STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY

STOWARZYSZENIE

WARSZTATY
LATO 2020

NAJBLIŻSZE
NOCLEGI

DOJAZD

ZAPRZYJAŹNIONE LINKI

KONTAKT


 


REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
kom. 530 434 883
 
 

INFORMACJE I REZERWACJA NOCLEGÓW
W WIATRAKU GOŚCINNYM OBOK OWCZARNI
DOSTĘPNA JEST POD NUMEREM TELEFONU:
18 262 22 66

 
 
2020
- wszystkie koncerty rozpoczynają się o 20.00
 
 

5-19 LIPCA

 
 

23 VII  (czwartek)

NAJLEPSZY WIBRAFONISTA W MUZYCZNEJ OWCZARNI !!!

Bernard Maseli
SOLO ACT KONCERT

Nasz najlepszy wibrafonista jazzowy (23 razy otrzymywał tytuł wibrafonisty roku w ankiecie „Jazz Top miesięcznika Jazz Forum), kompozytor, aranżer, producent, pedagog. Karierę na polskiej scenie jazzowej rozpoczął w 1985 roku wraz z zespołem "WALK AWAY" na festiwalu "Jazz nad Odra" we Wrocławiu, gdzie zdobył główną nagrodę solistyczną, a zespól pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wraz z zespołem "WALK AWAY" nagrał 12 płyt i brał udział we wszystkich największych festiwalach jazzowych w kraju i za granica (czterokrotnie festiwal "Jazz Jamboree" w Warszawie, "Jak-Jazz" w Indonezji, wielkie trasy koncertowe wraz z Urszula Dudziak, wspólna trasa koncertowa z legendarnym trębaczem Milesem Davisem jako tzw. support). W latach 1985-87 współpracował z zespołem "YOUNG POWER", z którym nagrał dwie płyty. W 1992 roku wraz z pianista Zbigniewem Jakubkiem zakłada duet pod nazwa "BACK IN". Od 1995 roku rozpoczyna trwającą do dzisiaj współpracę ze znakomitym basista Krzysztofem Ścierańskim (początkowo jako trio "MUSIC PAINTERS" wraz z perkusjonalistą Jose Torresem, ostatnio jako duet oraz kwartet „Colors”,który w 2006 r. odbył dziewięcio koncertowe tournee europejskie wraz z wieloletnim perkusistą „Pat Metheny Group” Poulem Vertico ). Od kilku lat zajmuje się również produkcja muzyczna. Jako producent zaistniał płytami "Tylko Chopin" dla Lory Szafran,"Melodies" Anny Serafińskiej oraz płytami „The Globetrotters”,”Fairy Tales of the Trees”,”Both Sides” zespołu „The Globetrotters”. Również od 18 lat jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Katowickiej Akademii Muzycznej gdzie w 2002r.,po złożeniu przepisanych egzaminów, uzyskał tytuł doktora w zakresie dyscypliny artystycznej Jazz i Muzyka Estradowa.
Często bierze w udział w charakterze zaproszonego gościa w bardzo różnych stylistycznie projektach-przykładem niech będą płyty Kasi Klich- „Lepszy Model”,Anny Marii Jopek-„Upojenie”czy zespołu CARRANTUOHILL-„Session Natural Irish & Jazz”(nagroda „Fryderyk 2006 w kategorii "Album Roku ETNO/FOLK").

W grudniu 2006 roku nawiązuję trwającą do dnia dzisiejszego współpracę ze znanym kompozytorem Zbigniewem Preisnerem nagrywając na wibrafonie i kalimbie muzykę do filmu „Beautiful Country” w reżyserii Hansa Petera Molanda.Wraz z Z.Preisnerem nagrywam również płytę „Silence,Night & Dreams”.Płyta ta w bardzo krótkim czasie zyskuje status płyty złotej a jej światowa premiera ma miejsce w Grecji w historycznym amfiteatrze Herodes Atticus na Akropolu (z udziałem  Contemporary Music Orchestra of ERT (Greek Radio and Television).Premiera angielska płyty odbyła się 02.12.2007r. w Barbican Hall w Londynie z towarzyszeniem chóru „Crouch End Festival Chorus” oraz legendarnej London Symphony Orchestra.

Ostatnio wraz z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Kubą Badachem, utworzył pierwszy swój projekt autorski pod nazwą "The Globetrotters". Zespól w krótkim czasie zdobył dużą popularność wśród fanów, czego wyrazem są trzy płyty (2000r. "The Globetrotters",2003r. "Fairy Tales of the Trees" -z gościnnym udziałem m.in. basisty Krzysztofa Ścierańskiego oraz gitarzysty Deana Browna,2006r. "Both Sides"-kompozycja "All You Want" pochodząca z tegoż albumu przez szesnaście tygodni gościła na "Trójkowej Liście Przebojów" Marka Niedźwieckiego) oraz ponad 300 zagranych koncertów (m.in. 2003r.- Milenaris Center Budapeszt,2004r.- Jazz Jamboree JVC Festiwal Warszawa,2005r.- Jazz Festiwal w Kuwejcie,2005r.- World & Etno Fest Lewice,Słowacja).

Wiosną 2001r. zespół „The Globetrotters” zaprasza na trasę koncertową znakomitego perkusjonistę Nippy Noyę(współ.m.in.B.Cobham,S.Getz,E.Burdon,A.Summers).Muzyk ten w sposób perfekcyjny uzupełnił brzmienie zespołu i w ten sposób jednorazowa przygoda koncertowa przerodziła się w stałą współpracę trwającą do dnia dzisiejszego.

W 2009r.,po złożeniu przepisanych egzaminów, uzyskał tytuł doktora habilitowanego w zakresie dyscypliny artystycznej Jazz i Muzyka Estradowa.

Bernard Maseli współpracował miedzy innymi z takimi muzykami jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, David Fiuczynski, Eric Marienthal, Bob Malach , Matthew Garrison, Dave Samuels,Paco Sery,Victor Mendoza,Teresa Salgueiro,Zbigniew Preisner, Ewa Bem, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak,Anna Maria Jopek,Kasia Klich i wielu innych. Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji (również produkcje radiowe) i nagrał ponad siedemdziesiąt płyt.

Od 23 lat zajmuje pierwsze miejsce w kategorii wibrafon, w ankiecie "Jazz Top" miesięcznika "Jazz Forum" oraz wysokie miejsca jako kompozytor i aranżer (również za rok 2008). Bernard słynie z żywiołowych wykonań a jego koncerty są entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność w Polsce i na świecie już od trzydziestu lat.

 Projekt solowy  jest  wynikiem wieloletnich doświadczeń i poszukiwań muzyka,jego swoistym „muzycznym pamiętnikiem”.Artysta znany jest  z łączenia różnorakich gatunków muzycznych z pewnością więc usłyszymy elementy jazzu ,muzyki klasycznej,folkloru,muzyki etnicznej i in.
 

 

24 VII  (piątek)
Old Metropolitan Band

Stary znakomity zespół jazzu tradycyjnego w Muzycznej Owczarni


 
 

25 VII  (sobota)
Grażyna Łobaszewska

KONCERT URODZINOWY !!!

Szanowni Państwo

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na totalnie wyjątkowy wieczór.
Jedna z najwybitniejszych polskich Artystek wykona specjalnie dla nas urodzinowy, niezwykle kameralny recital.
Magiczny wieczór w niecodziennych okolicznościach. Jeśli Szukasz w muzyce piękna, prawdy czy kunsztu wykonawczego,
jeżeli Chcesz wysłuchać ciekawych opowieści, to 25.07 w Muzycznej Owczarni, Znajdziesz się we właściwym miejscu. „Poznasz Ludzi z duszą.
O ile nie zabraknie Ci cierpliwości, Czas nauczy Cię pogody, jakże potrzebnej nam wszystkim, zwłaszcza w popandemicznej atmosferze. Przekonasz się,
że i Brzydcy potrafią pięknie kochać."

Artystka od lat zachwyca publiczność nie tylko wykonaniem piosenek napisanych specjalnie dla niej
przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własnymi interpretacjami standardów jazzowych czy gospel.
Połączenie jednego z najwybitniejszych głosów i charyzmy z doskonałym repertuarem w często odświeżonych aranżacjach
stanowi gwarancję niezapomnianych przeżyć i wzruszeń na najwyższym artystycznym poziomie.

Grażynie towarzyszyć będzie supergrupa Ajagore w składzie:
Sławomir Kornas – bas, śpiew
Maciej Kortas – gitary
Michał Szczeblewski – perkusja


 
 

31 VII  (piątek)
Nowica9

W Beskidzie Niskim w miejscowości Nowica, w wiekowej chyży mieszkał kiedyś Jan Szymczyk, jeden z ostatnich wiejskich muzykantów. Teraz w tym domu, pod numerem 9 mieszkają i tworzą muzycy, którzy przyjechali do Nowicy ze Śląska. Żyją i grają - lekko i ciężko na przemian.
Ich muzykę trudno jednoznacznie zakwalifikować do jednego nurtu muzycznego.
Jest to mocno energetyczna muzyka, z ciekawym zdecydowanym basem, rozbudowaną rytmicznie perkusją, oryginalnym brzmieniem gitary. Do tego melodyjne, czasem przypominające lata 70 klawisze i saksofon, którego dźwięki, są jakby na nowo zapisanymi, przed chwilą usłyszanymi melodiami ...a to wszystko doprawione zaskakującymi wokalizami.
Zespół Nowica 9 to nowa jakość rozumienia i tworzenia muzyki. Słuchając ich koncertów ma się świadomość uczestniczenia w czymś wyjątkowym, radosnym, świeżym a przede wszystkim prawdziwym.···
skład:

Bolek Rakszewski- gitara basowa, śpiew
Uschi Will - saksofon
Michał Mazur - gitara
Mirek Ładoś - perkusja
Astek Cuprjak - klawisze, śpiew
"Melon" - gitara
Sławomir Forysiak - instrumenty perkusyjne

 


7 VIII  (piątek)
8 VIII  (sobota)

KROKE


 

14 VIII  (piątek)

TREBUNIE TUTKI

Trebunie Tutki- - to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej.
Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".
 


15 VIII  (sobota)

UWAGA UWAGA !!!
Jeden z najwybitniejszych gitarzystów grających rocka progresywnego na świecie !!!

Apostolis Anthimos
Miniatures

Grek, uznawany za jednego z najciekawszych instrumentalistów na polskiej scenie. Gitarzysta, perkusista, pianista i kompozytor. Od 1971 r. członek legendarnego tria SBB, z którym nagrał kilkadziesiąt płyt. Występował także z innymi gwiazdami polskiego rocka i bluesa – Czesław Niemen, Dżem, Krzak. Od lat 80. współpracował jako perkusista z Tomaszem Stańko (m.in. album „Chameleon"). Mieszkał w Grecji, gdzie był jednym z najbardziej uznanych muzyków sesyjnych, współpracujący m.in. z George'em Dalarasem. Jako solista debiutował w 1994 roku albumem „Days We Can't Forget", zarejestrowanym w Nowym Jorku z udziałem m.in. Gila Goldsteina, Paula Wertico, Matthew Garrisona i Sugar Blue. Na przełomie wieków prowadził projekt Theatro z Jorgosem Skoliasem, a od 2001 r. własne trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie (grają w niej Gary Husband oraz Etiene Mbappe). Apostolis Anthimos Miniatures to najnowszy projekt artysty, w którym odkrywa na nowo swoje autorskie kompozycje w nowej formule, wzbogaconej o instrumenty klawiszowe i saksofon. Lider występuje głównie w roli perkusisty, a jego pulsujący groove nadaje ton całości. Pierwszym albumem projektu jest wydany w 2018 r. „Parallel Worlds

 


11 IX  (piątek)

TREBUNIE TUTKI

Trebunie Tutki- - to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej.
Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".
 


25 IX (piątek)
26 IX (sobota)

Wspaniała i charyzmatyczna Natalia Sikora dwukrotnie w Muzycznej Owczarni !!!

Natalia Sikora

Towarzyszyć Jej będą między innymi super wybitni polscy muzycy:
Darek Kozakiewicz- gitara (Perfect),
Krzysztof Dłutowski- instrumenty klawiszowe (Breakout)
 


3 X (sobota)

HARD TIMES
 

6 XI  (piątek)
7 XI  (sobota)

Sebastian Riedel
& CREE

 
 

14 XI  (sobota)

HENGELO

Hengelo to projekt, który powstał z połączenia różnorodnych doświadczeń muzyków, a jego styl charakteryzuje się wpływami muzyki lat 80-tych, współczesnego rocka i szeroko pojętej alternatywy. Wraz z pojawieniem się w sieci debiutanckich utworów, Hengelo rozpoczęło działalność koncertową. Grupa występowała w kraju i za granicą, m.in. w Holandi i Francjii. Zespół został szybko zauważony oraz doceniony przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywej i zyskał pochlebne opinie profesjonalnych krytyków o czym mogą świadczyć zwycięstwa w takich konkursach i festiwalach, jak: "Katofonia Music Outbreak", "Zrób Hałas", "Koz ALL Music Festival", pszczyńskie "Żubrowisko" czy projekt Dzielnica Brzmi Dobrze, którego patronem jest Katowice Miasto Muzyki UNESCO. W listopadzie 2016 roku pojawiło się debiutanckie wydawnictwo, zatytułowane "Hungry Eyes".
W ramach popularnego międzynarodowego cyklu Sofar Sounds, zespół zagrał akustyczny koncert
w Krakowie, a następnie jego muzyka pojawiła się na antenie radiowej Czwórki, Trójki oraz Antyradia.
W 2017 roku grupa wystąpiła na "Małej scenie" Przystanku Woodstock, a zaledwie rok od wydania debiutanckiej EPki, przy wypełnionej po brzegi widowni Teatru Śląskiego w Katowicach odbył się koncert
z okazji drugich urodzin zespołu, w którym wzięli również udział zaproszeni goście, m.in. Miuosh i Natalia Grosiak. W roku 2018 zespół wystąpił m.in. podczas Szczytu Klimatycznego ONZ COP24 i pracował nad debiutancką płytą. W 2019 roku grupa Hengelo odbyła ogólnopolską trasę koncertową, jako support
zespołu Happysad, a 31 stycznia 2020 roku zespół otrzymał nagrodę „Cegła Muzyczna” przyznawaną przez katowicką redakcję Gazety Wyborczej, tym samym znalazł się w zaszczytnym gronie artystów, będących największą nadzieją katowickiej muzyki. Do tej pory nagrodę tę otrzymali Artur Rojek i Miuosh.

„Try” – debiutancki album
20 czerwca 2019 r. premierę miał debiutancki album Hengelo - „TRY”. Album zawiera 14 utworów wraz
z bonusami. Kompozycje w języku polskim i angielskim utrzymane są w stylistyce łączącej rockową tradycję i synth-popowe eksperymenty, często przywodzące na myśl skojarzenia z brzmieniem charakterystycznym dla nowofalowych grup lat osiemdziesiątych. W swoich utworach Hengelo przełamuje rockową konwencję i zadziorność, kreując przestrzenie bazujące na oryginalnych brzmieniach gitarowych, wielowarstwowych partiach syntezatorów i unikatowej barwie wokalu.
Kilka dni przed premierą debiutanckiego albumu, klip Michała Jagiełły do utworu "Chłód" – jednego
z pierwszych promujących nowe wydawnictwo - otrzymał nominację w kategorii „reżyseria” w 27. edycji Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. W tegorocznej edycji konkursu brały udział 284 klipy.

 


27 XII (niedziela)

Kraków Street Band
 
2021
 

2 I  (sobota)

TREBUNIE TUTKI

Trebunie Tutki- - to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej.
Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".
 


9 I (sobota)
10 I (niedziela)

The Animals
and Friends


To nie ściema tylko fakt, że od 4 lat co roku mamy gigantyczne szczęście i zaszczyt gościć legendarny zespół
The Animals and Friends. W tym roku Muzyczna Owczarnia i zespół zapraszają na 2 koncerty.
Cena biletów niezmienna 250 zł/os.