STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY


GRALI U NAS


STOWARZYSZENIE


WARSZTATY
 


NAJBLIŻSZE
NOCLEGI


DOJAZD


ZAPRZYJAŹNIONE LINKI


KONTAKT


 
REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
 

15-25 września
10-cio dniowy plener malarski dla twórców profesjonalnych.

 
22 IX 
(czwartek)

CARRANTUOHILL
 


Muzyka Irlandzka na najwyższym poziomie !!!


 

23 IX 
(piątek)


UWAGA !!!!

Z przyczyn niezależnych od klubu Muzyczna Owczarnia
koncerty Martyny Jakubowicz zostały odwołane...
Bardzo nam przykro z tego powodu.
Niestety zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym...

W zamian zapraszamy
w piątek 23 września na koncert:
 


Andrzej Sikorowski
&
Jacek Królik


 

29 IX 
(czwartek)

SZANOWNI PAŃSTWO, Z WIELKĄ PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJEMY,
ŻE W ZWIĄZKU Z BRAKIEM BILETÓW NA WEEKENDOWE KONCERTY
NIGEL KENNEDY WYSTĄPI W TRZECIM KONCERCIE,
A WŁAŚCIWIE W PIERWSZYM...
ZAPRASZAMY PAŃSTWA NA DODATKOWY KONCERT MISTRZA
W CZWARTEK, 29 WRZEŚNIA.NIGEL KENNEDYKOLEJNY RAZ DWA KONCERTY NIGELA W OWCZARNI !!!!
 

30 IX 
(piątek)
1 X 
(sobota)
7 X 
(piątek)

ANDRZEJ
E-MOLL
KOWALCZYK
&
JERZY FILAR

 


Przypomnijmy sobie świetną muzykę i teksty!

Andrzej "e-moll" Kowalczyk - muzyk, autor tekstów, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, czasem scenarzysta, reżyser, dziennikarz, nawet aktor (m.in. Skazany na bluesa - Jana Kidawy-Błońskiego). Artysta sceny niezależnej, którego pociągają różnorodne formy muzyczne, od utworów chóralnych przez piosenkę autorską do rocka symfonicznego. Kompozytor kilkuset utworów wykorzystywanych jako oprawy muzyczne wielu programów Telewizyjnych i Radiowych. Twórca 10 - bardzo zróżnicowanych muzycznie i stylistycznie - autorskich albumów. Współpracował z wieloma znakomitościami sceny polskiej, m.in. z Johnem Porterem, Krzysztofem "Jary" Jaryczewskim, Oddziałem Zamkniętym, Ryszardem Riedlem, Anją Ortodox, Markiem Piekarczykiem, Markiem Radulim, Jerzym Styczyńskim, Robertem Lutym, Piotrem Żaczkiem, Jarkiem Wajkiem, Pawłem Kukizem, Arturem Gadowskim, Maciejem Zembatym (był szefem artystycznym płyty M. Zembatego z największymi przebojami Leonarda Cohena pt.: "In my secret... live"), Ewą Błaszczyk. Mile wspomina również gościnne udziały w koncertach Jacka Skubikowskiego, Stanisława Sojki ,Krzysztofa Daukszewicza i grup Perfect ,Cree z Sebastianem Riedlem, Jary Band...

Jerzy Filar – muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku „Krainy Łagodności" i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana. Laureat wielu prestiżowych festiwali, m.in. I nagroda na XIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie dla zespołu Nasza Basia Kochana oraz nagroda indywidualna za studencki Przebój Lata '76 "Samba Sikoreczka". Przez lata współpracował z kabaretem Janusza Rewińskiego „Rewa śpiewa" lansując przebój „Stary star" oraz z kabaretem Bronisława Opałko „Genowefa Pigwa". Od 1999 do 2006r. na stałe współpracował z panią Hanką Bielicką, prowadząc kabaretony pt."Wizyta starszej Hani" na terenie całego kraju w Domach Kultury i w plenerach - często emitowane przez Program 2 TVP.
Posługując się gitarą, harmonijką ustną i swoim specyficznym, nieco chrapliwym głosem, potrafi wydobyć niezwykłą głębię z tekstów swoich i Jacka Cygana. Osobowość sceniczna, duże poczucie humoru, niezwykła wokalistyka - to cechy sukcesu jego koncertów. Wywodząc się z nurtu piosenki autorskiej ceni sobie bezpośredni kontakt z publicznością, spontaniczne i wspólne śpiewanie.


 

8 X 
(sobota)

TADEUSZ
WOŹNIAK

 


Wspaniały Tadeusz Woźniak po raz pierwszy w Muzycznej Owczarni.
Wszystko co stanowi klasykę polskiej piosenki- "Hej", "Hanno", "Smak i zapach pomarańczy" ,
"To będzie syn", "Zegarmistrz światła" usłyszycie Państwo na żywo w kameralnej atmosferze.

14 X 
(piątek)

KROKE
!!!
 
15 X 
(sobota)

JAZZ BAND
BALL
ORCHESTRA

 


 
Jazz Band Ball Orchestra
- legendarna krakowska grupa jazzu tradycyjnego.


 

21 X 
(piątek)

ANDRZEJ SIKOROWSKI
&
JACEK KRÓLIK

 

Koncert Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem proponowany jest publiczności w wersji recitalowej. Przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika, artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów: Nie patrz na to miła, Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa i wielu innych niezapomnianych utworów. Jest to muzyczny projekt ze zdjęciami z lat dawnych i współczesnych, obrazujący w formie piosenek spostrzeżenia, rzeczy ważne, chwile ulotne, a jakże istotne dla artysty. To bardzo prywatna opowieść o życiu, osobistych marzeniach i rozczarowaniach.


 

22 X 
(sobota)

MAJA SIKOROWSKA
&
SOKÓŁ
ORKESTAR

 


MAJA SIKOROWSKA

Krakowska wokalistka, śpiewająca także po grecku. Ma za sobą kilka lat pracy estradowej z zespołem Pod Budą a także ze swoim ojcem, Andrzejem Sikorowskim, z którym nagrała trzy płyty: „Kraków –Saloniki” (2005 rok, EMI Music Poland - płyta nominowana do nagrody Fryderyka), „Sprawa rodzinna” (2011 rok, EMI Music Poland) oraz okazjonalne wydawnictwo z pastorałkami i kolędami - „Śniegu cieniutki opłatek” (2006 rok).
Śpiewa piosenkę literacką, podawaną w różnych konwencjach - od ballady po blues rocka, głównie w języku polskim.
Najnowsza płyta „ AVRA” (2011 rok, EMI Music Poland), to wspólna produkcja Mai Sikorowskiej i zespołu Kroke, zaśpiewana w całości w języku greckim.SOKÓŁ ORKESTAR

Jest to projekt będący odzwierciedleniem moich fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został tu położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Ale nie tylko. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie... Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane. A wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.
 

28 X 
(piątek)

SETA
 

 
29 X 
(sobota)
GRZEGORZ
KAPOŁKA
 
3 XI 
(czwartek)

PIOTR LEMAŃCZYK QUARTET

Piotr Lemańczyk - kontrabas Szymon Łukowski - saksofon altowy, klarnet basowy Jan Michał Ciesielski - saksofon tenorowy i sopranowy Tomasz Łosowski - perkusja Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z najwybitniejszymi nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Walter Smith III /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ iinnymi. Nagrał sześć autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Down Beat, JazzTimes, Jazz Forum. W jego nowym projekcie biorą udział młodzi muzycy, absolwenci Akademii Muzycznych, którzy mimo młodego wieku, mają w swym dorobku szereg nagród i wyróżnień artystycznych. Muzyka, którą grają, jest wypowiedzią poprzez radość współtworzenia i wzajemnego rozumienia siebie. Można w niej odnaleźć ekspresję, dbałość o każdy dźwięk, wirtuozerię, przestrzeń, rozbudowane improwizacje, nowoczesność i tradycję, a więc to, co decyduje o sztuce i wyjątkowości muzyki jazzowej. Najnowsze kompozycje, które skomponował Piotr Lemańczyk to piękne, ciekawe linie melodyczne z bogatą harmonią i często zmieniającym się metrum. Napisane specjalnie na ten skład utwory, dają możliwość nieskrępowanej improwizacji i dialogu, który powstaje na każdym koncercie. Jest to zespół składający się z wszechstronnych i kreatywnych postaci, które z pasją oddają się sztuce muzyki.

4 XI 
(piątek)

KAREN EDWARDS
PIOTR WYLEŻOŁ

 
 

  

5 XI 
(sobota)

HANNA BANASZAK


 

10 XI 
(czwartek)
 
SEBASTIAN RIEDEL
&
CREE
  


11 XI 
(piątek)
 

12 XI 
(sobota)
 
18 XI 
(piątek)

HIGHWAY
 HIGHWAY
– BLUES ROCKOWE TORNADO –

Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70 - tych, bluesa, boogie, funky oraz country, a zespół Highway to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyższych obrotach!!!

Zespół HIGHWAY pochodzi z Zabrza, ale muzycy obecnie go tworzący to ludzie z całego Śląska. Zespół istnieje od lipca 2001 roku.
Muzyka zespołu Highway to pogranicze rocka, bluesa i country – styl określany jako Southern Rock i mający swoje korzenie na południu USA.
Zespół gra wyłącznie własną muzykę z własnymi autorskimi tekstami. Zespół ma na koncie 6 wydawnictw płytowych (w tym jedno wydawnictwo DVD) oraz kilkaset zagranych koncertów w kraju i za granicą.
Zespół występował na największych festiwalach bluesowych i rockowych w kraju i za granicą (Stetson and Bourbon – Czechy, Jiżanska Noc – Czechy, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Express, Lauba Pełno Bluesa, Bluestracje, Festiwal Ryśka Riedla, Blues Nad Bobrem, Rock Autostrada, Kolej Na Blues, Okolice Bluesa, Blues Nad Okszą, Festiwal Pawła Bergera, Harmojawka, Festiwal Wolnych Ludzi, Chatka Blues Festiwal, Las, Woda i Blues, May Blues Meeting, Fire Blues Festiwal, Suwałki Blues Festiwal, Blues w Leśniczówce, …) w klubach muzycznych całego kraju oraz wielu imprezach plenerowych i zlotach motocyklowych.
Zespół miał zaszczyt występować u boku wielu wspaniałych artystów, takich jak: Livin’ Blues (NL), Duke Robillard (USA), Budgie (GB), Jenifer Batten (USA), Dżem (PL), jak również kilku przekonał do gościnnego występu w swoich szeregach: Nico Christiansen (Livin’ Blues), Jerzy Styczyński (Dżem), Andrzej Nowak (TSA), Michał Kielak (Kasa Chorych), Ryszard Wolbach (Harlem), Leszek Cichoński…
Zespół ma na swoim koncie kilka teledysków (np. do utworów KILKA DNI, ONA I JA, NIEBEZPIECZNA GRA czy ODDECH ANIOŁA).
Utwór zespołu Highway - „Taki Dzień” zasilił między innymi wydawnictwo „Antologia Polskiego Bluesa 2” a utwór „Kilka Dni” płytę „May Blues Meeting 2014”.
 

19 XI 
(sobota)

pARTyzant
 

 
25 XI 
(piątek)

KULISZ
TRIO

 

 
26 XI 
(sobota)

ZŁE PSY
 

Urodzinowy koncert Andrzeja Nowaka

2 XII 
(piątek)

CARRANTUOHILL
 

Muzyka Irlandzka na najwyższym poziomie !!!

3 XII 
(sobota)
27 XII 
(środa)

KAPELA
HANKI
WÓJCIAK

 

 

29 XII 
(czwartek)
 

Kraków Street
Band

 

 

30 XII 
(piątek)
 

31 XII 

SYLWESTER W OWCZARNI


O szczegółach informują gospodarze pod nr tel. 18 26 222 66. Cena niezmienna od kilku lat 350 zł od osoby.
 
 
2017
 
1 I 
(niedziela)

KAŁE BAŁA
 

 
13 I 
(piątek)

CACI VORBA
 

 
21
(sobota)

JARY OZ
 

 
27
(piątek)
DGZZ
Zespół DGZZ powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela
Gałązki - laureata wielu konkursów piosenki poetyckiej.
W listopadzie 2009 roku ukazała się debiutancka, koncertowa płyta zespołu pt.
„Dotykam dachów", a w 2012 płyta studyjna pt. "Odległości".
W trakcie dotychczasowej działalności zespół zagrał kilkaset imprez plenerowych,
koncertów w klubach i w domach kultury.
W roku 2013 DGZZ zagrał między innymi na Przystanku Woodstock, na festiwalu
„Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.
Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają
nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej.
Twórczość zespołu jest w pełni autorska. Autorem słów jest Piotr Brymas, kompozytorem -
Daniel Gałązka, za aranżacje odpowiedzialny jest cały zespół.

28
(sobota)

MAG BALAY
 

 

29.01 - 5.02
XXVII WARSZTATY MUZYCZNE
JAWORKI 2017

 
11 II 
(sobota)

OLD
BREAKOUT

 

 
18 II 
(sobota)

IMPREZA
URODZINOWA

 

 
28 IV 
(piątek)

Aga Derlak
Trio

 

Aga Derlak Trio powstało w grudniu 2012 roku z inicjatywy frontmanki. W składzie, poza Agą grającą na fortepianie, są: kontrabasista Tymon Trąbczyński oraz perkusista Bartosz Szablowski. Wszyscy są studentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a jednocześnie absolwentami Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie (tzw. Bednarska).
Trio powstało z potrzeby tworzenia, wzajemnego inspirowania się.
Aga Derlak Trio jest laureatem Jazz Juniors (2013) oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Pianistka została wyróżniona nagrodą indywidualną na Krokus Jazz Festival oraz Czech Contest 2015. Zespół ma na koncie również udział w licznych festiwalach jazzowych m.in: Jazz nad Wisłą, Hevhetia Festival w Koszycach oraz Bratysławie, Brno Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa oraz Jazz Camping Kalatówki.
Zespół właśnie wydał swoją debiutancką płytę – "First Thought", sygnowaną przez słowacką wytwórnie Hevhetia. Płyta zyskała szereg pozytywnych opinii i recenzji uznanych dziennikarzy w Polsce i za granicą.
Aga Derlak Trio otrzymało w 2016 roku prestiżową nagrodę FRYDERYK 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny debiut roku.

29 IV 
(sobota)

PILICHOWSKI
BAND

 

 
30 IV 
(niedziela)

PILICHOWSKI
BAS PROJECT

 

 
1 V(poniedziałek)

2 V
(wtorek)


Włodzimierz Nahorny,
Janusz Strobel,
Anna Stankiewicz


- promocja nowej płyty ,,Bossa Nova"
oraz wernisaż wspaniałego poety i malarza
Jana Wołka.
 

 
WIERBA
TRIO

 

MICHAŁ WIERBA
pianista, kompozytor, aranżer, producent.

Według krytyków czołowy przedstawiciel mainstreamowego jazzu młodego pokolenia. Publiczność ceni go za improwizacje i rozpoznawalny styl gry.
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 17, by już po dwóch latach studiować na Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Wojciecha Niedzieli, a w 2008 roku triumfować na Bielskiej Zadymce Jazzowej, gdzie miał okazję występować przed najważniejszym zespołem jazzowym lat 2000’- Wayne Shorter Quartet.
Pianista idzie za ciosem i nagrywa swoją debiutancką płytę BLACKJACK - concept album zawierający autorskie kompozycje lidera.
W 2008 roku artysta sformował WIERBA&SCHMIDT QUINTET, który zdobył nagrody niemal na wszystkich znaczących festiwalach w Polsce i nagrał cztery albumy wysoko oceniane przez prasę jazzową.
W roku 2010 zespół triumfował na GETXO JAZZ FESTIVAL w Hiszpanii i zdobył drugą nagrodę na festiwalu w Hoeilaart.
W roku 2011 artysta otrzymał dyplom z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej w Katowicach, a grupa Wierba&Schmidt Quintet została nominowana do nagrody Gwarancje Kultury za rok 2010. TVP KULTURA transmitowała koncert artysty z gościnnym udziałem saksofonisty Piotra Barona.
Od 2013 roku artysta występuje z zespołem MICHAŁ WIERBA DOPPELGANGER PROJECT - eklektyczną formacją z fortepianem jako instrumentem wiodącym i rozbudowaną sekcją instrumentów perkusyjnych, penetrującą pogranicze jazzu i world music. W 2014 ukazał się album zespołu pod tytułem „Orange Sky”.
Michał Wierba wielokrotnie występował na antenie Radiowej Trojki. Ostatni występ, nagrany z udziałem wybitnego saksofonisty Macieja Sikały i grupy MICHAŁ WIERBA PROJECT, ukaże się w formie albumu live nakładem wydawnictwa ForTune w 2016 roku.
W roku 2014 pianista dołączył do zespołu producenckiego MAG BALAY (Mag Balay, Szymon Piotrowski, Michał Wierba). Debiutancki album będący efektem ich pracy ukaże się w roku 2016.
Artysta nie ustaje w poszukiwaniach i formuje nowe trio z Szymonem Piotrowskim i Józefem Michalikiem. Album nad którym obecnie pracują będzie podstawą pracy doktorskiej Michała Wierby na Akademii Muzycznej w Krakowie