STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY

STOWARZYSZENIE

WARSZTATY
LATO 2021

JAZZCAMP

NAJBLIŻSZE
NOCLEGI

DOJAZD

ZAPRZYJAŹNIONE LINKI

KONTAKT


 


REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
kom. 530 434 883
 
 

INFORMACJE I REZERWACJA NOCLEGÓW
W WIATRAKU GOŚCINNYM OBOK OWCZARNI
DOSTĘPNA JEST POD NUMEREM TELEFONU:
18 262 22 66

 
 
2021
 

Lockdowan... czekamy na lepsze czasy...
 
 

The Animals
and Friends

Nowy termin... 20 VIII (piątek)
MAMY NADZIEJĘ, ŻE TYM RAZEM SIĘ UDA...
 

 

4-7 maja II Warsztaty Kameralne w Muzycznej Owczarni w Jaworkach
 

W dniach 4-7 maja 2021 w Muzycznej Owczarni w Jaworkach odbędą się II warsztaty kameralne organizowane przez Katedrę Kameralistyki Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Każdy dzień w trakcie warsztatów zakończony będzie koncertem uczestników i pedagogów. Prowadzić kursy będą wykładowcy Akademii Muzycznej w Krakowie: Danuta Augustyn, Beata Urbanek Kalinowska, Michał Dziad oraz Bartłomiej Kominek. Dużo pięknej muzyki i artystycznych wzruszeń! Zapraszamy.


7 V (piątek)
Bartłomiej Kominek & Friends
- „Nie tylko Chopin”Wystąpią znakomici wykonawcy, wykładowcy Akademii Muzycznej w Krakowie uznani na scenach Polski i świata.
Na koncercie będzie można usłyszeć hity muzyki klasycznej od fortepianu solo po składy kameralne. A zaprezentują się:
Danuta Augustyn – skrzypaczka, członkini znakomitego Kwartetu DAFO, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród
Beata Urbanek Kalinowska – wiolonczelistka, członkini Kwartetu Messages, występująca na estradach całego świata, partnerka estradowa mistrza Nigela Kenedy’ego
Michał Dziad – pianista, kameralista, mający na koncie występy na scenach całej Europy, partnerujący wybitnym solistom
Bartłomiej Kominek – pianista, członek „Chopin Piano Duo”, koncertujący w Polsce i na świecie solo i kameralnie z wybitnymi postaciami scen muzycznych, wieloletni przyjaciel Muzycznej Owczarni.
W programie usłyszymy utwory Bacha, Chopina, Piazzolli, Bartoka i innych.


Bartłomiej Kominek,
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie Janusza Olejniczaka. Brał udział w kursach mistrzowskich najwybitniejszych pedagogów fortepianu, między innymi Andrzeja Jasińskiego, Oxany Jablonskiej, Lee Kum-Singa i Ryszarda Baksta. Obecnie wykłada w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie w 2015 roku otrzymał tytuł doktora habilitowanego.
Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach pianistycznych oraz festiwalach w kraju i za granicą, między innymi w Kil (Szwecja), Glasgow i w Londynie, a także na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku i Festiwalu Talentów w Tarnowie. Występuje na estradach koncertowych Polski (Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Festiwal Muzyczny Polskiego Radia w Warszawie, Festiwal "Bravo Maestro" w dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Festiwal Talentów w Tarnowie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", Warszawskie Spotkania Muzyczne, "Muzyka na Szczytach" w Zakopanem, Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie, Międzynarodowe Dni Kompozytorów Krakowskich), w niemal całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Japonii, zbierając znakomite recenzje. Brał również udział w festiwalach chopinowskich w Gandawie (Belgia), Valldemossie (Majorka) i Nohant (Francja). Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Zagrał rolę Fryderyka Chopina w filmie zrealizowanym przez Telewizję Japońską.
W 2005 roku jego nagranie Etiudy E-dur op. 10 nr 3 znalazło się na chopinowskiej płycie najwybitniejszych polskich pianistów i laureatów konkursów chopinowskich. W tym samym roku wraz z Januszem Olejniczakiem, Chórem Uniwersytetu Gdańskiego i znakomitymi solistami nagrał rzadko wykonywaną Małą Mszę Uroczystą Giacomo Rossiniego. Wykonanie to ukazało się na płycie wydanej przez Uniwersytet Gdański. W 2010 roku ukazał się album firmy DUX z muzyką Grażyny Bacewicz, zawierający między innymi I Kwintet fortepianowy w opracowaniu na fortepian i orkiestrę kameralną, który otrzymał nominację do nagrody "Fryderyk". W 2013 roku nakładem firmy Polskie Nagrania ukazała się płyta z muzyką chorwackiego kompozytora-prezydenta Ivo Josipovića.
W 2016 roku ukazała się jego solowa płyta z muzyką Sergiusza Prokofiewa z niezwykle rzadko wykonywaną Suitą z Baletu „Romeo i Julia”
Artysta prowadzi od wielu lat także ożywioną działalność kameralną oraz występuje z wieloma znanymi artystami, orkiestrami i zespołami kameralnymi, między innymi z Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej, Sinfonią Baltica, Capellą Cracoviensis, Polską Orkiestrą Radiową, Kwartetem Smyczkowym „DAFÔ”, Kwartetem Smyczkowym „Camerata”, Kwartetem Smyczkowym „Prima Vista”, Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Elżbietą Towarnicką, Olgą Pasiecznik, Anną Radziejewską, Iwoną Sobotką, Bogumiłą Dziel-Wawrowską, Joanną Freszel, Januszem Olejniczakiem, Konstantym Andrzejem Kulką, Tomaszem Strahlem, Marcinem Nałęcz-Niesiołowskim, Wojciechem Michniewskim, Danielem Smithem, Jonatanem Mannem, Anną Marią Staśkiewicz, Klaudiuszem Baranem, Magdaleną Bojanowicz i Januszem Wawrowskim.
Od 2014 roku występuje z pianistką Anną Boczar w duecie fortepianowym „Chopin Piano Duo”. Duet występuje na wielu prestiżowych festiwalach w całej Europie i Azji.
Bartłomiej Kominek jest zapraszany do udziału w pracach jury na ogólnopolskich międzynarodowych konkursach pianistycznych i kameralnych ( między innymi: Roma Piano Competition, Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych w Białymstoku, „Grajmy Razem” w Zamościu). Prowadzi kursy mistrzowskie w wielu uczelniach w Europie.
Jest autorem opracowania wszystkich utworów orkiestrowych Fryderyka Chopina w wersji na fortepian z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego, wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
Od 2016 roku Bartłomiej Kominek pełni funkcję dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo” w Krakowie.
W 2019 roku został odznaczony medalem Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi w pracy pedagogicznej.
Od 2020 roku pełni funkcję Kierownika Katedry Kameralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie.

 

 

8 V (sobota)
QUE PASSA


QUE PASSA – jeden z czołowych polskich zespołów z nurtu Flamenco Fusion, powstały w Krakowie z inicjatywy Jarosława Dzienia, lidera, gitarzysty i kompozytora większości utworów. Zespół prezentuje mieszankę muzyczną zakorzenioną w tradycji flamenco, world music, jazz, latin, tango.... naznaczonej indywidualnością każdego z muzyków. Wirtuozeria i pasja porywają słuchaczy a perfekcja wykonania i bogactwo rytmów nadaje ich kompozycjom niepowtarzalny, witalny charakter, czyniąc styl zespołu rozpoznawalnym i unikatowym. Na repertuar Que Passa składają się głównie autorskie kompozycje Jarka, lecz dzięki znakomitemu warsztatowi muzycznemu zespół na koncertach z powodzeniem wykonuje również utwory mistrzów tj: J.McLaughlin , AldiMeola, P.deLucia, Ch.Corea, E.Gismonti, A.Piazzola, Acoustic Alchemy...
 
 

14 V (piątek)
BARTAS SZYMONIAK
 
Już po raz kolejny, BARTAS SZYMONIAK da koncert na deskach Muzycznej Owczarni. Za każdym razem są to wyjątkowe wydarzenia, na których słuchacze mogą na własne oczy i uszy przekonać się czym jest fenomen tworzenia jego unikatowego stylu BEATROCK. Po sukcesie najnowszej płyty i utworu „Wojownik z miłości", który był uczestnikiem koncertu przebojów ostatniego 57 KFPP Opole oraz jedną z czołowych kompozycji ostatnich notowań historycznej już Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia a także hymnem pandemii, były frontman kultowego Sztywnego Pala Azji i laureat IDOLA, nie zwalnia tempa. Jego kolejne single jak np. „Cierpliwość" stają się zarówno alternatywnymi jak i komercyjnymi przebojami. Na rok 2022 zapowiada premierę kolejnego wydawnictwa.To obecnie jedna z najbardziej oryginalnych i cenionych postaci na polskiej scenie muzycznej w muzycznej. Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trąbki, śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista – Mark Mantra czyli Michał Parzymięso. Duet stał się prawdziwym odkryciem dając dotychczas ponad 350 koncertów (!) gromadząc swoją wierną i oddaną publiczność, którą ma również u nas.

Koncerty Bartasa to każdorazowo wydarzenie na których usłyszymy utwory z całej dyskografii. Zarówno te z autorskimi tekstami jak przebojowy „Wojownik z miłości" czy „Cierpliwość" ale też te do słów B.Leśmiana czy z poprzedniej płyty Alarm - do słów A.Słonimskiego, T.Gajcego czy K.K. Baczyńskeigo co w roku jego twórczości staje się dodatkową atrakcją. Nie zabraknie też zapewne jego własnej wersji utworu "Wolność kocham i rozumiem" Chłopców z Placu Broni.

To wyjątkowa rozrywka dla każdego ale też uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję jak i nowatorstwo w sztuce
 

 

15 V (sobota)
HARD TIMES


Hard Times to czterech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę folku, trochę bluesa, czasem na smutno o miłości, a czasem na wesoło o urokach życia.
Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Nikt wcześniej z taką lekkością
nie mieszał gospel z flamenco, ani bluesa z krakowską balladą. Płyta "Siedem" to już trzeci album w dotychczasowym dorobku zespołu, tym razem w pełni autorski
i śpiewany po polsku. Płyta "Siedem" zdobyła tytuł "Płyty Roku 2017" a Łukasz Wiśniewski zdobył tytuł "Wokalisty Roku 2017" w ankiecie "Blues Top”
czytelników kwartalnika "Twoj Blues”
Skład zespołu:
Łukasz Wiśniewski - śpiew, harmonijka, ukulele, gitara akustyczna, darbuka
Piotr Grząślewicz - gitara akustyczna
Grzegorz Bąk - gitara basowa, ukulele basowe
Jan Gałach - skrzypce, cajon
 
 

21 V (piątek)

MEGA KONCERT, WSPANIALI MUZYCY I WSPANIAŁA MUZYKA

KUKURBA & SŁOWIŃSKI PROJECTSpotkanie charyzmatycznego altowiolisty, wokalisty – Tomasza Kukurby i Stanisława
Słowińskiego – jednego z najbardziej rozchwytywanych jazzowych skrzypków młodego pokolenia.
Kukurba, artysta znany w Polsce i w świecie, frontman zespołu Kroke, altowiolista, autor
charakterystycznych wokaliz, postanowił połączyć siły ze Stanisławem Słowińskim i zbudować program stanowiący fuzję dwóch
niezwykle barwnych i różnorodnych muzycznych światów.
Program koncertów to przede wszystkim autorskie kompozycje liderów zespołu, nie brakuje także nowych aranżacji znanych już utworów;
autorska propozycja czerpie z tradycji jazzu, rocka i muzyki świata.
.
Podczas koncertów liderom towarzyszą najbardziej rozchwytywani muzycy polskiej młodej sceny
jazzowej;
Franciszek Raczkowski - fortepian
Justyn Małodobry - kontrabas
Dawid Fortuna - perkusja

Tomasz Kukurba
Artysta znany w Polsce i w świecie: frontman, altowiolista, autor charakterystycznych wokaliz
znanych z repertuaru Kroke.
Kukurba jako członek Kroke współpracował z takimi artystami jak Nigel Kennedy, Peter
Gabriel,Anna Maria Jopek i Tomasz Stańko.
Jako solista brał udział w projektach z Grzegorzem Turnauem, Ewą Bem, Markiem
Piekarczykiem,Joanną Słowińską, Jackiem Cyganem, Renatą Przemyk, Andrzejem Sikorowskim, zespołem BratHanki i Kapelą ze wsi Warszawa.

Stanisław Słowiński
Jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej.
Jako lider projektów autorskich i sideman gra regularnie ponad 100 koncertów rocznie odwiedzając sceny całego świata.
Jest Jednym z najczęściej koncertujących w Azji przedstawicieli polskiej sceny.
Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors.
Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta.
Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014.
Wielokrotnie nominowany w kategoriach "Skrzypce" oraz "Nowa nadzieja" w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum.
Wspiął się na szczyt listy Oriental Billboard Chart Shanghai dzięki współpracy z producentem muzycznym Guo Liang.
 
 

22 V (sobota)
AGATA ŚLAZYK
Artystka z Piwnicy pod Baranami

"Gdzieś na ulicy nienazwanej..."
Pieśni Piwnicy pod BaranamiAgata Ślazyk jest artystką, która łączy w sobie wielki temperament z ogromną wrażliwością oraz wybitnym warsztatem wokalnym. Proponuje w swoich koncertach niezwykłe spektrum nastrojów, od delikatnych ballad, które śpiewa akompaniując sobie na gitarze, po dynamiczne, wręcz rockowe kompozycje. Koncertowała w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii. Piosenki z autorskiej płyty: "Znów za długo spałam", "To daje mi pewność", „Z sercem na dłoni”, dzięki głosom słuchaczy znalazły się na szczycie Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków.
Recital złożony z piwnicznych utworów jest naturalną konsekwencją czasu spędzonego w legendarnym kabarecie. Artystka wybrała z piwnicznego archiwum pieśni, które w pełni zgadzają się z jej emocjami i doświadczeniem. Połączenie temperamentu z wrażliwością wokalistki owocuje tym, że znane piwniczne utwory uzyskują świeży, oryginalny, niezwykle przejmujący wyraz.
W programie pojawią się pieśni zwane "piwnicznymi hymnami", stanowiące najbardziej rozpoznawalny fragment historii legendarnego miejsca. Zabrzmią kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej. W programie koncertu pojawią się utwory Zygmunta Koniecznego – m.in. „Taka głupia to ja już nie jestem”, „Jaki śmieszny jesteś pod oknem”, piwniczny hymn – „Ta nasza młodość”, utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza – m.in. „Pejzaż horyzontalny”, Andrzeja Nowaka „Niebieska patelnia”. „Sonet 49” Wiliama Szekspira z muzyką Piotra Walewskiego – kompozytora m.in. słynnych „Dezyderatów” - w wykonaniu Agaty nabiera nowego blasku. Usłyszymy także utwory, z którymi Agata Ślazyk pojawiła się w Piwnicy. Takie, które stały się jej artystyczną wizytówką, jak choćby pieśń do wiersza Światopełka Karpińskiego „Groteska o grajku i wiolonczeli”, z której zaczerpnięty jest tytuł recitalu.

 

 

28 V (piątek)
29 V (sobota)

Kazimierz Pabiasz
Breakout Night
"Piosenki legendarnego zespołu Breakout zagra skład
pod przewodnictwem uznanego gitarzysty Kazimierza Pabiasza" 
 

3 VI (czwartek)

Beata PrzybytekBeata Przybytek – wokalistka, pianistka i kompozytorka, jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej. Muzyczna eksperymentatorka o wysokiej wrażliwości na dźwięk i słowo. Absolwentka, a obecnie pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka nagrody muzycznej Programu III Polskiego Radia „Mateusz Trójki" 2013 za płytę „I'm Gonna Rock You" w kategorii Jazz – Wydarzenie. Uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej „Ikar 2013". Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie Kultury i Sztuki. Współpracowała z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiego jazzu, takimi jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak czy Jazz Band Ball Orchestra. W ​latach 2009-2010 brała udział w projekcie Fundacji Kalinowe Serce „Śpiewając Jazz" u boku Marianny Wróblewskiej i Macieja Zakościelnego.

„Głos to doprawdy niezwykły. Niski i mocny, ekspresyjny, o nieco chropawej, „czarnej" barwie. Szerokim zakresem naturalnych dyspozycji wokalnych Beata Przybytek operuje w sposób różnorodny i przemyślany. Efektem jest jazzowy śpiew najwyższej próby." Adam Poprawa, „Tygodnik Powszechny"
„Rewelacja. Moim skromnym zdaniem od czasów Urszuli Dudziak nie było w Polsce tak wyraziście i ekspresyjnie śpiewającej wokalistki jazzowej. Ponadto styl oraz barwa głosu, jaką prezentuje Beata, tak charakterystyczna dla wokalistek czarnych powoduje, iż wyróżnia się ona (oczywiście pozytywnie) spośród polskich wykonawczyń muzyki jazzowej." Andrzej Chojnacki, „Od Przybytek głowa nie boli...", Jazz Forum
„Ktoś stwierdził, że od Przybytek głowa nie boli. To mało powiedziane – w głosie Beaty Przybytek naprawdę można się zakochać.(...) Ciepły, czasem lekko zachrypnięty, raz naturalnie czysty, biały, innym razem sprawiający wrażenie stylowo-czarnego. Nigdy jednak zmanierowany!(...) Beata Przybytek to artystka w pełni dojrzała i spełniona." Tomasz Jakub Handzlik, Gazeta Wyborcza
„Beata Przybytek czerpie, jak widać, z samych dobrych, głównie amerykańskich źródeł, a jakość tych piosenek i ich wykonanie nie ustępuje produkcjom uwielbianych na świecie gwiazd okołojazzowego śpiewania. Lubicie Norah Jones? Kochacie Lizz Wright? Wielbicie Esperanzę Spalding? Jesteście w domu. Przybytek to ta sama liga." Adam Domagała, Z dżezem lżej
 
 

4 VI (piątek)
5 VI (sobota)

Karen Edwards
Koncert jednej z najciekawszych amerykańskich wokalistek oraz pianistek
– zdobywczyni Grammy Award w kategorii „Best Jazz Performance"!!!

Karen Edwards współpracowała z wieloma światowej sławy artystami, m.in.: z Princem, Stevie Wonderem i Tonny Bennettem. Urodzona w Greenville, w Południowej Karolinie, swoją edukację muzyczną rozpoczęła, dzięki swojemu ojcu, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Muzyka soul i gospel towarzyszyły jej już od dzieciństwa. Studia ukończyła na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu. Występowała w teatrach muzycznych oraz klubach Nowego Jorku i Los Angeles. Jako główna gwiazda prowadziła przez kilka lat cotygodniowy show w Atlancie. Swą sztukę prezentowała na całym świecie. Po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję nauczania jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym im. Richarda Straussa.
 
 

12 VI (sobota)
Fortet and Mili MorenaFortet & Mili Morena to nalepsze możliwe połączenie tradycyjnej muzyki kubańskiej, i w ogóle latynoamerykańskiej ,z autentycznym,pełnym energii podejściem
do tego "mixu" muzyków z jazzowym rodowodem,w większości absolwentów wydziału jazzu akademii muzycznej w Katowicach.
Fortet jest praktycznie jedyną w Polsce, konsekwetnie grającą latin jazz ekipą, dlatego oprócz kubańskich standardów /m.in z buena vista social club/,
oczywiście oryginalnie zaaranżowanych,gramy także własne kompozycje, oparte na karaibskich rytmach. Gwiazdą koncertu jest Mili Morena,
kuabanka rodem z Hawany, wokalistka i tancerka.
Grają:
Szymon Kamykowski na saksofonach i ewi
Dominik Bieńczycki na skrzypcach
Marek "Smok" Rajss na instrumentach perkusjnych
Bartek Staromiejski na perkusji I Timbalesach
Grzegorz Bąk na gitarze basowej
Tadeusz Leśniak na instrumentach klawiszowych i fortepianie
 
 

19 VI (sobota)

Trebunie TutkiTrebunie Tutki- - to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".
 
 
 

24 VII (sobota)

Grażyna Łobaszewska

promocja nowej płyty!


W czasie tego wyjątkowego koncertu usłyszymy utwory do słów: Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka, Jarosława Iwaszkiewicza, Marka Grechuty, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Jacka Cygana, Piotra Bukartyka czy Grzegorza Ciechowskiego Grażyna Łobaszewska, bez wahania porównywana do Arethy Franklin czy Billie Holiday. Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek. Pisali dla niej i wciąż piszą najlepsi. Łobaszewska jak mało która artystka przywiązuje ogromną wagę do jakości i treści wyśpiewywanych przez siebie tekstów. Jak sama powtarza słowo ma moc, bo ciałem się staje. W dobie otaczającej nas "sieczki" zapraszamy na spotkanie z przepiękną liryką w wykonaniu Pierwszej Damy Polskiej Piosenki.
 

 

31 VII (sobota)

W rocznicę śmierci Ryśka Riedla zagra odtwórca głównej roli spektaklu "Skazany na bluesa"
Maciej Lipina
"Ścigany"
Maciej Lipina- wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aktor teatralny, pedagog muzyczny.
Założyciel i lider grupy Ścigani.
Odtwórca głównej roli (Ryśka Riedla) w spektaklu "Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskiem im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.
Główny głos na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu - KAT "Acoustic 8 filmów".
Współpraca sceniczna z Hanną Banaszak, Beatą Rybotocką, Elżbietą Towarnicką, Zbigniewem Wodeckim i Jackiem Wójcickim w oratorium Jana Kanty Pawluśkiewicza - "Nieszpory Ludźmierskie".
Dyskografia:
📀Maciej Lipina "ŚCIGANY" (2018)
Ścigani:
📀"Nigdy więcej bluesa" (2005)
📀"Bez hamullców" (2007)
📀"Spiritus movens" (2011)
📀Kat - "Acousitc - 8 filmów" 2014
Gościnnie:
📀 "J.J. Band przyjaciele grają utwory Tadeusza Nalepy - "Blues" (2010)
📀 "Odnalezione Piosenki Bogdana Łyszkiewicza" (2011)
📀Obstawa Prezydenta - "Siedem" (2013)
Nagrody:
🏆🏆Dwie statuetki Super Hit TVP2 za utwory "Niby razem" i "Uwierz mi chociaż raz" (2009)
🏆Odkrycie roku 2005,
🏆Płyta Roku 2007,
🏆Wokalista roku 2008 (wg. Blues Top)
🏆Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival 2009

"Maciej to polski John Mayer" Wojtek Olszak
"Maciej Lipina obok Piotra Cugowskiego to ścisła krajowa czołówka tego typu śpiewania..." Lesław Dutkowski
"Ścigani" to prawdopodobnie najlepszy zespół w Polsce" Zbigniew Hołdys
 
 

2 - 7 VIII
V Międzynarodowe warsztaty jazzowe
Jazz Camp Jaworki 2021


 
 

13 VIII (piątek)

Trebunie TutkiTrebunie Tutki- - to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".
 
 

MAMY NADZIEJĘ, ŻE TYM RAZEM SIĘ UDA...

20 VIII (piątek)

The Animals
and Friends


To nie ściema tylko fakt, że od 4 lat co roku mamy gigantyczne szczęście i zaszczyt gościć legendarny zespół
The Animals and Friends. W tym roku Muzyczna Owczarnia i zespół zapraszają na 2 koncerty.
Cena biletów niezmienna 250 zł/os.