STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY


GRALI U NAS


STOWARZYSZENIE


WARSZTATY
 


NAJBLIŻSZE
NOCLEGI


DOJAZD


ZAPRZYJAŹNIONE LINKI


KONTAKT


 
REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
 
2 XII 
(piątek)

CARRANTUOHILL
 


Muzyka Irlandzka na najwyższym poziomie !!!


 

3 XII 
(sobota)
27 XII 
(wtorek)

KAPELA
HANKI
WÓJCIAK

 


Świetny koncert !!!

Zespół powstały w Krakowie, grający muzykę z pogranicza folku, world music, piosenki autorskiej.
W 2010 roku Hanka wygrała 46. Studencki Festiwal Piosenki, prezentując autorskie utwory "Modlitwa" oraz "Artyści". Przez około rok występowała jako "Hanka Wójciak z zespołem", jednak datę 16 października 2010 roku można uznać za symboliczny początek działalności Kapeli.
W muzyce zespołu słychać echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem.
Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy, słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości i ludowowości.


 

28 XII 
(środa)


 

29 XII 
(czwartek)
 

Kraków Street
Band

 

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się muzyczną wizytówką miasta dla przybyszy z kraju i zagranicy. Uliczne granie z początku miało być tylko sposobem na spędzenie wolnych dni między koncertami, szybko jednak spodobało się publiczności tak bardzo, że zespół od trzech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, a terminarz tras koncertowych po Polsce i za granicą zapełnia się z rocznym wyprzedzeniem.

Trudno się temu dziwić - Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach - m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy). W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues" Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014" i „Zespół Roku 2015".

W 2015 roku wydali drugą, wyjątkową płytę - album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru jego zespołu, „Little Ole Opry", nagrane zostały wraz z Krystyną Święcicką – Wójcik i zaproszonymi goścmi z Krakowskiego muzycznego światka. Obecnie muzycy pracują nad trzecią płytą, która oparta będzie głównie na autorskim materiale.


30 XII 
(piątek)
 

31 XII 

SYLWESTER W OWCZARNI


O szczegółach informują gospodarze pod nr tel. 18 26 222 66. Cena niezmienna od kilku lat 350 zł od osoby.
 
 
2017
 
1 I 
(niedziela)

KAŁE BAŁA
 

Cygańska poetka Teresa Mirga (ur. 1962) tworzy w języku polskim i romskim. Mieszka w Czarnej Górze na Spiszu, gdzie Cyganie szczepu Bergitka Roma prowadzą osiadły tryb życia od niemal trzystu lat. Wraz z zespołem Kałe Bała (Czarne Włosy) wykonuje kompozycje własne, jak też pieśni cygańskie, śpiewane z dawna przez Romów od Karpat po Bałkany.

6 I 
(piątek)

KROKE
!!!
 
7 I 
(sobota)
13 I 
(piątek)

CACI VORBA
 


 

14 I 
(sobota)

HIT MIESIĄCA STYCZNIA,
WSPANIAŁY KONCERT:

WOJCIECH KAROLAK- organy Hammonda,
MAREK NAPIÓRKOWSKI- gitara,
ADAM CZERWIŃSKI-perkusja,

 
20
(piątek)

Bartas Szymoniak
 

Wokalista, a zarazem beatboxer, jeden z prekursorów tej sztuki w naszym kraju. Postanowił połączyć ze sobą te dwie umiejętności w jedną całość, co dało piorunujący efekt w postaci nowego gatunku, który sam Artysta określa po prostu jako BEATROCK.

Koncerty Bartasa, to wyjątkowe, niespotykane dotąd na polskiej scenie połączenie wokali, beatboxu i akustycznego rocka w wykonaniu duetu, który tworzy z gitarzystą i wokalistą - Michałem Parzymięso. Muzyka Bartasa wykonywana jest WYŁACZNIE w oparciu o aparat mowy i gitarę! Duet funkcjonuje zaledwie od stycznia 2016 a już zdążył zagrać kilkadziesiąt koncertów z których część została wyprzedana!

Bartas – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, doświadczenie sceniczne zbierał jako wokalista legendarnego - Sztywnego Pala Azji ( 2007 - 2015 ). Jest także laureatem popularnego "Idola". W marcu 2014 r. podpisał kontrakt z wytwórnią S.P. Records, a w czerwcu 2015 r. ukazał się pierwszy solowy materiał, jeszcze w tradycyjnym składzie muzyków. W nagraniach towarzyszyli mu min. Skubas, Georgina Tarasiuk i Sławek Uniatowski.
Płyta znalazła się w zestawieniu najlepszych albumów 2015 roku portali All About Music i Imperioz.pl. Pod koniec maja 2015 r. singiel "Nagi" trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia.

Od początku 2016 r. materiał prezentowany jest przez Bartasa w całości jedynie przy użyciu własnego aparatu mowy z towarzyszeniem gitary Michała Parzymięso.
 
21
(sobota)

JARY OZ
 

 
27
(piątek)
DGZZ
Zespół DGZZ powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela
Gałązki - laureata wielu konkursów piosenki poetyckiej.
W listopadzie 2009 roku ukazała się debiutancka, koncertowa płyta zespołu pt.
„Dotykam dachów", a w 2012 płyta studyjna pt. "Odległości".
W trakcie dotychczasowej działalności zespół zagrał kilkaset imprez plenerowych,
koncertów w klubach i w domach kultury.
W roku 2013 DGZZ zagrał między innymi na Przystanku Woodstock, na festiwalu
„Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.
Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają
nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej.
Twórczość zespołu jest w pełni autorska. Autorem słów jest Piotr Brymas, kompozytorem -
Daniel Gałązka, za aranżacje odpowiedzialny jest cały zespół.

28
(sobota)

MAG BALAY
 

 

29.01 - 5.02
XXVII WARSZTATY MUZYCZNE
JAWORKI 2017

 
10 II 
(piątek)

11 II 
(sobota)


OLD
BREAKOUT

 


DWUKROTNIE OLD BREAKOUT W MUZYCZNEJ OWCZARNI!!
Muzycy śp. Tadeusza Nalepy w jego ponadczasowej muzyce.
 

17 II 
(piątek)

REBELIANCI
 


Pochodząca z Kędzierzyna-Koźla grupa REBELIANCI to jedyny polski zespół grający muzyke z gatunku Southern Rock, którego wybitnymi wykonawcami na świecie są: Lynryd Skynryd, The Allman Brothers czy Blackberry Smoke.
Zespół tworzy sześciu haryzmatycznych muzyków z wieloletnim doświadczeniem scenicznym..

Zespół tworzą: Michał Borowiec-wokal, Bogusław Chojnowski-bas, Dariusz Gorczyński-gitara, Jarosław Hermanowicz-gitara, Bogdan Mróz-harmonijka
Grzegorz Woźniak-perkusja.

Muzyka inspirowana południowym klimatem Stanów Zjednoczonych, charyzma, żywiołowość na scenie i wcześniej wspomniane doświadczenie gwarantują, że koncerty REBELIANTÓW są bardzo energetycznym i nie zapomnianym widowiskiem!!! Nasza oferta została rozszerzona o set akustyczny w którym można usłyszeć wersje naszych utworów oraz znane utworów innych wykonawców. Występy akustyczne zostały doskonale przyjęte przez publiczność i świetnie sprawdziły się w klubach oraz na zamkniętych imprezach firmowych!!!

Jesienia 2013r zespół nagrał swoją debiutancka Ep-ke pt: "Southern Soul", która została ciepło przyjete i zyskała świetne recenzje w środowisku Rock'n'Rolla.
Lato 2016r zaowocowało wreszcie wydaniem i promocją pierwszej płyty długogrającej zespołu pt : " Niezłomni"., na której zagrali znamienici goście. Grająca z ponad 10 lat Michaelem Jacksonem- Jenifer Batten!!!, klawiszowiec zepołu Dżem- Janusz Borzucki, syn legendarnego Ryszarda Riedla i lider zespołu Cree- Sebastian Riedel oraz Robert Chojnacki .
Zespół ma na koncie wiele koncertów zagranych w kraju i za granicą, występując z czołowymi polskimi artystami sceny rockowej jak: Dżem, Perfect, Oddział Zamkniety i wielu wielu innych których nie sposób wymienić...
ZAPRASZAMY NA KONCERT PROMUJĄCY PŁYTĘ " NIEZŁOMNI " !
 

18 II 
(sobota)

IMPREZA
URODZINOWA

 

 
24 II 
(piątek)


Andrzej Sikorowski

 

25 II 
(sobota)

MAJA SIKOROWSKA
&
SOKÓŁ
ORKESTAR

 


MAJA SIKOROWSKA

Krakowska wokalistka, śpiewająca także po grecku. Ma za sobą kilka lat pracy estradowej z zespołem Pod Budą a także ze swoim ojcem, Andrzejem Sikorowskim, z którym nagrała trzy płyty: „Kraków –Saloniki” (2005 rok, EMI Music Poland - płyta nominowana do nagrody Fryderyka), „Sprawa rodzinna” (2011 rok, EMI Music Poland) oraz okazjonalne wydawnictwo z pastorałkami i kolędami - „Śniegu cieniutki opłatek” (2006 rok).
Śpiewa piosenkę literacką, podawaną w różnych konwencjach - od ballady po blues rocka, głównie w języku polskim.
Najnowsza płyta „ AVRA” (2011 rok, EMI Music Poland), to wspólna produkcja Mai Sikorowskiej i zespołu Kroke, zaśpiewana w całości w języku greckim.SOKÓŁ ORKESTAR

Jest to projekt będący odzwierciedleniem moich fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został tu położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Ale nie tylko. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie... Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane. A wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.
 

26 II 
(niedziela)

GORCZYCA
&
PRZYJACIELE

KONCERT
URODZINOWY

 

Łukasz Gorczyca ( ur. 1976 ) muzyk, kompozytor, basista, aranżer , manager muzyczny (z wykształcenia również politolog ) Od 20 lat obecny na polskiej i europejskiej scenie muzycznej.

W większości krajów Europy i w Polsce grał w zespołach bluesowych takich artystów jak: Wheatbread Johnson, Rob Tognoni, Wolf Mail, Billy Hamilton, Gwyn Ashton, Griff Hamlin, Keith Thompson, Khalif Wailin Walter, Andy Egert, Terry Man, Krissy Matthews, Big Gilson, Fernando Noronha, Alex Rossi by wymienić tylko niektórych.


Za jego sprawą pojawili się w projektach specjalnych w Polsce Jack Moore ( syn legendy bluesa Garry Moore'a ) oraz Leon Hendrix ( brat słynnego Jimi Hendrixa) z którymi zagrał ponad 100 koncertów.
Procuje również z artystami z kręgu jazzu: Siggy Davis, Krzysztof Puma Piasecki, Patsy Gamble ( ceniona brytyjska saxofinistka) czy wreszcie Jennifer Batten ( słynna gitarzystka Michaela Jacksona) z którą Łukasz koncertuje w Polsce, a na rok 2017 zaplanowana jest ich trasa europejska.
W 2014 roku dołączył do zespołu Oversoul ( oversoul.pl) z którym nagrał dwie płyty dla Polskiego Radia, znakomicie przyjęte przez krytyków i z którym cały czas koncertuje.

W 2016 ukazała się płyta Gorczyca i Przyjaciele, będąca niejako podsumowaniem dotychczasowej działalności, na którą zaproszonych zostało wielu znakomitych artystów z zagranicy ( choć nie tylko ) z którymi Łukasz do tej pory współpracował ( m. in Patsy Gamble, Jennifer Batten, K. Matthews )

Jest pomysłodawcą i promotorem wielu festiwali, warsztatów muzycznych i tras koncertowych ( Galicja Blues Festival - Krosno, Solówka - Nowa Sól, Sztumska Noc Bluesowa i in. )

Każdy koncert to niespodzianka zarówno muzyczna jak i personalna :)


 

4 III 
(sobota)
BANDA
PUCHATKA
 

Historia zespołu rozpoczyna się w 2002 r. To wtedy z inicjatywy gitarzysty Adama Herbowskiego powstał zespół BANDA PUCHATKA.... Pierwszy oficjalny koncert zespołu odbył się poczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2003 w Świdwinie. W 2003 roku podczas Darłowskiego Przeglądu Kapel Rockowych " Rock nad Wieprzą" zespół zajmuje I Miejsce.
W roku 2004 BANDA PUCHATKA wygrywa Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel Rockowych w Gryfinie i kwalifikuje się do półfinału ogólnopolskiego przeglądu w Malborku, gdzie zyskuje sobie uznanie i sympatię słychaczy. Podczas Finału WOŚP 2004 zespół obchodzi swoje pierwsze urodziny kncertując w Darłowie i rodzinnym Kołobrzegu.
W listopadzie 2004 zespół rejestruje dwa utwory "Gdybym" oraz "Moja paranoja" na potrzeby programu "FONOGRAF" realizowanego przez Szczeciński Ośrodek TV, gdzie mają swoją premierę.
W styczniu 2005 zespół obchodzi kolejne urodziny dając koncert podczas Finału WOŚP na szczecińskich Wałach Chrobrego. W tym samym roku zespół rejestruje materiał i wydaje go w formie płyty DEMO.
W roku 2007 kształtuje się ostateczny skład zespołu, zespól daje masę koncertów. W tym też roku zespół otrzymuje wyróżnienie na festiwalu "Rockowe Ogródki 2007" w Płocku oraz bierze udział w realizacji preogramu MTV ROCKUJE w stacji MTv Polska jako jeden z 12 zespołów rockowych z całej Polski. W roku 2008 niestety muzycy rozstali się ze sobą i BANDA PUCHATKA zawiesiła muzyczne poczynania.

W 2016 roku Adam "Herbata" Herbowski reaktywował Bandę w nowym składzie.

Każdy z nas wychował się na odmiennych, ulubionych zespołach, ale łączy nas wspólna miłość do muzyki i grania. W swojej muzyce staramy się zawrzeć wszystko to, co nas kręci i to, co się nam podoba. Nie boimy się takich wyzwań i z ochotą stawiamy im czoła. A z jakim skutkiem? Sami to sprawdźcie i oceńcie. Do zobaczenia na koncertach :)

Max Faley- wokal
Adam Herbowski (Herbata) - gitara
Mikołaj Podolski - gitara
Irek Misiak - bas
Radek Olszewski (Rudi) - perkusja
Michał Starzyński (Michu) - klawisze
 

11 III 
(sobota)

MILO
ENSEMBLE

 

MILO ENSEMBLE to kwintet złożony z muzyków współpracujących z Orkiestrą NAXOS. Muzyka wykonywana przez zespół jest bardziej zbliżona do korzeni etno i grana jest na instrumentach akustycznych – oud, saz, santur, buzuki, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, Tybetu i free jazzu. Ważnym elementem koncertu jest wokal jemeńskiej śpiewaczki Rasm Al Mashan, posługującej się wschodnimi melizmatami. Koncert ME jest formą podróży po kontynentach i stylach.

Skład MILO ENSEMBLE:
Milo Kurtis – leader, klarnet, trombity, głos, instr. perk.
Rasm al Mashan – śpiew
Grzech Piotrowski – sakskofony, duduk
Adeb Chamoun – darabuka, riqq, daf, głos
Mateusz Szemraj – oud, saz, santur

Milo Kurtis
Pomysłodawcą MILO ENSEMBLE jest niestrudzony poszukiwacz
nowych brzmień – Milo Kurtis – współzałożyciel Maanamu, członek
Osjan, Izraela, Voo Voo i innych kultowych, polskich zespołów. Milo
zapraszał do nagrań również artystów tej klasy, co Tomasz Stańko,
który nagrał z nim dwa albumy (Osjan i Tribute to Don Cherry).
Współpracował też na scenie ze słynnym amerykańskim
współtwórcą free Jazzu – Donem Cherry
 

18 III 
(sobota)

JUST FRIENDS
 


Zespół jest kontynuacją legendarnego sextetu, stworzonego przez samego Janusza Muniaka. W skład zespołu wchodzą reprezentanci trzech pokoleń muzyków, których Janusz Muniak często zapraszał do wspólnego muzykowania i będących blisko związanych z Jego kultowym klubem
w Krakowie. Propagowaniu twórczości wybitnego muzyka przyświeca cel oddania należnego Mu hołdu. W repertuarze znajdują się autorskie kompozycje Janusza Muniaka, stworzone na taki skład oraz ulubione standardy Mistrza w oryginalnych aranżacjach.
Skład zespołu:
Tomasz Grzegorski – saksofon tenorowy,
Marcin Ślusarczyk – saksofon altowy,
Bartłomiej Noszka – saksofon tenorowy,
Marian Pawlik – kontrabas,
Kuba Płużek – fortepian,
Michał Heller – perkusja.


 

24 III 
(piątek)

AMC trio
&
Samuel Marincak

 


 


 

8 IV 
(sobota)

Lukáš Oravec Quartet (PL/SK/CZ)
feat
Wayne
Escoffery
(USA)

 

Piotr Wyleżoł (PL) - piano www.piotrwylezol.com
Patryk Dobosz (PL) – drums www.seifertcompetition.com/index.php/seifert/statyczne/patryk-dobosz
Tomáš Baroš (CZ) - bass www.tomasbaros.com
Lukáš Oravec (SK) – trumpet www.lukasoravec.com
Wayne Escoffery (USA) – saxophone www.escofferymusic.com

 


22 kwietnia 2017

JENNIFER BATTEN
- była gitarzystka Michaela Jacksona i Jeff Becka
w Muzycznej Owczarni!!!

Styl Jennifer Batten wywodzi się z brzmienia gitary undergroundowej, a muzyczna prasa opiniotwórcza od razu wychwyciła jej wyrazisty charakter, w którym czuć było mocny wpływ gitary elektrycznej.
Przełom w karierze Jennifer nastąpił w chwili, gdy spośród ponad stu gitarzystów, została wybrana do składu Michaela Jacksona. Zespół stworzony z muzyków na bardzo wysokim poziomie podróżował po świecie przez półtora roku, dając koncerty ponad cztero i półmilionowej publiczności.
W 2012 roku z okazji 25lecia wydania albumu Michaela Jacksona "BAD", Sony opublikowało album DVD z finałowego koncertu trasy, który odbył się na Stadionie Wembley.
Jennifer nie zmarnowała okazji, jaka nadarzyła się podczas tego tourne i od razu rozpoczęła pracę nad swoim debiutanckim albumem. Producentem płyty był Michael Sembello (były gitarzysta Stevie Wonder'a).
Ledwo ukazał się jej debiutancki album: "Above, Below, and Beyond's" (wiosna, 1992r.), a znów dostała propozycję występowania u boku Michaela Jacksona, tym razem podczas "Dangerous Tour".
W styczniu 1993 roku wraz z Michaelem Jacksonem wzięła udział w telewizyjnym show, podczas słynnego amerykańskiego święta footbolu - Superbowl XXVI, emitowanego w 80 krajach. Oglądalność tego dnia pobiła rekord w historii telewizji.
Na tuż przed tym, jak opuściła tourne z Michaelem Jacksonem, które było poświęcone albumowi HIStory (1997 r.), wydała kolejny album "Momentum".
Na wiosnę 1998 r. Jeff Beck przedstawił Jennifer propozycję dołączenia do jego zespołu.
Połączyli siły na 3 lata, czego wynikiem były albumy: "Who Else" oraz "You Had It Coming", oba poparte międzynarodową trasą koncertową. Zapis fragmentu wspólnej trasy można obejrzeć na płycie DVD o tytule - Jeff Beck Live in Tokyo 1999" .
Jennifer wydała dwie książki oraz trzy płyty solowe, które łączą w sobie tradycyjną muzykę europejską, elektroniczną i rock n roll.

 

28 IV 
(piątek)

Aga Derlak
Trio

 

Aga Derlak Trio powstało w grudniu 2012 roku z inicjatywy frontmanki. W składzie, poza Agą grającą na fortepianie, są: kontrabasista Tymon Trąbczyński oraz perkusista Bartosz Szablowski. Wszyscy są studentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a jednocześnie absolwentami Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie (tzw. Bednarska).
Trio powstało z potrzeby tworzenia, wzajemnego inspirowania się.
Aga Derlak Trio jest laureatem Jazz Juniors (2013) oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Pianistka została wyróżniona nagrodą indywidualną na Krokus Jazz Festival oraz Czech Contest 2015. Zespół ma na koncie również udział w licznych festiwalach jazzowych m.in: Jazz nad Wisłą, Hevhetia Festival w Koszycach oraz Bratysławie, Brno Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa oraz Jazz Camping Kalatówki.
Zespół właśnie wydał swoją debiutancką płytę – "First Thought", sygnowaną przez słowacką wytwórnie Hevhetia. Płyta zyskała szereg pozytywnych opinii i recenzji uznanych dziennikarzy w Polsce i za granicą.
Aga Derlak Trio otrzymało w 2016 roku prestiżową nagrodę FRYDERYK 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny debiut roku.

29 IV 
(sobota)

PILICHOWSKI
BAND

 

 
30 IV 
(niedziela)

PILICHOWSKI
BAS PROJECT

 

 
1 V(poniedziałek)

2 V
(wtorek)


Włodzimierz Nahorny,
Janusz Strobel,
Anna Stankiewicz


- promocja nowej płyty ,,Bossa Nova"
oraz wernisaż wspaniałego poety i malarza
Jana Wołka.
 


3 V 
(środa)
 
SEBASTIAN RIEDEL
&
CREE
  


4 V 
(czwartek)
 
 
26 V
(piątek)

27 V
(sobota)


THE NEW LESSERS


nazwa zespołu nawiązuje do pierwszego zespołu Antka Krupy "The Lessers" działającego w latach 60-tych.
W zespole tym grał m.inn legendarny krakowski muzyk Zbigniew Seifert. Zespół "New Lessers" wykonuje covery angielskich zespołów blues-rockowych końca lat 60-tych
takich jak Traffic, Jethro Tull, Free, fragmenty spektaklu poetycko muzycznego "Amela - blues o rozwianych włosach na wietrze" autorstwa Antka Krupy i Jarka Śmietany oraz autorskie songi Agaty Ślazyk.

Alaizz (Agata Ślazyk)
Songwrighterka wokalistka, gitarzystka. Kiedy Antek Krupa usłyszał ją po raz pierwszy
powiedział: WOW !!! To pierwsza rockmanka Piwnicy Pod Baranami. Od tego momentu ta opinia funkcjonuje w środowisku artystycznym Krakowa.
Występuje w programach kabaretu Piwnicy a także z własnymi autorskimi recitalami. Wydała autorską płytę "Nie daj się zjeść" z której utwory odniosiły sukcesy na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków. Agata koncertuje z powodzeniem na europejskich scenach. Ostatnio występowała w Londynie i w Berlinie.

Aja (Antek Krupa)
Od prawie 40 lat Antoni Krupa związany jest z Radiem Kraków. Jego ciepły głos z charakterystycznym "r" od lat wprowadza słuchaczy w dobry nastrój i meandry muzyki… Ostatnio obchodził piękne, okrągłe urodziny. I choć sam mówi o sobie, że jest starym zdartym bluesmanem, to Antek Krupa to jedna z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedna z nielicznych prawdziwych osobowości - nie tylko radiowych. Jest bywalcem muzycznych festiwali, skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie, właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych i miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra.
 

2-16.07
XXVIII i XXIX
WARSZTATY MUZYCZNE
JAWORKI 2017

 
22 VII 
(sobota)
Barbara
Drążkowska


KONCERT NIECODZIENNA NIESPODZIANKA

NIEWIDZIALNA PIANISTKA, czyli koncert w ciemnościach
NIEWIDZIALNA PIANISTKA to kolejny projekt BARBARY DRĄŻKOWSKIEJ z pogranicza
muzyki i performansu. Jest to znajoma sytuacja koncertowa, jednak w warunkach zupełnych ciemności. Doświadczenie wyłączenia jednego ze zmysłów i wyostrzenia pozostałych jest inspirującą koncepcją dla artysty.
Poprzez rezygnację z impulsu wzrokowego relacja między wykonawcą a publicznością
wkracza na inny poziom – jedynym elementem komunikacji pozostaje dźwięk.
Koncert W Ciemnościach daje możliwość intensywniejszego przeżywania muzyki bez
konieczności zamykania oczu.
Strój wieczorowy nie jest wymagany, makijaż i teatralna lornetka nie będą potrzebne.
Pianistka wykona specjalnie dobrany repertuar, który zostanie ujawniony po koncercie.

8 IX 
(piątek)
Agnieszka Grochowicz


wystąpią: Agnieszka Grochowicz (voc), Jarek Olszewski (piano),
Antoni Dębski (bas), Damian Niewiński (perkusja).W programie usłyszymy słynne przeboje ukochanego przez publiczność tandemu twórczego Osiecka/Krajewski w nowych, autorskich aranżacjach znakomitego zespołu krakowskich muzyków jazzowych, towarzyszącym Agnieszce Grochowicz o której Zygmunt Konieczny powiedział: "Uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną".
Zabrzmią więc "Ludzkie Gadanie, "Uciekaj moje serce", czy słynny walc z filmu Halo Szpicbródka ,"On tak ładnie kradnie". Usłyszymy także jednak i mniej znane utwory stanowiące miłą niespodziankę dla publiczności.

BIO:
Agnieszka Grochowicz.
Wokalistka, autorka tekstów piosenek współpracująca z czołówką kompozytorów gatunku: Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim, Ewą Kornecką, Jerzym Derflem, Januszem Grzywaczem,
Hadrianem Tabęckim, Mirkiem Czyżykiewiczem i in..

Prowadzi aktywne życie koncertowe na terenie całej Polski - występowała m.in w Radio Kraków, Piwnicy pod Baranami, krakowskim Teatrze im. J. Słowackiego, Filharmonii Opolskiej, Teatrze Małym w Tychach,
Dworze Artusa w Toruniu,Teatrze im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, oraz licznych ośrodkach kulturalnych i klubach na terenie całej Polski.

Uczestniczy w prestiżowych wydarzeniach kulturalnych firmowanych przez Miasto Kraków takich jak Noc Poezji, Noc Jazzu.

Jest regularnym gościem koncertów Andrzeja Zaryckiego m.in w Radio Kraków przy współpracy z Fundacją Anny Dymnej. Duet twórczy Grochowicz/Zarycki ma na koncie ponad 30 utworów słowno-muzycznych.

Jej piosenka przez nią wykonana zajęła I miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków.

- Jej piosenki emitowane były m.in przez Trójkę, Radio Kraków, Radio Szczecin, Radio Lublin, Radio PIK, Radio Koszalin.

- Jej piosenki zaśpiewali m.in Artur Andrus, Mirek Czyżykiewicz oraz artyści Piwnicy pod Baranami i Loch Camelot.

- Współpracowała z krakowskimi: Piwnicą pod Baranami i Teatrem Loch Camelot.


 

9 IX 
(sobota)
JOANNA
LEWANDOWSKA

- PROJEKT GRECHUTA


Mężczyźni mojego życia:
Marek G. z Krakowa
O Joannie Lewandowskiej powiedział: Jerzy Satanowski
KOMPOZYTOR, DYRYGENT, REŻYSER:
"Jest kilka powodów, dla których piszę piosenki. Jednym z nich jest Joanna Lewandowska."
Joanna Lewandowska – wokalistka, aktorka, kompozytorka.
Jeden z najpotężniejszych głosów kobiecych, doceniany zarówno w Polsce jak i na świecie.
W środowisku artystycznym jej nazwisko to synonim profesjonalizmu.