STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY


GRALI U NAS


STOWARZYSZENIE


WARSZTATY
 


NAJBLIŻSZE
NOCLEGI


DOJAZD


ZAPRZYJAŹNIONE LINKI


KONTAKT


 
REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
 
26 VIII 
(piątek)
 Klasyka w Muzycznej Owczarni
- koncerty Chopinowskie
BARTŁOMIEJ KOMINEK zaprasza:

Piątek - Bartłomiej Kominek promuje młode talenty. Zagrają dwie bardzo zdolne dziewczyny: Klara Kraj z klasy profesora Mirosława Herbowskiego i Dominika Grzybacz z klasy profesora Piotra Machnika. Obie  z Akademii Muzycznej w Krakowie. Oprócz tego że to dwie świetne solistki, tworzą znakomite Appassionato Piano duo, mają na swoim koncie wygrana na Międzynarodowym Konkursie Duetów w Łomiankach. Chopin i nie tylko.

Sobota - Bartłomiej Kominek solo. Głównie Chopina, ale również coś z rosyjskiej muzyki. Skriabin, Prokofiew
27 VIII 
(sobota)
3 IX 
(sobota)

BROWAR
ŻYWIEC

 

„Zespół Browar Żywiec” wędruje z piosenką po Krainie Łagodności od ponad czterdziestu lat.
Członkowie grupy śpiewają, grają piosenki turystyczne, liryczne ballady, poezję śpiewaną. Zespół stworzyli na początku lat 70- tych studenci Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Była to właściwie grupa przyjaciół ,których połączyło wspólne zamiłowanie do gór, szlaków, wspólnego wędrowania i wspólnego muzykowania przy ognisku , na rajdzie , w schronisku.

Sama nazwa „ Browar Żywiec” powstała spontanicznie na jednym z rajdów Politechniki Krakowskiej , który to rajd kończył się w Milówce w Beskidzie Żywieckim. W tamtych czasach , w latach 70- tych, piwo żywieckie było synonimem czegoś doskonałego , niepowtarzalnego , nobilitującego i niestety bardzo trudno osiągalnego. Ale akurat wtedy w Milówce było go pod dostatkiem, co znakomicie pomogło w dyskusji nad wyborem nazwy dla zespołu

Piosenki zespołu można znaleźć niemal w każdym śpiewniku turystycznym, można je często usłyszeć w schroniskach, przy ogniskach, na szlakach górskich.
Ot, chociażby takie utwory jak: „Jaworzyna”, „Wielki Wóz”, „Wieczór”, „Panna Kminkowa”
Autorem większości piosenek, które usłyszymy w czasie koncertu jest Jurek Reiser.
Jurek pisał piosenki o wartościach zawsze ważnych, o miłości, odpowiedzialności, o przemijaniu, o nadziei i oczywiście utwory sławiące piękno gór, lasów, szlaków.
W czasie koncertu usłyszymy również piosenki turystyczne innych autorów, piosenki które zdaniem zespołu należy ocalić od zapomnienia. Usłyszymy również całkiem nowe piosenki z muzyką Radka Partyki.

Aktualnie Zespół Browar Żywiec występuje w składzie:
Joanna Ulowska – śpiew
Joanna Kantor -skrzypce
Radosław Partyka – gitara klasyczna, śpiew
Jan Budziaszek – instrumenty perkusyjne
Remigiusz Dyduła – gitara klasyczna, śpiew

„Zespół Browar Żywiec” serdecznie zaprasza wszystkich kochających piosenkę turystyczną do krainy, w której „Jaworzyna górom się kłania” a drogę wskazuje „Wielki Wóz” . Zapraszamy również do odwiedzin na naszej stronie internetowej www.zespolbrowarzywiec.pl 

9 IX 
(piątek)

ANNA JURKSZTOWICZ
 

 Z przyjemnością przedstawiamy Państwu nową koncertową odsłonę, jednej z najpopularniejszych polskich piosenkarek, Anny Jurksztowicz. Znakomita wokalistka znana z takich przebojów jak "Diamentowy Kolczyk", "Hej Man", "Stan Pogody", "Zmysły", a także wielu filmowych i serialowych piosenek "Kingsajz", "Ranczo", "Matki żony i kochanki", "Na dobre i na złe", wzbogaciła swój repertuar o piosenki z najnowszej płyty zatytułowanej "Poza czasem. Muzyka duszy". Uwielbiana za krystalicznie czysty głos i ujmujące wykonanie utworów wybitnych kompozytorów i autorów tekstów, wreszcie podzieliła się z nami tym, co drzemało w niej od zawsze - głęboką muzyczną refleksją, płynącą prosto z jej duszy. Inspiracje do nowej płyty czerpała z różnych kultur, dokonując nowatorskiego połączenia muzyki kontemplacyjnej z popem. Piosenkarka dba o to, aby jej występy były wydarzeniem artystycznym na najwyższym poziomie. Towarzyszą jej świetni muzycy, zespoły i orkiestry. Ceni sobie dobre brzmienie, dlatego zawsze gra na żywo, mając w ofercie urozmaicony program w zestawieniu z profesjonalnym nagłośnieniem i aranżacją sceny ze światłem w roli głównej. Podczas koncertu artystka wykona dla Państwa swoje dawne przeboje,
tematy filmowe, ulubione standardy jazzowe, a także piosenki z najnowszej płyty.Występy Anny Jurksztowicz doskonale wpisują się w scenerię klubów, lokalnych ośrodków kultury, kino-teatrów, imprez plenerowych, auli, filharmonii. Każdy koncert jest niepowtarzalny - artystce towarzyszą różni muzycy.

10 IX 
(sobota)

MARTA BIZOŃ
 


Marta Bizoń- krakowska aktorka filmowa, teatralna, unikalna śpiewająca aktorka.
W programie koncertu znajdą się piosenki z płyt nagranych przez
artystkę...a więc piosenki musicalowe klezmerskie neapolitańskie a
także materiał z najnowszej płyty "tu i tu"...zaprezentujemy
także książkę Marty pt: "zapiski artystki" na podstawie
której powstały teksty do płyty "tu i tu"...


 


Muzyczna Owczarnia i Wiatrak Gościnny
zapraszają na wernisaż prac "Jaworki światłem rysowane"
prof. Zdzisława Wiatra z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie,
wydział grafiki.
17. 09 2016 sobota godz. 19.00
 
16 IX 
(piątek)
JANUSZ STROBLEL
&
ANNA STANKIEWICZ


 Janusz Strobel - europejski wirtuoz gitary klasycznej, wspaniały kompozytor,
aranżer oraz Anna Stankiewicz- charyzmatyczna polska wokalistka będą Państwa zachwycać dwukrotnie 16 i 17 września w Muzycznej Owczarni.
Naprawdę warto przyjść, przyjechać!
 

17 IX 
(sobota)
22 IX 
(czwartek)

CARRANTUOHILL
 


Muzyka Irlandzka na najwyższym poziomie !!!


 

23 IX 
(piątek)
MARTYNA
JAKUBOWICZJedyna w swoim rodzaju piosenkarka, która od czterdziestu lat oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń. Wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny.
Choć jej klimatyczne ballady znakomicie brzmią w kameralnych, zamkniętych salach, energiczne utwory z zacięciem rockowym sprawiają, że równie dobrze radzi sobie na plenerowych imprezach i festiwalach (Pop Session, Rock Arena, Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues i wiele innych) http://www.youtube.com/watch?v=rWB3xc4kEek
Od początku swojej kariery występowała z wieloma znakomitymi muzykami jak: Ryśkiem Skibińskim (Kasa Chorych), Andrzejem Nowakiem (TSA), Janem Hnatowiczem, Rafałem Rękosiewiczem, Jerzym Piotrowskim (SBB), Aleksandrem Koreckim, Wojciechem Waglewskim(VooVoo), Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Jerzym Styczyńskim (Dżem).
W wydanej w 2008r przez Agorę płycie „Te30te urodziny", piosenki Martyny Jakubowicz wykonywali: Ewa Bem, Pogodno, Indios Bravos, Bracia, Lipali, Kasia Stankiewicz, Goya, Krzysztof Kiliański, Ela Adamiak, Soomood i Hurt.
Na swoim koncie ma aż piętnaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone" i „Guitar Player") i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk" w 1995 i 2011 r).
W 2010 ukazała się jej ostatnia, jak do tej pory, autorska płyta pt "Okruchy Życia", która zebrała znakomite recenzje w prasie oraz została uhonorowana nominacją do nagrody "Fryderyk" w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata.
W grudniu 2011 r nakładem wydawnictwa AGORA ukazało sie czteropłytowe wydawnictwo z serii "Ikony Kultury" zawierające książkę ze wspomnieniami, archiwalnymi zdjęciami i tekstami oraz telewizyjny koncert DVD, płytę z dotychczas nie wydawanymi nagraniami radiowymi oraz płyty "Wschodnia wioska" i "Bardzo groźna księżniczka i ja".
Wydawnictwo promował koncert w studio im Agnieszki Osieckiej w Warszawie, który odbył się w dniu 20.05.2012 r. Rejestracja koncertu jest dostępna w internecie pod adresem: http://www.polskieradio.pl/9/200/Artykul/603207,Martyna-Jakubowicz-w-Trojce
07.10.2014 r miała miejsce premiera najnowszego albumu Martyny Jakubowicz pt „Burzliwy Błękit Joanny". Płyta zawiera polskie interpretacje utworów kanadyjskiej piosenkarki, poetki i malarki – Joni Mitchell. Pretekstem do nagrania tego wydawnictwa była 70-ta rocznia urodzin Joni.
W nagraniu albumu, oprócz muzyków na stałe współpracujących z artystką, gościnnie udział wzięli: Marcin Pospieszalski (jako producent i gitarzysta basowy), Mateusz Pospieszalski (saksofon), Jan Smoczyński (organy Hammonda i fortepian), Romek Puchowski (gitara dobro, gitara akustyczna slide) i Katarzyna Kamer (wiolonczela, fidel płocka, gadułka bułgarska).
Album spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem słuchaczy i mediów. A single (min „Duża żółta taksówka") osiągnęły najwyższe od czasów kultowego „W domach z betonów nie ma wolnej miłości", miejsca na listach przebojów.

24 IX 
(sobota)
30 IX 
(piątek)

NIGEL KENNEDYKOLEJNY RAZ DWA KONCERTY NIGELA W OWCZARNI !!!!
 

1 X 
(sobota)
7 X 
(piątek)

ANDRZEJ
E-MOLL
KOWALCZYK

 

 
8 X 
(sobota)

TADEUSZ
WOŹNIAK

 


Wspaniały Tadeusz Woźniak po raz pierwszy w Muzycznej Owczarni.
Wszystko co stanowi klasykę polskiej piosenki- "Hej", "Hanno", "Smak i zapach pomarańczy" ,
"To będzie syn", "Zegarmistrz światła" usłyszycie Państwo na żywo w kameralnej atmosferze.

14 X 
(piątek)

KAPELA
HANKI
WÓJCIAK

 

 

15-25 września
10-cio dniowy plener malarski dla twórców profesjonalnych.

 
15 X 
(sobota)

JAZZ BAND
BALL
ORCHESTRA

 


 
Jazz Band Ball Orchestra
- legendarna krakowska grupa jazzu tradycyjnego.


 

21 X 
(piątek)

ANDRZEJ SIKOROWSKI
&
JACEK KRÓLIK

 

Koncert Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem proponowany jest publiczności w wersji recitalowej. Przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika, artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów: Nie patrz na to miła, Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa i wielu innych niezapomnianych utworów. Jest to muzyczny projekt ze zdjęciami z lat dawnych i współczesnych, obrazujący w formie piosenek spostrzeżenia, rzeczy ważne, chwile ulotne, a jakże istotne dla artysty. To bardzo prywatna opowieść o życiu, osobistych marzeniach i rozczarowaniach.


 

22 X 
(sobota)

MAJA SIKOROWSKA
&
SOKÓŁ
ORKESTAR

 


MAJA SIKOROWSKA

Krakowska wokalistka, śpiewająca także po grecku. Ma za sobą kilka lat pracy estradowej z zespołem Pod Budą a także ze swoim ojcem, Andrzejem Sikorowskim, z którym nagrała trzy płyty: „Kraków –Saloniki” (2005 rok, EMI Music Poland - płyta nominowana do nagrody Fryderyka), „Sprawa rodzinna” (2011 rok, EMI Music Poland) oraz okazjonalne wydawnictwo z pastorałkami i kolędami - „Śniegu cieniutki opłatek” (2006 rok).
Śpiewa piosenkę literacką, podawaną w różnych konwencjach - od ballady po blues rocka, głównie w języku polskim.
Najnowsza płyta „ AVRA” (2011 rok, EMI Music Poland), to wspólna produkcja Mai Sikorowskiej i zespołu Kroke, zaśpiewana w całości w języku greckim.SOKÓŁ ORKESTAR

Jest to projekt będący odzwierciedleniem moich fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został tu położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Ale nie tylko. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie... Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane. A wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.
 

28 X 
(piątek)

SETA
 

 
29 X 
(sobota)
   
3 XI 
(czwartek)

PIOTR LEMAŃCZYK QUARTET

Piotr Lemańczyk - kontrabas Szymon Łukowski - saksofon altowy, klarnet basowy Jan Michał Ciesielski - saksofon tenorowy i sopranowy Tomasz Łosowski - perkusja Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z najwybitniejszymi nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Walter Smith III /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ iinnymi. Nagrał sześć autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Down Beat, JazzTimes, Jazz Forum. W jego nowym projekcie biorą udział młodzi muzycy, absolwenci Akademii Muzycznych, którzy mimo młodego wieku, mają w swym dorobku szereg nagród i wyróżnień artystycznych. Muzyka, którą grają, jest wypowiedzią poprzez radość współtworzenia i wzajemnego rozumienia siebie. Można w niej odnaleźć ekspresję, dbałość o każdy dźwięk, wirtuozerię, przestrzeń, rozbudowane improwizacje, nowoczesność i tradycję, a więc to, co decyduje o sztuce i wyjątkowości muzyki jazzowej. Najnowsze kompozycje, które skomponował Piotr Lemańczyk to piękne, ciekawe linie melodyczne z bogatą harmonią i często zmieniającym się metrum. Napisane specjalnie na ten skład utwory, dają możliwość nieskrępowanej improwizacji i dialogu, który powstaje na każdym koncercie. Jest to zespół składający się z wszechstronnych i kreatywnych postaci, które z pasją oddają się sztuce muzyki.

4 XI 
(piątek)

KAREN EDWARDS
PIOTR WYLEŻOŁ

 
 

  

5 XI 
(sobota)

HANNA BANASZAK


 

10 XI 
(czwartek)
 

CREE
 

 

11 XI 
(piątek)
 

12 XI 
(sobota)
 
18 XI 
(piątek)

HIGHWAY
 HIGHWAY
– BLUES ROCKOWE TORNADO –

Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70 - tych, bluesa, boogie, funky oraz country, a zespół Highway to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyższych obrotach!!!

Zespół HIGHWAY pochodzi z Zabrza, ale muzycy obecnie go tworzący to ludzie z całego Śląska. Zespół istnieje od lipca 2001 roku.
Muzyka zespołu Highway to pogranicze rocka, bluesa i country – styl określany jako Southern Rock i mający swoje korzenie na południu USA.
Zespół gra wyłącznie własną muzykę z własnymi autorskimi tekstami. Zespół ma na koncie 6 wydawnictw płytowych (w tym jedno wydawnictwo DVD) oraz kilkaset zagranych koncertów w kraju i za granicą.
Zespół występował na największych festiwalach bluesowych i rockowych w kraju i za granicą (Stetson and Bourbon – Czechy, Jiżanska Noc – Czechy, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Express, Lauba Pełno Bluesa, Bluestracje, Festiwal Ryśka Riedla, Blues Nad Bobrem, Rock Autostrada, Kolej Na Blues, Okolice Bluesa, Blues Nad Okszą, Festiwal Pawła Bergera, Harmojawka, Festiwal Wolnych Ludzi, Chatka Blues Festiwal, Las, Woda i Blues, May Blues Meeting, Fire Blues Festiwal, Suwałki Blues Festiwal, Blues w Leśniczówce, …) w klubach muzycznych całego kraju oraz wielu imprezach plenerowych i zlotach motocyklowych.
Zespół miał zaszczyt występować u boku wielu wspaniałych artystów, takich jak: Livin’ Blues (NL), Duke Robillard (USA), Budgie (GB), Jenifer Batten (USA), Dżem (PL), jak również kilku przekonał do gościnnego występu w swoich szeregach: Nico Christiansen (Livin’ Blues), Jerzy Styczyński (Dżem), Andrzej Nowak (TSA), Michał Kielak (Kasa Chorych), Ryszard Wolbach (Harlem), Leszek Cichoński…
Zespół ma na swoim koncie kilka teledysków (np. do utworów KILKA DNI, ONA I JA, NIEBEZPIECZNA GRA czy ODDECH ANIOŁA).
Utwór zespołu Highway - „Taki Dzień” zasilił między innymi wydawnictwo „Antologia Polskiego Bluesa 2” a utwór „Kilka Dni” płytę „May Blues Meeting 2014”.
 

19 XI 
(sobota)

pARTyzant
 

 
25 XI 
(piątek)

KULISZ
TRIO

 

 
26 XI 
(sobota)

ZŁE PSY
 

Urodzinowy koncert Andrzeja Nowaka

2 XII 
(piątek)

CARRANTUOHILL
 

Muzyka Irlandzka na najwyższym poziomie !!!

3 XII 
(sobota)

29 XII 
(czwartek)
 

Kraków Street
Band

 

 

30 XII 
(piątek)
 

31 XII 

SYLWESTER W OWCZARNI


O szczegółach informują gospodarze pod nr tel. 18 26 222 66. Cena niezmienna od kilku lat 350 zł od osoby.
 
 
2017
 
1 I 
(niedziela)

KAŁE BAŁA
 

 
13 I 
(piątek)

CACI VORBA
 

 
21
(sobota)

JARY OZ
 

 
27
(piątek)
DGZZ
Zespół DGZZ powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela
Gałązki - laureata wielu konkursów piosenki poetyckiej.
W listopadzie 2009 roku ukazała się debiutancka, koncertowa płyta zespołu pt.
„Dotykam dachów", a w 2012 płyta studyjna pt. "Odległości".
W trakcie dotychczasowej działalności zespół zagrał kilkaset imprez plenerowych,
koncertów w klubach i w domach kultury.
W roku 2013 DGZZ zagrał między innymi na Przystanku Woodstock, na festiwalu
„Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.
Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają
nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej.
Twórczość zespołu jest w pełni autorska. Autorem słów jest Piotr Brymas, kompozytorem -
Daniel Gałązka, za aranżacje odpowiedzialny jest cały zespół.

28
(sobota)

MAG BALAY
 

 

29.01 - 5.02
XXVII WARSZTATY MUZYCZNE
JAWORKI 2017

 
11 II 
(sobota)

OLD
BREAKOUT

 

 
18 II 
(sobota)

IMPREZA
URODZINOWA

 

 
 
WIERBA
TRIO

 

MICHAŁ WIERBA
pianista, kompozytor, aranżer, producent.

Według krytyków czołowy przedstawiciel mainstreamowego jazzu młodego pokolenia. Publiczność ceni go za improwizacje i rozpoznawalny styl gry.
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 17, by już po dwóch latach studiować na Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Wojciecha Niedzieli, a w 2008 roku triumfować na Bielskiej Zadymce Jazzowej, gdzie miał okazję występować przed najważniejszym zespołem jazzowym lat 2000’- Wayne Shorter Quartet.
Pianista idzie za ciosem i nagrywa swoją debiutancką płytę BLACKJACK - concept album zawierający autorskie kompozycje lidera.
W 2008 roku artysta sformował WIERBA&SCHMIDT QUINTET, który zdobył nagrody niemal na wszystkich znaczących festiwalach w Polsce i nagrał cztery albumy wysoko oceniane przez prasę jazzową.
W roku 2010 zespół triumfował na GETXO JAZZ FESTIVAL w Hiszpanii i zdobył drugą nagrodę na festiwalu w Hoeilaart.
W roku 2011 artysta otrzymał dyplom z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej w Katowicach, a grupa Wierba&Schmidt Quintet została nominowana do nagrody Gwarancje Kultury za rok 2010. TVP KULTURA transmitowała koncert artysty z gościnnym udziałem saksofonisty Piotra Barona.
Od 2013 roku artysta występuje z zespołem MICHAŁ WIERBA DOPPELGANGER PROJECT - eklektyczną formacją z fortepianem jako instrumentem wiodącym i rozbudowaną sekcją instrumentów perkusyjnych, penetrującą pogranicze jazzu i world music. W 2014 ukazał się album zespołu pod tytułem „Orange Sky”.
Michał Wierba wielokrotnie występował na antenie Radiowej Trojki. Ostatni występ, nagrany z udziałem wybitnego saksofonisty Macieja Sikały i grupy MICHAŁ WIERBA PROJECT, ukaże się w formie albumu live nakładem wydawnictwa ForTune w 2016 roku.
W roku 2014 pianista dołączył do zespołu producenckiego MAG BALAY (Mag Balay, Szymon Piotrowski, Michał Wierba). Debiutancki album będący efektem ich pracy ukaże się w roku 2016.
Artysta nie ustaje w poszukiwaniach i formuje nowe trio z Szymonem Piotrowskim i Józefem Michalikiem. Album nad którym obecnie pracują będzie podstawą pracy doktorskiej Michała Wierby na Akademii Muzycznej w Krakowie