STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY


GRALI U NAS


STOWARZYSZENIE


WARSZTATY
 


NAJBLIŻSZE
NOCLEGI


DOJAZD


ZAPRZYJAŹNIONE LINKI


KONTAKT


 
REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
 
21 X 
(piątek)

ANDRZEJ SIKOROWSKI
&
JACEK KRÓLIK

 

Koncert Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem proponowany jest publiczności w wersji recitalowej. Przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika, artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów: Nie patrz na to miła, Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa i wielu innych niezapomnianych utworów. Jest to muzyczny projekt ze zdjęciami z lat dawnych i współczesnych, obrazujący w formie piosenek spostrzeżenia, rzeczy ważne, chwile ulotne, a jakże istotne dla artysty. To bardzo prywatna opowieść o życiu, osobistych marzeniach i rozczarowaniach.


 

22 X 
(sobota)

MAJA SIKOROWSKA
&
SOKÓŁ
ORKESTAR

 


MAJA SIKOROWSKA

Krakowska wokalistka, śpiewająca także po grecku. Ma za sobą kilka lat pracy estradowej z zespołem Pod Budą a także ze swoim ojcem, Andrzejem Sikorowskim, z którym nagrała trzy płyty: „Kraków –Saloniki” (2005 rok, EMI Music Poland - płyta nominowana do nagrody Fryderyka), „Sprawa rodzinna” (2011 rok, EMI Music Poland) oraz okazjonalne wydawnictwo z pastorałkami i kolędami - „Śniegu cieniutki opłatek” (2006 rok).
Śpiewa piosenkę literacką, podawaną w różnych konwencjach - od ballady po blues rocka, głównie w języku polskim.
Najnowsza płyta „ AVRA” (2011 rok, EMI Music Poland), to wspólna produkcja Mai Sikorowskiej i zespołu Kroke, zaśpiewana w całości w języku greckim.SOKÓŁ ORKESTAR

Jest to projekt będący odzwierciedleniem moich fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został tu położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Ale nie tylko. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie... Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane. A wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.
 

28 X 
(piątek)

SETA
 

Miłośników klimatów Krainy Łagodności zapraszamy 28 października na koncert z okazji 40. urodzin wrocławskiego zespołu Seta, którego Gościem będzie zespół MIKROKLIMAT.
Zespół SETA powstał we Wrocławiu w 1976 roku. Jesienią tego samego roku zadebiutował na scenie Środowiskowego Przeglądu Piosenki Turystycznej we wrocławskim "Pałacyku". Debiut był bardzo udany, a zespół wygrał przegląd. Od tamtego czasu piosenki Sety zaczęły wędrówkę po turystycznych szlakach.
Zespół ma w swoim dorobku wiele przebojów, które na stałe zagościły w śpiewnikach i przy ogniskach.
Najbardziej znane piosenki Sety to: "Beskid", "Przerwa w podróży", "Ballada o św. Mikołaju", "Październik", "Wody tatrzańskie", "Modlitwa wędrownego grajka", "Tęsknica".
Duża część repertuaru to piosenki Andrzeja Wierzbickiego, który przez kilka lat był członkiem Sety. W tym czasie jego piosenki zyskały popularność i charakterystyczne aranżacje. https://www.youtube.com/watch?v=QzOOpkcAZi0
Autorami setowych piosenek są również Andrzej Mróz i Stanisław Gola, którzy założyli zespół. Kilka piosenek zjawiło się w Secie z kimś, kto zagościł w zespole na pewien czas, a odchodząc pozostawiał piosenki w dobrych rękach. Do tych należą "Pamiątka ze spływu" i „Jesienna dziewczyna". „Zgubione marzenia" Wojciecha Jarocińskiego i „Niezapominajka" Krzysztofa Szczuckiego to piosenki, z którymi Seta zaprzyjaźniła się przez lata, a autorzy nie mają nic przeciwko tej przyjaźni.
Obecny skład zespołu: Beata Jelonek, Stanisław Gola, Wojciech Krasecki, Krzysztof Mizgalski, Andrzej Mróz, Kazimierz Nowiński i Stanisław Rogowski.
Zespół w 2006 roku wydał płytę pt. "SETA", na której znalazły się 24 piosenki.

Zespół MIKROKLIMAT powstał w 1994 roku, jednak początek artystycznej działalność członków zespołu przypada na rok 1974. Wówczas zadebiutowali oni w Szklarskiej Porębie na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej, zdobywając laury tego festiwalu. Z tamtych lat pochodzą takie piosenki zespołu, jak: "Niedogotowana manna", "Mokro", "Błękitny czas", "Za potarganym zbożem". Na kilku płytach, które nagrał Mikroklimat znaleźć można wiele znanych utworów, które często pojawiają się w turystycznych śpiewnikach, a na koncertach zespołowi towarzyszy rozśpiewana publiczność.
https://www.youtube.com/watch?v=yTwJCYfE9WQ&index=2&list=PLFDA8C06300C667A6
Obecny trzon zespołu tworzą: Barbara Sobolewska – Szczycińska (wokal) i Stanisław Szczyciński (pianino i wokal). W tym składzie zespół wystąpi w Muzycznej Owczarni. Artyści sami o sobie mówią: "Jako zespół gramy piosenki balladowe, piosenki w których można znaleźć elementy jazzu, bluesa, muzyki folkowej. Nasza specjalność to piosenka pozytywna."
I taki też będzie wieczór z Setą i Mikroklimatem.

 

29 X 
(sobota)
GRZEGORZ
KAPOŁKA

Grzegorz Kapołka - gitarzysta bluesowy i jazzowy pochodzący ze Śląska. Członek Akademii Fonograficznej. Wielokrotny zwycięzca w kategorii najlepszy polski gitarzysta bluesowy. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
"Gitarzysta Roku 2014" według czytelników magazynu Twój Blues. W rankingu „Gitarowy Top" (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II" zajęła 1 miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues". „Blue Blues" została uznana przez prestiżowe czasopismo "Muzyk" za "najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała", a przedostatnia ostatnia płyta Tria otrzymała nominację do nagrody "Fryderyk" w kategorii -"Najlepszy album roku - Blues".

W skład zespołu Grzegorz Kapołka Trio wchodzą wybitni muzycy - basista Dariusz Ziółek i perkusista Ireneusz Głyk.


 

3 XI 
(czwartek)

PIOTR LEMAŃCZYK QUARTET

Piotr Lemańczyk - kontrabas Szymon Łukowski - saksofon altowy, klarnet basowy Jan Michał Ciesielski - saksofon tenorowy i sopranowy Tomasz Łosowski - perkusja Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z najwybitniejszymi nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Walter Smith III /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ iinnymi. Nagrał sześć autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Down Beat, JazzTimes, Jazz Forum. W jego nowym projekcie biorą udział młodzi muzycy, absolwenci Akademii Muzycznych, którzy mimo młodego wieku, mają w swym dorobku szereg nagród i wyróżnień artystycznych. Muzyka, którą grają, jest wypowiedzią poprzez radość współtworzenia i wzajemnego rozumienia siebie. Można w niej odnaleźć ekspresję, dbałość o każdy dźwięk, wirtuozerię, przestrzeń, rozbudowane improwizacje, nowoczesność i tradycję, a więc to, co decyduje o sztuce i wyjątkowości muzyki jazzowej. Najnowsze kompozycje, które skomponował Piotr Lemańczyk to piękne, ciekawe linie melodyczne z bogatą harmonią i często zmieniającym się metrum. Napisane specjalnie na ten skład utwory, dają możliwość nieskrępowanej improwizacji i dialogu, który powstaje na każdym koncercie. Jest to zespół składający się z wszechstronnych i kreatywnych postaci, które z pasją oddają się sztuce muzyki.

4 XI 
(piątek)

WYLEŻOŁ
LICHTAŃSKI
NEW QUARTET

 

Doświadczenie i młodzieńcza żywiołowość to połączenie,które dało znakomity muzyczny efekt, czego wynikiem było powstanie Wyleżoł/Lichtański New Quartet. Zespół wykonuje autorski program oparty o kompozycje leader'ów. Zarówno Wyleżoł jak i Lichtański charakteryzują się indywidualnym językiem kompozytorskim, jak i improwizacji. Każdy z muzyków kwartetu ma na swoim koncie współpracę z wieloma wybitnymi muzykami jazzowymi nie tylko z Polski, są nimi m.in. Billy Hart, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jarosław Śmietana, Tomasz Stańko, Jan Ptaszyn Wróblewski, Grzegorz Nagórski, Andrzej Cudzich, Adam Pierończyk, Gary Bartz, Urszula Dudziak, Marek Bałata, Ewa Bem, Piotr Baron, Nigel Kennedy, Steve Logan, Bennie Maupin, czy Stephen Riley.

Skład zespołu:
Wojciech Lichtański – saksofon altowy
Piotr Wyleżoł – fortepian
Max Mucha – kontrabas
Piotr Budniak – perkusja 

5 XI 
(sobota)

HANNA BANASZAK


 

10 XI 
(czwartek)
 
SEBASTIAN RIEDEL
&
CREE
  


11 XI 
(piątek)
 

12 XI 
(sobota)
 
18 XI 
(piątek)

HIGHWAY
 HIGHWAY
– BLUES ROCKOWE TORNADO –

Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70 - tych, bluesa, boogie, funky oraz country, a zespół Highway to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyższych obrotach!!!

Zespół HIGHWAY pochodzi z Zabrza, ale muzycy obecnie go tworzący to ludzie z całego Śląska. Zespół istnieje od lipca 2001 roku.
Muzyka zespołu Highway to pogranicze rocka, bluesa i country – styl określany jako Southern Rock i mający swoje korzenie na południu USA.
Zespół gra wyłącznie własną muzykę z własnymi autorskimi tekstami. Zespół ma na koncie 6 wydawnictw płytowych (w tym jedno wydawnictwo DVD) oraz kilkaset zagranych koncertów w kraju i za granicą.
Zespół występował na największych festiwalach bluesowych i rockowych w kraju i za granicą (Stetson and Bourbon – Czechy, Jiżanska Noc – Czechy, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Express, Lauba Pełno Bluesa, Bluestracje, Festiwal Ryśka Riedla, Blues Nad Bobrem, Rock Autostrada, Kolej Na Blues, Okolice Bluesa, Blues Nad Okszą, Festiwal Pawła Bergera, Harmojawka, Festiwal Wolnych Ludzi, Chatka Blues Festiwal, Las, Woda i Blues, May Blues Meeting, Fire Blues Festiwal, Suwałki Blues Festiwal, Blues w Leśniczówce, …) w klubach muzycznych całego kraju oraz wielu imprezach plenerowych i zlotach motocyklowych.
Zespół miał zaszczyt występować u boku wielu wspaniałych artystów, takich jak: Livin’ Blues (NL), Duke Robillard (USA), Budgie (GB), Jenifer Batten (USA), Dżem (PL), jak również kilku przekonał do gościnnego występu w swoich szeregach: Nico Christiansen (Livin’ Blues), Jerzy Styczyński (Dżem), Andrzej Nowak (TSA), Michał Kielak (Kasa Chorych), Ryszard Wolbach (Harlem), Leszek Cichoński…
Zespół ma na swoim koncie kilka teledysków (np. do utworów KILKA DNI, ONA I JA, NIEBEZPIECZNA GRA czy ODDECH ANIOŁA).
Utwór zespołu Highway - „Taki Dzień” zasilił między innymi wydawnictwo „Antologia Polskiego Bluesa 2” a utwór „Kilka Dni” płytę „May Blues Meeting 2014”.
 

19 XI 
(sobota)

pARTyzant
 

 
25 XI 
(piątek)

KULISZ
TRIO

 

 
26 XI 
(sobota)

ZŁE PSY
 

Urodzinowy koncert Andrzeja Nowaka

2 XII 
(piątek)

CARRANTUOHILL
 

Muzyka Irlandzka na najwyższym poziomie !!!

3 XII 
(sobota)
27 XII 
(wtorek)

KAPELA
HANKI
WÓJCIAK

 

 
28 XII 
(środa)

MILO
ENSEMBLE

 

MILO ENSEMBLE to kwintet złożony z muzyków współpracujących z Orkiestrą NAXOS. Muzyka wykonywana przez zespół jest bardziej zbliżona do korzeni etno i grana jest na instrumentach akustycznych – oud, saz, santur, buzuki, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, Tybetu i free jazzu. Ważnym elementem koncertu jest wokal jemeńskiej śpiewaczki Rasm Al Mashan, posługującej się wschodnimi melizmatami. Koncert ME jest formą podróży po kontynentach i stylach.

Skład MILO ENSEMBLE:
Milo Kurtis – leader, klarnet, trombity, głos, instr. perk.
Rasm al Mashan – śpiew
Grzech Piotrowski – sakskofony, duduk
Adeb Chamoun – darabuka, riqq, daf, głos
Mateusz Szemraj – oud, saz, santur

Milo Kurtis
Pomysłodawcą MILO ENSEMBLE jest niestrudzony poszukiwacz
nowych brzmień – Milo Kurtis – współzałożyciel Maanamu, członek
Osjan, Izraela, Voo Voo i innych kultowych, polskich zespołów. Milo
zapraszał do nagrań również artystów tej klasy, co Tomasz Stańko,
który nagrał z nim dwa albumy (Osjan i Tribute to Don Cherry).
Współpracował też na scenie ze słynnym amerykańskim
współtwórcą free Jazzu – Donem Cherry
 


29 XII 
(czwartek)
 

Kraków Street
Band

 

 

30 XII 
(piątek)
 

31 XII 

SYLWESTER W OWCZARNI


O szczegółach informują gospodarze pod nr tel. 18 26 222 66. Cena niezmienna od kilku lat 350 zł od osoby.
 
 
2017
 
1 I 
(niedziela)

KAŁE BAŁA
 

 
6 I 
(piątek)

KROKE
!!!
 
7 I 
(sobota)
13 I 
(piątek)

CACI VORBA
 

 
14 I 
(sobota)

HIT MIESIĄCA STYCZNIA,
WSPANIAŁY KONCERT:

WOJCIECH KAROLAK- organy Hammonda,
MAREK NAPIÓRKOWSKI- gitara,
ADAM CZERWIŃSKI-perkusja,

 
20
(piątek)

Bartas Szymoniak
 

Wokalista, a zarazem beatboxer, jeden z prekursorów tej sztuki w naszym kraju. Postanowił połączyć ze sobą te dwie umiejętności w jedną całość, co dało piorunujący efekt w postaci nowego gatunku, który sam Artysta określa po prostu jako BEATROCK.

Koncerty Bartasa, to wyjątkowe, niespotykane dotąd na polskiej scenie połączenie wokali, beatboxu i akustycznego rocka w wykonaniu duetu, który tworzy z gitarzystą i wokalistą - Michałem Parzymięso. Muzyka Bartasa wykonywana jest WYŁACZNIE w oparciu o aparat mowy i gitarę! Duet funkcjonuje zaledwie od stycznia 2016 a już zdążył zagrać kilkadziesiąt koncertów z których część została wyprzedana!

Bartas – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, doświadczenie sceniczne zbierał jako wokalista legendarnego - Sztywnego Pala Azji ( 2007 - 2015 ). Jest także laureatem popularnego "Idola". W marcu 2014 r. podpisał kontrakt z wytwórnią S.P. Records, a w czerwcu 2015 r. ukazał się pierwszy solowy materiał, jeszcze w tradycyjnym składzie muzyków. W nagraniach towarzyszyli mu min. Skubas, Georgina Tarasiuk i Sławek Uniatowski.
Płyta znalazła się w zestawieniu najlepszych albumów 2015 roku portali All About Music i Imperioz.pl. Pod koniec maja 2015 r. singiel "Nagi" trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia.

Od początku 2016 r. materiał prezentowany jest przez Bartasa w całości jedynie przy użyciu własnego aparatu mowy z towarzyszeniem gitary Michała Parzymięso.
 
21
(sobota)

JARY OZ
 

 
27
(piątek)
DGZZ
Zespół DGZZ powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela
Gałązki - laureata wielu konkursów piosenki poetyckiej.
W listopadzie 2009 roku ukazała się debiutancka, koncertowa płyta zespołu pt.
„Dotykam dachów", a w 2012 płyta studyjna pt. "Odległości".
W trakcie dotychczasowej działalności zespół zagrał kilkaset imprez plenerowych,
koncertów w klubach i w domach kultury.
W roku 2013 DGZZ zagrał między innymi na Przystanku Woodstock, na festiwalu
„Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.
Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają
nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej.
Twórczość zespołu jest w pełni autorska. Autorem słów jest Piotr Brymas, kompozytorem -
Daniel Gałązka, za aranżacje odpowiedzialny jest cały zespół.

28
(sobota)

MAG BALAY
 

 

29.01 - 5.02
XXVII WARSZTATY MUZYCZNE
JAWORKI 2017

 
10 II 
(piątek)

11 II 
(sobota)


OLD
BREAKOUT

 


DWUKROTNIE OLD BREAKOUT W MUZYCZNEJ OWCZARNI!!
Muzycy śp. Tadeusza Nalepy w jego ponadczasowej muzyce.
 

17 II 
(piątek)

REBELIANCI
 


Pochodząca z Kędzierzyna-Koźla grupa REBELIANCI to jedyny polski zespół grający muzyke z gatunku Southern Rock, którego wybitnymi wykonawcami na świecie są: Lynryd Skynryd, The Allman Brothers czy Blackberry Smoke.
Zespół tworzy sześciu haryzmatycznych muzyków z wieloletnim doświadczeniem scenicznym..

Zespół tworzą: Michał Borowiec-wokal, Bogusław Chojnowski-bas, Dariusz Gorczyński-gitara, Jarosław Hermanowicz-gitara, Bogdan Mróz-harmonijka
Grzegorz Woźniak-perkusja.

Muzyka inspirowana południowym klimatem Stanów Zjednoczonych, charyzma, żywiołowość na scenie i wcześniej wspomniane doświadczenie gwarantują, że koncerty REBELIANTÓW są bardzo energetycznym i nie zapomnianym widowiskiem!!! Nasza oferta została rozszerzona o set akustyczny w którym można usłyszeć wersje naszych utworów oraz znane utworów innych wykonawców. Występy akustyczne zostały doskonale przyjęte przez publiczność i świetnie sprawdziły się w klubach oraz na zamkniętych imprezach firmowych!!!

Jesienia 2013r zespół nagrał swoją debiutancka Ep-ke pt: "Southern Soul", która została ciepło przyjete i zyskała świetne recenzje w środowisku Rock'n'Rolla.
Lato 2016r zaowocowało wreszcie wydaniem i promocją pierwszej płyty długogrającej zespołu pt : " Niezłomni"., na której zagrali znamienici goście. Grająca z ponad 10 lat Michaelem Jacksonem- Jenifer Batten!!!, klawiszowiec zepołu Dżem- Janusz Borzucki, syn legendarnego Ryszarda Riedla i lider zespołu Cree- Sebastian Riedel oraz Robert Chojnacki .
Zespół ma na koncie wiele koncertów zagranych w kraju i za granicą, występując z czołowymi polskimi artystami sceny rockowej jak: Dżem, Perfect, Oddział Zamkniety i wielu wielu innych których nie sposób wymienić...
ZAPRASZAMY NA KONCERT PROMUJĄCY PŁYTĘ " NIEZŁOMNI " !
 

18 II 
(sobota)

IMPREZA
URODZINOWA

 

 
24 II 
(piątek)


Andrzej Sikorowski

 

25 II 
(sobota)

MAJA SIKOROWSKA
&
SOKÓŁ
ORKESTAR

 


MAJA SIKOROWSKA

Krakowska wokalistka, śpiewająca także po grecku. Ma za sobą kilka lat pracy estradowej z zespołem Pod Budą a także ze swoim ojcem, Andrzejem Sikorowskim, z którym nagrała trzy płyty: „Kraków –Saloniki” (2005 rok, EMI Music Poland - płyta nominowana do nagrody Fryderyka), „Sprawa rodzinna” (2011 rok, EMI Music Poland) oraz okazjonalne wydawnictwo z pastorałkami i kolędami - „Śniegu cieniutki opłatek” (2006 rok).
Śpiewa piosenkę literacką, podawaną w różnych konwencjach - od ballady po blues rocka, głównie w języku polskim.
Najnowsza płyta „ AVRA” (2011 rok, EMI Music Poland), to wspólna produkcja Mai Sikorowskiej i zespołu Kroke, zaśpiewana w całości w języku greckim.SOKÓŁ ORKESTAR

Jest to projekt będący odzwierciedleniem moich fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został tu położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Ale nie tylko. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie... Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane. A wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.
 

26 II 
(niedziela)

GORCZYCA
&
PRZYJACIELE

KONCERT
URODZINOWY

 

Łukasz Gorczyca ( ur. 1976 ) muzyk, kompozytor, basista, aranżer , manager muzyczny (z wykształcenia również politolog ) Od 20 lat obecny na polskiej i europejskiej scenie muzycznej.

W większości krajów Europy i w Polsce grał w zespołach bluesowych takich artystów jak: Wheatbread Johnson, Rob Tognoni, Wolf Mail, Billy Hamilton, Gwyn Ashton, Griff Hamlin, Keith Thompson, Khalif Wailin Walter, Andy Egert, Terry Man, Krissy Matthews, Big Gilson, Fernando Noronha, Alex Rossi by wymienić tylko niektórych.


Za jego sprawą pojawili się w projektach specjalnych w Polsce Jack Moore ( syn legendy bluesa Garry Moore'a ) oraz Leon Hendrix ( brat słynnego Jimi Hendrixa) z którymi zagrał ponad 100 koncertów.
Procuje również z artystami z kręgu jazzu: Siggy Davis, Krzysztof Puma Piasecki, Patsy Gamble ( ceniona brytyjska saxofinistka) czy wreszcie Jennifer Batten ( słynna gitarzystka Michaela Jacksona) z którą Łukasz koncertuje w Polsce, a na rok 2017 zaplanowana jest ich trasa europejska.
W 2014 roku dołączył do zespołu Oversoul ( oversoul.pl) z którym nagrał dwie płyty dla Polskiego Radia, znakomicie przyjęte przez krytyków i z którym cały czas koncertuje.

W 2016 ukazała się płyta Gorczyca i Przyjaciele, będąca niejako podsumowaniem dotychczasowej działalności, na którą zaproszonych zostało wielu znakomitych artystów z zagranicy ( choć nie tylko ) z którymi Łukasz do tej pory współpracował ( m. in Patsy Gamble, Jennifer Batten, K. Matthews )

Jest pomysłodawcą i promotorem wielu festiwali, warsztatów muzycznych i tras koncertowych ( Galicja Blues Festival - Krosno, Solówka - Nowa Sól, Sztumska Noc Bluesowa i in. )

Każdy koncert to niespodzianka zarówno muzyczna jak i personalna :)


 

4 III 
(sobota)
BANDA
PUCHATKA
 

Historia zespołu rozpoczyna się w 2002 r. To wtedy z inicjatywy gitarzysty Adama Herbowskiego powstał zespół BANDA PUCHATKA.... Pierwszy oficjalny koncert zespołu odbył się poczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2003 w Świdwinie. W 2003 roku podczas Darłowskiego Przeglądu Kapel Rockowych " Rock nad Wieprzą" zespół zajmuje I Miejsce.
W roku 2004 BANDA PUCHATKA wygrywa Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel Rockowych w Gryfinie i kwalifikuje się do półfinału ogólnopolskiego przeglądu w Malborku, gdzie zyskuje sobie uznanie i sympatię słychaczy. Podczas Finału WOŚP 2004 zespół obchodzi swoje pierwsze urodziny kncertując w Darłowie i rodzinnym Kołobrzegu.
W listopadzie 2004 zespół rejestruje dwa utwory "Gdybym" oraz "Moja paranoja" na potrzeby programu "FONOGRAF" realizowanego przez Szczeciński Ośrodek TV, gdzie mają swoją premierę.
W styczniu 2005 zespół obchodzi kolejne urodziny dając koncert podczas Finału WOŚP na szczecińskich Wałach Chrobrego. W tym samym roku zespół rejestruje materiał i wydaje go w formie płyty DEMO.
W roku 2007 kształtuje się ostateczny skład zespołu, zespól daje masę koncertów. W tym też roku zespół otrzymuje wyróżnienie na festiwalu "Rockowe Ogródki 2007" w Płocku oraz bierze udział w realizacji preogramu MTV ROCKUJE w stacji MTv Polska jako jeden z 12 zespołów rockowych z całej Polski. W roku 2008 niestety muzycy rozstali się ze sobą i BANDA PUCHATKA zawiesiła muzyczne poczynania.

W 2016 roku Adam "Herbata" Herbowski reaktywował Bandę w nowym składzie.

Każdy z nas wychował się na odmiennych, ulubionych zespołach, ale łączy nas wspólna miłość do muzyki i grania. W swojej muzyce staramy się zawrzeć wszystko to, co nas kręci i to, co się nam podoba. Nie boimy się takich wyzwań i z ochotą stawiamy im czoła. A z jakim skutkiem? Sami to sprawdźcie i oceńcie. Do zobaczenia na koncertach :)

Max Faley- wokal
Adam Herbowski (Herbata) - gitara
Mikołaj Podolski - gitara
Irek Misiak - bas
Radek Olszewski (Rudi) - perkusja
Michał Starzyński (Michu) - klawisze
 

8 IV 
(sobota)

Lukáš Oravec Quartet (PL/SK/CZ)
feat
Wayne
Escoffery
(USA)

 

Piotr Wyleżoł (PL) - piano www.piotrwylezol.com
Patryk Dobosz (PL) – drums www.seifertcompetition.com/index.php/seifert/statyczne/patryk-dobosz
Tomáš Baroš (CZ) - bass www.tomasbaros.com
Lukáš Oravec (SK) – trumpet www.lukasoravec.com
Wayne Escoffery (USA) – saxophone www.escofferymusic.com

 

28 IV 
(piątek)

Aga Derlak
Trio

 

Aga Derlak Trio powstało w grudniu 2012 roku z inicjatywy frontmanki. W składzie, poza Agą grającą na fortepianie, są: kontrabasista Tymon Trąbczyński oraz perkusista Bartosz Szablowski. Wszyscy są studentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a jednocześnie absolwentami Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie (tzw. Bednarska).
Trio powstało z potrzeby tworzenia, wzajemnego inspirowania się.
Aga Derlak Trio jest laureatem Jazz Juniors (2013) oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Pianistka została wyróżniona nagrodą indywidualną na Krokus Jazz Festival oraz Czech Contest 2015. Zespół ma na koncie również udział w licznych festiwalach jazzowych m.in: Jazz nad Wisłą, Hevhetia Festival w Koszycach oraz Bratysławie, Brno Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa oraz Jazz Camping Kalatówki.
Zespół właśnie wydał swoją debiutancką płytę – "First Thought", sygnowaną przez słowacką wytwórnie Hevhetia. Płyta zyskała szereg pozytywnych opinii i recenzji uznanych dziennikarzy w Polsce i za granicą.
Aga Derlak Trio otrzymało w 2016 roku prestiżową nagrodę FRYDERYK 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny debiut roku.

29 IV 
(sobota)

PILICHOWSKI
BAND

 

 
30 IV 
(niedziela)

PILICHOWSKI
BAS PROJECT

 

 
1 V(poniedziałek)

2 V
(wtorek)


Włodzimierz Nahorny,
Janusz Strobel,
Anna Stankiewicz


- promocja nowej płyty ,,Bossa Nova"
oraz wernisaż wspaniałego poety i malarza
Jana Wołka.
 


3 V 
(środa)
 
SEBASTIAN RIEDEL
&
CREE
  


4 V 
(czwartek)
 
 
26 V
(piątek)

27 V
(sobota)


THE NEW LESSERS


nazwa zespołu nawiązuje do pierwszego zespołu Antka Krupy "The Lessers" działającego w latach 60-tych.
W zespole tym grał m.inn legendarny krakowski muzyk Zbigniew Seifert. Zespół "New Lessers" wykonuje covery angielskich zespołów blues-rockowych końca lat 60-tych
takich jak Traffic, Jethro Tull, Free, fragmenty spektaklu poetycko muzycznego "Amela - blues o rozwianych włosach na wietrze" autorstwa Antka Krupy i Jarka Śmietany oraz autorskie songi Agaty Ślazyk.

Alaizz (Agata Ślazyk)
Songwrighterka wokalistka, gitarzystka. Kiedy Antek Krupa usłyszał ją po raz pierwszy
powiedział: WOW !!! To pierwsza rockmanka Piwnicy Pod Baranami. Od tego momentu ta opinia funkcjonuje w środowisku artystycznym Krakowa.
Występuje w programach kabaretu Piwnicy a także z własnymi autorskimi recitalami. Wydała autorską płytę "Nie daj się zjeść" z której utwory odniosiły sukcesy na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków. Agata koncertuje z powodzeniem na europejskich scenach. Ostatnio występowała w Londynie i w Berlinie.

Aja (Antek Krupa)
Od prawie 40 lat Antoni Krupa związany jest z Radiem Kraków. Jego ciepły głos z charakterystycznym "r" od lat wprowadza słuchaczy w dobry nastrój i meandry muzyki… Ostatnio obchodził piękne, okrągłe urodziny. I choć sam mówi o sobie, że jest starym zdartym bluesmanem, to Antek Krupa to jedna z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedna z nielicznych prawdziwych osobowości - nie tylko radiowych. Jest bywalcem muzycznych festiwali, skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie, właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych i miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra.
 

2-16.07
XXVIII i XXIX
WARSZTATY MUZYCZNE
JAWORKI 2017

 
22 VII 
(sobota)
Barbara
Drążkowska


KONCERT NIECODZIENNA NIESPODZIANKA

NIEWIDZIALNA PIANISTKA, czyli koncert w ciemnościach
NIEWIDZIALNA PIANISTKA to kolejny projekt BARBARY DRĄŻKOWSKIEJ z pogranicza
muzyki i performansu. Jest to znajoma sytuacja koncertowa, jednak w warunkach zupełnych ciemności. Doświadczenie wyłączenia jednego ze zmysłów i wyostrzenia pozostałych jest inspirującą koncepcją dla artysty.
Poprzez rezygnację z impulsu wzrokowego relacja między wykonawcą a publicznością
wkracza na inny poziom – jedynym elementem komunikacji pozostaje dźwięk.
Koncert W Ciemnościach daje możliwość intensywniejszego przeżywania muzyki bez
konieczności zamykania oczu.
Strój wieczorowy nie jest wymagany, makijaż i teatralna lornetka nie będą potrzebne.
Pianistka wykona specjalnie dobrany repertuar, który zostanie ujawniony po koncercie.

9 IX 
(sobota)
JOANNA
LEWANDOWSKA

- PROJEKT GRECHUTA


Mężczyźni mojego życia:
Marek G. z Krakowa
O Joannie Lewandowskiej powiedział: Jerzy Satanowski
KOMPOZYTOR, DYRYGENT, REŻYSER:
"Jest kilka powodów, dla których piszę piosenki. Jednym z nich jest Joanna Lewandowska."
Joanna Lewandowska – wokalistka, aktorka, kompozytorka.
Jeden z najpotężniejszych głosów kobiecych, doceniany zarówno w Polsce jak i na świecie.
W środowisku artystycznym jej nazwisko to synonim profesjonalizmu.