyndze.
W zespole śpiewa wokalistka dysponująca niezwykłym, jazzowo-soulowym głosem.


 


27 VII (sobota)

CHEAP TOBACCO
PREZENTACJA PŁYTY PT. "SZUM" NOMINOWANEJ DO NAGRODY FRYDERYKA!CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem Natalii Kwiatkowskiej, która trzykrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Grupa podczas 7 lat istnienia zagrała ponad 500 koncertów w kraju i zagranicą zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności na festiwalach krajowych i zagranicznych m.in: Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Synestezje, Bochum Total (Niemcy), Blues Alive (Czechy) . Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie. Pomimo uznania w świecie „bluesowym", muzyka zespołu wybiega daleko poza jego granice, czerpiąc z dorobku muzyki rockowej, soulowej, pop, funky, zaczepiając również o lekką psychodelię. Najnowszy album zespoły pt. ,,Szum" został nominowany do nagrody Fryderyki 2019, a premierowy koncert odbył się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej.


 2 VIII (piątek) i 3 VIII (sobota)

TRIBUTE TO MIRA KUBASIŃSKA
„Tribute to Mira Kubasińska" to hołd złożony legendom polskiej muzyki
– zespołowi „Breakout" i jego wybitnej wokalistce Mirze Kubasińskiej.


Na koncercie, oprócz genialnego wokalu Natalii Sikory, usłyszymy znanych polskich muzyków takich jak: Krzysztof Dłutowski,
Winicjusz Chróst, Vlodi Tafel, Dariusz Samoraj, Jarosław Bączkowski oraz gościnnie Dariusza Kozakiewicza i Mariusza Kozłowskiego.
 


16 VIII (piątek)
TREBUNIE TUTKI

- to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej.
Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".
 

17 VIII (sobota)

KRAKÓW STREET BAND


Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką miasta jak i polskiej sceny muzycznej.
Grupa od czterech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność. Aktualnie muzycy promują swój
najnowszy, trzeci już album w dorobku zespołu pt. "Going Away". Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Pięknie brzmiące pomieszczenia studyjne Radia Kraków pozwoliły uchwycić niuanse w muzyce 9-osobowego składu, która od czasu ulicznych początków nabrała rumieńców i treści.


 


23 VIII (piątek)

 Siergiej Wowkotrub
Gypsy Swing QuartetGypsy Swing Quartet został założony w 2001 roku przez Siergieja Wowkotruba – lidera, wirtuoza skrzypiec, muzyka pochodzącego z Ukrainy, od 20 lat na stałe mieszkającego w Polsce. W mistrzowskiej grze Siergieja mocno wyczuwalne są emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Lider współpracował m.in. z: „Jazz Band Ball Orchestra", "Hot D'Jazz Trio", „Five O'Clock Orchestra" oraz jednym z największych współczesnych gitarzystów gatunku manouche - Joscho Stephanem. Siergiejowi na scenie towarzyszą: Sebastian Ruciński (gitara), Tomasz Wójcik (gitara), Piotr Górka (kontrabas) – absolwenci Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, muzycy współpracujący na co dzień z gwiazdami polskiej estrady. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych. Na obszerny repertuar Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet składają się nie tylko standardy gypsy swingu, inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze. Zespół z sukcesami koncertował na wielu festiwalach zarówno w kraju i za granicą, min. Niemcy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Francja, Czechy.

 


24
VIII (sobota)

KONCERT POD PATRONATEM NIGELA KENNEDY`EGO     

LESZEK KUŁAKOWSKI
KWARTET

Leszek Kułakowski, kompozytor, pianista, pedagog, prof. zwyczajny klasy kompozycji AM w Gdańsku, założyciel i szef kierunku Jazz i Muzyka Estradowa.
Dorobek kompozytorski Kułakowskiego obejmuje ponad 150 utworów na różne składy; jego twórczość jest inspirowana różnymi odmianami jazzu,
utworami Krzysztofa Komedy, Fryderyka Chopina, dziełami Trzeciego Nurtu, muzyką religijną i folklorem kaszubskim.

 

30 VIII (piątek) i 31 VIII (sobota)

DNI KULTURY WĘGIERSKIEJ W MUZYCZNEJ OWCZARN I!!!

Roby Lakatos
Fenomenalny skrzypek węgierski Roby Lakatos dwukrotnie naszym gościem!

Dodatkowo oryginalna kuchnia węgierska i węgierskie wina!


Roby Lakatos - cygański skrzypek, najwyższej klasy wirtuoz i muzyk o niespotykanej wszechstronności stylistycznej urodził się w rodzinie z wielkimi muzycznymi tradycjami. W wieku 9 lat rozpoczął karierę jako pierwszy skrzypek cygańskiej kapeli. W roku 1984 ukończył Budapeszteńskie Konserwatorium im. Béli Bartóka z pierwszą nagrodą w klasie skrzypiec.
Z równą swobodą gra muzykę klasyczną, jazz i swoją rodzimą muzykę węgierskich Romów. Jest unikalnym muzykiem, którego niepodobna zaszufladkować. Mówi się o nim cygański skrzypek, „skrzypek diabła", wirtuoz muzyki klasycznej, improwizator jazzowy, kompozytor i aranżer, mistrz XIX-wiecznej muzyki – i każde z tych określeń jest w pełni zasłużone. Jest to muzyk uniwersalny, którego siła interpretatora wywodzi się z jego doświadczeń improwizatora i kompozytora. Jego klasyczne aranżacje wzmocnione są energią węgierskiej muzyki cygańskiej, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla dorobku wielkich kompozytorów. Koncertował w największych salach koncertowych Europy, Azji i Ameryki. Współpracował z Vadimem Repinem, Stephanem Grapelli, jego muzykę uwielbiał Yehudi Menuhin. W 2004 wystąpił wraz z Maximem Vengerovem w głośnym koncercie „Genius of the Violin" w towarzyszeniu Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej.

 


6 IX (piątek) i 7 IX (sobota)

CARRANTUOHILL

MUZYKA IRLANDZKA W NAJLEPSZYM WYDANIU!!!


 


14 IX (sobota)

KONCERT POD PATRONATEM NIGELA KENNEDY`EGO     

Dominik Wania
z zespołem


W 2005r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Perez'a
i Jerry Bergonzi'ego na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie (USA) w ramach Presidential Scholarship, przyznanego przez Helena Foundation. Jest czynnym muzykiem sesyjnym. Współpracuje i występuje ze znakomitościami sceny jazzowej polskiej i zagranicznej: Tomasz Stańko, Piotr Baron, Jacek Kochan, Leszek Możdżer, Maciej Sikała, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Bronisław Suchanek, Zbigniew Wegehaupt, Walk Away, Marcus Miller, Joey Baron, Jon Balke, Jon Fält, Lee Konitz, David Liebman, George Garzone, Eddie Henderson, Anders Jormin, Nguyen Le, Gary Thomas, Marilyn Mazur, Eric Marienthal. Uczestniczy także w projektach z muzykami młodego pokolenia: Maciej Obara International Quartet, Noise Trio (muz. elektroniczna z elem. jazzu), New Bone. W swoim dorobku ma nagrania dla Radia i Telewizji oraz płytowe. Koncertował w wielu krajach Europy w Azji oraz w USA.
 


20 IX (piątek) i 21 IX (sobota)

KONCERT POD PATRONATEM NIGELA KENNEDY`EGO     

Michał Zaborski Quartet


MICHAŁ ZABORSKI QUARTET - to projekt, w którym prezentowany jest autorski materiał Michała Zaborskiego, współtwórcy uznanego już na polskim
i europejskim rynku muzycznym zespołu Atom String Quartet. Jego muzyka to intrygujące połączenie melodyjnego, europejskiego jazzu z domieszką szeroko
pojętej muzyki etno. Działalność w różnych obszarach, zarówno muzyki klasycznej, jak i szeroko rozumianej muzyki improwizowanej, pozwala mu na kreowanie
swojego indywidualnego stylu. Artysta stale poszukuje nowych środków wyrazu, które pozwalają mu na eksplorowanie nieznanych dotąd możliwości jakie daje
altówka - dotąd śladowo wykorzystywana we współczesnym języku jazzowym. Próba definicji i umiejscowienia tego instrumentu w nowym kontekście
jest jednym z bardziej interesujących przedsięwzięć na polskiej scenie muzycznej. Rzadko stosowane dotąd zestawienie altówki z tradycyjną sekcją jazzową, przynosi nową i niezwykle ciekawą, muzyczną jakość.
Zespół w składzie:
Michał Zaborski – altówka
Nikola Kołodziejczyk – fortepian
Maciej Szcyciński – kontrabas, gitara basowa
Krzysztof Szmańda - perkusja27 IX (piątek) i 28 IX (sobota)

KONCERT POD PATRONATEM NIGELA KENNEDY`EGO     

Wojtek Karolak

- Prawdopodobnie najbardziej znany polski wirtuoz organów Hammonda. Współpracownik m.in. Krzysztofa Komedy, Andrzeja Trzaskowskiego czy Jarka Śmietany. Swoją muzyczną karierę zaczynał jako saksofonista. W latach 1959-60 występował w "The Wreckers" Trzaskowskiego. Jednocześnie grał w zespołach Andrzeja Kurylewicza i Jerzego Matuszkiewicza. W 1961 porzucił saksofon i poświęcił się cakowicie pianistyce. W 1962 założył, wspólnie z Romanem Dylągiem i Andrzejem Dąbrowskim The Karolak Trio, z którym nagrał swoją pierwszą autorską płytę.
Pisał piosenki rozrywkowe i kabaretowe, najczęściej do tekstów żony - Marii Czubaszek. W latach 80. pisał także większe formy muzyczne - suity, muzykę do filmów i spektakli teatralnych, a także liczne tematy jazzowe.
W ankietach magazynu "Jazz International" w latach 1973-74 uznany został za organistę jazzowego Europy a w rankingu "Jazz Forum" wielokrotnie zwyciężał w kategoriach: aranżer (w latach 1983-86) i organista (1983-88, 1990 oraz 1992-2001). W 2010 został uhonorowany nagrodą "Złoty Fryderyk" za całokształt osiągnięć artystycznych.5 X (sobota)

KONCERT POD PATRONATEM NIGELA KENNEDY`EGO     

Mateusz Smoczyński Quintet

 

Mateusz Smoczyński – skrzypek jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Gębskiego. Od 2017 roku prowadzi klasę skrzypiec jazzowych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Zwycięzca II Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta. W rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum został uznany za jazzowego skrzypka roku 2017. Występował na najważniejszych scenach i festiwalach jazzowych niemal na całym świecie. Współpracował z takimi artystami jak: Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Gil Goldstein, Richie Beirach, Glen
Moore, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Urszula Dudziak, Vladislav “Adzik” Sendecki, Leszek Możdżer, Janusz Skowron, Kazimierz Jonkisz, Jerzy Maksymiuk, Kayah, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Monika Borzym, Aga Zaryan, Grzech Piotrowski, Adam Sztaba i Sebastian Karpiel Bułecka. Nagrał kilkadziesiąt płyt. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie “Młoda Polska”. Laureat nagrody “Grand Prix” w kategorii Nadzieja Roku 2007 plebiscytu Jazz Melomani. Razem z Joachimem Kühnem, Bronisławem Suchankiem, Januszem Stefańskim i Bohdanem Jarmołowiczem brał udział w prawykonaniu koncertu jazzowego na skrzypce, orkiestrę symfoniczną i grupę rytmiczną Zbigniewa Seiferta. Od kilkunastu lat jest liderem kwintetu, z którym nagrał płyty „Inspirations”, „Expressions” oraz „Berek” (nominacja do Fryderyka, nagrody przyznawanej przez Akademię Fonograficzną w kategorii „Jazzowy Album Roku”). W 2009 roku wspólnie ze swoim bratem - Janem Smoczyńskim oraz rosyjskim perkusistą Alexem Zingerem założył New Trio. Z zespołem tym wydał dwa albumy: „Perpendicular Realities” oraz „Simultaneous Abstractions” (nominacja do Fryderyka w kategorii „Jazzowy Debiut Roku”).W roku 2017 nakładem Fundacji im. Zbigniewa Seiferta Mateusz Smoczyński wydał swoją pierwszą klasycyzującą płytę na skrzypce solo - „Metamorphoses”.
Mateusz Smoczyński jest współzałożycielem Atom String Quartet – pierwszego w Polsce kwartetu smyczkowego grającego jazz. Z zespołem tym wygrał konkurs Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz Bucharest International Jazz Competition. W czerwcu 2011 roku Atom String Quartet wydał debiutancką płytę – „Fade In”, za którą otrzymał Fryderyka w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”. Kilka miesięcy później, nakładem wytwórni Kayax pojawiła się kolejna płyta kwartetu – „Places”, która również została nagrodzona Fryderykiem, tym razem w kategorii „Jazzowy Album Roku”. W roku 2015 swoją premierę miał dwupłytowy album zespołu - AtomSPHERE, a w roku 2017 ukazała się czwarta płyta kwartetu - Seifert. Od początku swojej działalności Atom String Quartet został dwukrotnie uznany za najlepszy akustyczny zespół w ankiecie Jazz Top czytelników magazynu Jazz Forum. W latach 2012-2016 Mateusz Smoczyński był pierwszym skrzypkiem w legendarnym amerykańskim zespole – Turtle Island Quartet (zdobywcy m.in. dwóch nagród Grammy). Z zespołem tym dał ponad 100 koncertów na najważniejszych amerykańskich scenach. W roku 2013 kwartet wziął gościnny udział w nagraniu płyty “After Blue” wokalistki Tierney Sutton, który otrzymał nominację do nagrody Grammy. Rok później swoją premierę miała autorska płyta zespołu - “Confetti Man”, która została uznana przez National Federation of Music Clubs za najlepsze amerykańskie kameralne nagranie roku. Mateusz Smoczyński razem z Turtle Island Quartet współpracował m.in. z kubańskim klarnecistą Paquito D’Rivera, skrzypkiem Michaelem Doucet, wokalistką Nellie McKay oraz pianistą Cyrusem Chestnut. W roku 2016 Mateusz Smoczyński założył duet z jednym z najwspanialszych wiolonczelistów na świecie - Stephanem Braunem.
 


12 X (sobota)

CHEAP TOBACCO

CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem Natalii Kwiatkowskiej, która trzykrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Grupa podczas 7 lat istnienia zagrała ponad 500 koncertów w kraju i zagranicą zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności na festiwalach krajowych i zagranicznych m.in: Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Synestezje, Bochum Total (Niemcy), Blues Alive (Czechy) . Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie. Pomimo uznania w świecie „bluesowym", muzyka zespołu wybiega daleko poza jego granice, czerpiąc z dorobku muzyki rockowej, soulowej, pop, funky, zaczepiając również o lekką psychodelię. Najnowszy album zespoły pt. ,,Szum" został nominowany do nagrody Fryderyki 2019, a premierowy koncert odbył się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej.
 


8 XI (piątek), 9 XI (sobota) i 10 XI (niedziela)

Sebastian Riedel & CREE
 


15 XI (piątek)

Grzegorz Kapołka TrioGrzegorz Kapołka, śląski gitarzysta bluesowy, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Członek Akademii Fonograficznej.
Prezes Stowarzyszenia Gitara i Blues.
Wielokrotny zwycięzca w kategorii – Najlepszy polski gitarzysta bluesowy (2001 , 2014, 2016).
Należy do grona najlepszych gitarzystów w Polsce. Złożyło się na to prestiżowe miejsce wiele elementów, wieloletnia aktywność na scenie muzycznej, twórczość kompozytorska nacechowana dużą rozpiętością zainteresowań stylistycznych – od bluesa i rocka po jazz, a przede wszystkim nieprzeciętne walory Kapołki jako instrumentalisty. Grzegorz ma swoim koncie ma 6 płyt autorskich, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny.
Pierwsza płyta Tria z 1999 roku „Blue Blues" została uznana przez prestiżowe czasopismo „Muzyk" za „najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała". W rankingu „Gitarowy Top" (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II" zajęła 1 miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues". Płyta Tria " Blue Blues 3 " otrzymała nominację do prestiżowej nagrody „Fryderyk" w kategorii „Najlepszy album roku – Blues". Nagrał krążek Darka Janusa Mr DJ z Frankiem Gambale i Robinem Eubanksem. Solowa dyskografia gitarzysty obejmuje sześć autorskich płyt: I'm Believing (1996), Blue Blues (1999), Blue Blues II (2001), Blue Blues 3 (2008), Blues 4 You (2013), 5th Avenue Blues (2017). Od ponad 30 lat współpracuje z Irkiem Dudkiem, grał w legendarnej formacji Young Power. Koncertował m.innymi w USA, Kanadzie, Anglii, Szkocji, Szwecji, Finlandii, Grecji, Francji, Niemczech, Rosji, Litwie, Estonii, Czechach, Słowacji, Hiszpanii. Współpraca m.innymi: Tomasz Stańko, Keb Mo, Frank Gambale, Robin Eubanks, Steve Vai (rekord Guinessa) , Michael Angelo Batio (rekord Guinnesa), Darek Ziółek, Irek Głyk, Grzegorz Poliszak Andrzej Rusek, Krzesimir Dębski, Kuba Badach, Jorgos Skolias, Ewa Uryga, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Martyna Jakubowicz, Beata Bednarz, Bronek Duży, Irek Dudek, Leszek Winder, Henryk Gembalski, Anthimos Apostolis, Juwenudis Sarandis, Michał Zduniak, Alek Korecki, Jerzy Piotrowski, Marcin Pospieszalski, Mirek Rzepa, Darek Janus, Krzysztof Popek, Jacek Niedziela, Wojciech Niedziela, Adam Buczek, Krzysztof Zawadzki, Andrzej Urny, Kuba Badach, Mirosław Wiśnia Wiśniewski, Włodzimierz Kiniorski, Józef Ziut Gralak, zespoły: NOSPR, Irek Dudek Blues Session, Young Power, Shakin Dudi, Krywań, Golec uOrkiestra.

 


23 XI (sobota)

Sławek Wierzcholski
i Nocna Zmiana Bluesa

 


29 IX (piątek) i 30 IX (sobota)

Andrzej Nowak i Złe Psy

 


6 XII (piątek) i 7 XII (sobota)
CARRANTUOHILL

MUZYKA IRLANDZKA W NAJLEPSZYM WYDANIU!!!


 


28 XII (sobota)

CHEAP TOBACCO

CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem Natalii Kwiatkowskiej, która trzykrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Grupa podczas 7 lat istnienia zagrała ponad 500 koncertów w kraju i zagranicą zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności na festiwalach krajowych i zagranicznych m.in: Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Synestezje, Bochum Total (Niemcy), Blues Alive (Czechy) . Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie. Pomimo uznania w świecie „bluesowym", muzyka zespołu wybiega daleko poza jego granice, czerpiąc z dorobku muzyki rockowej, soulowej, pop, funky, zaczepiając również o lekką psychodelię. Najnowszy album zespoły pt. ,,Szum" został nominowany do nagrody Fryderyki 2019, a premierowy koncert odbył się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej.
 


29 XII (niedziela)
TREBUNIE TUTKI

- to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej.
Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".