STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY

STOWARZYSZENIE

WARSZTATY
ZIMA 2022

JAZZCAMP

NAJBLIŻSZE
NOCLEGI

DOJAZD

ZAPRZYJAŹNIONE LINKI

KONTAKT


 


REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
kom. 530 434 883
 
 

INFORMACJE I REZERWACJA NOCLEGÓW
W WIATRAKU GOŚCINNYM OBOK OWCZARNI
DOSTĘPNA JEST POD NUMEREM TELEFONU:
18 262 22 66

 
 
2021
 

23 VII (piątek)
BREAKOUT NIGHT

W PROGRAMIE NAJWIĘKSZE PRZEBOJE GRUPY BREAKOUT

 

 

24 VII (sobota)

Grażyna Łobaszewska

promocja nowej płyty!


W czasie tego wyjątkowego koncertu usłyszymy utwory do słów: Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka, Jarosława Iwaszkiewicza, Marka Grechuty, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Jacka Cygana, Piotra Bukartyka czy Grzegorza Ciechowskiego Grażyna Łobaszewska, bez wahania porównywana do Arethy Franklin czy Billie Holiday. Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek. Pisali dla niej i wciąż piszą najlepsi. Łobaszewska jak mało która artystka przywiązuje ogromną wagę do jakości i treści wyśpiewywanych przez siebie tekstów. Jak sama powtarza słowo ma moc, bo ciałem się staje. W dobie otaczającej nas "sieczki" zapraszamy na spotkanie z przepiękną liryką w wykonaniu Pierwszej Damy Polskiej Piosenki.
 

 

25 VII (niedziela)
WOJTEK PILICHOWSKI
BAND

Wojtek Pilichowski ze swoim autorskim materiałem w Muzycznej Owczarni! Wielokrotnie uznany za najlepszego basistę w Polsce, ceniony i rozpoznawalny muzyk na całym świecie, a prywatnie przyjaciel naszego miejsca i dyrektor artystyczny odbywających się u nas od kilkunastu lat warsztatów muzycznych. Brał udział w nagraniach ponad 200 albumów, które sprzedały się w przeszło 6 milionach egzemplarzy, w międzyczasie wydając 14 autorskich płyt. Album Electro Step z 2015 roku jest innowacyjnym połączeniem muzyki fusion jazz oraz electro, natomiast ostatni album solowy pt. Vandal to powrót do tradycji muzyki fusion z elementami folkowej muzyki ludowej z górskiego regionu Pieniny. Regularnie występuje na festiwalach całego świata, tym razem pojawi się na naszej małej scenie w Jaworkach. Zapraszamy!

 

 
 

 Świetny koncert, polecamy !!!

30 VII (piątek)
AGATA ŚLAZYK
Artystka z Piwnicy pod Baranami

"Gdzieś na ulicy nienazwanej..."
Pieśni Piwnicy pod BaranamiAgata Ślazyk jest artystką, która łączy w sobie wielki temperament z ogromną wrażliwością oraz wybitnym warsztatem wokalnym. Proponuje w swoich koncertach niezwykłe spektrum nastrojów, od delikatnych ballad, które śpiewa akompaniując sobie na gitarze, po dynamiczne, wręcz rockowe kompozycje. Koncertowała w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii. Piosenki z autorskiej płyty: "Znów za długo spałam", "To daje mi pewność", „Z sercem na dłoni”, dzięki głosom słuchaczy znalazły się na szczycie Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków.
Recital złożony z piwnicznych utworów jest naturalną konsekwencją czasu spędzonego w legendarnym kabarecie. Artystka wybrała z piwnicznego archiwum pieśni, które w pełni zgadzają się z jej emocjami i doświadczeniem. Połączenie temperamentu z wrażliwością wokalistki owocuje tym, że znane piwniczne utwory uzyskują świeży, oryginalny, niezwykle przejmujący wyraz.
W programie pojawią się pieśni zwane "piwnicznymi hymnami", stanowiące najbardziej rozpoznawalny fragment historii legendarnego miejsca. Zabrzmią kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej. W programie koncertu pojawią się utwory Zygmunta Koniecznego – m.in. „Taka głupia to ja już nie jestem”, „Jaki śmieszny jesteś pod oknem”, piwniczny hymn – „Ta nasza młodość”, utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza – m.in. „Pejzaż horyzontalny”, Andrzeja Nowaka „Niebieska patelnia”. „Sonet 49” Wiliama Szekspira z muzyką Piotra Walewskiego – kompozytora m.in. słynnych „Dezyderatów” - w wykonaniu Agaty nabiera nowego blasku. Usłyszymy także utwory, z którymi Agata Ślazyk pojawiła się w Piwnicy. Takie, które stały się jej artystyczną wizytówką, jak choćby pieśń do wiersza Światopełka Karpińskiego „Groteska o grajku i wiolonczeli”, z której zaczerpnięty jest tytuł recitalu.

 

 

31 VII (sobota)

W rocznicę śmierci Ryśka Riedla zagra odtwórca głównej roli spektaklu "Skazany na bluesa"
Maciej Lipina
"Ścigany"
Maciej Lipina- wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aktor teatralny, pedagog muzyczny.
Założyciel i lider grupy Ścigani.
Odtwórca głównej roli (Ryśka Riedla) w spektaklu "Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskiem im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.
Główny głos na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu - KAT "Acoustic 8 filmów".
Współpraca sceniczna z Hanną Banaszak, Beatą Rybotocką, Elżbietą Towarnicką, Zbigniewem Wodeckim i Jackiem Wójcickim w oratorium Jana Kanty Pawluśkiewicza - "Nieszpory Ludźmierskie".
Dyskografia:
📀Maciej Lipina "ŚCIGANY" (2018)
Ścigani:
📀"Nigdy więcej bluesa" (2005)
📀"Bez hamullców" (2007)
📀"Spiritus movens" (2011)
📀Kat - "Acousitc - 8 filmów" 2014
Gościnnie:
📀 "J.J. Band przyjaciele grają utwory Tadeusza Nalepy - "Blues" (2010)
📀 "Odnalezione Piosenki Bogdana Łyszkiewicza" (2011)
📀Obstawa Prezydenta - "Siedem" (2013)
Nagrody:
🏆🏆Dwie statuetki Super Hit TVP2 za utwory "Niby razem" i "Uwierz mi chociaż raz" (2009)
🏆Odkrycie roku 2005,
🏆Płyta Roku 2007,
🏆Wokalista roku 2008 (wg. Blues Top)
🏆Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival 2009

"Maciej to polski John Mayer" Wojtek Olszak
"Maciej Lipina obok Piotra Cugowskiego to ścisła krajowa czołówka tego typu śpiewania..." Lesław Dutkowski
"Ścigani" to prawdopodobnie najlepszy zespół w Polsce" Zbigniew Hołdys
 
 

2 - 7 VIII
V Międzynarodowe warsztaty jazzowe
Jazz Camp Jaworki 2021 
 

6 VIII (piątek)

Jazz z najwyższej półki !
WEBAND

Zespół WEBAND powstał z inicjatywy pianisty Piotra Wyleżoła, jednakże z założenia to grupa, której pod względem muzycznym nie chciał w pełni liderować, zapraszając
do niego muzyków o silnych i niezależnych osobowościach. Ideą było stworzenie przestrzeni do realizacji różnych muzycznych pomysłów i zebranie wszechstronnych
muzyków o szerokich horyzontach, by muzyka mogła podążać właściwie w każdym kierunku. Filarem spajającym ma być po prostu frajda grania, a nie realizacja autorskiej
wizji muzyki jednego lidera. Jako, że w DNA tego zespołu tkwi kreatywność, twórcze podejście do muzyki, pasja i odwaga odkrywców, stąd muzyka zespołu to istny
fajerwerk stylów oraz zaskakująca świeżość pomysłów tworząca nie dającą się zaszufladkować mieszankę nowoczesności ze świadomością dorobku, jakie niesie
za sobą ostatnie 100 lat historii muzyki jazzowej.

WEBAND tworzy plejada znakomitych muzyków młodego pokolenia:
PIOTR WYLEŻOŁ – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych, kompozytor, lider wielu projektów, koncertujący od ponad 25 lat na scenach całego świata prezentując swoją muzykę, a także będąc zapraszany do współpracy przez wielu wspaniałych artystów.
SZYMON MIKA – fenomenalny gitarzysta, m. in. Zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im.Jarka Śmietany.
MARCIN KALETKA – saksofonista, wykładowca renomowanego Wydziału Jazzu Akademii
Muzycznej w Katowicach, znany m.in. ze współpracy z Piotrem Wojtasikiem
MAX MUCHA – jeden z najbardziej rozchwytywanych basistów w Polsce,
m.in. członek europejskiego składu Christiana Scott'a.
DAVID HODEK – zjawiskowy 21-letni perkusista pochodzący z Budapesztu, który dorastał w Nowym Jorku i często przebywa w los Angeles. O jego klasie niech świadczy chociażby fakt, że został zaproszony do współpracy m. in. przez samego Quincy Jones'a!

Pierwszy album WEBAND: „Cavatina Session" powstał bardzo spontanicznie, decyzja o wejściu do studia zapadła właściwie z dnia na dzień jako efekt pewnej „chemii" która wytworzyła się między członkami zespołu po pierwszych koncertach.
„Chcieliśmy uwiecznić ten moment „tu i teraz", ponieważ czuliśmy, że to coś ulotnego czego nie można zaplanować, i na tym skupiliśmy się podczas sesji: na radości wspólnego muzykowania".
„Różnorodność muzyki wynika m.in. z faktu ze w tym zespole każdy przynosi swoje kompozycje, dzięki czemu wychodzimy z ram jakiegoś jednego stylu. W ogóle o tym nie myślimy i nie planujemy jak chcemy brzmieć. Akceptujemy w pełni swoją różnorodność i to właśnie tworzy naszą jedność"
 

 

7 VIII (sobota)

Koncert finałowy uczestników warsztatów
Jaworki Jazz Camp 2021


 
 

8 VIII (niedziela)

Dom o Zielonych Progach


„Dom o Zielonych Progach" niektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina" czy „Stare Dobre Małżeństwo". I coś w tym chyba jest...
Na pewno członkowie grupy, która za nazwę przyjęła tytuł pięknego wiersza Kazimierza Węgrzyna, wychowywali się na piosenkach swoich wielkich poprzedników i w jakiś sposób były one dla nich wzorem. Na pewno też, zajmując od parunastu lat ważne miejsce na muzyczno-poetyckiej scenie, są ich następcami i kontynuatorami, choć zdążyli wypracować swoją własną, niepowtarzalną drogę. Nie porywając się na ryzykowne porównania, można stwierdzić z całym przekonaniem, że piosenki „Domu" weszły do kanonu utworów, które można usłyszeć na szlaku, w schroniskach czy przy ognisku. Często nikt już nie pamięta autora czy wykonawcy, a Gór mi mało czy Zostanie tyle gór doczekały się wielu wersji. To chyba najlepszy dowód popularności i jakości piosenki, gdy „idzie w lud" i staje się jego własnością.

 
 

13 VIII (piątek)

Trebunie TutkiTrebunie Tutki- - to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".
 
 

14 VIII (sobota)

FUNK DE NITE
Jeden z najlepszych polskich zespołów grających mieszankę jazzu,funky i rocka.
Założony w Krakowie we wrześniu 1993 r., przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka

 
 

W ZWIĄZKU Z BRAKIEM MIEJSC NA SOBOTNI KONCERT
ZESPÓŁ THE ANIMALS ZGODZIŁ SIĘ NA DODATKOWY KONCERT WE CZWARTEK !!!
ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z GWIAZDĄ !!!!!!!


19 VIII (czwartek)

The Animals
and Friends


To nie ściema tylko fakt, że od 4 lat co roku mamy gigantyczne szczęście i zaszczyt gościć legendarny zespół
The Animals and Friends. W tym roku Muzyczna Owczarnia i zespół zapraszają na 2 koncerty.
Cena biletów niezmienna 250 zł/os.
 
 


20 VIII (piątek)

The Animals
and Friends


To nie ściema tylko fakt, że od 4 lat co roku mamy gigantyczne szczęście i zaszczyt gościć legendarny zespół
The Animals and Friends. W tym roku Muzyczna Owczarnia i zespół zapraszają na 2 koncerty.
Cena biletów niezmienna 250 zł/os.
 
 

21 VIII (sobota)

Nie-Bo
Nie-Bo to zespół Roberta Lubery który od lat z powodzeniem działa na rynku. Jest to otwarty projekt muzyczny niezamykający się
wokół jednego gatunku czy estetyki. To próba znalezienia wspólnej płaszczyzny dla muzycznych indywidualności tworzących
ten projekt. Cechą charakterystyczna jest emocjonalne, spontaniczne i naturalne podejście do muzyki. Takie podejście do muzyki zaowocowało koncertami z wieloma wspaniałymi artystami, min: Maciej Maleńczuk, Piotr Nalepa, Maciej Balcar, Ewelina Flinta, Krzysztof Zalewski, Paweł Kukiz, Artur Gadowski, Kasia Kowalska, Ewa Bem, Żaneta Lubera. Obecnie otwieramy nowy rozdział,
w którym skupiamy się na komponowaniu, nagrywaniu i wydawaniu własnych piosenek, z którymi systematycznie będziemy się
z wami dzielić. Zespół wystąpi w składzie: Robert Lubera - gitara i wokal, Wojciech Famielec - bas, Józef Rusinowski - perkusja.

 
 

27 VIII (piątek)

4 SZMERYDziałająca od 22 lat grupa „4szmery" wydała 9 listopada 2019 roku swój pierwszy, w pełni autorski album zatytułowany "Roll".
Utrzymana w rock n rolloewj stylistyce płyta zawiera dziesięć kompozycji. Z tej płyty pochodzi utwór „Ślad”.

https://www.youtube.com/watch?v=S46UkNqtPRw&t=31s

Zespół "4 szmery" tworzą :
Andrzej Tabor dr
Robert "Sierściu" Mastalerz – voc
Grzegorz "Gabi"Gruca bg
Jacek Szwed g
Arkadiusz Kluczewski g

Zespół oprócz wspomnianego albumu, ma w dorobku dwie płyty koncertowe z numerami AC/DC :
"No sheep till Muzyczna Owczarnia" - 2006
"Live after Death" - Koncert akustyczny w PR III -2010 ( feat. Jacek Królik, Paweł Mąciwoda (Scorpions) Andrzej Nowak (TSA), Jan Gałach)
Do tej pory zagrał ponad 1000 koncertów, grając z największymi polskiego rocka:
TSA, IRA, Dżem, Perfect, Lady Pank, Hey, Proletaryat i wielu innych.
Zespół był gościem festiwali: "Ku przestrodze", "Zew się budzi", "50 lat polskiego Big- Beatu", "Igrzyska Rockowe" , „Coverfestiwal” , „American cars mania” oraz gwiazdą największych zlotów Harley Davidson, występując u boku Saxon czy Black Label Society.Od 9 grudnia płyta "Roll" jest dostępna na wszystkich serwisach streamingowych na świecie.

Warto obejrzeć :

Live - Dni Jaworzna

https://www.youtube.com/watch?v=AsgF-lyx56k&t=58s

Live - Akustycznie w "Trójce"

https://www.youtube.com/watch?v=Ylp82NHpQ9w&t=573s

Live – "Ku Przestrodze" - Chorzów

https://www.youtube.com/watch?v=8QZupi2XCt8

 
 

28 VIII (sobota)

Piotr Nalepa Breakout Tour
Projekt syna Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, który od 2007 roku realizuje ,,artystyczny testament" rodziców
wykonując z zespołem Nie-Bo piosenki Breakout. Ponadczasowe kompozycje w znakomitym wykonaniu!

Piotr Nalepa - gitara
Żaneta Lubera - śpiew
Robert Lubera - gitara śpiew
Wojtek Famielec - gitara basowa
Józef Rusinowski - perkusja

 
 

3 IX (piątek)

Jedyny i niepowtarzalny
Andrzej Sikorowski! 
 

4-17 IX

Plener malarski
Informujemy, iż w dniach 4-17 września odbędzie się kolejny dwutygodniowy plener rysunkowo-malarski studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Pomysłodawcą pleneru w Jaworkach i opiekunem studentów jest adiunkt Wydziału i wspaniały polski akwarelista Michał Suffczyński.

 
 

11 IX (sobota)

 Jerzy Filar
z zespołemZapraszamy na koncert Jerzego Filara – muzyka, kompozytora, pieśniarza, założyciela zespołu Nasza Basia Kochana.
Koncert w klimacie piosenki poetyckiej i ballady, a także gorących rytmów bossa novy czy samby, prowadzony z humorem
oraz zwykle ze znakomitym udziałem publiczności. Usłyszycie Państwo kompozycje Jerzego Filara do tekstów Jacka Cygana
czy Andrzeja Poniedzielskiego, najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu Nasza Basia Kochana - m. in. Samba sikoreczka,
Za szybą (Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę...), a także piosenki z ostatniego autorskiego albumu „Dwie dusze".

Wystąpią:
Jerzy Filar – śpiew, gitara, harmonijka ustna
Piotr Engwert – gitara basowa
Andrzej „Kwiatek" Kwiatkowski – perkusja, akordeon

 
 

17 IX (piątek)

Stan Breckenridge


Stan Breckenridge - Amerykanin zakochany w Polsce. Charyzmatyczny, uwodzący publiczność swym czarem, porywający – jeden z największych mistrzów bluesa. Pianista, wybitny wokalista, najwyższej próby kompozytor. Autor bestsellerów Popular Music in America i African American Music for Everyone. Jest wykładowcą uniwersyteckim z tytułem doktora w dziedzinie muzykologii. Występował z takimi gwiazdami jak Nancy Sinatra, Bill Cosby i Martha Reeves. Oklaskiwany w USA, koncertował też w Japonii, Meksyku, Francji i wielu innych krajach. Teraz odwiedza Polskę. Prócz utworów własnych i wielkich światowych przebojów wykona kilka polskich piosenek. Wyjątkowy, magiczny wieczór gwarantowany. Ze Stanem wystąpi jedna z najlepszych sekcji muzycznych jakie mamy w Polsce. Zapraszamy!
 
 

18 IX (sobota)

WIELKA LEGENDA POLSKIEJ MUZYKI PO KILKU LATACH PONOWNIE W OWCZARNI !

JÓZEF SKRZEKJózef Skrzek - jeden z najwybitniejszych polskich muzyków w historii, założyciel kultowego zespołu SBB. Już w 1970 r. stawiał pierwsze kroki jako basista oraz pianista zespołu Breakout. Po rocznej współpracy powrócił na Śląsk, żeby założyć swój ulubiony zespół – SBB, zapraszając do współpracy Antymosa Apostolisa oraz Jerzego Piotrowskiego. To wielkie szczęście, że powstał ten projekt, bowiem właśnie SBB stworzyło całkiem nowy nurt w muzyce polskiej, a może i światowej. W pierwszych dziewięciu latach działalności zburzyli wszelkie konwencje rynkowe, nagrali kilkanaście płyt w wielu krajach sprzedanych w kilku milionach egzemplarzy. W latach 1972-1973 trzej muzycy współpracowali również z Czesławem Niemenem pod nazwą Grupa Niemen. Multiinstrumentalista oraz kompozytor Józef Skrzek zademonstrował światu nową formułę muzyki uniwersalnej, ze słowiańską romantyką oraz buntowniczą dynamiką rocka.
Sam Józef Skrzek komponuje oraz występuje w różnych ciekawych konstelacjach oraz solo. Tworzy muzykę elektroniczną oraz z powodzeniem komponuje muzykę filmow

 
 

24 IX (piątek)

Krzysztof Ścierański
KwartetKrzysztof Ścierański - ikona polskiej sceny muzycznej, prekursor nowoczesnego stylu grania na gitarze basowej.
Członek legendarnych grup Laboratorium i String Connection, grał min. z Ewą Bem, Tomaczem Stańko, Markiem Grechutą,
Grażyną Łobaszewską, Johnem Porterem, Grzegorzem Ciechowskim i wieloma innymi.
Krzysztof Ścierański pisze o sobie: "Od lat interesuję się rytmem i sposobami jego realizacji. Ten sam rytm, w tym samym tempie, zagrany przez Afrykanów, jest inny niż zagrany przez Brazylijczyka. Bardzo lubię salsę - Mongo Santamaria, Ray Baretto,
Tito Puente, Michael Camillo. Zawsze, gdy mam okazję, chodzę na koncerty zespołów afrykańskich - Zap Mama, Fefe.
W moich kompozycjach wykorzystuję walory rytmów afrykańskich lub południowoafrykańskich, łącząc je z tradycyjną,
nawet mogę powiedzieć - klasyczną harmonią. W odróżnieniu do Wojtka Karolaka, który twierdzi, że jest amerykańskim muzykiem jazzowym i rythm'n'bluesowym, przez pomyłkę urodzonym w Środkowej Europie, ja jestem Latynosem, zamieszkującym
ten sam obszar geograficzny. Marzę, by wyjechać na jakiś czas do Brazylii, posłuchać i pograć z tamtejszymi muzykami".

 
 

1 X (piątek)

BROWAR ŻYWIEC


Zespół „Browar Żywiec” wędruje z piosenką po Krainie Łagodności od ponad czterdziestu lat. Członkowie grupy śpiewają i grają piosenki turystyczne, liryczne ballady, poezję śpiewaną. Autorem większości piosenek zespołu jest Jurek Reiser. W piosenkach "Browaru Żywiec" można znaleźć nie tylko słowa i nutki sławiące piękno gór, lasów, potoków, ale również liryczne opowieści o zwykłych ludzkich sprawach, o codziennych kłopotach i radościach, o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności, o przemijaniu, o nadziei.
Sama nazwa "Browar Żywiec" powstała spontanicznie na jednym z rajdów Politechniki Krakowskiej, który to rajd kończył się w Milówce w Beskidzie Żywieckim. W tamtych czasach, w latach 70-tych, piwo żywieckie było synonimem czegoś doskonałego, niepowtarzalnego, nobilitującego i niestety bardzo trudno osiągalnego. Ale akurat wtedy w Milówce było go pod dostatkiem, co znakomicie pomogło w dyskusji nad wyborem nazwy dla zespołu.
Takie piosenki „browarowe” jak Jaworzyna, Wielki Wóz, Panna Kminkowa, Sierpniowy deszcz, Wróżby Wiosenne to dzisiaj klasyka piosenki turystycznej.
W czasie koncertów zespół prezentuje również piosenki innych autorów, piosenki, które – zdaniem zespołu – należy ocalić od zapomnienia. Obecnie w repertuarze zespołu znalazły się też całkiem nowe piosenki z muzyką Remigiusza Dyduły pisaną do wierszy Aleksandry Bacińskiej i Urszuli Janickiej-Krzywdy .
Przez trzydzieści trzy lata trzon zespołu stanowiły trzy osoby: Elżbieta Lech-Unarska, Jerzy Reiser i Remigiusz Dyduła. Później z przyczyn losowych ten skład zmieniał się. Aktualnie zespół występuje w składzie: Joanna Ulowska – śpiew, Joanna Kantor - skrzypce, Marcin Binasiak – gitara klasyczna, śpiew, Remigiusz Dyduła – gitara klasyczna, śpiew.

 
 

23 X (sobota)

CHEAP TOBACCOsuper muzyka i super zespół! Cheap Tobacco - nominowani do Fryderyków 2019 oraz nadzieja roku magazynu Teraz Rock.
Frontmanka Natalia Kwiatkowska już 4 razy została wybrana bluesową wokalistką roku w Polsce. W ich muzyce energetyczny
vintage rock przeplata się z zadymionymi balladami, a mocne brzmienie balansowane jest delikatnym głosem charyzmatycznej wokalistki. Ich największą siłą są koncerty na żywo, zatem przyjdźcie sami zobaczyć, bo każdy występ obfituje w nowe wrażenia!

 
 

12 XI (piątek)

Dłutowski Projekt

Dłutowski Project to grupa złożona z muzyków i przyjaciół, których muzyczne drogi przecinały się wielokrotnie przy okazji różnych projektów muzycznych. Liderem składu jest Krzysztof Dłutowski - hammondzista, który wraz z Tadeuszem Nalepą wchodził w skład legendarnej grupy Blackout a później Breakout. W 2021 roku zaprosił do współpracy wokalistę i gitarzystę Lestera Kidsona. Lester w czasie kilkunastoletniego pobytu w Kanadzie zaraził się miłością do bluesa. Tam przekonał się, że to żywa, energetyczna i radosna muzyka. Korzystając z nabytej wiedzy, wielkiego talentu i uporu konsekwentnie kreuje swój styl, w którym blues wzbogacony jest o elementy funky, korzennego rocka spod znaku Jimiego Hendrixa, a nawet jazzu. Lester obdarzony jest silnym głosem, którego dość ciemna barwa budzi skojarzenia z najlepszymi amerykańskimi wokalistami. W repertuarze znajdą się znane standardy oraz świetne kompozycje Lestera.
 

 

13 XI (sobota)

"SPiS"
Styczyński /Lekki/ Sierściu

Projekt "SPiS" Tworzą :
Jerzy Styczyński ( DŻEM) Piotr Lekki ( TSA- Michalski-Niekrasz-Kapłon) i Robert "Sierściu" Mastalerz (4SZMERY)
Muzycy pierwszy raz wystąpili wspólnie na dziesięcioleciu duetu "PiS", w krakowskim klubie "Drukarnia".
Spontaniczne pojawienie się Jurka Styczyńskiego, zaowocowało nawiązaniem stałej współpracy.
Jerzy Styczyński, wieloletni gitarzysta zespołu "DŻEM", kompozytor wielu przebojów tej grupy,
Muzyk bardzo chętnie uczestniczący w innych projektach muzycznych. Absolutna czołówka polskiej gitary.
Piotr Lekki , to gitarzysta zespołu "TSA-Michalski-Niekrasz-Kapłon" i "Evening Standard", producent muzyczny i autor projektu
"Bochnia Rocks" , ściągającego do Bochni najwybitniejszych muzyków z całego świata. W ramach tego projektu, Bochnię odwiedzili
już m.in : Richie Kotzen, Vinnie i Carmine Appice (Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Rod Stewart) , John Corabi ( Motley Crue, Dead Daisies) , Ron Bumblefoot (Guns N Roses), Paul Gilbert ( Mr. Big) Stu Hamm ( Joe Satriani, Steve Vai) i wielu , wielu innych.
Robert 'Sierściu" Mastalerz, to od 20 lat wokalista najlepszego w tej części europy coverbandu AC/DC, "4szmery". Gościnnie zaśpiewał
na płytach Jana Gałacha i krakowskiego 'Hellias". Współpracował z Piotrem Luczykiem (KAT) w Jego projekcie "Cover Festiwal", wystąpił jako gość na koncercie otwarcia "Śląskiego Szlaku Bluesowego" boku Sebastiana Riedla, Antymosa Apostolisa,
Leszka Windera i Jerzego Piotrowskiego. Razem z Piotrem jako duet "PiS" (Piotrek i Sierściu) otwierali koncerty akustyczne Kotzena, Corabiego czy Bumblefoota. W 2017 roku zarejestrowali w Radio "Rzeszów" płytę Live z utworami wielkich zmarłych Rock and rolla.
Udział w projekcie Jerzego Styczyńskiego, poza oczywistym wzmocnieniem składu, zmienia też troszkę formułę grania.
Wzbogacone solówkami Jurka utwory nabierają zupełnie nowego wymiaru.
Muzycy Wykonują kompozycje z repertuaru Deep Purple, Led Zeppelin, Whitesnake, Queen, Alice in Chains, AC/DC , Bon Jovi,
BLS i wielu , wielu innych.