STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY


GRALI U NAS


STOWARZYSZENIE


WARSZTATY
 


NAJBLIŻSZE
NOCLEGI


DOJAZD


ZAPRZYJAŹNIONE LINKI


KONTAKT


 
REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
 
17 II 
(piątek)

REBELIANCI
 


Pochodząca z Kędzierzyna-Koźla grupa REBELIANCI to jedyny polski zespół grający muzyke z gatunku Southern Rock, którego wybitnymi wykonawcami na świecie są: Lynryd Skynryd, The Allman Brothers czy Blackberry Smoke.
Zespół tworzy sześciu haryzmatycznych muzyków z wieloletnim doświadczeniem scenicznym..

Zespół tworzą: Michał Borowiec-wokal, Bogusław Chojnowski-bas, Dariusz Gorczyński-gitara, Jarosław Hermanowicz-gitara, Bogdan Mróz-harmonijka
Grzegorz Woźniak-perkusja.

Muzyka inspirowana południowym klimatem Stanów Zjednoczonych, charyzma, żywiołowość na scenie i wcześniej wspomniane doświadczenie gwarantują, że koncerty REBELIANTÓW są bardzo energetycznym i nie zapomnianym widowiskiem!!! Nasza oferta została rozszerzona o set akustyczny w którym można usłyszeć wersje naszych utworów oraz znane utworów innych wykonawców. Występy akustyczne zostały doskonale przyjęte przez publiczność i świetnie sprawdziły się w klubach oraz na zamkniętych imprezach firmowych!!!

Jesienia 2013r zespół nagrał swoją debiutancka Ep-ke pt: "Southern Soul", która została ciepło przyjete i zyskała świetne recenzje w środowisku Rock'n'Rolla.
Lato 2016r zaowocowało wreszcie wydaniem i promocją pierwszej płyty długogrającej zespołu pt : " Niezłomni"., na której zagrali znamienici goście. Grająca z ponad 10 lat Michaelem Jacksonem- Jenifer Batten!!!, klawiszowiec zepołu Dżem- Janusz Borzucki, syn legendarnego Ryszarda Riedla i lider zespołu Cree- Sebastian Riedel oraz Robert Chojnacki .
Zespół ma na koncie wiele koncertów zagranych w kraju i za granicą, występując z czołowymi polskimi artystami sceny rockowej jak: Dżem, Perfect, Oddział Zamkniety i wielu wielu innych których nie sposób wymienić...
ZAPRASZAMY NA KONCERT PROMUJĄCY PŁYTĘ " NIEZŁOMNI " !
 

18 II 
(sobota)

ZAMKNIĘTA
IMPREZA
URODZINOWA

 

 
24 II 
(piątek)


Andrzej Sikorowski

 

25 II 
(sobota)

MAJA SIKOROWSKA
&
SOKÓŁ
ORKESTAR

 


MAJA SIKOROWSKA

Krakowska wokalistka, śpiewająca także po grecku. Ma za sobą kilka lat pracy estradowej z zespołem Pod Budą a także ze swoim ojcem, Andrzejem Sikorowskim, z którym nagrała trzy płyty: „Kraków –Saloniki” (2005 rok, EMI Music Poland - płyta nominowana do nagrody Fryderyka), „Sprawa rodzinna” (2011 rok, EMI Music Poland) oraz okazjonalne wydawnictwo z pastorałkami i kolędami - „Śniegu cieniutki opłatek” (2006 rok).
Śpiewa piosenkę literacką, podawaną w różnych konwencjach - od ballady po blues rocka, głównie w języku polskim.
Najnowsza płyta „ AVRA” (2011 rok, EMI Music Poland), to wspólna produkcja Mai Sikorowskiej i zespołu Kroke, zaśpiewana w całości w języku greckim.SOKÓŁ ORKESTAR

Jest to projekt będący odzwierciedleniem moich fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został tu położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Ale nie tylko. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie... Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane. A wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.
 

26 II 
(niedziela)

GORCZYCA
&
PRZYJACIELE

KONCERT
URODZINOWY

 

Łukasz Gorczyca ( ur. 1976 ) muzyk, kompozytor, basista, aranżer , manager muzyczny (z wykształcenia również politolog ) Od 20 lat obecny na polskiej i europejskiej scenie muzycznej.

W większości krajów Europy i w Polsce grał w zespołach bluesowych takich artystów jak: Wheatbread Johnson, Rob Tognoni, Wolf Mail, Billy Hamilton, Gwyn Ashton, Griff Hamlin, Keith Thompson, Khalif Wailin Walter, Andy Egert, Terry Man, Krissy Matthews, Big Gilson, Fernando Noronha, Alex Rossi by wymienić tylko niektórych.


Za jego sprawą pojawili się w projektach specjalnych w Polsce Jack Moore ( syn legendy bluesa Garry Moore'a ) oraz Leon Hendrix ( brat słynnego Jimi Hendrixa) z którymi zagrał ponad 100 koncertów.
Procuje również z artystami z kręgu jazzu: Siggy Davis, Krzysztof Puma Piasecki, Patsy Gamble ( ceniona brytyjska saxofinistka) czy wreszcie Jennifer Batten ( słynna gitarzystka Michaela Jacksona) z którą Łukasz koncertuje w Polsce, a na rok 2017 zaplanowana jest ich trasa europejska.
W 2014 roku dołączył do zespołu Oversoul ( oversoul.pl) z którym nagrał dwie płyty dla Polskiego Radia, znakomicie przyjęte przez krytyków i z którym cały czas koncertuje.

W 2016 ukazała się płyta Gorczyca i Przyjaciele, będąca niejako podsumowaniem dotychczasowej działalności, na którą zaproszonych zostało wielu znakomitych artystów z zagranicy ( choć nie tylko ) z którymi Łukasz do tej pory współpracował ( m. in Patsy Gamble, Jennifer Batten, K. Matthews )

Jest pomysłodawcą i promotorem wielu festiwali, warsztatów muzycznych i tras koncertowych ( Galicja Blues Festival - Krosno, Solówka - Nowa Sól, Sztumska Noc Bluesowa i in. )

Każdy koncert to niespodzianka zarówno muzyczna jak i personalna :)


 

3 III 
(piątek)
LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW
 

Oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję". Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.

W Muzycznej Owczarni wystąpią:

Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara,
Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty,
Piotr Selim - śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe,

Repertuar koncertu złożony jest z najgoręcej oklaskiwanych utworów, wybranych z całego dorobku grupy. Muzycznie budowany jest, z jednej strony, na motywach ludowych, przetworzonych przez muzyków LFB (Kare konie, Ataman); zaś z drugiej strony na motywach muzyki klasycznej(W rytmie bolera, Do kochanki). Teksty wychodzą najczęściej spod ręki członków zespołu( Raz na walcu, Zostaje Tania, Piosenka w sama porę) ale znaleźć można w repertuarze zespołu utwory klasyków polskiej poezji, ( np. Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego, Józefa Czechowicza, Karola Wojtyły, Edwarda Stachury). Sposób prowadzenia koncertu i znaczna część repertuaru ma charakter kabaretowy. Występy LFB wyglądają najczęściej tak jak spotkania w grupie przyjaciół, to znaczy, że nie ma ścisłego podziału na scenę i widownię; -mogą śpiewać wszyscy i najczęściej śpiewają.
 

4 III 
(sobota)
BANDA
PUCHATKA
 

Historia zespołu rozpoczyna się w 2002 r. To wtedy z inicjatywy gitarzysty Adama Herbowskiego powstał zespół BANDA PUCHATKA.... Pierwszy oficjalny koncert zespołu odbył się poczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2003 w Świdwinie. W 2003 roku podczas Darłowskiego Przeglądu Kapel Rockowych " Rock nad Wieprzą" zespół zajmuje I Miejsce.
W roku 2004 BANDA PUCHATKA wygrywa Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel Rockowych w Gryfinie i kwalifikuje się do półfinału ogólnopolskiego przeglądu w Malborku, gdzie zyskuje sobie uznanie i sympatię słychaczy. Podczas Finału WOŚP 2004 zespół obchodzi swoje pierwsze urodziny kncertując w Darłowie i rodzinnym Kołobrzegu.
W listopadzie 2004 zespół rejestruje dwa utwory "Gdybym" oraz "Moja paranoja" na potrzeby programu "FONOGRAF" realizowanego przez Szczeciński Ośrodek TV, gdzie mają swoją premierę.
W styczniu 2005 zespół obchodzi kolejne urodziny dając koncert podczas Finału WOŚP na szczecińskich Wałach Chrobrego. W tym samym roku zespół rejestruje materiał i wydaje go w formie płyty DEMO.
W roku 2007 kształtuje się ostateczny skład zespołu, zespól daje masę koncertów. W tym też roku zespół otrzymuje wyróżnienie na festiwalu "Rockowe Ogródki 2007" w Płocku oraz bierze udział w realizacji preogramu MTV ROCKUJE w stacji MTv Polska jako jeden z 12 zespołów rockowych z całej Polski. W roku 2008 niestety muzycy rozstali się ze sobą i BANDA PUCHATKA zawiesiła muzyczne poczynania.

W 2016 roku Adam "Herbata" Herbowski reaktywował Bandę w nowym składzie.

Każdy z nas wychował się na odmiennych, ulubionych zespołach, ale łączy nas wspólna miłość do muzyki i grania. W swojej muzyce staramy się zawrzeć wszystko to, co nas kręci i to, co się nam podoba. Nie boimy się takich wyzwań i z ochotą stawiamy im czoła. A z jakim skutkiem? Sami to sprawdźcie i oceńcie. Do zobaczenia na koncertach :)

Max Faley- wokal
Adam Herbowski (Herbata) - gitara
Mikołaj Podolski - gitara
Irek Misiak - bas
Radek Olszewski (Rudi) - perkusja
Michał Starzyński (Michu) - klawisze
 

10 III 
(piątek)
HARD
TIME
 

Hard Times to trzech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę bluesa, trochę folku, trochę na smutno o miłości i trochę na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Jak nikt wcześniej mieszają gospel z flamenco, bądź bluesa z krakowską balladą. Pomimo tej stylistycznej niejednoznaczności Łukasz Wiśniewski w ankiecie czasopisma Twój Blues został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011, a Piotr Grząślewicz za najlepszego gitarzystę. Rok później album „Trio” zdobył tytuł Płyty Roku 2012 w plebiscycie portalu bluesonline.pl. Nadchodzący koncert będzie częścią trasy promującej najnowszy albym Hard Times zatytułowany „Siedem”.


 

11 III 
(sobota)

MILO
ENSEMBLE

 Milo Kurtis – współzałożyciel Maanamu, członek
Osjan, Izraela, Voo Voo i innych kultowych, polskich zespołów. Milo
zapraszał do nagrań również artystów tej klasy, co Tomasz Stańko,
który nagrał z nim dwa albumy (Osjan i Tribute to Don Cherry).
Współpracował też na scenie ze słynnym amerykańskim
współtwórcą free Jazzu – Donem Cherry


MILO ENSEMBLE to kwintet złożony z muzyków współpracujących z Orkiestrą NAXOS. Muzyka wykonywana przez zespół jest bardziej zbliżona do korzeni etno i grana jest na instrumentach akustycznych – oud, saz, santur, buzuki, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, Tybetu i free jazzu. Ważnym elementem koncertu jest wokal jemeńskiej śpiewaczki Rasm Al Mashan, posługującej się wschodnimi melizmatami. Koncert ME jest formą podróży po kontynentach i stylach.

Skład MILO ENSEMBLE:
Milo Kurtis – leader, klarnet, trombity, głos, instr. perk.
Rasm al Mashan – śpiew
Grzech Piotrowski – sakskofony, duduk
Adeb Chamoun – darabuka, riqq, daf, głos
Mateusz Szemraj – oud, saz, santur
 

17 III 
(piątek)

LECH DYBLIK
 


 

 

18 III 
(sobota)

JUST FRIENDS
 


Koncert - In Memory of Janusz Muniak

Zespół jest kontynuacją legendarnego sextetu, stworzonego przez samego Janusza Muniaka. W skład zespołu wchodzą reprezentanci trzech pokoleń muzyków, których Janusz Muniak często zapraszał do wspólnego muzykowania i będących blisko związanych z Jego kultowym klubem
w Krakowie. Propagowaniu twórczości wybitnego muzyka przyświeca cel oddania należnego Mu hołdu. W repertuarze znajdują się autorskie kompozycje Janusza Muniaka, stworzone na taki skład oraz ulubione standardy Mistrza w oryginalnych aranżacjach.
Skład zespołu:
Tomasz Grzegorski – saksofon tenorowy,
Marcin Ślusarczyk – saksofon altowy,
Bartłomiej Noszka – saksofon tenorowy,
Marian Pawlik – kontrabas,
Kuba Płużek – fortepian,
Michał Heller – perkusja.


 

24 III 
(piątek)

AMC trio
&
Samuel Marincak

 


 


 

25 III 
(sobota)

BALKAN
STRINGS

 


TRIO BALKAN STRINGS (Zoran Starcevic i synowie) wykonuje oryginalną muzykę gitarową, fuzję muzyki bałkańskiej: serbskiej, cygańskiej , macedońskiej, rumuńskiej mołdawskiej, bułgarskiej, węgierskiej , śródziemnomorskiej w niekonwencjonalny ,
Świeży i bardzo spontaniczny sposób .
Wymyślili technikę gry sześcioma rękoma na jednej gitarze i to jest ich znakiem rozpoznawczym.
Występowali na wielu festiwalach i koncertach w: USA, Kanadzie, Włoszech, Polsce, na Węgrzech, w Turcji, Rosji, Mołdawii, Słowacji, Czechach, Finlandii, Austrii, Szwajcarii, Niemczech, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii , Litwie, Estonii, Norwegii , Francji, Słowenii Chorwacji, Bośni i Hercegowinie , Czarnogórze i Serbii.
Dyskografia : 7 albumów

7 IV 
(piątek)

Cracow Guitar Quartet
 


Zespół powstał w 2006 roku i współtworzą go artyści związani z Krakowem: dr Miłosz Mączyński (prowadzący klasę gitary w AM w Krakowie), Joanna Baran, Łukasz Dobrowolski oraz Mateusz Puter. Zespół bierze udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicą, występuje na najbardziej prestiżowych festiwalach muzyki gitarowej (m.in.
Międzynarodowy Festiwal - Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA +
Międzynarodowy Festiwal - Lubuskie Spotkania Gitarowe - Zielona Góra
Międzynarodowy Festiwal Gitarowy w Ile de Ré, Francja
Międzynarodowy Festiwal Akademia Gitary w Poznaniu
Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
Międzynarodowy Festiwal Nuits Romanes, Francja
Studio Koncertowe Polskiego Radia w Katowicach
Międzynarodowy Festiwal Gitarowy im. Czesława Droździewicza w Krynicy-Zdroju,a w bieżącym sezonie zagra m.in. dla Filharmonii Krakowskiej). Prowadzi lekcje mistrzowskie dla młodych wirtuozów tego instrumentów, ma na swoim koncie nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji (w tym rejestrowany koncert w studiu Polskiego Radia).
W 2009 roku Cracow Guitar Quartet otrzymał I nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Ile De Ré we Francji.
W 2010 roku nakładem CM Records ukazała się płyta zespołu From Ballet to Tango, ukazującą piękno i bogactwo muzyki tanecznej od Renesansu do współczesności, od Europy po Amerykę Południową, od arcydzieł mistrzów po pełne uroku formy oparte na muzycznym folklorze, a wszystko to, w nowym intrygującym brzmieniu czterech gitar klasycznych. Płyta zyskała znakomite recenzje w polskiej i zagranicznej prasie muzycznej, a obecnie Cracow Guitar Quartet uważany jest za czołowy polski zespół muzyki gitarowej.

Nowy projekt, który obecnie prezentujemy nosi tytuł - "MUZYCZNE KRAJOBRAZY",
Znajdują się w nim utwory czysto ilustracyjne i programowe (m.in. transkrypcja utworu symfonicznego M. Musorgskiego" Noc na Łysej Górze"), oryginalnie napisany na 4 gitary "Krajobraz kubański z deszczem" L. Brouwera, czy kompozycje oddające rys kulturowy, folklorystyczny - charakterystyczny dla różnych krain geograficznych (Fandango, Tańce brazylijskie - Frevo, Catira, czy żywiołowe, inspirowane muzyką jazzową Baiao P. Bellinatiego). Zespół przygotowuje się do zarejestrowania tego programu na kolejnej płycie.
 

8 IV 
(sobota)

Lukáš Oravec Quartet (PL/SK/CZ)
feat
Wayne
Escoffery
(USA)

 


Piotr Wyleżoł (PL) - piano www.piotrwylezol.com
Patryk Dobosz (PL) – drums www.seifertcompetition.com/index.php/seifert/statyczne/patryk-dobosz
Tomáš Baroš (CZ) - bass www.tomasbaros.com
Lukáš Oravec (SK) – trumpet www.lukasoravec.com
Wayne Escoffery (USA) – saxophone www.escofferymusic.com

 


22 kwietnia 2017

JENNIFER BATTEN
- była gitarzystka Michaela Jacksona i Jeff Becka
w Muzycznej Owczarni!!!

Styl Jennifer Batten wywodzi się z brzmienia gitary undergroundowej, a muzyczna prasa opiniotwórcza od razu wychwyciła jej wyrazisty charakter, w którym czuć było mocny wpływ gitary elektrycznej.
Przełom w karierze Jennifer nastąpił w chwili, gdy spośród ponad stu gitarzystów, została wybrana do składu Michaela Jacksona. Zespół stworzony z muzyków na bardzo wysokim poziomie podróżował po świecie przez półtora roku, dając koncerty ponad cztero i półmilionowej publiczności.
W 2012 roku z okazji 25lecia wydania albumu Michaela Jacksona "BAD", Sony opublikowało album DVD z finałowego koncertu trasy, który odbył się na Stadionie Wembley.
Jennifer nie zmarnowała okazji, jaka nadarzyła się podczas tego tourne i od razu rozpoczęła pracę nad swoim debiutanckim albumem. Producentem płyty był Michael Sembello (były gitarzysta Stevie Wonder'a).
Ledwo ukazał się jej debiutancki album: "Above, Below, and Beyond's" (wiosna, 1992r.), a znów dostała propozycję występowania u boku Michaela Jacksona, tym razem podczas "Dangerous Tour".
W styczniu 1993 roku wraz z Michaelem Jacksonem wzięła udział w telewizyjnym show, podczas słynnego amerykańskiego święta footbolu - Superbowl XXVI, emitowanego w 80 krajach. Oglądalność tego dnia pobiła rekord w historii telewizji.
Na tuż przed tym, jak opuściła tourne z Michaelem Jacksonem, które było poświęcone albumowi HIStory (1997 r.), wydała kolejny album "Momentum".
Na wiosnę 1998 r. Jeff Beck przedstawił Jennifer propozycję dołączenia do jego zespołu.
Połączyli siły na 3 lata, czego wynikiem były albumy: "Who Else" oraz "You Had It Coming", oba poparte międzynarodową trasą koncertową. Zapis fragmentu wspólnej trasy można obejrzeć na płycie DVD o tytule - Jeff Beck Live in Tokyo 1999" .
Jennifer wydała dwie książki oraz trzy płyty solowe, które łączą w sobie tradycyjną muzykę europejską, elektroniczną i rock n roll.

 

28 IV 
(piątek)

Aga Derlak
Trio

 

Aga Derlak Trio powstało w grudniu 2012 roku z inicjatywy frontmanki. W składzie, poza Agą grającą na fortepianie, są: kontrabasista Tymon Trąbczyński oraz perkusista Bartosz Szablowski. Wszyscy są studentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a jednocześnie absolwentami Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie (tzw. Bednarska).
Trio powstało z potrzeby tworzenia, wzajemnego inspirowania się.
Aga Derlak Trio jest laureatem Jazz Juniors (2013) oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Pianistka została wyróżniona nagrodą indywidualną na Krokus Jazz Festival oraz Czech Contest 2015. Zespół ma na koncie również udział w licznych festiwalach jazzowych m.in: Jazz nad Wisłą, Hevhetia Festival w Koszycach oraz Bratysławie, Brno Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa oraz Jazz Camping Kalatówki.
Zespół właśnie wydał swoją debiutancką płytę – "First Thought", sygnowaną przez słowacką wytwórnie Hevhetia. Płyta zyskała szereg pozytywnych opinii i recenzji uznanych dziennikarzy w Polsce i za granicą.
Aga Derlak Trio otrzymało w 2016 roku prestiżową nagrodę FRYDERYK 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny debiut roku.

29 IV 
(sobota)

PILICHOWSKI
BAND

  

30 IV 
(niedziela)

PILICHOWSKI
BAS PROJECT

 


 


1 V 
(poniedziałek)
 
TADEUSZ
WOŹNIAK
 

słynny polski bardTadeusz Woźniak - dwukrotnie w Muzycznej Owczarni!!!
Tylko u nas tak pięknie zabrzmią niezapomniane klasyki polskiej piosenki jak: Hej, Hanno, Smak i zapach pomarańczy, To będzie syn, Zegarmistrz światła i inne starsze i nowe wspaniałości muzyczne w wykonaniu tego znakomitego muzyka i wspaniałego człowieka.
 


2 V 
(wtorek)
 
 

3 V 
(środa)
 
SEBASTIAN RIEDEL
&
CREE
  


4 V 
(czwartek)
 
 
5 V(piątek)

6 V
(sobota)


Włodzimierz Nahorny,
Janusz Strobel,
Anna Stankiewicz


- promocja nowej płyty ,,Bossa Nova"
oraz wernisaż wspaniałego poety i malarza
Jana Wołka.
 

13 V 
(sobota)

Andrzej Szęszoł z zespołem
 


Andrzej Szęszoł - z Mieleckiego Zagłębia piosenki to wokalista, kompozytor i wykonawca muzyki z nurtu piosenki literackiej / piosenki autorskiej. Do największych sukcesów Andrzeja Szęszoła niewątpliwie należą te, które miały miejsce w latach 80-tych (m.in.: III nagroda na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1989), , dwukrotny udział 'Debiuty' na KFPP w Opolu (1985, 1989- z zespołem „Samotny Biały Żagiel"), „Lira Orfeusza" - nagroda główna – „Spotkania Zamkowe" w Olsztynie (1985), Nagroda ZAKR (1984) oraz „Hebanowy Szczebel do Kariery"(1986) na SMAK w Myśliborzu , nagroda główna „Śpiewać każdy może" (Kraków,1986) i wiele innych...


Od listopada 2015 roku występuje w pięcioosobowym składzie:

Andrzej Szęszoł – śpiew, gitara

Jarosław Dzień – gitara, śpiew

Olga Szęszoł – flet barokowy

Szczepan Dembiński – wiolonczela barokowa

Radosław Dembiński – viola da gamba

Zespół jako jedyny w Polsce prezentuje utwory z gatunku piosenki literackiej łącząc brzmienie gitar oraz kopii instrumentów barokowych. W programie znajdują się głownie autorskie utwory Andrzeja Szęszoła, Krzysztofa Krzaka i poety Andrzeja Ciacha , jak i również instrumentalne kompozycje Jarosława Dzienia i twórców z epoki baroku (m.in. Roland Marais).
 

19 V 
(piątek)

WANTA
 "Wanta”, jest autorskim pomysłem dwóch niezwykłych osobowości, których połączyła pasja do muzyki - skrzypka i wokalisty Marcina Knutelskiego i producenta muzycznego Adama Drzewieckiego. Projekt jest inspirowany muzyką góralską, atrakcyjności dodaje mu świadome łączenie folku z elementami rocka, popu, dubstepu i muzyki elektronicznej. Dodatkowym atutem zespołu jest ekspresyjny styl gry na skrzypcach i wokal charyzmatycznego Lidera zespołu. Utwory "Wanty", to zarówno pięknie opwiedziane historie, jak i podróż przez wachlarz stylów muzycznych z przewodnią nutą tradycyjnych rytmów góralskich. Koncerty "Wanty" to niezwykła i zaskakującą przygoda muzyczna.

Skład zespołu:

Marcin KNUTELSKI – wokal, skrzypce, teksty, muzyka
Adam DRZEWIECKI – klawisze, elektronika
Tomasz PONICKI – kontrabas
Krzysztof WAŁECKI – gitara elektryczna
Artur MALIK - perkusja
 

 
26 V
(piątek)

27 V
(sobota)


THE NEW LESSERS


nazwa zespołu nawiązuje do pierwszego zespołu Antka Krupy "The Lessers" działającego w latach 60-tych.
W zespole tym grał m.inn legendarny krakowski muzyk Zbigniew Seifert. Zespół "New Lessers" wykonuje covery angielskich zespołów blues-rockowych końca lat 60-tych
takich jak Traffic, Jethro Tull, Free, fragmenty spektaklu poetycko muzycznego "Amela - blues o rozwianych włosach na wietrze" autorstwa Antka Krupy i Jarka Śmietany oraz autorskie songi Agaty Ślazyk.

Alaizz (Agata Ślazyk)
Songwrighterka wokalistka, gitarzystka. Kiedy Antek Krupa usłyszał ją po raz pierwszy
powiedział: WOW !!! To pierwsza rockmanka Piwnicy Pod Baranami. Od tego momentu ta opinia funkcjonuje w środowisku artystycznym Krakowa.
Występuje w programach kabaretu Piwnicy a także z własnymi autorskimi recitalami. Wydała autorską płytę "Nie daj się zjeść" z której utwory odniosiły sukcesy na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków. Agata koncertuje z powodzeniem na europejskich scenach. Ostatnio występowała w Londynie i w Berlinie.

Aja (Antek Krupa)
Od prawie 40 lat Antoni Krupa związany jest z Radiem Kraków. Jego ciepły głos z charakterystycznym "r" od lat wprowadza słuchaczy w dobry nastrój i meandry muzyki… Ostatnio obchodził piękne, okrągłe urodziny. I choć sam mówi o sobie, że jest starym zdartym bluesmanem, to Antek Krupa to jedna z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedna z nielicznych prawdziwych osobowości - nie tylko radiowych. Jest bywalcem muzycznych festiwali, skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie, właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych i miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra.
 
 
2 VI
(piątek)

3 VI
(sobota)


K R O K E
 
 
10 VI 
(sobota)

Drew De Four
&
Kin Curran

 


Drew De Four to wokalista oraz mistrz fortepianu. Występuje m. in, z gitarzystą Bruno Mars (Phredley Brown) oraz perkusistą Nelly Furtado (Adrian Passarelli) oraz Elle King (Dave Scalia). Jest jak współczesny Trubadur. Pochodzi i mieszka w Michigan (Stany Zjednoczone) gdzie ukończył ‘University of Michigan – Ann Arbor’ z wykształceniem w ‘Music Theory and Performance’. Nagrał 5 albumów: ”Earlier Work” (2007), który jest kolekcją bluesa, jazzu i rocka, ”Love and Politics on a Piano” (2008), reprezentujący styl ‘stride’, boogie-woogie oraz klasyki, „The Troubadour” (2009), „Bartillery” (2011) oraz „Humanist Pop” (2014).
Koncerty Drew De Four przypominają połączenie Toma Waitsa i Raya Charlesa. Są to ballady folk/jazzowe z przekonującymi tekstami. Jest to prawdziwe ekscentryczne połączenie wszystkich form grania na fortepianie, w Amerykańskim stylu (dynamika i umiejętność grania nadaje jej mocne rytmy, fortepian jest wówczas używany niczym instrument perkusyjny). Ragtime, blues, styl Nowo Orleancki, bluegrass, soul, R&B i każdy inny gatunek odnajduje sie w oryginalnej muzyce tworzoną przez Drew, który komponuje inspirując się różnymi stylami.
Co wyróżnia Drew De Four?! Z pewnością jego nietuzinkowa osobowość, wirtuozeria oraz wręcz fenomenalne umiejętności gry na fortepianie. Ale przede wszystkim kontakt jaki nawiązuje z publicznością - dla której „niczym magiczna szafa grająca” jest w stanie spośród setek utworów/coverów, odtworzyć z pamięci niemal każdy, o który zostanie poproszony i to na dodatek swój własny, oryginalny sposób!

Kin Curran - Piosenkarka i autorka tekstów z Cleveland w stanie Ohio. Kin komponuje oraz nagrywa utwory utrzymane w klimacie pop/soul. Koncertuje po Stanach Zjednoczonych oraz Europie wraz z Drew De Four. W styczniu 2015r. miał premierę jej debiutancki album „FRONTLINE”.

 

15 VI 
(czwartek)

DRABINA
JAKUBA

 


ŚWIETNY KONCERT!!
Drabina Jakuba Trio - to zespół trzech ludzi, których połączyła fascynacja akustycznym brzmieniem. Występując na scenie, prezentują autorski materiał (promując swój debiutancki album pt. "Drugi obieg"). Naturalne brzmienie gitar akustycznych oraz harmonijek ustnych okraszone ciepłym, głębokim wokalem wprowadza widownię w emocjonalny nastrój. Aby dodać kolorytu, muzycy sięgają po różnorodne instrumenty - na scenie możemy usłyszeć między innymi: gitarę 12 strunową, rezofoniczną, klasyczną , akustyczną oraz dzwonki czy melodykę. Tak szeroka gama instrumentów sprawia, iż utwory brzmią niesztampowo, a autorskie teksty prowokują do przemyśleń. Muzyka grupy to połączenie piosenki autorskiej, folku i bluesa. Zespół tworzy trójka doświadczonych
oraz wielokrotnie nagradzanych muzyków:
wokalista i gitarzysta Paweł Dudzik,
gitarzysta Łukasz Belcyr,
oraz grający na harmonijkach ustnych Marcin Dyjak
Zespół Drabina Jakuba Trio jest laureatem najważniejszych festiwali piosenki autorskiej w Polsce, m.in : I nagroda – X Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej „Kropka" w Głuchołazach  I nagroda – XXIX Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej „Wrzosowisko" w Kędzierzynie-Koźlu I nagroda – IX Ogólnopolski Festiwal im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina" w Busku Zdroju  I nagroda- V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej " Przy Kominku" Trio z powodzeniem koncertuje w całej Polsce zdobywając coraz większą ilość odbiorców.

16 VI 
(piątek)
MIKE GREEN
TRIO


Tomek Dziano ur. w Lodzi, gitarzysta, wokalista, autor i kompozytor. Milosnik blues'a i soul. Pierwsza jego znana formacja byl duet akustyczny Sapieja-Dziano, ktory zmienil sie w "Street Blues"(uczestniczyl we wszystkich chyba festiwalach bluesowych drugiej polowy lat 80tych, dwukrotny laureat Rawy Blues"). W 1988 zespol wyjechal do Berlinazachodniego(wowczas), gdzie czesto grywal w znanym berinskim
klubie "Blues Café" i wielu innych klubach oraz oczywiscie na ulicach! Po zburzeniu berlinskiego muru grupa wyjechala do Hollandi, a nastepnie, w 1990 roku, do Francji, gdzie zostala na stale zmieniajac sklad i brzmienie zespolu. Pod ta nazwa dzialali do 2000 roku (wydajac plyty Driving Licence-1996 i
"Prodigal son"2000). W tym tez czasie Tomek rozpoczal kariere solowa miedzy innymi jako:"Tomek Dziano trio", "Tribute to John lee Hooker" itp. W 2012 roku wraz z Mike Greene,Stephane Ranaldi i Alain Michel stworzyli grupe "Immigrants", z ktora jezdza po festiwalach w: Belgii, Niemczech, Francji, Wloszech i Szwajcarii(blues to bop itd …).


Mike Greene urodzil sie w Brooklyn N.Y. Dorastal sluchajac blues'a, gospel i r&b w harlemskiej rozglosni radiowej WWRL. Uczyl sie grac na gitarze grajac w kilku zespolach do poczatku lat 70-tych ,kiedy to opuscil USA by uniknac sluzby wojskowej. Odbycie jej bylo wtedy rownoznaczne z wyslaniem na wojne z
Wietnamem. Wyemigrowal do Europy. Jego pierwszym zespolem we Francji byl "Dirty Grits", lecz bardziej znana grupa dla polskiej publicznosci byla formacja "Bulldog Gravy", z ktora gral w Europie w latach 2004-2007. W 2005 roku Bulldog Gravy koncertowalo w Polsce, miedzy innymi na festiwalach takich jak: "Torun Blues Meeting" i "Jesien z Bluesem". Poza tym Mike gral w Holandii, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Anglii, Szwajcarii, Turcji. Mike jest autorem, kompozytorem, wokalista, gra na gitarze, mandolinie, banjo oraz akordeonie. W Polsce wspolpracowal rowniez z Leszkiem Cichonskim i
Lukaszem Wisniewskim. Teraz dzieli scene z Polakiem mieszkajacym od lat we Francji, Tomkiem Dziano (ex "Street Blues"), z ktorym spotkali sie na scenie akompaniujac wnuczkowi Roberta Johnsona z okazji setnej rocznicy jego urodzin . W 2012 roku zalozyli zespol "Immigrants", z ktorym koncertuja po wielu europejskich festiwalach jak na przyklad: "Blues to Bop" w Lugano(Szwajcaria), Mont Dore Volkanic Blues Festival (Francja),Jazz a Vaulx(Francja)……
 

17 VI 
(sobota)
HARD
TIME
 

Hard Times to trzech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę bluesa, trochę folku, trochę na smutno o miłości i trochę na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Jak nikt wcześniej mieszają gospel z flamenco, bądź bluesa z krakowską balladą. Pomimo tej stylistycznej niejednoznaczności Łukasz Wiśniewski w ankiecie czasopisma Twój Blues został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011, a Piotr Grząślewicz za najlepszego gitarzystę. Rok później album „Trio” zdobył tytuł Płyty Roku 2012 w plebiscycie portalu bluesonline.pl. Nadchodzący koncert będzie częścią trasy promującej najnowszy albym Hard Times zatytułowany „Siedem”.


 

24 VI 
(sobota)
TORTILLA
 

TORTILLA czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje
narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą.
Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje
szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock'n'rollowa energia
typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls.

Koncert grupy TORTILLA to piorunująca dawka bluesowych klasyków oraz
wysoce energetycznych, żywiołowo wykonanych kompozycji własnych !!!
TORTILLA to zespół legitymujący się dużym doświadczeniem koncertowym
w kraju i za granicą oraz znakomitym kontaktem z publicznością.

Zespół ponad 1.200 razy występował na najważniejszych krajowych
festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie
gościł również poza granicami kraju /min. Holandia, Francja, Niemcy,
Słowacja, Węgry, Litwa, Ukraina, Białoruś/.

TORTILLA jest laureatem festiwalu Rawa Blues.
Grupa doskonale czuje się zarówno w małych klubach, jak i na wielkich
koncertach plenerowych. Zespół występował m.in. na
Przystanku Woodstock przed wielotysięczną publicznością, ale także w
klubach jazzowych takich jak krakowska Piwnica Pod Baranami,
Harris Piano JAZZ BAR, lubelski Hades, warszawska Piwnica Pod Harendą czy Blue Note w Getyndze.

W zespole śpiewa wokalistka dysponująca niezwykłym, jazzowo-soulowym głosem.


 

30 VI 
(piątek)
MR POLLACK
 

Mr. Pollack tworzy duet braci- Jacek (gitara,vocal,) i Grzegorz (drums, sample, loopy ) Polakowie - wirtuozi swoich instrumentów, którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze.
Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów.
Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym - ku zaskoczeniu swych fanów - jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings", rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova - bardzo popularny "Lot trzmiela").
Płyta ta cieszyła się dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony "Paganinim Gitary".
Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów.
Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za "Nową Nadzieję Gitary" w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn "Gitara i Bas", a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą "Największy nieodkryty talent gitarowy".
Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym "Drum Off", organizowanym przez Melody House Musical Instruments.
Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem - aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA).
Od 24.08.2014 do 11.09.2014 Zespół Mr.Pollack odbył bardzo udaną trasę koncertową po Chinach "Mr.Pollack 2014 China Tour" !!!
W roku 2015 nakładem Metal Mind Productions ukazała się najnowsza płyta zespołu, "Black Hawk", bardzo dobrze przyjęta przez recenzentów muzycznych tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA ,UK i Holandii ). http://www.metalmind.com.pl/mr_-pollack.html
W marcu 2016 bracia Polak koncertowali na Wyspach Brytyjskich, a we wrześniu 2016 w USA z grupą Lady Pank.


 


2-16.07
XXVIII i XXIX
WARSZTATY MUZYCZNE
JAWORKI 2017

 
21 VII 
(piątek)
LESZEK
KUŁAKOWSKI


Leszek Kułakowski Quartet w premierowym programie pt. ” Cantabile in G-minor”
w składzie:
• Leszek Kułakowski - fortepian
• Jerzy Małek– trąbka, flugelhorn
• Piotr Kułakowski - kontrabas
• Tomasz Sowiński - perkusja

Premierowy projekt Leszek Kułakowski Quartet proponuje szeroki stylistycznie program od „groove’owych” utworów, po wysublimowaną poetykę i zabawę brzmieniem. Naczelną ideą kompozycji jest kontrast, szukanie nowych barw pomiędzy instrumentami melodycznymi: fortepianem i trąbką. W tej „melodycznej dyskusji” uczestniczą również kontrabas i perkusja .Kompozycja są nasycone osobnością L.Kułakowskiego i posiadają „jazzowy drive”.Kwartet Leszka Kułakowskiego wykona repertuar z najnowszego albumu Cantabile in G-minor – muzykę pełną kolorów, szerokich planów melodycznych, liryzmu, nawiązującą stylistycznie do cool i jazzu europejskiego.

Leszek Kułakowski www.leszekkulakowski.com -kompozytor, pianista jazzowy, teoretyk muzyki, pedagog, profesor zwyczajny klasy kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku, założyciel i szef Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej działającej na tej uczelni.Kułakowski to artysta o ogromnej wyobraźni muzycznej,kreatywnie eksperymentował ze swoją muzyką, także inspirując się Chopinem, folklorem kaszubskim, Trzecim Nurtem, projektami komedowskimi z yassowcami i aranżacjami Komedy na orkiestrę symfoniczną dla Tomasza Stańki.Laureat płyty roku „Eurofonia” w ankiecie Jazz Forum w 2000r.
Jerzy Małek, znakomity trębacz, kompozytor, aranżer. Ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Występował i nagrywał ze Zbigniewem Wegehauptem, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Cezarym Konradem, Leszkiem Możdżerem. Laureat Grand Prix konkursu Jazz Juniors 1999 w Krakowie i nagrody indywidualnej Jazzu nad Odrą w 2000 r.
Piotr Kułakowski, kontrabasista młodego pokolenia, absolwent, Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.Współpracował z PiotremWojtasikiem, Januszem Muniakiem, Jarkiem Śmietaną, Tomaszem Szukalskim,Maciejem Sikałą, Leszkiem Żądłą, Eddiem Hendersonem.
Tomasz Sowiński, wszechstronny perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, członek zespołów Macieja Sikały, Wojciecha Staroniewicza, Leszeka Możdżera, Sławka Jaskułke, Piotra Wojtasika, formacji Sopot-Hamburg Jazz Quintet. Założyciel i lider formacji Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group.

W programie usłyszymy również utwory z płyty „ Baltic Wind”, która zebrała znakomite recenzje krytyki muzycznej


22 VII 
(sobota)
Barbara
Drążkowska


KONCERT NIECODZIENNA NIESPODZIANKA

NIEWIDZIALNA PIANISTKA, czyli koncert w ciemnościach
NIEWIDZIALNA PIANISTKA to kolejny projekt BARBARY DRĄŻKOWSKIEJ z pogranicza
muzyki i performansu. Jest to znajoma sytuacja koncertowa, jednak w warunkach zupełnych ciemności. Doświadczenie wyłączenia jednego ze zmysłów i wyostrzenia pozostałych jest inspirującą koncepcją dla artysty.
Poprzez rezygnację z impulsu wzrokowego relacja między wykonawcą a publicznością
wkracza na inny poziom – jedynym elementem komunikacji pozostaje dźwięk.
Koncert W Ciemnościach daje możliwość intensywniejszego przeżywania muzyki bez
konieczności zamykania oczu.
Strój wieczorowy nie jest wymagany, makijaż i teatralna lornetka nie będą potrzebne.
Pianistka wykona specjalnie dobrany repertuar, który zostanie ujawniony po koncercie.

28 VII 
(piątek)
Benek MASELI

Janusz GRZYWACZ


HIT LIPCA !!!

W 2013 roku lider legendy polskiego fusion, zespołu Laboratorium, Janusz Grzywacz zaprasza elektrycznego wibrafonistę Bernarda Maseli do wspólnego koncertu w ramach festiwalu "Solidarity of Arts" gdzie gwiazdą prowadzącą był sam Bobby McFerrin.Kilka miesięcy później muzycy spotykają sie ponownie podczas dorocznej gali "Jazz Top 2013" w Zakopanym.Tam właśnie pojawia się pomysł duetu Grzywacz/Maseli.To bodajże pierwszy w historii polskiego jazzu duet muzyków, którzy na co dzień posługują się zaawansowaną elektroniką.Znając ich dokonania (Laboratorium, Walk Away.The Globetrotters) możemy się spodziewać potężnej dawki fusion-jazzu z elementami etnicznymi oraz elektronicznymi eksperymentami dźwiękowymi jednakże obydwaj muzycy to niespokojne duchy, więc możemy być pewni tylko jednego-każdy koncert tego duetu będzie niepowtarzalny!.
Zapraszamy serdecznie

 

4 VIII 
(piątek)
GRAŻYNA
ŁOBASZEWSKA
&
AJAGORE


PREMIERA NOWEJ, JUBILEUSZOWEJ PŁYTY – „SKLEJAM SIĘ"

Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek powraca z nową, jubileuszową płytą! Zupełnie nowe, zaskakujące brzmienie, energetyczne aranżacje zespołu AJAGORE. Wspaniałe, dojrzałe teksty Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Piotra Bukartyka. Koneserów, Melomanów nie może zabraknąć na jednym z koncertów promujących to arcyciekawe wydawnictwo. Oczywiście nie zabraknie największych, niezapomnianych przebojów, które w odświeżonej formie na nowo odzyskują blask. Przeżyj wspólnie z Grażyną jej 40-lecia pracy artystycznej!


 

5 VIII 
(sobota)
BARTAS
SZYMONIAK


Człowiek orkiestra. O ile dotychczas słyszeliśmy o beatboxerach, wokalistach i instrumentalistach, to ten Artysta łączy w sobie wszystkie te trzy umiejętności , określa je BEATROCKIEM.

Wszystkie dzwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trabki,śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista - Michał Parzymięso.

1.03.2017 r. ukazał się wyjątkowy album Bartasa, zatytułowany "Alarm" , będący ilustracją muzyczną Artysty do słów najważniejszych poetów Pokolenia Kolumbów. Teksty T.Gajcego, K.K.Baczyńskiego czy A.Słonimskiego zostały ukazane w nowatorakich aranżacjach beatrockera. Promują go dwa single - tytułowy "Alarm" oraz "Portret". Sesja nagraniowa miała miejsce w kameralnym studiu Sławka Lutyńskiego w Ożarowie Świętokrzyskim. Za miks i mastering materiału odpowiedzialny jest Marcin Kawazar z Gagarin Studio. Płyta jest hołdem Artystów dla bohaterów Polski Walczącej.

Marek Sierocki tak mówi o Bartasie: " Ty tworzysz nowy gatunek muzyki. Dla mnie jest to coś wyjątkowego. Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo..."

Podobnie pisze Onet.pl. Dorota Wellman nazwała go "Człowiekiem orkiestrą".

Bartas – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, frontman legendarnego Sztywnego Pala Azji ( 2007 - 2015 ). Jest także laureatem popularnego "Idola". W marcu 2014 r. podpisał kontrakt z wytwórnią S.P. Records.

W czerwcu 2015 r. ukazał się pierwszy solowy materiał Artysty jeszcze w tradycyjnym składzie muzyków a singiel z tego wydawnictwa pt. "Nagi", trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia.

Bartas występował na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Min. Festiwal w Opolu, Sopot Top Trendy, Festiwal w Węgorzewie, Jarocin Festiwal czy Taste of Polonia w Chicago, a także w Belgii, Austrii i na Ukrainie.


 

18 VIII
(piątek)

19 VIII
(sobota)

 

MUZYKA IRLANDZKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE !!!
CARRANTOUHILL
30 LAT NA SCENIE !!!
 


1 IX (piątek)    2 IX (sobota)    3 IX (niedziela)

I CZY MY NIE MAMY SZCZĘŚCIA W ŻYCIU...
LEGENDARNA GRUPA

THE ANIMALS


POWTÓRNIE W MUZYCZNEJ OWCZARNI I TO DWUKROTNIE!!!

Cena biletu 250 zł rezerwacje prosimy dokonywać telefonicznie 18 26 222 66, 601 46 86 93

UWAGA!!!! TO PRZEJDZIE DO HISTORII.
W ZWIĄZKU Z BRAKIEM BILETÓW NA DWA KONCERTY, ZESPOŁ ZGODZIŁ SIĘ NA TRZECI KONCERT 3 IX.
ZAPRASZAMY !!!

 
8 IX 
(piątek)
Agnieszka Grochowicz


wystąpią: Agnieszka Grochowicz (voc), Jarek Olszewski (piano),
Antoni Dębski (bas), Damian Niewiński (perkusja).W programie usłyszymy słynne przeboje ukochanego przez publiczność tandemu twórczego Osiecka/Krajewski w nowych, autorskich aranżacjach znakomitego zespołu krakowskich muzyków jazzowych, towarzyszącym Agnieszce Grochowicz o której Zygmunt Konieczny powiedział: "Uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną".
Zabrzmią więc "Ludzkie Gadanie, "Uciekaj moje serce", czy słynny walc z filmu Halo Szpicbródka ,"On tak ładnie kradnie". Usłyszymy także jednak i mniej znane utwory stanowiące miłą niespodziankę dla publiczności.

BIO:
Agnieszka Grochowicz.
Wokalistka, autorka tekstów piosenek współpracująca z czołówką kompozytorów gatunku: Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim, Ewą Kornecką, Jerzym Derflem, Januszem Grzywaczem,
Hadrianem Tabęckim, Mirkiem Czyżykiewiczem i in..

Prowadzi aktywne życie koncertowe na terenie całej Polski - występowała m.in w Radio Kraków, Piwnicy pod Baranami, krakowskim Teatrze im. J. Słowackiego, Filharmonii Opolskiej, Teatrze Małym w Tychach,
Dworze Artusa w Toruniu,Teatrze im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, oraz licznych ośrodkach kulturalnych i klubach na terenie całej Polski.

Uczestniczy w prestiżowych wydarzeniach kulturalnych firmowanych przez Miasto Kraków takich jak Noc Poezji, Noc Jazzu.

Jest regularnym gościem koncertów Andrzeja Zaryckiego m.in w Radio Kraków przy współpracy z Fundacją Anny Dymnej. Duet twórczy Grochowicz/Zarycki ma na koncie ponad 30 utworów słowno-muzycznych.

Jej piosenka przez nią wykonana zajęła I miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków.

- Jej piosenki emitowane były m.in przez Trójkę, Radio Kraków, Radio Szczecin, Radio Lublin, Radio PIK, Radio Koszalin.

- Jej piosenki zaśpiewali m.in Artur Andrus, Mirek Czyżykiewicz oraz artyści Piwnicy pod Baranami i Loch Camelot.

- Współpracowała z krakowskimi: Piwnicą pod Baranami i Teatrem Loch Camelot.


 

9 IX 
(sobota)
JOANNA
LEWANDOWSKA

- PROJEKT GRECHUTA


Mężczyźni mojego życia:
Marek G. z Krakowa
O Joannie Lewandowskiej powiedział: Jerzy Satanowski
KOMPOZYTOR, DYRYGENT, REŻYSER:
"Jest kilka powodów, dla których piszę piosenki. Jednym z nich jest Joanna Lewandowska."
Joanna Lewandowska – wokalistka, aktorka, kompozytorka.
Jeden z najpotężniejszych głosów kobiecych, doceniany zarówno w Polsce jak i na świecie.
W środowisku artystycznym jej nazwisko to synonim profesjonalizmu.

15 IX 
(piątek)
IWONA
LORANCIWONA LORANC
Artystyczna droga Iwony, rozpoczęła się w 1999r w Teatrze Polskim
w Bielsku Białej. Występuje również w Teatrze Komedia i Buffo w Warszawie.
Stworzyła „śpiewająco „ wiele wspaniałych ról, nie będąc aktorką.
Zaangażowanie i miłość jaką wkłada w interpretacje piosenek zaowocowały
najwyższymi laurami w tej kategorii (piosenka aktorska i poetycka).
Rok 2002 przyniósł Iwonie wspaniałe uznanie na wielu festiwalach
w postaci najwyższych laurów Grand PRIX:
- Przegląd Piosenki Aktorskiej WROCŁAW
- Festiwal Piosenki Studenckiej Kraków
- Festiwal Piosenki Artystycznej Rybnik


Płyty:
2003 TRICOLOR
2005 ZNAK NA NIEBIE
2008 LORANC ŚPIEWA JAKUBCZAK
2009 LEŚMIAN
Współpracuje z wieloma wspaniałymi artystami muzykami, aktorami.
Gra koncerty w kraju i za granicą. Obecnie występuje w spektaklu
w reżyserii Mariana Opani „Cohen -Nohawica „ w Teatrze Buffo
w Warszawie.
„...Wielki sukces na Liście przebojów Radiowej Trójki odniósł utwór zatytułowany
„Szukałem Cię wśród jabłek „ zaspiewany w duecie z Grzegorzem
Tomczakiem, utrzymywał się on na 1 miejscu przez kilka tygodni.
Nazywana jedną z najwybitniejszych interpretatorek piosenki artystycznej
w Polsce.
 

16 IX 
(sobota)
DGZZ

Zespół DGZZ powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela
Gałązki - laureata wielu konkursów piosenki poetyckiej.
W listopadzie 2009 roku ukazała się debiutancka, koncertowa płyta zespołu pt.
„Dotykam dachów", a w 2012 płyta studyjna pt. "Odległości".
W trakcie dotychczasowej działalności zespół zagrał kilkaset imprez plenerowych,
koncertów w klubach i w domach kultury.
W roku 2013 DGZZ zagrał między innymi na Przystanku Woodstock, na festiwalu
„Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.
Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają
nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej.
Twórczość zespołu jest w pełni autorska. Autorem słów jest Piotr Brymas, kompozytorem -
Daniel Gałązka, za aranżacje odpowiedzialny jest cały zespół.
 

23 IX 
(sobota)
BROWAR
ŻYWIEC


„Zespół Browar Żywiec” wędruje z piosenką po Krainie Łagodności od ponad czterdziestu lat.
Członkowie grupy śpiewają, grają piosenki turystyczne, liryczne ballady, poezję śpiewaną. Zespół stworzyli na początku lat 70- tych studenci Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Była to właściwie grupa przyjaciół ,których połączyło wspólne zamiłowanie do gór, szlaków, wspólnego wędrowania i wspólnego muzykowania przy ognisku , na rajdzie , w schronisku.
Sama nazwa „ Browar Żywiec” powstała spontanicznie na jednym z rajdów Politechniki Krakowskiej , który to rajd kończył się w Milówce w Beskidzie Żywieckim. W tamtych czasach , w latach 70- tych, piwo żywieckie było synonimem czegoś doskonałego , niepowtarzalnego , nobilitującego i niestety bardzo trudno osiągalnego. Ale akurat wtedy w Milówce było go pod dostatkiem, co znakomicie pomogło w dyskusji nad wyborem nazwy dla zespołu

Piosenki zespołu można znaleźć niemal w każdym śpiewniku turystycznym, można je często usłyszeć w schroniskach, przy ogniskach, na szlakach górskich.
Ot, chociażby takie utwory jak: „Jaworzyna”, „Wielki Wóz”, „Wieczór”, „Panna Kminkowa”
Autorem większości piosenek, które usłyszymy w czasie koncertu jest Jurek Reiser.
Jurek pisał piosenki o wartościach zawsze ważnych, o miłości, odpowiedzialności, o przemijaniu, o nadziei i oczywiście utwory sławiące piękno gór, lasów, szlaków.
W czasie koncertu usłyszymy również piosenki turystyczne innych autorów, piosenki które zdaniem zespołu należy ocalić od zapomnienia. Usłyszymy również całkiem nowe piosenki z muzyką Radka Partyki.

Aktualnie Zespół Browar Żywiec występuje w składzie:
Joanna Ulowska – śpiew
Joanna Kantor -skrzypce
Radosław Partyka – gitara klasyczna, śpiew
Jan Budziaszek – instrumenty perkusyjne
Remigiusz Dyduła – gitara klasyczna, śpiew

„Zespół Browar Żywiec” serdecznie zaprasza wszystkich kochających piosenkę turystyczną do krainy, w której „Jaworzyna górom się kłania” a drogę wskazuje „Wielki Wóz” . Zapraszamy również do odwiedzin na naszej stronie internetowej www.zespolbrowarzywiec.pl
 

21 X 
(sobota)
WOJTEK JUSTYNA TREE... OH!?


Jazz na funkowym gruncie, czyli ekspresyjny elektryczny fusion w wykonaniu
międzynarodowej formacji Wojtek Justyna Tree... Oh!? z Holandii. W ich muzyce pulsuje
funkowy groove, przewija się współczesny soul, pierwotny blues i rdzenne afrykańskie
rytmy. Ta grupa wszechstronnych, europejskich instrumentalistów dostarcza niezwykłych
wrażeń podczas koncertów.

Grają wielobarwne i pełne temperamentu utwory o dynamicznej, porywającej rytmice i
intrygujących melodiach, wzbogacone żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem
muzycznym między sobą. Niepowtarzalny klimat ich występów na długo zapada w pamięć.
Muzycy mają na swoim koncie kapitalny zbiór znakomicie zagranych kompozycji swego
lidera i gitarzysty, które znalazły się na ich debiutanckiej płycie pod tytułem Definitely
Something (2015). Od kilku lat prezentują się w różnych częściach Europy w klubach i na
renomowanych festiwalach. Brali udział m. in. w Jazz Festival Delft i State-X New Forms w
Holandii, Jazzmeile Thüringen w Niemczech i w Letnim Festiwalu Jazzowym w Krakowie.

www.wojtekjustyna.com
Skład zespołu:

Wojtek Justyna (Polska/Holandia) - gitara
Daniel Lottersberger (Austria) - gitara basowa
Alex Bernath (Niemcy) - perkusja
Diogo Carvalho (Portugalia) - instrumenty perkusyjne


 

27 X 
(piątek)
GRZEGORZ
KAPOŁKA
TRIO


koncert promujący nową płytę Grzegorz Kapołka Trio pt. 5th Avenue Blues


 

28 X 
(sobota)
ACUSTIC


GRZEGORZ ACHTELIK - wokal, gitara
Urodzony muzyk, artysta, esteta. Swą przygodę z muzyką zaczął
ze śp. Arturem Lange w zespole F.B.KONAR. Przekonania co do drogi którą obrał kierując kroki w świat dźwięków zyskiwał w formacjach takich jak THE VISION, ANALOG , PATCHWORK. W filmie Krzysztofa Magowskiego "SIE MACIE LUDZIE? spróbował swoich sił jako aktor grając rolę Ryszarda Riedla. U boku J.Jaryczewskiego i J.Portera nagrywał na płycie ?To mi przypomina drogę? Andrzeja e-mol Kowalczyka. Od kilku lat gra i śpiewa w zespole ACUSTIC, czego owocem jest pierwsza płyta DRZWI.

JACEK SZUŁA - harmonijka ustna
"harmonijka ustna to pasja którą warto w życiu mieć"
Laureat wielu festiwali harmonijkowych. Wraz ze śp.Piotrem Czulakiem współzałożyciel zespołu PITZCARRALDO oraz PATCHWORK. Grał gościnnie z zespołami DOKTOR BLUES, NAGAR, COOL, JUICY BAND,MR.BLUES, Markiem Wojtowiczem , Blues Ferajna. Aktualnie w ACUSTIC i duecie z Damianem Luberem
Pasjonat wędkarstwa !!!

SZYMON BORKOWSKI - gitara
Współpracował z wieloma zespołami: m.in. CELTIC FOLK, STONEHENGE, POSITIV BAND. Na swoim koncie ma wiele koncertów w kraju jak i za granicą (Niemcy, Szwecja, Czechy, Słowacja). Jest także założycielem i liderem zespołu BREAK FREE QUARTET grającego instrumentalną muzykę z okolic bluesa, rocka i jazzu, z którym nagrał płytę EASY. Jego najwiękżą inspiracją jest muzyka jazzowa

 

8 XII
(piątek)

9 XII
(sobota)

 

MUZYKA IRLANDZKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE !!!
CARRANTOUHILL
30 LAT NA SCENIE !!!
 

28 XII 
(czwartek)
QUE PASSA