STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY


GRALI U NAS


STOWARZYSZENIE


WARSZTATY
 


NAJBLIŻSZE
NOCLEGI


DOJAZD


ZAPRZYJAŹNIONE LINKI


KONTAKT


 
REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
 

Muzyczna Owczarnia zaprasza z całego serca w dn. 23 lipca o godz. 18.00
na wernisaż niezwykle zdolnej młodej malarki Anity Sikory tegorocznej absolwentki malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, córki naszych wspaniałych przyjaciół Ali i Marka. Wernisaż uświetni swoją grą wybitny
polski gitarzysta Ryszard Styła.
O godz. 20.00 koncert zespołu Oldbreakout.


Anita Sikora

http://anitasikora.wix.com/anita

Ur. W 1989 r. W Nowym Sączu.

Absolwentka Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom zrealizowała w 2016 r.
w pracowni profesora Adama Wsiołkowskiego. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.

W swojej twórczości sięga głównie po tradycyjnie rozumiane malarstwo
i stara się wciąż udoskonalać warsztat. Głównym obszarem jej działań i zainteresowań
jest malarstwo realistyczne, ale w zmienionej i przeskalowanej, abstrakcyjnej formie.
Maluje obrazy bazujące przede wszystkim na fragmentach otaczającej nas rzeczywistości.
Ma za sobą jedną wystawę indywidualną, oraz brała udział w kilku zbiorowych.
Kilkakrotnie zdobywała wyróżnienia za prace malarskie
i rysunkowe na wystawach końcowo rocznych na ASP.

 
22 VII 
(piątek)


Oldbreakout

 


LEGENDARNI MUZYCY TADEUSZA NALEPY DWUKROTNIE
W MUZYCZNEJ OWCZARNI !!!

"Dziękujemy Wszystkim którzy uwierzyli w nasze odrodzenie po przeszło czterdziestu latach. Plasując nas nas dziesiątym miejscu w kraju pokazaliście Państwo,ze muzyka którą stworzył Tadeusz Nalepa z zespołem Breakout jest wieczna i ponadczasowa.To dla nas wielka radość i wzruszenie. Teraz będzie już nam lżej bo jesteście z nami! OldBreakout" (Blues top 2015, magazyn- Twój Blues)
 

23 VII 
(sobota)
24 VII 
(niedziela)

TORTILLA
 

TORTILLA czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock'n'rollowa energia
> typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls. Koncert grupy TORTILLA to piorunująca dawka bluesowych klasyków oraz wysoce energetycznych, żywiołowo wykonanych kompozycji własnych !!! TORTILLA to zespół legitymujący się dużym doświadczeniem koncertowym w kraju i za granicą oraz znakomitym kontaktem z publicznością. Zespół ponad 1.100 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie
> gościł również poza granicami kraju /min. Holandia, Francja, Niemcy, Słowacja, Węgry, Litwa, Ukraina, Białoruś/.  TORTILLA jest laureatem festiwalu Rawa Blues. Grupa doskonale czuje się zarówno w małych klubach, jak i na wielkich koncertach plenerowych. Zespół występował m.in. na
> Przystanku Woodstock przed wielotysięczną publicznością, ale także w  klubach jazzowych takich jak krakowska Piwnica Pod Baranami, Harris Piano JAZZ BAR, lubelski Hades, warszawska Piwnica Pod Harendą czy Blue Note w Getyndze.
 W zespole śpiewa wokalistka dysponująca niezwykłym, jazzowo-soulowym głosem.


 

29 VII 
(piątek)

SOKÓŁ
ORKESTAR
 


Czy da się połączyć szaloną zabawę z wirtuozerią? SOKÓŁ ORKESTAR jest żywym przykładem na to, że tak! Grają razem od 2011 roku podbijając serca publiczności zarówno w kraju jak i zagranicą. Udało im się to, co nie udało się jak dotąd żadnemu zespołowi z Polski grającemu muzykę bałkańską – stanęli na podium legendarnego festiwalu w Guczy (Serbia) zajmując w 2014 roku II miejsce w kategorii międzynarodowej! Nagrywali wspólnie z Renatą Przemyk, Aloszą Awdiejewem czy Mają Sikorowską. Z niezwykłą łatwością łączą powagę z satyrą, tradycję z nowoczesnością oraz dobrą zabawę z wysokim poziomem wykonawczym. Liderem zespołu jest Przemek Sokół – trębacz, kompozytor, współpracujący również z Maciejem Maleńczukiem (Jazz For Idiots) oraz Justyną Steczkowską (Orkiestra Cygańska, Skład Akustyczny). Najnowsza płyta zespołu zatytułowana WARIACKA MIŁOŚĆ to muzyczna podróż po różnych przypadkach miłosnych, które choć nie szukają poklasku i nie unoszą się pychą, czasem bywają wariackie, a już na pewno zapadają słuchaczom głęboko w pamięć. Zwłaszcza jeśli uderzają z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych oraz miażdżącej sekcji rytmicznej.


 

30 VII 
(sobota)
REBELIANCI


KONCERT PROMUJĄCY NAJNOWSZĄ PŁYTĘ ZESPOŁU " NIEZŁOMNI "
na której gościnnie zagrali :

Jennifer Batten - gitarzystka współpracująca przez 10 lat z Michaelem Jacksonem
Robert Chojnacki - Sax - De Mono
Janusz Borzucki - hammond - Dżem
Sebastian Riedel - lider grupy Cree

W chwili obecnej Rebelianci to jedyny zespół w kraju grający Southern Rock/blues/hard rock, który wizerunkowo i muzycznie idealnie wpisuje się w klimat imprez rockowych, bluesowych i zlotów motocyklowych. Żywiołowe koncerty, muzyka inspirowana południem Stanów, charyzma sceniczna, wieloletnie doświadczenie i odpowiedni wygląd czyli wyjątkowa gratka dla fanów The Allman Brothers Band, Blackberry Smoke czy Lynyrd Skynyrd!

Muzycy zespołu REBELIANCI wielokrotnie występowali na największych zlotach motocyklowych oraz Piknikach Country oraz Bluesowo Rockowych imprezach. Ostatnio grupa często koncertuje z Sebastianem Riedlem i zespołem Cree jako zespół supportowy. Grupa zafascynowana takimi zespołami jak Lynyrd Skynyrd, The Allman Brothers Band, Blackfoot czy Blackbary Smoke, gra wyłącznie autorskie, polskie kompozycje w klimacie rock/southern rock/blues. Nawiązali współpracę z jednym z producentów Blackbarry Smoke w US ze studia Off The Avenue gdzie został mixowany i masterowany jeden z utworów zespołu. Głównym " targetem" zespołu są duże Zloty Motocyklowe i na tych imprezach najlepiej są odbierani jednak znakomicie znajdują się również a klimatycznych klubach. Zespół supportował wielokrotnie takie grupy jak Cree, Dżem, Maryla Rodowicz, Złe Psy, Lady Pank oraz inne.

5 VIII 
(piątek)

GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA

JUBILEUSZ 40-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ GRAŻYNY ŁOBASZEWSKIEJ W MUZYCZNEJ OWCZARNI !!!

Ze względu na prestiż oraz duże zainteresowanie koncertem, będziemy świętować Jubileusz Grażyny Łobaszewskiej przez dwa dni !!!

Zapraszamy 05 oraz 06 sierpnia na dwa wyjątkowe wieczory. Tylko u nas i tylko z nami, Pierwsza dama polskiej piosenki oprowadzi nas przez 40-lecie swojej bogatej twórczości.

To z pewnością będzie niezapomniana wycieczka po wszystkich płytach artystki. W repertuarze największe hity takie jak: „Czas nas uczy pogody", „Brzydcy", „Gdybyś" etc. Zabrzmią także piosenki z ostatniej płyty „Przepływamy". Nie zabraknie również sztandarów Czesława Niemena, które znalazły się na płycie „Dziwny jest...". Poświęconej pamięci Mistrza: „Jednego serca", „Płonąca stodoła", „Dziwny jest ten świat".

UWAGA! Wielka niespodzianka. Będziemy mogli usłyszeć muzyczną zapowiedź najnowszego, jubileuszowego albumu Pod tytułem „Sklejam się"!!!
Maraton z wyjątkowymi piosenkami. Wszystko to w arcyciekawych aranżacjach energetycznego zespołu AJAGORE w składzie:

Grażyna Łobaszewska – śpiew
Sławomir Kornas – bas, śpiew
Maciej Kortas – gitary
Michał Szczeblewski – perkusja

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!!

 

6 VIII 
(sobota)
12 VIII 
(piątek)

IVAN
RAZUMOV

 

Zapraszamy spotkanie z mistrzem rosyjskiej harmonii- IVAN RAZUMOV- Laureat ogólnorosyjskich konkursów "Graj harmonio", Laureat festiwalu harmonistów "Spotkania najlepszych".


 

13 VIII 
(sobota)
   
14 VIII 
(niedziela)

ATOM STRING
QUARTET

 


wyjątkowy koncert


Czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu!-
-Jan Ptaszyn Wróblewski.
 

19 VIII 
(piątek)

JORGOS
SKOLIAS

 

 
20 VIII 
(sobota)

EWA URYGA, MARK SOSKIN,
DOROTA PIOTROWSKA, DARIUSZ ZIÓŁEK
„THE SHADE OF MAHALIA AND ELLA”

„THE SHADE OF MAHALIA AND ELLA” to projekt muzyczny z udziałem
światowej sławy, znakomitych gwiazd sceny jazzowej. W jego skład
wchodzà:
Ewa Uryga, Polska
Mark Soskin, USA
Dorota Piotrowska, USA
Dariusz Ziółek, Polska
W programie będzie moûna usłyszeç znane standardy jazzowe
i soulowe z płyty, którą Ewa Uryga nagrała w Nowym Yorku
i dedykowała Elli Fitzgerald. Smaku całošci dodadzà również songi
z repertuaru Mahalii Jackson


 
26 VIII 
(piątek)
 Klasyka w Muzycznej Owczarni
- koncerty Chopinowskie
27 VIII 
(sobota)
9 IX 
(piątek)

ANNA JURKSZTOWICZ
 

 
10 IX 
(sobota)

MARTA BIZOŃ
 

 
16 IX 
(piątek)
JANUSZ STROBLEL
&
ANNA STANKIEWICZ

 

17 IX 
(sobota)
22 IX 
(czwartek)

CARRANTUOHILL
 

Muzyka Irlandzka na najwyższym poziomie !!!

23 IX 
(piątek)
MARTYNA
JAKUBOWICZJedyna w swoim rodzaju piosenkarka, która od czterdziestu lat oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń. Wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny.
Choć jej klimatyczne ballady znakomicie brzmią w kameralnych, zamkniętych salach, energiczne utwory z zacięciem rockowym sprawiają, że równie dobrze radzi sobie na plenerowych imprezach i festiwalach (Pop Session, Rock Arena, Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues i wiele innych) http://www.youtube.com/watch?v=rWB3xc4kEek
Od początku swojej kariery występowała z wieloma znakomitymi muzykami jak: Ryśkiem Skibińskim (Kasa Chorych), Andrzejem Nowakiem (TSA), Janem Hnatowiczem, Rafałem Rękosiewiczem, Jerzym Piotrowskim (SBB), Aleksandrem Koreckim, Wojciechem Waglewskim(VooVoo), Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Jerzym Styczyńskim (Dżem).
W wydanej w 2008r przez Agorę płycie „Te30te urodziny", piosenki Martyny Jakubowicz wykonywali: Ewa Bem, Pogodno, Indios Bravos, Bracia, Lipali, Kasia Stankiewicz, Goya, Krzysztof Kiliański, Ela Adamiak, Soomood i Hurt.
Na swoim koncie ma aż piętnaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone" i „Guitar Player") i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk" w 1995 i 2011 r).
W 2010 ukazała się jej ostatnia, jak do tej pory, autorska płyta pt "Okruchy Życia", która zebrała znakomite recenzje w prasie oraz została uhonorowana nominacją do nagrody "Fryderyk" w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata.
W grudniu 2011 r nakładem wydawnictwa AGORA ukazało sie czteropłytowe wydawnictwo z serii "Ikony Kultury" zawierające książkę ze wspomnieniami, archiwalnymi zdjęciami i tekstami oraz telewizyjny koncert DVD, płytę z dotychczas nie wydawanymi nagraniami radiowymi oraz płyty "Wschodnia wioska" i "Bardzo groźna księżniczka i ja".
Wydawnictwo promował koncert w studio im Agnieszki Osieckiej w Warszawie, który odbył się w dniu 20.05.2012 r. Rejestracja koncertu jest dostępna w internecie pod adresem: http://www.polskieradio.pl/9/200/Artykul/603207,Martyna-Jakubowicz-w-Trojce
07.10.2014 r miała miejsce premiera najnowszego albumu Martyny Jakubowicz pt „Burzliwy Błękit Joanny". Płyta zawiera polskie interpretacje utworów kanadyjskiej piosenkarki, poetki i malarki – Joni Mitchell. Pretekstem do nagrania tego wydawnictwa była 70-ta rocznia urodzin Joni.
W nagraniu albumu, oprócz muzyków na stałe współpracujących z artystką, gościnnie udział wzięli: Marcin Pospieszalski (jako producent i gitarzysta basowy), Mateusz Pospieszalski (saksofon), Jan Smoczyński (organy Hammonda i fortepian), Romek Puchowski (gitara dobro, gitara akustyczna slide) i Katarzyna Kamer (wiolonczela, fidel płocka, gadułka bułgarska).
Album spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem słuchaczy i mediów. A single (min „Duża żółta taksówka") osiągnęły najwyższe od czasów kultowego „W domach z betonów nie ma wolnej miłości", miejsca na listach przebojów.

24 IX 
(sobota)
30 IX 
(piątek)

WIERBA
TRIO

 

MICHAŁ WIERBA
pianista, kompozytor, aranżer, producent.

Według krytyków czołowy przedstawiciel mainstreamowego jazzu młodego pokolenia. Publiczność ceni go za improwizacje i rozpoznawalny styl gry.
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 17, by już po dwóch latach studiować na Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Wojciecha Niedzieli, a w 2008 roku triumfować na Bielskiej Zadymce Jazzowej, gdzie miał okazję występować przed najważniejszym zespołem jazzowym lat 2000’- Wayne Shorter Quartet.
Pianista idzie za ciosem i nagrywa swoją debiutancką płytę BLACKJACK - concept album zawierający autorskie kompozycje lidera.
W 2008 roku artysta sformował WIERBA&SCHMIDT QUINTET, który zdobył nagrody niemal na wszystkich znaczących festiwalach w Polsce i nagrał cztery albumy wysoko oceniane przez prasę jazzową.
W roku 2010 zespół triumfował na GETXO JAZZ FESTIVAL w Hiszpanii i zdobył drugą nagrodę na festiwalu w Hoeilaart.
W roku 2011 artysta otrzymał dyplom z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej w Katowicach, a grupa Wierba&Schmidt Quintet została nominowana do nagrody Gwarancje Kultury za rok 2010. TVP KULTURA transmitowała koncert artysty z gościnnym udziałem saksofonisty Piotra Barona.
Od 2013 roku artysta występuje z zespołem MICHAŁ WIERBA DOPPELGANGER PROJECT - eklektyczną formacją z fortepianem jako instrumentem wiodącym i rozbudowaną sekcją instrumentów perkusyjnych, penetrującą pogranicze jazzu i world music. W 2014 ukazał się album zespołu pod tytułem „Orange Sky”.
Michał Wierba wielokrotnie występował na antenie Radiowej Trojki. Ostatni występ, nagrany z udziałem wybitnego saksofonisty Macieja Sikały i grupy MICHAŁ WIERBA PROJECT, ukaże się w formie albumu live nakładem wydawnictwa ForTune w 2016 roku.
W roku 2014 pianista dołączył do zespołu producenckiego MAG BALAY (Mag Balay, Szymon Piotrowski, Michał Wierba). Debiutancki album będący efektem ich pracy ukaże się w roku 2016.
Artysta nie ustaje w poszukiwaniach i formuje nowe trio z Szymonem Piotrowskim i Józefem Michalikiem. Album nad którym obecnie pracują będzie podstawą pracy doktorskiej Michała Wierby na Akademii Muzycznej w Krakowie

 

1 X 
(sobota)

BROWAR
ŻYWIEC

 

„Zespół Browar Żywiec” wędruje z piosenką po Krainie Łagodności od ponad czterdziestu lat.
Członkowie grupy śpiewają, grają piosenki turystyczne, liryczne ballady, poezję śpiewaną. Zespół stworzyli na początku lat 70- tych studenci Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Była to właściwie grupa przyjaciół ,których połączyło wspólne zamiłowanie do gór, szlaków, wspólnego wędrowania i wspólnego muzykowania przy ognisku , na rajdzie , w schronisku.

Sama nazwa „ Browar Żywiec” powstała spontanicznie na jednym z rajdów Politechniki Krakowskiej , który to rajd kończył się w Milówce w Beskidzie Żywieckim. W tamtych czasach , w latach 70- tych, piwo żywieckie było synonimem czegoś doskonałego , niepowtarzalnego , nobilitującego i niestety bardzo trudno osiągalnego. Ale akurat wtedy w Milówce było go pod dostatkiem, co znakomicie pomogło w dyskusji nad wyborem nazwy dla zespołu

Piosenki zespołu można znaleźć niemal w każdym śpiewniku turystycznym, można je często usłyszeć w schroniskach, przy ogniskach, na szlakach górskich.
Ot, chociażby takie utwory jak: „Jaworzyna”, „Wielki Wóz”, „Wieczór”, „Panna Kminkowa”
Autorem większości piosenek, które usłyszymy w czasie koncertu jest Jurek Reiser.
Jurek pisał piosenki o wartościach zawsze ważnych, o miłości, odpowiedzialności, o przemijaniu, o nadziei i oczywiście utwory sławiące piękno gór, lasów, szlaków.
W czasie koncertu usłyszymy również piosenki turystyczne innych autorów, piosenki które zdaniem zespołu należy ocalić od zapomnienia. Usłyszymy również całkiem nowe piosenki z muzyką Radka Partyki.

Aktualnie Zespół Browar Żywiec występuje w składzie:
Joanna Ulowska – śpiew
Joanna Kantor -skrzypce
Radosław Partyka – gitara klasyczna, śpiew
Jan Budziaszek – instrumenty perkusyjne
Remigiusz Dyduła – gitara klasyczna, śpiew

„Zespół Browar Żywiec” serdecznie zaprasza wszystkich kochających piosenkę turystyczną do krainy, w której „Jaworzyna górom się kłania” a drogę wskazuje „Wielki Wóz” . Zapraszamy również do odwiedzin na naszej stronie internetowej www.zespolbrowarzywiec.pl 

7 X 
(piątek)

ANDRZEJ
E-MOLL
KOWALCZYK

 

 
8 X 
(sobota)

TADEUSZ
WOŹNIAK

 

 
21 X 
(piątek)

ANDRZEJ SIKOROWSKI
&
JACEK KRÓLIK

 

Koncert Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem proponowany jest publiczności w wersji recitalowej. Przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika, artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów: Nie patrz na to miła, Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa i wielu innych niezapomnianych utworów. Jest to muzyczny projekt ze zdjęciami z lat dawnych i współczesnych, obrazujący w formie piosenek spostrzeżenia, rzeczy ważne, chwile ulotne, a jakże istotne dla artysty. To bardzo prywatna opowieść o życiu, osobistych marzeniach i rozczarowaniach.


 

22 X 
(sobota)

MAJA SIKOROWSKA
&
SOKÓŁ
ORKESTAR

 


MAJA SIKOROWSKA

Krakowska wokalistka, śpiewająca także po grecku. Ma za sobą kilka lat pracy estradowej z zespołem Pod Budą a także ze swoim ojcem, Andrzejem Sikorowskim, z którym nagrała trzy płyty: „Kraków –Saloniki” (2005 rok, EMI Music Poland - płyta nominowana do nagrody Fryderyka), „Sprawa rodzinna” (2011 rok, EMI Music Poland) oraz okazjonalne wydawnictwo z pastorałkami i kolędami - „Śniegu cieniutki opłatek” (2006 rok).
Śpiewa piosenkę literacką, podawaną w różnych konwencjach - od ballady po blues rocka, głównie w języku polskim.
Najnowsza płyta „ AVRA” (2011 rok, EMI Music Poland), to wspólna produkcja Mai Sikorowskiej i zespołu Kroke, zaśpiewana w całości w języku greckim.SOKÓŁ ORKESTAR

Jest to projekt będący odzwierciedleniem moich fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został tu położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Ale nie tylko. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie... Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane. A wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.
 

28 X 
(piątek)

SETA
 

 
29 X 
(sobota)

THE GATE
 
Zespół został założony w październiku 2012 roku, czyli na trzy miesiące przed planowanym Końcem Świata. Ponieważ "czasu było niewiele", muzycy zmuszeni byli do szybkiego określenia swojego kierunku muzycznego. Mimo tego, że Koniec Świata został przełożony na termin bliżej nieokreślony, grupa postanowiła kontynuować swoją działalność.
Styl pojawił szybko, z uwagi na fakt, że wszyscy kochają rocka progresywnego.
Grupę tworzą cztery różne charaktery, cztery różne zbiory doświadczeń nie tylko muzycznych, sięgających również teatru oraz sztuk wizualnych.
The Gate ma ambitne podejście do tworzenia, zarówno pod względem brzmieniowym, tekstowym, jak i kompozycyjnym; jest to mieszanka rock'n'rolla i rock'a progesywnego, pojawiają się elementy jazzu, bluesa i muzyki klasycznej.
Inspiracje zespołu to głównie muzyka lat `70 i `80, m.in. twórczość takich grup jak Queen, Pink Floyd, Rush, Yes.
W październiku 2014 roku nakładem wydawnictwa Lynx Music raciborska grupa wydała swój debiutancki album „Faceless”. Album został sfinansowany społecznościowo dzięki portalowi PolakPotrafi.pl.

Aktualny skład zespołu:
Maciej Hanusek - gitara, instrumenty klawiszowe
Jakub Tul - wokal, instrumenty klawiszowe
Mateusz Gola - bas
Jakub Dąbrowski - perkusja oraz instrumenty perkusyjne 

4 XI 
(piątek)

KAREN EDWARDS
PIOTR WYLEŻOŁ

 
 

  

5 XI 
(sobota)

GRZEGORZ KAPOŁKA
TRIO

 

 

10 XI 
(czwartek)
 

CREE
 

 

11 XI 
(piątek)
 

12 XI 
(sobota)
 
18 XI 
(piątek)

HIGHWAY
 HIGHWAY
– BLUES ROCKOWE TORNADO –

Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70 - tych, bluesa, boogie, funky oraz country, a zespół Highway to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyższych obrotach!!!

Zespół HIGHWAY pochodzi z Zabrza, ale muzycy obecnie go tworzący to ludzie z całego Śląska. Zespół istnieje od lipca 2001 roku.
Muzyka zespołu Highway to pogranicze rocka, bluesa i country – styl określany jako Southern Rock i mający swoje korzenie na południu USA.
Zespół gra wyłącznie własną muzykę z własnymi autorskimi tekstami. Zespół ma na koncie 6 wydawnictw płytowych (w tym jedno wydawnictwo DVD) oraz kilkaset zagranych koncertów w kraju i za granicą.
Zespół występował na największych festiwalach bluesowych i rockowych w kraju i za granicą (Stetson and Bourbon – Czechy, Jiżanska Noc – Czechy, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Express, Lauba Pełno Bluesa, Bluestracje, Festiwal Ryśka Riedla, Blues Nad Bobrem, Rock Autostrada, Kolej Na Blues, Okolice Bluesa, Blues Nad Okszą, Festiwal Pawła Bergera, Harmojawka, Festiwal Wolnych Ludzi, Chatka Blues Festiwal, Las, Woda i Blues, May Blues Meeting, Fire Blues Festiwal, Suwałki Blues Festiwal, Blues w Leśniczówce, …) w klubach muzycznych całego kraju oraz wielu imprezach plenerowych i zlotach motocyklowych.
Zespół miał zaszczyt występować u boku wielu wspaniałych artystów, takich jak: Livin’ Blues (NL), Duke Robillard (USA), Budgie (GB), Jenifer Batten (USA), Dżem (PL), jak również kilku przekonał do gościnnego występu w swoich szeregach: Nico Christiansen (Livin’ Blues), Jerzy Styczyński (Dżem), Andrzej Nowak (TSA), Michał Kielak (Kasa Chorych), Ryszard Wolbach (Harlem), Leszek Cichoński…
Zespół ma na swoim koncie kilka teledysków (np. do utworów KILKA DNI, ONA I JA, NIEBEZPIECZNA GRA czy ODDECH ANIOŁA).
Utwór zespołu Highway - „Taki Dzień” zasilił między innymi wydawnictwo „Antologia Polskiego Bluesa 2” a utwór „Kilka Dni” płytę „May Blues Meeting 2014”.
 

19 XI 
(sobota)

pARTyzant
 

 
25 XI 
(piątek)

KULISZ
TRIO

 

 
26 XI 
(sobota)

ZŁE PSY
 

Urodzinowy koncert Andrzeja Nowaka

2 XII 
(piątek)

CARRANTUOHILL
 

Muzyka Irlandzka na najwyższym poziomie !!!

3 XII 
(sobota)

28 XII 
(środa)
 

Kraków Street
Band

 

 

29 XII 
(czwartek)
 
 
2017
 
13 I 
(piątek)

CACI VORBA
 

 
21
(sobota)

JARY OZ
 

 
28
(sobota)

MAG BALAY
 

 

29.01 - 5.02
XXVII WARSZTATY MUZYCZNE
JAWORKI 2017

 
18
(sobota)

IMPREZA
URODZINOWA