STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY


GRALI U NAS


STOWARZYSZENIE


WARSZTATY
 


NAJBLIŻSZE
NOCLEGI


DOJAZD


ZAPRZYJAŹNIONE LINKI


KONTAKT


 
REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
 

INFORMACJE I REZERWACJA NOCLEGÓW
W WIATRAKU GOŚCINNYM OBOK OWCZARNI
DOSTĘPNA JEST POD NOWYM NUMEREM TELEFONU:
18 262 22 66

 
 

2019
Rok 2019 rokiem jubileuszowym 20-lecia istnienia Muzycznej Owczarni.
Z całego serca dziękujemy artystom i słuchaczom za wierność.

Drodzy słuchacze!!!
W roku jubileuszowym chcemy zaprezentować Państwu cykl koncertów jazzowych pod patronatem Nigela Kennedy. Liderami tych na najwyższym muzycznym poziomie koncertów oprócz Nigela będą wybitni polscy muzycy jazzowi: Leszek Możdżer- fort., Joachim Mencel- fort., Sławek Jaskułke- fort., Leszek Kułakowski- fort., Dominik Wania- fort., Wojtek Karolak- org. hammonda, Krzesimir Dębski- skrzypce, Mateusz Smoczyński- skrzypce, Michał Zaborski- altówka, Tomasz Kukurba- altówka, Robert Majewski- trąbka, Tomek Nowak- trąbka, Henryk Miśkiewicz- saksofon, Piotr Kułakowski- kontrabas. Wszystkie te koncerty jam session będą na naszej stronie opatrywane logo Nigela Kennedy. Intencją Nigela jest uhonorowanie naszego miejsca jako miejsca znaczącego na muzycznej klubowej mapie Polski jak i przywrócenie dawnej świetności koncertom jam session.


 

5 I 
(sobota)
REBELIANCI


 Zespół, którego powstanie datuje się na rok 2012 naszej ery, co nie jest ewidentne na pierwszy rzut oka, patrząc na leciwe facjaty członków zespołu. Sześć lat działalności ekipy zaowocowało wydaniem epki pt : "Southern Soul" oraz płyty długogrającej pt : "Niezłomni" na której gościnnie zagrali: Sebastian Riedel, Robert Chojnacki, Janusz Borzucki z zespołu Dżem czy Jennifer Batten, gitarzystka współpracująca ponad 10 lat z Michaelem Jacksonem.
Po zakończeniu pracy nad albumem z autorskimi utworami, obsadzeniu w rolach gości wyżej wymienione znakomitości oraz okraszeniu ich tekstami Mirosława Bochenka, twórcy tekstu do piosenki Autsajder zespołu Dżem, Pawła Gabłońskiego, który pisze dla Braci, Bandy i Wandy oraz Tomka Jarmołkiewicza, nasza trupa ruszyła na podbój scen polskich. Koncertowała z takimi grupami jak: Dżem, Cree, IRA, Perfect, TSA, Big Cyc, Coma, czy angileską grupą Status Quo.


 

 
25
(piątek)
Marian Pawlik
"OLD BASS
LINE"


Marian Pawlik to wybitna postać polskiej sceny muzycznej, nie tylko tej jazzowej, jest bowiem znany szerszej publiczności jako współzałożyciel i kompozytor przebojów grupy Dżamble. Na co dzień nie tylko gra na kontrabasie, ale jest również lutnikiem, na którego instrumentach grają muzycy na całym świecie. Współpracował z wieloma znakomitymi artystami, takimi jak: Janusz
Muniak, Tomasz Stańko, Zbigniew Seifert, Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Jerzy Bartz, Andrzej Zaucha, Ryszard Styła, Aga Zaryan.
OLD BASS LINE to nawiązanie do twórczości doskonałych kontrabasistów jazzowych, dlatego w repertuarze grupy znajdziemy kompozycje Paula Chambersa, Rona Cartera, Scotta LaFaro, Oscara Pettiforda oraz utwory własne.
Muzyk zaprosił do współpracy młodszych, ale już uznanych artystów – pianistę Kubę Płużka, perkusistę Michała Hellera i saksofonistę Bartłomieja Noszkę.

 

26
(sobota)
Jazz Band Ball Orchestra
& Stanley Breckenridge


JAZZ BAND BALL ORCHESTRA & Stanley Breckenridge

Jazz Band Ball Orchestra to fenomen na skalę polską i światową. Trudno znaleźć zespół, który byłby aktywny przez ponad pół wieku i wciąż cieszył się niesłabnącym powodzeniem fanów

JBBO i Marek Michalak zdobyli pierwsze jako zespół oraz instrumentalista w kategorii "jazz tradycyjny" w ankiecie krytyków pisma Jazz Forum za rok 2017


Stanley Breckenridge

- amerykański pianista bluesowy i jazzowy, wybitny wokalista, najwyższej próby kompozytor. Autor bestsellerów "Popular Music in America" i "African American Music for Everyone". Występował z takimi gwiazdami jak Nancy Sinatra, Bill Cosby i Martha Reeves. Charyzmatyczny, porywający, uwodzący publiczność swym czarem- jeden z największych mistrzów bluesa. Prócz utworów własnych i wielkich światowych przebojów wykona kilka polskich piosenek.

 


1 II 
(piątek)
2 II
(sobota
 


 
 8 II 
(piątek)
CHANGO


CHANGO to czwóka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami.
Lata doświadczeń zdobytych w wielu zespołach (Łona Webber & The Pimps, Jan Gałach Band, UKEJE, Big Fat Mama)
owocują niezwykle przemyślanym i dopracowanym w najmniejszych szczegółach debiutanckim albumem zatytułowanym
„MONO vs. STEREO" (wydawca: BIG FLOW, dystrybucja Dobrzewiesz Nagrania / Warner Music Poland).
16go kwietnia podczas Record Store Day odbyła się premiera płyty na vinylu.
 


9 II (sobota)
Piotr Nalepa Breakout tour
 

Projekt syna miry kubasińskiej i tadeusza nalepy, który od 2007 roku realizuje "artystyczny testament" rodziców
wykonując z zespołem nie-bo piosenki breakout...
występowaliśmy w wielu miastach polski a także austrii niemiec czech i usa
ciekawy dodatek to żaneta lubera (the voice of poland)śpiewająca piosenki miry kubasińskiej....

piotr nalepa gitara
żaneta lubera śpiew
robert lubera gitara śpiew
wojtek famielec gitara basowa
józef rusinowski perkusja

 

15 II 
(piątek)
MEDUSA


MEDUSA – zespół okrzyknięty „supergrupą rockową" (Polska The Times, Teraz Rock, Top Guitar,
portal Muzykoholicy, Wyspa.fm, Andrzej Grzegorz Dąbrowski - audycja Made in Poland).

Zespół założony w 2017 roku przez Bartosza "Bratka" Wójcika (
www.bartoszwojcik.com.pl)
– gitarzystę, kompozytora, endorsera polskich wzmacniaczy PLEXSOUND oraz kolumn gitarowych marki HESU.
„Bratek" zaprosił do współpracy pionierów gatunku w osobach:


Jacek Krzaklewski – gitarzysta legendarnego zespołu PERFECT;
Mietek Jurecki – basista legendarnej BUDKI SUFLERA;
Liam MacMhurri – irlandzki wokalista, współpraca m.in. Ian Paice, Steve Hooks,
Dom Famularo, Paweł Mąciwoda;
Grzegorz Stępień – basista zespołu ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY;
Tomek Zeliszewski– perkusista zespołu Budka Suflera
Ryszard Wilk – basista zespołu CHMURY
Krzysztof Żurek - perkusista zespołu Revolucja
 


Zespół wydał dwa albumy:
"MEDUSA" (HRPP Records/2017)
"One Night At Pamela`s" (HRPP Records/2018) PREMIERA 12.11.2018!!!
Będzie to trasa promocyjna najnowszego albumu koncertowego zatytułowanego: "One Night At Pamela`s"


 

16 II 
(sobota)
22 II 
(piątek)
QUE PASSA


QUE PASSA – jeden z czołowych polskich zespołów z nurtu FLAMENCO FUSION ,
utworzony w Krakowie z inicjatywy Jarosława Dzienia,lidera, gitarzysty i kompozytora większości utworów .
Zespół prezentuje mieszankę muzyczną zakorzenioną w tradycji flamenco, latin, jazz, world music, tango.... naznaczonej indywidualnością każdego z muzyków.
Wirtuozeria i pasja porywają słuchaczy a perfekcja wykonania i bogactwo rytmów nadaje ich kompozycjom niepowtarzalny, witalny charakter, czyniąc styl zespołu rozpoznawalnym i unikatowym.
Na repertuar Que Passa składają się głównie autorskie kompozycje, lecz dzięki znakomitemu warsztatowi zespół z powodzeniem wykonuje również utwory mistrzów tj: J.McLaughlin, A.Meola, Ch.Corea, E.Gismonti, G.Nunez, A.Piazzola, Acoustic Alchemy...
Grupa koncertuje zarówno w Polsce jak i w Europie.

Skład zespołu:
Jarosław Dzień – gitara akustyczna i flamenco
Marcin Hilarowicz – gitara akustyczna
Kuba Mietła – akordeon
Łukasz Adamczyk – gitara basowa
Mirosław Hady - cajon, inst.perkusyjne
 

23 II
(sobota)

IMPREZA URODZINOWA

1 III 
(piątek)

2 III 
(sobota)
Adam Czerwinski Trio MAP
feat.
Krzesimir Dębski

 

KONCERT POD PATRONATEM NIGELA KENNEDY

Material z nowej płyty „Grooveoberek"
Gramy własne kompozycje w różnorodnej stylistyce.
Od akustycznej wersji Godzinek, poprzez połączenie ludowych melodii z Rock&rollem
Kończąc na jazzowej wersji utworu „Rancho"

 

16 III 
(sobota)
Simple Music Team


 Jesteśmy zespołem wiekowo „zaawansowanym". Wykonujemy różne zawody, połączyła nas muzyka, blues, a wielu z nas powróciło do niej po wielu latach przerwy. Spróbowaliśmy. Nasi przyjaciele, muzycy: Krzysztof Myszkowski, Marek Stryszowski, Tadeusz Leśniak i in., po wysłuchaniu naszych koncertów stwierdzili, że jest to szczere, radosne, prawdziwe i koniecznie należy to zapisać na płycie. To Oni nas mobilizowali, i cóż …, nagraliśmy krążek. Krążek autorski zespołu, z udziałem Bernarda Maselego i Marka Stryszowskiego, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Premiera płyty odbyła się 31 października podczas Zaduszek Bluesowych w Przemyślu. Zostaliśmy również zaszczyceni zaproszeniem do udziału w tegorocznych 63. Krakowskich Zaduszkach Jazzowych. Oprócz utworów autorskich, na koncertach gramy również covery z repertuaru m.in. S.R.Voughana, W.Trouta, J.Wintera, K.W.Shepherda, E.Claptona,T.Nalepy,A.Lee i in.

Nazywamy się „Simple Music Team", zwyczajnie, po prostu. Skład zespołu : Aneta Walus- wokal; Witold Morawski – wokal; Tomasz Sum- harmonijka; Łukasz Kasperski -gitara; Janusz Rajtmajer- gitara; Edward Kuczera- git.basowa; Ireneusz Rybienik- klawisze; WacławProsiecki- perkusja. Gościnnie występuje z nami Marek Stryszowski – saksofony, wokal. 

29 III 
(piątek)
CARRANTUOHILL
 

30 III 
(sobota)
 TRIO BALKAN STRINGS
( Serbia )

Trio Balkan Strings to formacja, która zdążyła już zapaść w pamięć polskim miłośnikom muzyki gitarowej i folkowej. Serbski zespół gościł w naszym kraju już kilkakrotnie, za każdym razem wzbudzając wielki entuzjazm publiczności.
Gitarowa rodzina z Belgradu wykonuje swoją oryginalną instrumentalną muzykę, która jest mieszanką wielu bałkańskich elementów: serbskich, macedońskich, rumuńskich, bułgarskich, greckich, łączących w sobie improwizacje jazzowe wraz z elementami klasycznymi. Rezultatem kombinacji łączenia wielu kultur jest bogata i niekonwencjonalna a zarazem świeża i spontaniczna, niosąca ze sobą wiele energii muzyka. Artyści brali udział w licznych festiwalach i koncertowali zarówno w Europie jak i w USA. Są laureatami pierwszych nagród Music World 2004 oraz 2005 USA Song Writing Competition.
Trio Balkan Strings to rodzinny (ojciec i synowie) zespół gitarowy w składzie: Zoran Starcevic, Nikola Starcevic i Zeljko Starcevic.
Repertuar grupy stanowią własne kompozycje jej członków, inspirowane bogatym w swej różnorodności folklorem bałkańskim.
Powszechnie wiadomo, że Bałkany są regionem wielonarodowym, gdzie mieszanie się różnych kultur, w tym kultur muzycznych, trwa od stuleci. W twórczości Tria Balkan Strings ta wielobarwność jest wyraźnie odczuwalna. Ich kompozycje łączą elementy folkloru m. in. serbskiego, cygańskiego, bułgarskiego, mołdawskiego, macedońskiego, tę muzyczną mozaikę wzbogacają wpływy orientalne. Sami artyści przyrównują, jakże obrazowo, będącą dla nich źródłem natchnienia muzykę ludową Bałkanów, do ręcznie tkanego dywanu, pełnego wykwintnych ornamentów i subtelnych odcieni, który jako całość zniewala swym pięknem i bogactwem, lecz dopiero bliższy i uważniejszy ogląd pozwala dostrzec, wyodrębnić i docenić wspaniałość poszczególnych jego motywów. Trio Balkan Strings jest niezrównanym przewodnikiem po tym muzycznym świecie, przewodnikiem jednak nie biernym, lecz aktywnym i pełnym inwencji, który własnym językiem nie tylko opisuje, ale też interpretuje, a wręcz tworzy własne, zupełnie nowe opowieści. Taki przewodnik straciłby posadę w muzeum, lecz na estradzie jest prawdziwym skarbem.


 

17 v 
(piąek)
HARD TIMES

Hard Times to czterech muzycznych gentlemanów grających trochę folku, trochę bluesa, czasem na smutno o miłości,
a czasem na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Nikt wcześniej z taką lekkością nie mieszał gospel z flamenco,
ani bluesa z krakowską balladą. Najnowsza płyta "Siedem" to już trzeci album w dotychczasowym dorobku zespołu,
tym razem w pełni autorski i śpiewany po polsku.

Hard Times tworzą:
Łukasz Wiśniewski – śpiew, harmonijka ustna, ukulele
Piotr Grząślewicz – gitara, irlandzkie bouzouki
Jan Gałach – skrzypce, mandolina, cajon
Grzegorz Bąk – gitara basowa
 


7 VI  (piątek)

THE ANIMALS
& FRIENDSKTO BYŁ MOŻE ZOBACZYĆ JESZCZE RAZ,
KTO NIE BYŁ MA SZANSĘ NA UŚCISK DŁONI MUZYKÓW,
KTÓRZY STWORZYLI JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH HITÓW
WSZECHCZASÓW
"Dom wschodzącego słońca"
Nic dodać nic ująć - mega gwiazda ponownie w Owczarni.
Tego nie wolno przegapić.
Bilety w cenie 250 zł.
ZAPRASZAMY !!!
 
15 VIII 
(piąek)
KRAKÓW
STREET
BAND


Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką miasta jak i polskiej sceny muzycznej.
Grupa od czterech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność. Aktualnie muzycy promują swój
najnowszy, trzeci już album w dorobku zespołu pt. "Going Away". Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Pięknie brzmiące pomieszczenia studyjne Radia Kraków pozwoliły uchwycić niuanse w muzyce 9-osobowego składu, która od czasu ulicznych początków nabrała rumieńców i treści.


 


6
IX 
(piątek)
 
CARRANTUOHILL
 


7
IX 
(sobota)
 
 

6
XII 
(piątek)
 
CARRANTUOHILL
 


7
XII 
(sobota)