|
|
REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66 - Wieńczysław
Kołodziejski
kom. 530 434 883 - Bartosz Kołodziejski
|
|
|
INFORMACJE I REZERWACJA NOCLEGÓW
W WIATRAKU GOŚCINNYM OBOK OWCZARNI
DOSTĘPNA JEST POD NUMEREM TELEFONU:
18 262 22 66

|
Uwaga, Szanowni Państwo.
Informujemy, że Muzycznej Owczarni na ulicy Biała Woda w Jaworkach
nie łączą żadne związki partnerskie ani filialne
z Biała Woda Music Bar,
który znajduje się w kompleksie hotelowym Szczawnica Park.
Wieńczysław Kołodziejski
|
|
|
KONCERTY 2026
WSZYSTKIE KONCERT ROZPOCZYNAJĄ SIĘ O
GODZINIE 20.00
|
|
|
ŚWIETNY WEEKEND W OWCZARNI !
|
|
19 VI (piątek)
Adam Czerwiński Trio

Wraz ze swoim zespołem, artysta przedstawi program z
najnowszej, nagranej w Los Angeles płyty Song for my Mother.
To muzyka o jazzowych korzeniach ale ale jednocześnie daleko
wykraczająca poza ramy gatunku. Będzie dużo bluesa, funku
a nawet kilka przebojów „Country" w nowych opracowaniach.
Adam Czerwiński
Wybitny polski perkusista, kompozytor, aranżer
oraz producent muzyczny.
W trakcie prawie czterdziestoletniej kariery, koncertował i nagrywał z
całą plejadą gwiazd jazzu. Wystarczy wymienić Jana Ptaszyna
Wróblewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Wojtka Karolaka, czy Janusza
Muniaka. Art Farmer, Eddie Henderson, Bennie Maupin,
Larry Goldings, Garry Bartz, Nigel Kennedy, John Scofield, to z kolei
światowa czołówka z którymi współpracował.
Przez prawie 25 lat współtworzył projekty Jarosława Śmietany. Ma na
swoim koncie ponad 100 nagranych płyt jako sideman
oraz 18 jako leader własnych formacji. Pomysłodawca i organizator
festiwalu „Jazz w Lesie" który w tym roku odbył się po raz 25ty.
Przed dwoma laty założył wydawnictwo płytowe AC RECORDS, które
specjalizuje się w nagrywaniu oraz produkcji płyt winylowych
na najwyższym audiofilskim poziomie. Od kilku lat prowadzi własne
wydawnictwo płytowe AC Records. Pod tym szyldem nagrywa
i produkuje głównie płyty winylowe które uznawane są w świecie Audio za
wzorcowe.
Kajetan Galas
– pianista, organista (organy Hammonda). Od kilku
lat, laureat pierwszego miejsca w kategorii organy według ankiety
krytyków magazynu Jazz Forum. Oficjalny artysta Hammond Polska.
Gościnnie występował u boku takich muzyków jak: Janusz Muniak,
Jan Ptaszyn Wróblewski, Piotr Baron, Maciej Sikała, Henryk Miśkiewicz,
Andrzej Olejniczak, Peter Bernstein, Mike Stern, Ed Cherry.
Marcin Wądołowski
- Wybitny gitarzysta i kompozytor. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt
nagranych albumów, w tum dziewięć autorskich. Współpracował
z czołówką jazzowych artystów w kraju i za granicą. Jan Ptaszyn
Wróblewski, Wojciech Karolak, Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski,
to tylko niektóre nazwiska z długiej listy gwiazd z którym grał i
nagrywał Marcin.
Adam Czerwiński -perkusja
Marcin Wądołowski - gitary
Kajetan Galas - organy Hammond
|
|
|
20 VI (sobota)
Billy Neal
& Adam Czerwiński Band

"I
Believe & more" - Billy Neal & Adam Czerwiński Band
Billy Neal to brytyjski wokalista i kompozytor, mieszkający od lat w
Australii. Z zespołami The Right Honorable Gentlemen
i The Rhythm Machine, zapraszany był na występy m.in. przez Roberta
Planta i Micka Jaggera. Wiele nagrywał i koncertował
w Polsce, szczególnie z Jarkiem Śmietaną i Adamem Czerwińskim. Na
polskim rynku ukazały się trzy jego płyty: „I Love The Blues"
(2011), „Live! At Impart" (2012) oraz najnowsza „I Believe" (2013). Billy
wspólnie z Adamem występowali między innymi w USA
oraz Australii. Współpraca koncertowa Billy'ego i Adama ma swoją
kontynuację. W naszej propozycji oprócz jego najnowszych
utworów, Billy wykonuje również znane standardy muzyki rockowej, a także
własne interpretacje utworów zespołu The Beatles.
Skład zespołu
Billy Neal - śpiew, saksofon
Adam Czerwiński - perkusja
Marcin Wądołowski - gitary
Tomasz Kupiec - Kontrabas, gitara basowa
|
|
|
|
26 VI (piątek)
TREBUNIE TUTKI

Trebunie Tutki- - to muzykująca od
pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru,
przeszła ewolucję
od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach
Muzyki Świata w Europie, a także w Azji
i Ameryce Północnej. Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski,
wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce
World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości
zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium,
skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof
Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ,
wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie,
współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując
oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae,
rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi
artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami
Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna",
a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym,
Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner,
Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza
Kiniorskiego "Kiniora".
|
|
|
|
27 VI (sobota)
Knedlove

KNEDLOVE to muzyczno-życiowy duet,
który tworzą gitarzysta i kompozytor Kacper Chmura i Eliza Sicińska,
laureatka wielu nagród
dla najlepszej wokalistki (m.in. podczas festiwali Blues nad Bobrem,
Wielki Ogień, Bluesroads) oraz nagród za najlepsze teksty
piosenek (Rawa Blues). Występują razem od 2021 roku i od tego czasu
zagrali wiele koncertów, także podczas festiwali w kraju
i zagranicą, m.in. Valašský špalíček w Czechach, Planet Laugarvatn na
Islandii, Suwałki Blues Festiwal czy w Guntalingen
w Szwajcarii. Do zespołu dołączyli wybitni muzycy, którzy wzbogacili ich
brzmienie o kontrabas, gitarę basową i perkusję
- Miłosz Skwirut (Kraków Street Band) i młodszy gospodarz Muzycznej
Owczarni Bartosz Kołodziejski. Liryczna i pełna emocji
muzyka KNEDLOVE nabrała teraz pazura, właściwego jej członkom szaleństwa
i mocy. Taka jest ostatnia, w całości autorska
płyta zespołu - "Triumf sztuki nad rozumem" - i takie są ich koncerty.
Eliza Sicińska - śpiew, gitara, pianino
Kacper Chmura - śpiew, gitara
Miłosz Skwirut - kontrabas, gitara basowa
Bartosz Kołodziejski - perkusja
|
|
|
|
3 VII (piątek)
Shandy & Eva

Polsko-karainski duet, który powstał w Los Angeles. Ewa Żmijewska i
Shandrelica Casper zachwycają autorskimi utworami,
wspaniałą energią i niezwykłą atmosferą koncertów.
Shandy (Shandrelica Casper) to perkusistka, która pochodzi z wyspy
Curacao na Karaibach, Eva (Ewa Żmijewska)
to gitarzystka z Warszawy.
Dziewczyny obydwie śpiewają i komponują, poznały się na wydziale wokalu
w Los Angeles College of Music w Pasadenie
gdzie zdobyły tytuł Associate Of Arts in Vocal Performance. Podczas
studiów zaczęły wspólnie koncertować,
a potem razem pisać muzykę. Następnie Shandrelica skończyła studia
licencjackie w Los Angeles College of Music,
a Ewa studiach magisterskie w California Institiute of the Arts.Muzyka
Shandy & Eva mieści się w szeroko rozumianym gatunku
pop/singer-songwriter, ale dziewczyny czerpią inspiracje z wielu innych
stylów muzycznych jak jazz, latin, world music, czy country.
Podczas swojej kilkuletniej kariery, Shandy & Eva zdążyły wystąpić z
wieloma uznanymi muzykimi, między innymi:
Maciej Szczyciński (Michał Bajor, Lora Szafran, Monika Borzym), Darek
Oleszkiewicz (Pat Metheny, Aga Zaryan, Anna Maria Jopek),
Adam Levy (Norah Jones, Tracy Chapman, Meshell Ndegeocello).
|
|
|
|
4 VII (sobota)
Bernard Maseli
Rasm al Mashan

Bernard Maseli
Karierę rozpoczął w 1985r. wraz z zespołem „WALK AWAY”
na festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, gdzie zdobył główną
nagrodę
solistyczną,
a zespół pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wraz z zespołem „WALK AWAY”
nagrał jedenaście płyt długogrających i brał udział we wszystkich
największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą (czterokrotnie
festiwal „Jazz Jamboree” w Warszawie, „Jak-Jazz” w Indonezji, wielkie
trasy koncertowe wraz z Urszulą Dudziak, wspólna trasa koncertowa
z
legendarnym trębaczem Milesem Davisem jako tzw. support).
W latach 1985-87 współpracował z zespołem „YOUNG POWER”,
z którym nagrał
dwie płyty. W 1992 roku wraz z pianistą Zbigniewem Jakubkiem zakłada
duet pod nazwą „BACK IN” (dwie płyty).
Od 1995 roku rozpoczyna trwająca
do dziś współpracę ze znakomitym basistą Krzysztofem Ścierańskim
(początkowo jako trio
„MUSIC PAINTERS” wraz z perkusjonalistą Jose
Torresem, ostatnio jako duet „Big 2″).
Od kilku lat zajmuje się również
produkcją muzyczną.
Jako producent zaistniał płytami „Tylko Chopin” dla Lory Szafran,płytą „Melodies”
Anny Serafińskiej,płytą „Colors” zespołu Colors
oraz wszystkimi albumami
formacji „THE GLOBETROTTERS” . Od 26 lat zajmuje pierwsze miejsce w
kategorii wibrafon, w ankiecie
„Jazz Top” miesięcznika
„Jazz Forum” oraz wysokie miejsca jako kompozytor i aranżer. Od 28 lat
jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Katowickiej
Akademii Muzycznej, gdzie m.in. prowadzi utworzoną prze siebie pierwszą
w kraju klasę wibrafonu jazzowego.W roku 2017 uzyskał tytuł Profesora
Zwyczajnego.
W 1999 roku wraz z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Kubą
Badachem, utworzył pierwszy swój projekt autorski pod nazwą „The
Globetrotters”. Zespół w krótkim czasie zdobył dużą popularność wśród
fanów, czego wyrazem są cztery płyty oraz blisko 500! zagranych
koncertów i współpraca z gwiazdą instrumentów perkusyjnych Nippy Noya (Indonezja).Od
2006r wraz z Krzysztofem Ścierańskim,Markiem Raduli oraz Paulem Vertico
jest członkiem
formacji „COLORS”.W 2004 roku nawiązuje współpracę z wyśmienitym
kompozytorem Zbigniewem Preisnerem który w 2007 roku zaprasza go
do
nagrania płyty”Silence, Night And Dreams”.Płyta została nagrana w
gwiazdorskiej obsadzie m.in.Teresa Salgueiro-voc,
Lars
Danielsson-bass,John Parricelli-guit.
Trasa promująca ten album obejmowała tak prestiżowe sceny jak amfiteatr
Herodes Atticus
on the Acropolis w Atenach gdzie w 2007 w obecności
ponad 4 tys.słuchaczy odbyła się światowa premiera albumu. W 2009 roku
rozpoczyna również swój nowatorski solowy projekt pod nazwa „DIARY” w
którym w maksymalnym stopniu eksploruje możliwości współczesnej
elektroniki.W 2011 roku jako jeden z nielicznych polskich muzyków
jazzowych otrzymuje zaproszenie do współpracy
z amerykańskim kwartetem
pod wodzą gitarzysty Deana Browna (Dean Brown,Marvin „Smitty”
Smith,Hadrien Feraud,Bernard Maseli)
i odbywa entuzjastycznie przyjęte
tournee (Europa,Japonia)oraz nagrywa płytę Browna „Unfinshed Business”
oraz „Rolajafufu”.Współpraca ta trwa
do dnia dzisiejszego.Od 2013 roku prowadzi kolejną swoją formację
autorską MaBaSo wraz z basistą Michałęm Barańskim i perkusistą Danielem
Soltisem.Zespół ten ma już na swym koncie dwie płyty koncertowe.
Bernard Maseli współpracował między innymi z takimi muzykami jak:
Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford,
Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, David Fiuczyński, Eric Marienthal,
Bob Malac ,Bill Evans, Matthew Garrison,Manou Gallo,Paco Sery, Dave
Samuels,Victor Mendoza,Marvin „Smitty” Smith,Hadrien Feraud,LInley
Marthe,Gary Husband,Ewa Bem, Lora Szafran,Anna Maria Jopek,Grzegorz
Skawinski, Mieczysław Szcześniak i wielu innych. Jest autorem wielu
kompozycji i aranżacji a jego dyskografia obejmuje około sto tytułów.
Rasm Almashan
Rasm Almashan to polsko-jemeńska piosenkarka, autorka
tekstów i kompozytorka, której muzyka i głos łączą różne światy
–
nawiązując do brzmień Jemenu,
Afryki i współczesnej Europy. Urodzona w Krakowie (Polska) i wychowana w
Adenie (Jemen),
Rasm ukształtowała swoją muzyczną tożsamość na styku
kultur. Dorastała słuchając jemeńskich tradycji i pieśni
wschodnioafrykańskich migrantów – kolegów z klasy i sąsiadów z Sudanu,
Kenii i Etiopii
– których rytmy i melodie chłonęła już jako dziecko. Te wczesne
doświadczenia pozostają kluczowe dla jej twórczości i improwizacji. Rasm
rozpoczęła
karierę koncertową w 1999 roku, współtworząc zespoły Kultura de Natura i
Soomood, a następnie rozpoczęła karierę solową. Jej debiutancki solowy
album „YEMENIA” to żywy,
osobisty album inspirowany wspomnieniami z
życia w Jemenie pod koniec lat 80. i 90. Album był zarówno hołdem
rodzinnym,
jak i muzycznym świadectwem społeczności dotkniętych konfliktami i
przesiedleniami. „Yemenia” przez trzy miesiące utrzymywała
się w
pierwszej dwudziestce
listy przebojów World Music Charts Europe, a utwory z albumu znalazły
się na znanych kompilacjach poświęconych muzyce świata.
Rasm często przedstawia swoje
piosenki jako historie płynące z serca: śpiewa o ubóstwie i tęsknocie
ludzi oddzielonych od ojczyzny. Rasm wspomina chwile
z dzieciństwa, kiedy w obliczu rosnącej niestabilności w Jemenie życie
jej rodziny – i sąsiadów – wywróciło się do góry nogami. Te osobiste, a
czasem bolesne wspomnienia, stanowią podstawę piosenek,
które mają na
celu połączenie słuchaczy z ludzkimi historiami, a nie z medialnymi
nagłówkami.
W repertuarze Rasm pojawiają się osobiste postacie i nazwiska: utwór
„Ali Gingi” jest jednym z przykładów, jak indywidualne historie
i
postacie z jej młodości pojawiają się w jej muzyce, dając głos ludziom,
których pamięta, i relacjom, które ją ukształtowały.
Poza własnym
projektem, Rasm Almashan współpracuje również
z cenionymi i legendarnymi muzykami ze świata jazzu, muzyki etnicznej i
nie tylko.
|
|
|

|
|
|
|
Świetna kapela
folkowa grająca muzykę pogranicza Karpat!
24 VII (piątek)
Karczmarze

Zespół
Karczmarze został założony w 2006 r. w Rzeszowie. W chwili obecnej
koncertuje w składzie z:
- akordeonistą: Tomaszem Pisaniakiem
- kontrabasistą: Łukaszem Cycakiem
- gitarzystą – Stanisławem Tadlą
- skrzypaczką Moniką Baran
- cymbalistą, skrzypkiem – Szymonem Tadlą
Karczmarze w swoim repertuarze prezentują stylizowaną muzykę folkową
pogranicza Karpat. W wykonaniu grupy można usłyszeć melodie: polskie,
łemkowskie, ukraińskie, słowackie, węgierskie, bałkańskie oraz
klezmerskie. W okresie Świąt Bożego Narodzenia prezentują także
unikatowy repertuar kolędowo – pastorałkowy.
Do chwili obecnej zagrali ponad 800 koncertów (stan na wrzesień 2025r.)
zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, m.in. koncertując
wielokrotnie w Niemczech, we Francji, Włoszech ( m.in. dając koncerty na
targach Expo w Mediolanie w 2015r.), Holandii, Belgii, Luksemburgu,
Rumunii, na Litwie, Ukrainie i na Węgrzech.
W swoim dorobku posiadają 6 płyt.
|
|
|
|
Perła kultury
romskiej w Muzycznej Owczarni
25 VII (sobota)
KAŁE BAŁA

W świecie
współczesnej muzyki, gdzie różnorodność dźwięków z różnych kultur jest
coraz bardziej ceniona, zespół Kałe Bała
wyróżnia się jako perełka romskiej sceny muzycznej. Teresa Mirga,
założycielka i liderka zespołu Kałe Bała, urodziła się w Polsce
w rodzinie o bogatych romskich korzeniach. Wychowywana w tradycyjnym
romskim domu, Teresa była świadkiem niezwykłej kultury,
która w dużej mierze wpłynęła na jej przyszłą karierę muzyczną.
Zainspirowana miłością do muzyki i chęcią zachowania swojego
dziedzictwa, Teresa postanowiła założyć zespół Kałe Bała, co w języku
romani oznacza „Czarne Włosy".
Muzyka Kałe Bała odzwierciedla głębokie korzenie kultury romskiej. Ich
twórczość łączy tradycyjne romskie dźwięki
z elementami współczesnej muzyki, W rezultacie, słuchacze mają okazję
odkryć bogactwo romskiej kultury muzycznej, której
nie można doświadczyć w innych gatunkach. Repertuar Kałe Bała składa się
zarówno z tradycyjnych romskich pieśni,
jak i nowoczesnych kompozycji, często opartych na autentycznych tekstach
i melodii. Ich piosenki są śpiewane głównie
w języku romani, co dodaje autentyczności ich twórczości.
|
|
|
|
31 VII (piątek)
1 VIII (sobota)
ŚWIETNY ARTUR ŻMIJEWSKI i LEGENDA
LEONARDA COHEN
PONOWNIE W MUZYCZNEJ OWCZARNI !!!
ARTUR ŻMIJEWSKI

Artur
Żmijewski, jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorów, tym
razem zaskakuje w nowej roli prezentując
program muzyczny z utworami Leonarda Cohena. Na koncertowej scenie
usłyszymy takie utwory jak „Alleluja",
"W tajnym życiu mym" (In My Secret Live), "Zuzanna", "Tańczmy po
Miłości Kres" (Dance Me To The End of Love),
"Wspomnienie" (Memories) oraz wiele innych. Każdy z nich, dzięki
doskonałym tłumaczeniom autorstwa Macieja Zembatego,
Romana Kołakowskiego i Michała Kuźmińskiego, zyskuje nowe życie,
wprowadzając słuchaczy w świat pełen poezji,
emocji i głębokiej refleksji.
Arturowi Żmijewskiemu na scenie towarzyszyć będą wyjątkowi muzycy.
Ewa Żmijewska (wokal, gitara),
Shandrelica Casper "Shandy" intrumenty perkusyjne i wokal,
Wojciech Pilichowski gitara basowa oraz wokal
Andrzej "E - moll" Kowalczyk śpiew, gitary i instrumenty klawiszowe.
Razem tworzą niezwykłą muzyczną przestrzeń, która doskonale oddaje
nastrój
i przesłanie utworów Cohena.
Program "LEONARD COHEN - PO MIŁOŚCI KRES" to nie tylko hołd dla
twórczości Cohena, ale także nowa, pełna emocji interpretacja jego
utworów skłaniająca do refleksji nad przemijaniem i wolnością jednostki,
która z pewnością na długo pozostanie w pamięci.
|
|
|
3 - 9 sierpnia 2026

|
|
|
|
7 VIII (piątek)
Koncert Wykładowców
Jazz Camp

|
|
|
|
15 VIII (sobota)
Grzegorz Bukała
i Wały Jagiellońskie

Minęło już
ponad pół wieku od czasu, gdy Grzegorz Bukała (czyli, że ja) po raz
pierwszy stanął przed mikrofonem i publicznie (na spędzie piosenki
turystycznej Bazuna) wykonał z niewielką pomocą paru zwerbowanych na
chybcika przyjaciół, wymyśloną przez siebie marynistyczną balladę
"Tawerna pod pijaną zgrają". I tak to w listopadzie Roku Pańskiego 1975
narodził się był "Okolicznościowo-Rozrywkowy Syndykat Wały
Jagiellońskie". Co prawda nazwa zespołu objawiła się Orbi et Urbi
dopiero dwa lata później, ale po dołączeniu do składu Rudiego Schubertha,
podbój świata i okolic stał się faktem. Aktualny skład ,,Wałów
Jagiellońskich +" to szósta, albo i siódma mutacja kapeli (nikt nie jest
w stanie tego policzyć!), ale w programie występku p.t "Rozważania nad
niedopitą szklanką" obok najnowszych pieśni Grzegorza Bukały (liderującego
Syndykatowi niezmiennie od jego początków), hiciorów sprzed lat też nie
zabraknie. Muzycznie zaś ogarną je: Jędrek Kwiatek Kwiatkowski -
klawisze białe, czarne i te od cyji też; Adaś Paco de Budziński -
gitary; Tomek Monster Pasta Pastuszak - harmoszka doustna; Wojtek Dżako
Sokołowski - też git. ale bas. Na jubileuszową fetę w Muzycznej Owczarni
serdecznie zapraszamy i Ceprów z Ceperkami, i Górali, że o Góralkach nie
wspomnę.
|
|
|
|
21 VIII (piątek)
The Bad Tales

SKŁAD ZESPOŁU:
MACIEK WESTER - gitara prowadząca - Dolny Śląsk (gra także w zespole TSA
MNKWL)
MAKSYMILIAN KWAPIEŃ - wokal - Tarnów (finalista The Voice of Poland 9 -
drużyna Piotra Cugowskiego, Kac, Zeppelinians
PAWEŁ "MUZZY" MIKOSZ - bas, kontrabas - Dolny Śląsk (grał m.in. z
Martyną Jakubowicz, Cree, Seven B, Laureat m.in. Blues Top)
ERYK HABA - gitara rytmiczna - Rzeszów (duet z Maxem, zespół Kac)
RAFAŁ INGLOT - perkusja - Łańcut (dawniej Pectus, grał m.in z Michałem
Szpakiem, Tołhaje (złote płyty) , Gordonem Haskellem, obecnie również w
"Jaka to melodia"- produkcja TVP1.
The Bad Tales już po 6-ciu próbach zapraszani byli na największe
festiwale w Polsce m.in. Poland Rock Festiwal, Cieszanów Rock Festiwal,
Jarocin, Woodstock itp. Pochodzą z różnych województw (Podkarpacie,
Dolny Śląsk, Małopolska), ale łączy ich miłość do dobrej muzyki i
oryginalnych brzmień. Zostali także nazwani "NOWĄ SIŁĄ POLSKIEGO ROCKA".
W kwietniu pojawi się pierwsza epka w tym składzie muzycznym, ale utwory
znane są już z anten największych rozgłośni w Polsce i za granicą. Mamy
także materiał na pełną płytę, którą również w tym roku chcemy wydać.
Grani są w Antyradio, w Esce Rock i innych rozgłośniach w Polsce i za
granicą - wiele się dzieje teraz wokół nich w ostatnim czasie,
nie tylko muzycznie ale i medialnie. Internet i inne platformy piszą o
nas ciągle.
Jesteśmy obecnie emitowani w Polsacie - Must Be The Music.
THE BAD TALES to spora dawka świetnego
rock'n'rolla.
|
|
|
|
22 VIII (sobota)
Hit sierpnia !
Stankiewicz/Strobel/Pańta
 
Nula
Stankiewicz, Janusz Strobel, Paweł Pańta
Zapraszamy na wyjątkowy, dwuczęściowy wieczór muzyczny pod tytułem
„WYBRANE", który połączy wirtuozerię jazzu
z najszlachetniejszą formą piosenki literackiej. To propozycja dla
słuchaczy szukających w muzyce autentyczności, spokoju
i artystycznej prawdy.
Część pierwsza: Nowa płyta – Strobel i Pańta w duecie doskonałym
Janusz Strobel (gitara klasyczna) oraz Paweł Pańta (kontrabas)
zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty. W rękach tych mistrzów
nawet kameralny zestaw dwóch instrumentów strunowych potrafi zabrzmieć
jak pełna orkiestra. Od pierwszych sekund zachwyca piękny, szlachetny
dźwięk – znak rozpoznawczy obu wirtuozów. Kompozycje Janusza Strobla,
wysmakowane i przesiąknięte jego autorskim stylem, zyskują tu nową
przestrzeń dzięki niezwykłej muzykalności Pawła Pańty, który nie tylko
wspiera, ale wręcz pomnaża ich subtelną doskonałość. To muzyka intymna,
pełna oddechu i poetyckiego myślenia o brzmieniu, w której rola
akompaniatora i solisty często się zaciera dzięki fantazji i pełnemu
równouprawnieniu partii.
Część druga: W kręgu piosenki literackiej
W drugiej części do duetu dołączy Nula Stankiewicz – artystka obdarzona
niezwykłą barwą głosu i darem interpretacji tekstów, które zostają w
słuchaczu na długo. Trio wykona wybrane utwory z kręgu piosenki
literackiej. Usłyszymy mądre, piękne strofy najwybitniejszych autorów w
nowoczesnych, jazzujących aranżacjach, które tworzą z muzyką spójną,
emocjonalną całość.
Koncert „WYBRANE" to wieczór mądrych słów i doskonałych dźwięków,
uchwyconych z niezwykłą starannością o każdy niuans. Zapraszamy do
wspólnego celebrowania chwil, w których muzyka staje się czułym
dialogiem.
Wykonawcy: Nula Stankiewicz – śpiew Janusz Strobel – gitara klasyczna
Paweł Pańta – kontrabas
|
|
|
|
29 VIII (sobota)
PUDELSI

Płyta „Ciemna
strona” czekała na swoją odsłonę ponad 20 lat. Od samego początku
głównym inicjatorem i pomysłodawcą był nasz architekt muzyczny Pudel,
niestety, 20 stycznia 2021 roku po ciężkiej chorobie Andrzej Pudel
Bieniasz, odszedł. Ze względu na śmierć lidera realizacja tego projektu
została zawieszona. W schedzie po liderze i z pełnym wsparciem rodziny
Andrzeja w pierwszych miesiącach 2021 roku przystąpiliśmy do sesji
nagraniowej albumu. Zostały wybrane najbardziej charakterystyczne utwory
z trzech pierwszych płyt („Bella Pupa”. Viribus unitis” i „Narodziny
Zbigniewa”). Klimatyczne, awangardowe i prześmiewcze teksty Piotra Marka
oraz niepospolite muzyczne wizje okraszone specyficznym niejednolitym
brzmieniem. To wizytówka tej płyty. Postanowiliśmy że płyta zabrzmi
jednak inaczej niż w czasach w których powstawały oryginalne kompozycje
ale z pudelsowskim zacięciem i świeżym spojrzeniem….. Zaproszenie do
udziału przyjęli też znakomici krakowscy Artyści: Renata Przemyk oraz
Maciej Maleńczuk, co zaowocowało kapitalnymi interpretacjami trzech
utworów. Premierę płyty, zapowiadamy na 07.03.2023 (dzień urodzin Pudla)
Pierwszym singlem promocyjnym został utwór: „Ćmiła baba mak” który miał
premierę 30.12.2022 podparty, teledyskiem nawiązującym do obecnej
tendencji zniewolenia człowieka uwikłanego w „wyścig szczurów” oraz ich
podskórnymi marzeniami o „wyzwoleniu”…. Drugi singiel (premiera
14.02.2023) który również będzie promował videoklip (tym razem teledysk
będzie animowany na podstawie rysunku Piotra Marka) „Spiżowy Ratler” w
duecie z Renatą Przemyk. PUDELSI dalej pozostaną zespołem
„wielowątkowym” i jeszcze raz dają do zrozumienia, że nie odpuszczą za
pouczeniem lidera Andrzeja Pudla „Grajcie dalej !!!” kontynuują jego
dzieło …..
„…a wieść niesie Piotr Marek i Pudel żyją i królują w podziemiu…”
|
|
|
|
5 IX (sobota)
Lubelska Federacja Bardów

Oryginalna
formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem
organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu
autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów,
muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu.
Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową
dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że
zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków
zespołu.Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas
Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu
Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera
Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem
koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w
Londynie. Najczęściej jednak w Polsce. Swoje płyty grupa nagrywała (m.
in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków.
Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod
postacią rejestrowanych koncertów.
Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki
artystycznej.
Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara,
Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty,
Piotr Selim - śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe,
Katarzyna Wasilewska – skrzypce, śpiew,
|
|
|
11 IX (piątek)
12 IX (soota)
Nocna Zmiana Bluesa

|
|
|
18 IX (piątek)
LeBurn Maddox

LEBURN MADDOX - W swojej prawie 50-letniej
karierze zachwyca fanów na całym świecie. Od 1976 roku, po zdobyciu
pracy jako gitarzysta dla Jimmy’ego Castora, artysty nagrywającego w
Atlantic Records, LeBurn dał tysiące koncertów, jako support przed
takimi gwiazdami jak Chaka Khan, Bill Withers, Pattie LaBelle, Kool &
the Gang, Marvin Gaye, Mother's Finest. W swoim wcieleniu artysty reggae
współpracował z Burning Spear, The Wailers, Michigan & Smiley, Augustus
Pablo, Andrew Tosh, Twinkle Brothers i wieloma innymi. Jako Bluesman
otwierał koncerty i współpracował z takimi artystami jak Mr John Lee
Hooker, Albert Collins, Joe Lewis’s Walker, Joe Bonamassa, Jeff Healy by
wymienić tylko kilku. Jego wirtuozeria, znakomite poczucie humoru tworzą
wyjątkowe show długo zapamiętywane przez publiczność! W tym projekcie
muzycznym biorą udział polscy muzycy: Łukasz Gorczyca na basie i Tomek
Dominik na perkusji.
|
|
|
19 IX (sobota)
HeartBeats

HeartBeats to debiutancki projekt cenionego perkusisty Grzegorza Pałki,
będący efektem wieloletniej współpracy z Mateuszem Pałką oraz Szymonem
Miką. HeartBeats to oryginalne trio bez instrumentu basowego, w którym
partie gitary i fortepianu płynnie wymieniają się rolami, tworząc
dynamiczną strukturę harmoniczną, a perkusja pełni funkcję nie tylko
rytmiczną, ale także narracyjną. Muzyka zespołu jest w pełni autorska, a
kompozycje każdego z członków budują barwną, spójną opowieść. Inspiracje
sięgają tradycji jazzowej, elementów rocka oraz muzyki etnicznej.
Artyści – działając jako świadomy, dojrzały kolektyw – tworzą muzykę
intensywnie rytmiczną, kreatywną i pełną emocjonalnej głębi. Ich
twórczość nieustannie zacieragranice między improwizacją a skrupulatnie
przygotowanymi aranżacjami, łącząc spontaniczność z kompozytorskim
wyrafinowaniem. HeartBeats łączy trzy czołowe głosy polskiej sceny
jazzowej, balansując między liryczną głębią, nowoczesną improwizacją
oraz energetyczną interakcją, oferując wysoką jakość artystyczną.
Skład:
Grzegorz Pałka - perkusja
Mateusz Pałka - fortepian
Szymon Mika - gitara
|
|
|
25 IX (piątek)
26 IX (soota)
Roby Lakatos
& Szymon Klima kwartet

Koncert Roby Lakatos & Szymon Klima: „Gypsy Love” -
Muzyka bez paszportu Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z muzyką, która
wymyka się definicjom! Na scenie spotkają się Roby Lakatos, ikona
cygańskiej tradycji, oraz Szymon Klima, klarnecista redefiniujący
granice między gatunkami. Ten niezwykły duet, po raz kolejny, zabierze
Państwa w muzyczną podróż, gdzie liryzm spotyka się z improwizacyjną
odwagą. Ich wspólne występy to fuzja klasyki, jazzu i cygańskiej duszy.
Szymon wnosi do projektu klarowność narracji, przestrzeń i melodyjną
finezję, podczas gdy Roby – ogień, ornamentykę i unikatowość węgierskiej
tradycji. Razem tworzą muzykę, która „tańczy między stylami, ale zawsze
trafia w serce”. Usłyszymy autorskie kompozycje, czerpiące z polskich i
węgierskich melodii, a także nowe, osobiste interpretacje klasycznych
tematów.
Na scenie, obok Roby’ego Lakatosa (skrzypce) i Szymona Klimy (klarnet),
wystąpią również:
Robert Szakcsi Lakatos – fortepian
Adam „Szabas” Kowalewski – kontrabas,
kompozycje
Grzegorz Pałka – perkusja
|
|
|
|
2 X (piątek)
3 X (sobota)
Wielka radość, wspaniały Zbigniew Zamachowski
z dwoma koncertami ponownie w Muzycznej Owczarni!
ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI

Zbigniew Zamachowski - Aktor
Filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek – artysta
wszechstronny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej,
Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (1985).
Współpracował z teatrami warszawskimi:
Sceną Prezentacje, Rampa, Dramatycznym, Ateneum im. Stefana Jaracza,
Syrena, na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Polonia, Roma,
a także z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Od 1997
roku jest związany z Teatrem Narodowym, obecnie możemy
go podziwiać również na scenie Och-Teatru i Teatru Polskiego w Warszawie
Laureat wielu nagród i wyróżnień, między innymi:
Nagroda im. Stanisława Wyspiańskiego I stopnia za osiągnięcia aktorskie
w teatrze, filmie i na estradzie (1989). Nagrodzony Metronomem, nagrodą
„Sztandaru Młodych” za rolę w przedstawieniu Big Zbig Show Magdy Umer w
Teatrze Rampa w Warszawie
(1993). Uhonorowany Nagrodą im. prof. Aleksandra Bardiniego na 18.
Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1997). Laureat wyróżnień
Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa
Teatry” w Sopocie – za rolę Onego II w Piaskownicy Walczaka w reżyserii
Dariusza Gajewskiego (2006) i za rolę Roberta w Balladzie o kluczu
Dobrzyckiego w reżyserii
Waldemara Krzystka (2008). Wyróżniony Złotą Odznaką w plebiscycie „Złota
piątka” „TeleRzeczpospolitej” (1995) i Złotym Laurem
„Przekroju” (1995). Laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za role: Króla
w Ludożercy, Wicia w Zadzie wielkiego wieloryba, Piotra
w Dotkniętych Wiesława Saniewskiego, Seweryna w Zabij mnie, glino Jacka
Bromskiego i Artura Janickiego w Dekalogu. Dziesięć Krzysztofa
Kieślowskiego (1989). Laureat nagród za pierwszoplanowe role męskie
Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni:
za rolę Tomasza Siwka w Zawróconym Kazimierza Kutza (1994) i Mariana w
Przybyli ułani Sylwestra Chęcińskiego (2006). Dwukrotny zdobywca Orła –
Polskiej Nagrody Filmowej za rolę Edzia w filmie Cześć Tereska Roberta
Glińskiego (2002) i za rolę Jaśka w filmie Zmruż oczy Andrzeja
Jakimowskiego (2004). Wyróżniony nagrodą za całokształt twórczości na 9.
Festiwalu Filmowym Opolskie Lamy (2011). Trzykrotny zdobywca Wiktora
(1992, 1993, 1997), dwukrotny zdobywca „Złotej Kaczki”, nagrody
miesięcznika „Film” (1995, 2002). Uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi
(2005), Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis (2015) oraz
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2017). Szerszej
publiczności znany z takich filmów jak „Wielka Majówka” ‘ Trzy Kolory
Niebieski,”
„Trzy kolory Biały”; „Zawrócony”; „Zmróż oczy”, „Wiedźmin” „Pitbull
Ostatni pies” czy ostatni „Zieja”.
Od wielu lat odwiedza sceny muzyczne w całej Polsce, gdzie koncertuje ze
swoim recitalem.
|
|
|
|
9 X (piątek)
10 X (sobota)
HERBERT KAMERALNIE
CZESŁAW MOZIL
MIŁOSZ WOŚKO
SONOS KWARTET

Herbert Kameralnie to program złożony z utworów stworzonych do wierszy
Zbigniewa Herberta, wykonywanych przez
Czesława Mozila, Sonos Kwartet oraz autora aranżacji — Miłosza Wośko.
Wsród tytułów, które usłyszymy, znajdą się m.in. Pan Cogito o Cnocie,
Śmierć Lwa i Przysięga.
Wiersze Herberta — mające zazwyczaj postać wiersza białego — inspirują
do rozbudowanych form, nietypowych rozwiązań kompozycyjnych i
aranżacyjnych, co powoduje, że mamy do czynienia z przedsięwzięciem na
granicy teatru.
Wrażliwość i estetyka muzyczna Czesława znakomicie wpisuje się w tę
formułę, a kwartet Sonos (Marta Huget-Skiba — skrzypce, Małgorzata
Hlawsa — flet, Anna Grzybala — altówka oraz Joanna Urbańska-Mikszta —
wiolonczela) daje wiele ilustracyjnych
i wyrazowych możliwości. W 2024 roku artyści nagrali dwa utwory z tego
programu w formie videosesji,
a 31 października 2025 roku — na koncercie w Polskim Radiu w Lublinie —
zarejestrowali całość materiału i jego wydanie
jest planowane jesienią 2026 roku.
Myśl o tym, by tworzyć i wykonywać muzykę do wierszy Herberta pojawiła
się u Czesława po nagraniu przez niego płyty z poezją Czesława Miłosza.
Kolejnym krokiem w realizacji tego pomysłu był udział w koncercie
Herbert 3.0 w 2018 roku
i w dalszych wcieleniach tego przedsięwzięcia, co inspirowało go do
tworzenia kolejnych kompozycji.
W koncercie zaprezentowane zostaną także inne utwory Czesława Mozila
zaaranżowane na Kwartet Sonos.
|
|
|
|
17 X (sobota)
Cheap Tobacco

Cheap Tobacco
to zespół z ponad 15-letnim doświadczeniem scenicznym, znany z
autentyczności i swobodnego łączenia gitarowego, vintage’owego brzmienia
z nowoczesną, taneczną elektroniką. Grali na festiwalach SZIGET,
Pol’and’Rock i Męskie Granie, a ich albumy „SZUM” i „Zobaczmy Siebie”
zdobyły uznanie publiczności i mediów. „Zobaczmy Siebie” znalazło się na
liście OLIS (Top 50 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce), singiel
„Bez Słów” przez cztery tygodnie był numerem jeden w Radiu Dla Ciebie, a
album „SZUM” przyniósł zespołowi nominację do Fryderyka 2019. Wokalistka
zespołu - Natalia Kwiatkowska była czterokrotnie wybierana Najlepszą
Bluesową Wokalistką w Polsce oraz czterokrotnie była nominowana do
"Wokalistki Rocku Antyradia" obok takich wokalistek jak Katarzyna
Nosowska, Patrycja Markowska, Kaśka Kowalska. Teraz wracają do nas z
nowym albumem „Wschody i zachody”, który pokazuje zespół w bardzo
naturalnym momencie, z dużą uważnością na emocje i energię. Premiera
płyty zamyka dłuższy etap pracy zespołu, w którym było miejsce zarówno
na zmiany i wątpliwości, jak i na momenty czystej radości z grania. To
album o codziennych „wschodach i zachodach” - tych małych i tych
większych - które składają się na zwykłe, nieidealne życie. Usłyszycie
piękne piosenki, opowieści o nas - ludziach i o naszych wzlotach i
upadkach. O sercach, które pękają ale idąc za słowami Leonarda Cohena,
tylko po to, by do środka, przez te szczeliny i pęknięcia mogło wpaść
światło.
|
|
|
|
6 XI (piątek)
4 SZMERY

Polski zespół
rockowy , który powstał w 1998 roku w Bochni z inicjatywy Jarosława
Srogi i Andrzeja Tabora jako klasyczny "Tribute band" AC/DC. Już po
kilku latach działalności, zdobył sobie sporą popularność w całym kraju,
głównie w kręgach motocyklowych, występując na większości zlotów i
innych motoryzacyjnych imprez plenerowych. Wydając swoją pierwszą płytę
"Live in Muzyczna Owczarnia" (2006) zespół dotarł do Fanów AC/DC
wzbudzając również zainteresowanie organizatorów różnych festiwali
tematycznych nie tylko w kraju (Ku Przestrodze,Solo życia, American cars
mania) ale i za granicą (Litwa - Rocko Naktys).
Nagranie akustycznych wersji w rocznicę śmierci legendarnego Bona Scotta
z AC/DC,na jedynym koncercie jaki się odbył w Polsce w studio programu
III Polskiego Radia,odbiło się szerokim echem w polskim rockowym światku
( Płyta "Life after death" 2010) Gościnnie Andrzej Nowak (TSA) Paweł
Mąciwoda (Scorpions) Jacek Królik (Brathanki, Ciechowski,Cugowski) i Jan
Gałach. W roku 2019 zespół wydaje swój pierwszy autorski album "Roll". W
2023 gra koncert w katowickim Spodku dla ponad pięciu tysięcy Fanów
(wśród zaproszonych gości : Małgorzata Ostrowska,Marek Piekarczyk,Piotr
Cugowski,Krzysiek Sokołowski) W 2024 zespół wydaje swój kolejny autorski
album "2_4" i rusza w trasę koncertową.
Aktualny skład zespołu: Andrzej Tabor - dr Robert "Sierściu" Mastalerz -
voc Grzegorz "Gabi" Gruca - bg
Arkadiusz Kluczewski - g Piotr Solnica - g
|
|
|
|
12 XI (czwartek)
Eddie Angel

Eddie Angel -
mieszkający w Londynie genialny angielski gitarzysta, wokalista, autor
muzyki i tekstów. Na początku malarz i rysownik, swoją przygodę z gitarą
zaczął dopiero w wieku 20 lat, ale budząc w sobie wielki talent do tego
instrumentu już jako 23-latek zaczął siać postrach na scenach
londyńskich klubów. Następnie wszedł we współpracę z gitarzystą Keith'em
Levine ( (Public Image ltd , The Clash - , Billem Hurley (The Inmates -
Dr Feel good) - , The Kings of rhythm (Ike Tuner) , Hankiem Marvinem (The
Shadows), legendą nowoorleańskiego bluesa Walterem Wolfmanem
Washingtonem, Big Joe Tuner Memphis Blues (Albert King), The Vibartors,
Leonem Blue, Todd Sharpville Band, Garym Grangerem (Rod Stewart band),
Jimmym Thomasem , Earlem Thomasem , Mark Olbrich Blues Eternity, a także
czołowym brytyjskim komikiem Robem Brydonem, na przestrzeni lat
koncertując z tymi wykonawcami w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii,
Norwegii, Danii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Polsce, Czechach,
Słowacji, Litwie, Łotwie, USA i na Karaibach. Wraz z członkami zespołu
Jacka Bruce'a tworzył house band słynnego londyńskiego klubu Ronnie
Scott's. Miał okazję grywać na jednej scenie z wieloma bardziej i mniej
znanymi muzykami, od zespołu Rory Gallaghera po Oasis i tak różnych
stylach muzycznych jak punk i soul. Brał udział w popularnych rejsach
bluesowych "Blues cruise". BB King , którego miał okazję poznać i
występować przed nim, powiedział o nim "niech Eddie niesie bluesową
pochodnię". Jako kompozytor szczególnie ceni sobie też znajomość z Rayem
Davisem z The Kinks. Muzyczne inspiracje: Albert King, BB King, Albert
Collins, Otis Rush, Johnny Guitar Watson, Eric Clapton, Peter Green,
Steeve Ray Vaughan, Jimi Hendrix, Keith Richards, Jeff beck, Johnny
Cash, John Lennon, Elvis Presley, Bob Dylan, gitarzyści od Ronniego
Earla po Jamesa Burtona, Cliffa Gallupa czy Django Reinhardta. Jak sam
mówi, amerykański i brytyjski blues to klasyki które zawsze już będą
klasykami. Eddie Angel w swojej twórczości zawsze wierny gitarze -
miłości swojego życia, łączy prostotę i efektowność. Stawia na jakość
pisanych przez siebie utworów - opowieści ze świetnymi ścieżkami gitary
i rock nad rollową ekspresją, jak sam to obrazowo ujmuje "jak Johnny
Cash pędzący na ostrzu noża i spotykający szatańską fryzjerkę" - cały w
czerni, z łatwością obojętnie żującego gumę Wampira Rock And Rolla
zdobywa serca publiczności swoimi ostrymi jak brzytwa riffami i wielką
charyzmą.
Mar Todani - japoński gitarzysta urodzony w Hiroshimie. W latach 90-tych
był gitarzystą Big Joe Turner & Memphis Blues Caravan, potem wielu
ameykańskich bluesmenów, takich jak Martha High, Melvia Chick Rodgers,
Eddie Kirkland, Ernie Johnson, Marten Ingle, Shana Waterstown, Nina Van
Horn.
|
|
|
|
13 XI (piątek)
14 XI (sobota)
PIOTR NALEPA
BREAKOUT TOUR

|
|
|
20 XI (piątek)
21 XI (soota)
TSA
LMNKW
Dwa koncerty i dwie różne odsłony materiału
legendarnego TSA!
Pierwszy koncert w wersji akustycznej, drugi z pełną mocą elektrycznie!

Zespół TSA MNKWL, to współczesne wcielenie
legendarnego zespołu TSA, który jako pierwszy w historii, wykonywał w
Polsce
muzykę heavy metal. Był on w latach 80-tych ubiegłego wielu,
niekwestionowanym muzycznym i scenicznym wzorem dla setek rodzimych
zespołów, grających ciężką odmianę rocka. TSA królowało na wszystkich
festiwalach, a jego koncerty przyciągały
ogromne tłumy fanów. Do kanonu polskiej muzyki rockowej weszły płyty:
„LIVE” (1983), „TSA” (1983), ale w szczególności
„HEAVY METAL WORLD” (1984). Zawierały one legendarne przeboje grupy,
m.in.: „Chodzą ludzie”, „Mass Media”, „51”, „Bez podtekstów”, „Trzy
zapałki”, „Ty On Ja”, „Kocica”, „Maratooczyk”, „Alien” czy „Heavy Metal
Świat”.
Po licznych perturbacjach i zawieszeniu działalności nowym wokalistą TSA
został Damian Michalski. TSA MNK wznowiła działalność
w 2019 roku, z nowymi gitarzystami: Piotrem Lekkim i Maciejem Westerem.
pod zmodyfikowaną nazwą TSA MNK (Michalski Niekrasz
Kapłon). Od lipca 2023 roku zespół rozszerzył nazwę o inicjały wszystkich
muzyków TSA MNKWL (Michalski – Niekrasz – Kapłon –
Wester – Lekki) i rozpoczął koncertową. Koncert tego składu TSA po
prostu trzeba obejrzed na żywo, bo nie ustępuje
swoją widowiskowością koncertom sprzed lat. Zespół prezentuje legendarne
hity TSA w brawurowych, pełnych energii wersjach
oraz premierowe utwory, które zdaniem wielu fanów zespołu oraz
dziennikarzy muzycznych, są znakomitą kontynuacją największych,
muzycznych dokonao TSA w karierze.
|
|
|
|
4 XII (piątek)
5 XII (sobota)
CARRANTUOHILL

|
|
|
|