STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY

STOWARZYSZENIE

WARSZTATY
ZIMA 2022

NAJBLIŻSZE
NOCLEGI

DOJAZD

ZAPRZYJAŹNIONE LINKI

KONTAKT


 


REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
kom. 530 434 883
 
 

INFORMACJE I REZERWACJA NOCLEGÓW
W WIATRAKU GOŚCINNYM OBOK OWCZARNI
DOSTĘPNA JEST POD NUMEREM TELEFONU:
18 262 22 66

 
 
2021
 

3 XII (piątek)
4 XII (sobota)

CARRANTUOHILL


Muzyka irlandzka w najlepszym wykonaniu!
 
 

27 XII (poniedziałek)

Kraków Street BandKraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, zgrabnie balansując między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Zepół zagrał niezliczoną ilość koncertów zarówno klubowych, jak i festiwalowych (m.in. Pol'and'Rock, czy węgierski Sziget), a płyta "Going Away" otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.
 
 

28 XII (wtorek)
29 XII (środa)

CHEAP TOBACCOsuper muzyka i super zespół! Cheap Tobacco - nominowani do Fryderyków 2019 oraz nadzieja roku magazynu Teraz Rock.
Frontmanka Natalia Kwiatkowska już 4 razy została wybrana bluesową wokalistką roku w Polsce. W ich muzyce energetyczny
vintage rock przeplata się z zadymionymi balladami, a mocne brzmienie balansowane jest delikatnym głosem charyzmatycznej wokalistki. Ich największą siłą są koncerty na żywo, zatem przyjdźcie sami zobaczyć, bo każdy występ obfituje w nowe wrażenia!

 
 

30 XII (czwartek)

Stan BreckenridgeStan Breckenridge - Amerykanin zakochany w Polsce. Charyzmatyczny, uwodzący publiczność swym czarem, porywający – jeden z największych mistrzów bluesa. Pianista, wybitny wokalista, najwyższej próby kompozytor. Autor bestsellerów Popular Music in America i African American Music for Everyone. Jest wykładowcą uniwersyteckim z tytułem doktora w dziedzinie muzykologii. Występował z takimi gwiazdami jak Nancy Sinatra, Bill Cosby i Martha Reeves. Oklaskiwany w USA, koncertował też w Japonii, Meksyku, Francji i wielu innych krajach. Teraz odwiedza Polskę. Prócz utworów własnych i wielkich światowych przebojów wykona kilka polskich piosenek. Wyjątkowy, magiczny wieczór gwarantowany. Ze Stanem wystąpi jedna z najlepszych sekcji muzycznych jakie mamy w Polsce. Zapraszamy!
 
 

31 XII (piątek)

koncert sylwestrowy
Stan BreckenridgeZapraszamy na koncert sylwestrowy w Muzycznej Owczarni.
Zagra dla Państwa Stan Breckenridge z zespołem.
Koszt 250 zł od osoby, w cenie wstęp na koncert,
2 ciepłe posiłki, góralska herba, szampan.

 
 
2022
 

1 I (sobota)

KAŁE BAŁATradycyjnie już Nowy Rok rozpoczniemy od koncertu znanej romskiej pieśniarki i poetki Teresy Mirgi wraz zespołem Kałe Bała.
 
 

8 I (sobota)


 
 

Cierpliwość się opłaca!
4 koncerty kwartetu Nigela Kennedyego w Muzycznej Owczarni!


19.01 środa
20.01 czwartek
21.01 piątek
22.01 sobota

NIGEL KENNEDY
QUARTET
BLETY W CENIE 250 zł DOSTĘPNE POD NUMEREM TEL. 18 262 22 66
 
 
 

11 II (piątek)
12 II (sobota)

SEBASTIAN RIEDEL
&
CREE 
 

Polacy kochają Węgrów również zimą! Muzyczny skarb narodowy Węgier
- Roby Lakatos - trzykrotnie w Muzycznej Owczarni!


24 II (czwartek)
25 II (piątek)
26 II (sobota)

ROBY LAKATOS


Roby Lakatos - znany na całym świecie węgierski mistrz skrzypiec, wirtuoz muzyki klasycznej i znakomity improwizator jazzowy. Wywodzi się z legendarnej dynastii węgierskich skrzypków, jego przodkiem jest János Bihari zwany „cygańskim Paganinim". Lakatos kontynuuje rodzinną tradycję jako ceniony instrumentalista, ale również jako kompozytor i aranżer. Biegle i ze swobodą gra muzykę klasyczną i jazz, zawsze jednak pamięta o swych korzeniach, mistrzowsko łącząc utwory klasyczne z muzyką węgierskich Romów. Grywał w najsłynniejszych salach świata u boku między innymi Maxima Vengerova, Stéphane'a Grappellego czy Marthy Argerich.

W roku 2013 wybitny polski klarnecista Szymon Klima wystąpił na koncercie Roby'ego Lakatosa. Ten występ zapoczątkował wieloletnią współpracę między muzykami, wymianę inspiracji muzycznych i serię wspólnych projektów. Pierwszym z nich był gościnny udział Lakatosa w projekcie autorskim Szymona Klimy „Lutoslawski Retuned", który był poświęcony twórczości wyjątkowego kompozytora. Wspólny repertuar polsko-węgierski muzycy prezentowali w cyklu koncertów „Roby Lakatos with Polish Friends". Obecnie formuła ta została kreatywnie zaadaptowna przez zespół Improvision Quartet z Szymonem Klimą na klarnecie i Dominikiem Wanią na fortepianie. Zespół łączy swoje nowatorskie brzemienia z wirtuozerią węgierskiej legendy skrzypiec.


BLETY W CENIE 150 zł DOSTĘPNE POD NUMEREM TEL. 18 262 22 66
 
 

2 IV (sobota)
3 IV (niedziela)

ALE BOMBA! NAJLEPSZY GITARZYSTA JAZZ ROCKOWY ŚWIATA WYSTĄPI W MUZYCZNEJ OWCZARNI!
Scott Henderson


Scott Henderson - amerykański gitarzysta i kompozytor, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków stylistyki jazz fusion na świecie. Lista artystów z którymi grał przyprawia o zawrót głowy, a na jej szczycie są m.in. Chick Corea, Vicor Wooten, Joe Zawinul czy Jean Luc-Ponty. Członek supergrupy Tribal Tech. Od lat 90' jest regularnie obecny w zestawieniach na najlepszego gitarzystę jazz-rockowego na świecie, w tym wielokrotnie na miejscu pierwszym! Za rok 2019 Scott otrzymał od prestiżowego magazynu Jazz Times nagrodę dla najlepszego gitarzysty jazzowego na świecie. W tym samym plebiscycie Scott znalazł się na podium w kategorii Najlepszy Kompozytor 2019 za płytę People Mover. W tej kategorii nominowani byli tylko trzej inni artyści: Wayne Shorter, Esperanza Spalding i Pat Metheny.

W składzie z Archibaldem Ligonnière i Romainem Labaye trio zostało nazwane przez Jazz Times najlepszą grupą 2019 w kategorii: Electric/Jazz-Rock/Contemporary. W tym właśnie składzie zagrają w Owczarni!

Podczas koncertów w Owczarni Scott premierowo zagra materiał z nadchodzącej płyty, którą skomponował podczas pandemii. Rezerwacja biletów pod numerem telefonu 18 262 22 66, koszt 250 zł od osoby.

Scott Henderson (US) - gitara
Archibald Ligonnière (FR) - perkusja
Romain Labaye (FR) - gitara basowa

 
 
 

25 VI (sobota)

Gitarzysta Thin Lizzy ze swoim projektem w Muzycznej Owczarni!
Eric BellW 1969 roku Eric Bell wszedł do baru w Dublinie, zamówił piwo i usiadł, aby obejrzeć występ zespołu. Dwóch członków tego składu to Brian Downey i Phil Lynott.
Został znokautowany tym, co zobaczył i poprosił ich o utworzenie z nim zespołu. Tak zawiązała się legenarna grupa Thin Lizzy.
Cała trójka bardzo ciężko pracowała zarówno w studiu, jak i w trasie, a ostatecznie została nagrodzona przebojowym singlem - Whiskey In The Jar - który katapultował
ich do światowej sławy. W 1973 roku Noel Redding, basista Jimiego Hendrixa, zaprzyjaźnił się z Ericiem i wkrótce zaczęli razem nagrywać i koncertować po Europie
i Ameryce. Pod koniec lat siedemdziesiątych Bo Diddley przyjechał do Wielkiej Brytanii na trasę koncertową i zaprosił Erica do współpracy.
Eric w końcu zdecydował się na karierę solową, grając w swoim ulubionym składzie z gitarą basową i perkusją i przez lata nagrał wiele albumów zarówno na żywo,
jak i w studio, a ostatnio wydał dwa wysoko oceniane albumy Exile i Standing At A Bus Stop. Oba albumy zawierają utwory, które leżały uśpione przez wiele lat,
a teraz ujrzały światło dzienne.
Skład zespołu:
Eric Bell - śpiew, gitara
Alain Niblock - gitara basowa
Roman Parol - perkusja