STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY


GRALI U NAS


STOWARZYSZENIE


WARSZTATY
 


NAJBLIŻSZE
NOCLEGI


DOJAZD


ZAPRZYJAŹNIONE LINKI


KONTAKT


 
REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
 

INFORMACJE I REZERWACJA NOCLEGÓW
W WIATRAKU GOŚCINNYM OBOK OWCZARNI
DOSTĘPNA JEST POD NOWYM NUMEREM TELEFONU:
18 262 22 66

 
 
27 XII 
(środa)

Andrzej
Sikorowski
i
Jacek Królik
 


 

 
28 XII 
(czwartek)
QUE PASSA


QUE PASSA – grupa powstała w 1997 roku z inicjatywy Jarosława Dzienia,
lidera, gitarzysty i kompozytora większości utworów . Que Passa to owoc profesjonalizmu, niezwykłej wrażliwości i przyjaźni członków grupy.
Zespół prezentuje mieszankę muzyczną zakorzenioną w tradycji flamenco, world music, jazz, latin, naznaczonej indywidualnością każdego z muzyków. Swój styl określają jako flamenco fusion.
Perfekcja wykonania i bogactwo rytmów nadaje ich kompozycjom niepowtarzalny, witalny charakter, czyniąc styl zespołu rozpoznawalnym i unikatowym.

 
29 XII 
(piątek)
HANNA BANASZAK


ŚWIĄTECZNY KONCERT KOLĘD


 

 
30 XII 
(sobota)
JERZY
FILAR


Proponujemy Państwu koncert p.t. " Dzień Przed " z udziałem Jerzego Filara i jego zespołu muzycznego. Koncert przebiega w klimacie ballady, prowadzony jest z humorem, zwykle ze znakomitym udziałem publiczności. Usłyszycie Państwo kompozycje Jerzego Filara do tekstów Jacka Cygana Andrzeja Poniedzielskiego, najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu Nasza Basia Kochana, m. in. Samba Sikoreczka, Za szybą (...całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę), jak również piosenki z premierowego autorskiego albumu: p.t. "Dwie Dusze".


Jerzy Filar – muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana.
Andrzej Kwiatek Kwiatkowski - perkusja, akordeon
Piotr Engwert - gitara basowa
Więcej informacji o koncercie na www.jfilar.pl

ZAPRASZAMY

 


31 XII (niedziela)
KONCERT SYLWESTROWY

gra zespół:
Hard Times.


Hard Times to trzech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę bluesa, trochę folku,
trochę na smutno o miłości i trochę na wesoło o urokach życia.
Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki,
ściskające za gardło lub porywające do tańca.
Jak nikt wcześniej mieszają gospel z flamenco, bądź bluesa z krakowską balladą.
Pomimo tej stylistycznej niejednoznaczności Łukasz Wiśniewski w ankiecie czasopisma Twój Blues
został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011,
a Piotr Grząślewicz za najlepszego gitarzystę.
Rok później album „Trio” zdobył tytuł Płyty Roku 2012 w plebiscycie portalu bluesonline.pl.
Nadchodzący koncert będzie częścią trasy promującej najnowszy albym Hard Times zatytułowany „Siedem”.


Program:
godz. 20.00 powitanie gości.
Poczęstunek- półmisek sylwestrowy,
golonka pieczona i duszona w piwie,
herba (herbata ze śliwowicą),
lampka szampana godz. 24.00.
Bar czynny całą noc!!!


Koszt 160 zł od osoby.
 


2018
 
 
1 I 
(poniedziałek)
KAŁE BAŁA


Jak co roku w Nowy Rok wita Państwa w Muzycznej Owczarni
wspaniała poetka i pieśniarka romska Teresa Mirga wraz z zespołem Kałe Bała.


 

5 i 6 stycznia 2018
SKALDOWIE


Hej kolęda, kolęda...
oraz złote przeboje zespołu

 
 
7-14 stycznia 2018
WARSZTATY MUZYCZNE - FESTIWAL SUPPORTÓW
 
 
FENOMENALNE DWA KONCERTY!!!
"Czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu!"
                                                                                                   
Jan Ptaszyn Wróblewski
 

26 I 
(piątek)

27 I 
(sobota)
 
ATOM STRING
QUARTET


Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego (czyli dwojga skrzypiec, altówki i wiolonczeli) z szeroko rozumianą improwizacją. Ten najbardziej klasyczny i utrwalony w tradycji muzycznej skład zespołu kameralnego to dla artystów punkt wyjścia do poszukiwań nowych rozwiązań brzmieniowych i formalnych. Trudno w sposób jednoznaczny określić styl muzyczny grupy. W jej twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną.


 

2 II 
(piątek)
ADAM
SZABAS
KOWALEWSKI
TRIO


JAZZ NA NAJWYŻSZYM EUROPEJSKIM POZIOMIE!!!
Adam „Szabas” Kowalewski (ur. 24 grudnia 1969 w Zambrowie) – polski kontrabasista i basista jazzowy, kompozytor, wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, doktor sztuk muzycznych w zakresie instrumentalistyki. Członek Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
Absolwent Szkoły Muzycznej I stopnia w Zambrowie w klasie akordeonu i Szkoły Muzycznej II stopnia w Łomży w klasie kontrabasu. W 1998 roku ukończył z wynikiem bardzo dobrym Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie kontrabasu prof. dr hab. Jacka Niedzieli-Meira (również pod jego kierunkiem w 2015 roku obronił doktorat).
Od 1999 roku jest zatrudniony jako wykładowca w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie prowadzi klasę kontrabasu i gitary basowej.
Laureat I i II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors” w Krakowie (I nagroda wraz z zespołem The Similars, 1993 rok; II nagroda wraz z zespołem Irek Głyk Quartet, 1994 rok).
Działalność artystyczną rozpoczął w 1993 roku, występując z zespołem Eryka Kulma „Quintessence”. Od tej pory regularnie koncertował w kraju i za granicą, współpracując z czołówką polskich muzyków jazzowych, takich jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Adam Pierończyk, Jarosław Śmietana. Występował m.in. w następujących formacjach: Lesław Możdżer Sekstet, Adam Pierończyk Trio, Piotr Wojtasik Quartet, Piotr Wojtasik Quintet, Jarosław Śmietana Band, Tomasz Szukalski Twist Band, Janusz Muniak Quartet.
W latach 2006-2013 regularnie współpracował z Nigelem Kennedym, dając liczne koncerty z Nigel Kennedy Quartet i Nigel Kennedy Quintet w całej Europie (w najlepszych salach koncertowych, takich jak Royal Albert Hall w Londynie, Filharmonia Berlińska czy Opera w Sydney), a także w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Australii, Izraelu. Efektem współpracy z Nigelem Kennedym jest kilka nagranych wspólnie płyt.
W swoim dorobku artystycznym ma również współpracę u boku takich międzynarodowych gwiazd, jak m.in. Bennie Maupin, Eddie Henderson, Gary Bartz, John Abercrombie, Jeff Beck, John Purcell, Kevin Mahogany.
Uczestnik wszystkich ważniejszych festiwali jazzowych w Polsce i wielu za granicą (m.in. w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji, we Włoszech, na Litwie, w Rosji, Meksyku, Izraelu, Australii, Japonii, Chinach, Korei Południowej, Libanie czy Turcji).
Obecnie występuje wraz z wieloletnim współpracownikiem Dizzy’ego Gillespiego, gitarzystą Edem Cherry (Ed Cherry Trio), z węgierskim skrzypkiem Robym Lakatosem (Roby Lakatos and Polish Friends), z zespołem Steve McCraven-Borys Janczarski Quintet, w trio Klima-Wyleżoł-Kowalewski, z Beatą Przybytek, a także jako lider własnych projektów (Szabas Trio, Szabas Quartet) oraz sideman towarzyszący innym muzykom jazzowym (m.in. z Januszem Muniakiem, Piotrem Baronem, Pawłem Kaczmarczykiem, Piotrem Schmidtem).
Brał udział w nagraniu ponad 40 płyt, w tym dwóch autorskich: „For You” i „Yearning”, zawierających większość jego kompozycji i ciepło przyjętych przez krytyków[1][2]. W swoim dorobku – oprócz repertuaru jazzowego – ma również płyty z artystami z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej, m.in. z Lorą Szafran, Mieczysławem Szcześniakiem, Kayah.
Jako wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach wypromował kilkunastu absolwentów studiów II stopnia (m.in. Macieja Garbowskiego, Bartosza Wojciechowskiego, Wojciecha Traczyka, Macieja Szczycińskiego, Andrzeja Święsa, Maksymiliana Muchę oraz Jakuba Dworaka.


Andrzej Gondek - absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Gitarzysta poruszający się w klimatach jazz, blues, rock. Wielokrotnie zapraszany do współpracy z czołówką polskich i zagranicznych muzyków jazzowych, m.in. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. Andrzej Gondek to niewątpliwie wyróżniający się gitarzysta młodego pokolenia, poruszający się swobodnie w różnych gatunkach muzycznych. Jego brzmienie cechuje się dużą energią i drapieżnością a zarazem niezwykłą wrażliwością, która w połączeniu z dobrymi podstawami jazzowymi daje ciekawe efekty.
Andrzeja Gondka cechuje duża dojrzałość muzyczna mimo młodego wieku, a doświadczenie zawodowe czyni z niego profesjonalnego muzyka.

KRZYSZTOF DZIEDZIC – jeden z najlepszych perkusistów, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Laureat wielu indywidualnych nagród na festiwalach Jazz Juniors (1993-1997). Współpracował z wieloma znanymi polskimi i zagranicznymi muzykami: Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Michel Donato, David Murray, Steve Logan. Koncertował na wszystkich znaczących festiwalach naszego kraju, m.in. Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz oraz na terenie całej Europy. Od 2008 w zespole Nigela Kennedy’ego, z którym przez kilka lat koncertował po całym świecie. W 2017 wydał swój debiutancki solowy album „Tempo”, który został bardzo dobrze odebrany przez krytyków.
 

3 II 
(sobota)
IWONA
LORANC


Iwona Loranc - polska piosenkarka, aktorka, związana z Teatrem Buffo i Teatrem Komedia w Warszawie.
W 2002 roku otrzymała Grand Prix na PPA we Wrocławiu, Grand Prix na SFP w Krakowie, FAMA w Świnoujściu, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, oraz liczne pierwsze nagrody na festiwalach poezji i piosenki artystycznej. Za szczególne osiągnięcia w roku 2002 otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej IKAR.
Nagrała cztery albumy: Tricolor, Znaki na niebie, Loranc śpiewa Jakubczak i Brzegi.
W 2009 roku utwór „Szukałem Cię wśród jabłek" wykonany w duecie z Grzegorzem Tomczakiem utrzymywał się na 1. miejscu Listy Przebojów Radiowej Trójki przez kilka tygodni.

Miłosz Wośko - piano
Paweł Stankiewicz - gitara 


9 II 
(piątek)

10 II 
(sobota)
 

16 II
(piątek)

17 II
(sobota)


OLD BREAKOUT
DWUKROTNIE OLD BREAKOUT W MUZYCZNEJ OWCZARNI!!
Muzycy śp. Tadeusza Nalepy w jego ponadczasowej muzyce 
 
23 II 
(piątek)
JUSTYNA
PANFILEWICZ

Debiutowała w 1997 występami z Zespołem Folklorystycznym Pieśni i Tańca „Sierakowice”[1]. Od 2004 roku tworzy muzykę autorską. W tym samym roku rozpoczęła się również jej przygoda z poezją śpiewaną. Jest laureatką wielu prestiżowych, ogólnopolskich festiwali poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej. W 2008 roku wraz z gitarzystą Tomaszem Orłowskim zainicjowała powstanie autorskiego projektu J.A.B.[2], tworzącego muzykę z gatunku rock, progressive. W 2011 roku wystąpiła w muzycznym show TVP2 Bitwa na głosy. Od czerwca 2011 roku do marca 2013 roku była główną wokalistką zespołu Ich Troje[3] z którym to wystąpiła podczas 10. Sopot TOPtrendy Festiwal 2012. W 2013 roku wzięła udział w drugiej edycji muzycznego show TVP2 The Voice of Poland. Dotarła do ćwierćfinału. Po programie, we współpracy z wytwórnią Fonografika wydała trzy oficjalne single: „Chcę więcej” (15 lipca 2014), „Nie zatrzymasz mnie” (16 grudnia 2014), "Ciebie chcę" (17 czerwca 2015). 12 czerwca 2015 roku wygrała SuperDebiuty odbywające się podczas 52 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wystąpiła w duecie z Mariuszem Wawrzyńczykiem. Duet zdobył m.in. tytuł Super Debiutu TVP1 „Nagroda im. Anny Jantar” przyznawana przez widzów TVP w głosowaniu sms w konkursie Super Debiuty 2015 oraz nagrodę Prezydenta Miasta Opola „KAROLINKA”.


 

24 II 
(sobota)
IMPREZA URODZINOWA
 
WEEKEND DLA WSZYSTKICH PAŃ!!!
9 III 
(piątek)
DRABINA JAKUBA

Drabina Jakuba Trio - to trzech muzyków, których połączyła fascynacja akustycznym brzmieniem. Występując na scenie, prezentują autorski materiał (promując swój debiutancki album pt. "Drugi obieg").
Piosenki zespołu mają przede wszystkim nieść dobry przekaz, prowokować do przemysleń podkreślając szacunek dla słowa.
Aby dodać kolorytu koncertom, muzycy sięgają po różnorodne instrumenty - na scenie możemy usłyszeć między innymi: gitarę 12 strunową, rezofoniczną, klasyczną , akustyczną, melodykę oraz głębokie dzwięki harmonijek ustnych. Muzyka grupy to połączenie piosenki autorskiej, folku i bluesa.
Zespół tworzy trójka doświadczonych oraz wielokrotnie nagradzanych muzyków:
wokalista i gitarzysta Paweł Dudzik, gitarzysta Łukasz Belcyr oraz grający na harmonijkach ustnych Przemek Chołody.
Zespół Drabina Jakuba Trio jest laureatem najważniejszych festiwali piosenki autorskiej w Polsce, m.in :
I nagroda – X Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej „Kropka" w Głuchołazach
I nagroda – XXIX Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej „Wrzosowisko” w Kędzierzynie-Koźlu
I nagroda – IX Ogólnopolski Festiwal im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” w Busku Zdroju
I nagroda- V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej " Przy Kominku"
Trio z powodzeniem koncertuje w całej Polsce zdobywając coraz większą ilość odbiorców.

 
10 III 
(sobota)
DGZZ
Zespół DGZZ powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela
Gałązki - laureata wielu konkursów piosenki poetyckiej.
W listopadzie 2009 roku ukazała się debiutancka, koncertowa płyta zespołu pt.
„Dotykam dachów", a w 2012 płyta studyjna pt. "Odległości".
W trakcie dotychczasowej działalności zespół zagrał kilkaset imprez plenerowych,
koncertów w klubach i w domach kultury.
W roku 2013 DGZZ zagrał między innymi na Przystanku Woodstock, na festiwalu
„Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.
Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają
nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej.
Twórczość zespołu jest w pełni autorska. Autorem słów jest Piotr Brymas, kompozytorem -
Daniel Gałązka, za aranżacje odpowiedzialny jest cały zespół

 

7 IV 
(sobota)
ORGANIC
NOISES

Organic Noises w swojej twórczości łączy elementy tradycyjnej muzyki Ormiańskiej, Wschodnio-Europejskiej i fusion jazzu. Brzmienie grupy bazuje na zestawianiu ze sobą ormiańskich instrumentów tradycyjnych (duduk, zurna, pku, ney) z instrumentami akustycznymi (skrzypce, obój, piano) oraz nowoczesnym jazzowym instrumentarium (gitara elektryczna, skrzypce elektryczne, klawisze, syntezatory, bas i perkusja).
Zespół współpracuje z Harutyunem Chkolyanem (duduk, zurna, ney, klarnet), mieszkającym w Erywaniu wirtuozem klarnetu oraz ormiańskich instrumentów tradycyjnych, a także od 2017 roku ze stowarzyszeniem 'Music of Armenia'. W czerwcu 2017 roku zespół zwieńczył swoim koncertem oficjalne obchody 650-lecia Diaspory Ormiańskiej w Polsce, odbywające się w Piotrkowie Trybunalskim.
W 2017 roku grupa zdobyła Nagrodę Główną na VI School & Jazz Festival w Lubaczowie. Dodatkowo pianistka zespołu, Karolina Wiercioch, zdobyła podczas tego konkursu wyróżnienie indywidualne. Organic Noises jest także finalistą VIII RCK Pro Jazz Festiwal 2017.
Muzyka grupy była transmitowana m.in.: na antenie Radia Kraków oraz Leo Swiss Radio (Szwajcaria).
Grupę tworzą młodzi studenci i absolwenci Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie:
Zofia Trystuła-Hovhannisyan- obój, duduk, zurna, pku
Joanna Chudyba – skrzypce
Karolina Wiercioch– instrumenty klawiszowe
Robert Wiercioch- gitara
Jan Koźliński- bas
Janek Rusin – perkusja


 

28 IV 
(piątekk)
ORNETTE


ORNETTE to nowa droga basisty zespołu "ODDZIAŁ ZAMKNIETY". Album "Twarzą w twarz", który ukazał się w listopadzie 2015 roku, stanowi zwieńczenie jego 20-letniej przygody muzycznej. Mimo swojej niekomercyjności krążek budzi spore zainteresowanie zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów jak i mediów. Utwory" Możesz zostać na noc", "Twarzą w twarz" i "Baw się" gościły na liście Antyradia, zajmując na niej miejsca w pierwszej dziesiątce a ballada "Nie zapomnę" kilkakrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radia Olsztyn. Marek Wiernik - słynny głos Polskiego Radia - chętnie sięga w swoich audycjach po utwór "Spowiedź". Trasa promująca krążek - od Gdańska aż po Wiedeń - obejmowała ponad 60 koncertów. Koncert zespołu "ORNETTE i Przyjaciele" podczas X Festiwalu imienia Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim był okazją do nagrania teledysku, którego premiera w Teleexpressie przypieczętowała sukces ORNETTE. Koncert ten był poświęcony koledze z zespołu "Heaviemu" Piotrowi Wrzosowskiemu. Na scenie pojawiło się wielu gości m. in. Andrzej Urny, Maciej Mąka, Monika Bożyk, Marcin Bracichowicz , Wojciech Kidoń, Tomasz Josheph Bracichowicz, Marcin Dyjak oraz Grzegorz Babisz, który dołączył do składu. Zespół zagrał także koncerty z zespołami PERFECT o raz DŻEM. Koncerty te były bardzo dobrze przyjęte zarówno przez publiczność jak i muzyków.
Obecnie zespół ORNETTE rozpoczyna pracę nad nową płytą oraz planuje trasę koncertową w wersji unplagged. W planach zespołu znajduje sie nwydanie koncertu ORNETTE Akustycznie w wersji DVD Koncert został zarejestrowany 29 Kwietnia 2017 w "Centrum Dźwięku i Słowa" w Niepołomicach
Skład zespołu tworzą
Grzegorz Ornette Stępień - voc/bass
Piotr Bzyk Sokołowski -guit/voc
Grzegorz Babisz -guit/voc
Filip FiFi Woźniak - perkusja

 

30 IV 
(poniedziałek)
TREBUNIE
TUTKI


TREBUNIE-TUTKI
– to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.
Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej.
Trebunie-Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, chórem „African Head Charge”, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej
i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy Nową Muzykę Góralską.
Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. W ostatnich latach zespół koncertował m.in. w wielu krajach europejskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Azerbejdżanie, Chinach, USA i w Indiach, a już za tydzień wybiera się do Armenii. W dorobku zespołu znalazł sie projekt symfoniczny w orkiestracji Bartłomieja Gliniaka, autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki - „Legenda Tatr”. Premiera odbyła się w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina z udziałem zespołu Trebunie-Tutki oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Łódzkiej.
We wrześniu 2016r. ukazał się album "Duch Gór", nagrany z gruzińskim kwintetem Urmuli. Utwory z płyty znalazły się w grudniu i styczniu na liście Top Twenty ogolnoświatowej Transglobal World Music Chart i na antenach radiowych w USA , Australii, w Niemczech, Luxemburgu, Estonii, Francji i we Włoszech.

1 V
(wtorek)

2 V
(środa)


KAREN EDWARDS
FENOMENALNE DWA KONCERTY!!!
KAREN EDWARDS W MUZYCZNEJ OWCZARNI!!!
Karen Edwards, amerykańska wokalistka i pianistka jazzowa, absolwentka klasy fortepianu North Texas University. Jej pierwszym nauczycielem był ojciec, który prowadził chór w kościele baptystów w rodzinnym Greenville. Karen Edwards szybko dała się poznać jako utalentowana, ekspresyjna wokalistka, akompaniująca sobie na fortepianie. Występowała w klubach i teatrach Nowego Jorku, Los Angeles i Atlanty. Współpracowała m.in. ze Steviem Wonderem, Tonym Bennettem, Pharoahem Sandersem i Princem. Była wielokrotnie nominowana do nagrody Grammy w kategorii „Best Jazz Performance". Często koncertuje w Europie i w Polsce, gdzie przez kilkanaście lat współpracowała z Jarosławem Śmietaną; występowali wspólnie w kraju i za granicą, zarejestrowali m.in. albumy: „Everything Ice" (2002) i „I Love the Blues" (2011). Karen Edwards dysponuje fenomenalnym głosem o rozległej skali i charakterystycznej, lekko matowej barwie. W swych żywiołowych interpretacjach łączy elementy jazzu, soulu, bluesa i doskonały warsztat pianistyczny.

WYKONAWCY
Karen Edwards vocal
Frank Parker Jr. perkusja
Adam Szabas Kowalewski kontrabas 
3 V 
(czwartek)

HANNA BANASZAK 

4 V 
(piątek)
5 V 
(sobota)
CHEAP
TOBACCO


Cheap Tobacco, to wyznacznik jakości. To więcej niż koncert. To cała paleta emocji i doznań, od wzruszenia po taneczny trans. To coś, co działa na wszystkich, niezależnie od wieku. To muzyka i ludzie, którzy uzależniają. To wartość, do której się wraca i odkrywa w niej zawsze coś nowego. Cheap Tobacco w ciągu 6 lat istnienia zagrało już ponad 300 koncertów w Polsce i za granicą. Wystąpili m.in. na Rawa Blues, Juwenaliach, Suwałki Blues Festival, Bochum Total. Zespół w swojej historii zdobył wiele nagród Grand Prix oraz nagród publiczności. Wokalistka zespołu została uznana za najlepszy bluesowy głos w Polsce w 2015 i 2016 roku, ponad to zespół został okrzyknięty odkryciem roku 2013. Po wydaniu debiutanckiego albumu "Promises Of Tomorrow" zespół zagościł ze swoją muzyką w radiowej "Trójce" zyskując uznanie redaktorów muzycznych takich jak Piotr Baron, Jan Chojnacki czy Wojciech Mann. Od kilku lat zespół podbija serca publiczności w całej Polsce.


 

 
18 V
(piątek)

19 V
(sobota)

 

MUZYKA IRLANDZKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE !!!
CARRANTOUHILL
30 LAT NA SCENIE !!!
 


31 V
(czwartek)
1 VI 
(piątek)
2 VI
(sobota)
 
ADAM CZERWIŃSKI I JEGO GOŚCIE
8 VI 
(piątek)9 VI
(sobota)


TADEUSZ WOŹNIAKTadeusz Woźniak debiutował w 1966 pod pseudonimem „Daniel Dan” w zespole Dzikusy podczas I Radiowej Giełdy Piosenki.
Jako gitarzysta grał m.in. z Niebiesko-Czarnymi i Czesławem Niemenem, śpiewał z grupą Czterech i z tą grupą dokonał
pierwszych nagrań archiwalnych dla 3 programu PR oraz płytowych. Jako kompozytor zadebiutował w 1967 roku,
pisząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Od 1968 występuje jako solista, śpiewając najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniując sobie na gitarze.
Komponuje także muzykę teatralną i filmową, tworzy spektakle muzyczne i musicale. Jako wykonawca największe sukcesy
odnosił pod koniec lat 60. i w latach 70.
Tadeusz Woźniak ma w swoim dorobku muzykę do ponad 200 piosenek, prawie 100 inscenizacji w teatrach dramatycznych,
wielu przedstawień telewizyjnych, programów poetyckich i artystycznych oraz filmów animowanych. Piosenki z jego muzyką
wykonywali m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Anna Chodakowska, Bernard Ładysz, Marcin Bronikowski, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Wojciech Malajkat, Jolanta Majchrzak-Woźniak, Krzysztof Majchrzak czy grupa Locomotiv GT.
Muzyka Woźniaka, choć stanowiła integralną część wielu sztuk teatralnych, była też niezależnie nagradzana na festiwalach
sztuk teatralnych. Artysta otrzymał nagrodę za muzykę do Wesela Stanisława Wyspiańskiego w reż. R. Kordzińskiego,
Odprawy posłów greckich Jana Kochanowskiego w reż. A. Witkowskiego, Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa
w reż. A.M. Marczewskiego.
W 2005 został odznaczony przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Najpopularniejsze piosenki: Hej, Hanno, Smak i zapach pomarańczy, To będzie syn, Zegarmistrz światła - nagrodzona na Festiwalu
Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 r. Jest również autorem muzyki i wykonawcą piosenki Pośrodku świata, otwierającej każdy
 odcinek popularnego serialu Plebania. Wystąpił również w kilku odcinkach tego serialu.
W 2015 r. nagrał także utwór Smak i zapach pomarańczy w duecie z Elwirą Mejk.
14 stycznia 2014 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia artystyczne.

 
24 - 30 czerwca 2018
FESTIWAL SUPPORTÓW - WARSZTATY MUZYCZNE

1 - 15 LIPCA
XXXIII i XXXIV WARSZTATY MUZYCZNE
JAWORKI 2018
 
3 VIII 
(piątek)4 VIII
(sobota)

 

ANDRZEJ NOWAK
ZŁE PSY

LEGENDA POLSKIEGO HARD ROCKA NA SCENIE MUZYCZNEJ OWCZARNI
 

10 VIII
(piątek)

11 VIII
(sobota)


OLD BREAKOUT
DWUKROTNIE OLD BREAKOUT W MUZYCZNEJ OWCZARNI!!
Muzycy śp. Tadeusza Nalepy w jego ponadczasowej muzyce 
13 X 
(sobota)
OSSILLATE


KRZYSZTOF GŁUCH FENDER PIANO
AGNIESZKA ŁAPKA SPIEW
KRZYSZTOF GŁUCH JR I GITARY
AREK SKOLIK PERKUSJA
ANDRZEJ RUSEK BAS


„MAGIA ZAKLĘTA w DZWlĘKACH. l. .. )
LINIE WOKALNE NIEZWYKLE DOPRACOWANE. NAJMNIEJSZE DETALE JEJ WOKALIZ SĄ TAK PRECYZYJNIE OSADZONE W MUZYCE, ŻE AŻ TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE MOŻNA TO WSZYSTKO WYŚPIEWAĆ.
KOMPOZYCJE KRZYSZTOFA SKRZĄ SIE OD NIEZLICZONYCH NIUANSÓW. PALETA BARW TWORZONA PRZEZ MISTRZA WYDAJE SIĘ BYC NIEOGRANICZONA.  GRA ARKA SKOLIKA TO POEZJA PERKUSJI. TO NIE JEST BĘBNIENIE , TO ABSOLUT ŚPIEWANEGO RYTMU. BLUESUJĄCA GITARA W RĘKACH KRZYSZTOFA GŁUCHA JUNIORA JEST NIEZMIERNIE STYLOWA I UWODZICIELSKA. TEN MŁODY ARTYSTA POSIADŁ TO CO NAJISTOTNIEJSZE. TO MUZYCZNY SMAK. PlĘKNO W KAŻDYM CALU. TAKIE JEST NAJNOWSZE DZIEŁO KRZYSZTOFA GŁUCHA."
                       ROBERT LENERT „ TWÓJ BLUES" /CAŁA RECENZJA TU/

 


10 XI
(piątek)

11 XI 
(sobota)
 
CREE 

17 XI 
(sobota)
HENGELOW


Zespół Hengelo powstał pod koniec 2015 roku w Katowicach. Pięć osób, każda z innego
muzycznego świata i z innym bagażem doświadczeń, które spotkały się, żeby zacząć zupełnie nowy rozdział. Styl muzyczny grupy najczęściej określa się jako połączenie modern rocka z wpływami syntezatorowej muzyki lat 80-tych oraz współczesnych alternatywnych brzmień.
Hengelo zadebiutowało w lutym 2016, nagrywając studyjną wideosesję dla projektu Silesia Video Session. W ramach sesji na żywo, zarejestrowane zostały dwa utwory: "Lust" i "Try", które są dostępne na platformie YouTube. Wraz z pojawieniem się w sieci debiutanckich utworów, Hengelo rozpoczęło działalność koncertową. Zespół został szybko zauważony i doceniony przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywnej w regionie.
Zyskał również bardzo pochlebne opinie profesjonalnych krytyków, o czym mogą świadczyć
zwycięstwa w prestiżowym konkursie "Katofonia Music Outbreak", konkursie „Zrób Hałas” organizowanym przez Teatr Śląski oraz projekcie Dzielnica Brzmi Dobrze, którego patronatem jest Katowice Miasto Muzyki UNESCO . W czerwcu 2016 zespół
zagrał pełnowymiarowy występ w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Oprócz regularnych koncertów, m.in. dzięki współpracy z instytucją Katowice Miasto Ogrodów,
grupa regularnie gości w wielu przedsięwzięciach kulturalnych na Śląsku. W listopadzie pojawiłosię debiutanckie wydawnictwo promujące, zatytułowane "Hungry Eyes".
Na płycie znalazło się 6 premierowych utworów. Muzyka Hengelo wypłynęła poza Śląsk.
W ramach popularnego międzynarodowego cyklu Sofar Sounds, grupa zagrała akustyczny występ w Krakowie, a następnie pojawiła się na antenie radiowej Czwórki czy Antyradia.
Na początku roku 2017 Hengelo opublikowało dwa nowe utwory: "Bridges” i ”Colors", zarejestrowane w sali koncertowej Centrum Kultury Katowice.
Spośród ostatnich sukcesów zanotować warto,że z ponad 850 zgłoszonych zespołów Hengelo zostało wybrane do Przystanku Woodstock i 4 sierpnia zespół zagrał na „Małej Scenie”.
09-pażdziernika 2017r przy wypełnionej po brzegi widowni Teatru Śląskiego w Katowicach Hengelo zagrali koncert z okazji „drugich urodzin” zespołu. W koncercie wzięli udział również zaproszeni goście: Miuosh, Natalia Grosiak, Daria Ryczek, Lód 9 oraz Fabian Klimanek.

 

 
7 XII
(piątek)

8 XII
(sobota)

 

MUZYKA IRLANDZKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE !!!
CARRANTOUHILL
30 LAT NA SCENIE !!!