STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY

STOWARZYSZENIE

WARSZTATY
LATO 2021

JAZZCAMP

NAJBLIŻSZE
NOCLEGI

DOJAZD

ZAPRZYJAŹNIONE LINKI

KONTAKT


 


REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
kom. 530 434 883
 
 

INFORMACJE I REZERWACJA NOCLEGÓW
W WIATRAKU GOŚCINNYM OBOK OWCZARNI
DOSTĘPNA JEST POD NUMEREM TELEFONU:
18 262 22 66

 
 
2021
 

18 VI (piątek)
SAGITTARIUS


Początek działalności blues-rockowej grupy Sagittarius to lata osiemdziesiąte. Uczestnik festiwalów: Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu koncert "Debiuty 85",
Blues TOP Sopot, Jesień z Bluesem, Rawa Blues, Jarocin (występ nagrany przez radiową "Trójkę"), a także Muzyczny Camping w Brodnicy. Utwory "Deszczowy blues" i
"Stary jeep" często gościły na antenie krajowych stacji radiowych, a także znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów
Uniwersytetu Columbia w USA. Sagittarius występował na wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. Sagittarius akompaniował również Tadeuszowi
Nalepie oraz występował jako suport przed jego koncertami. We wrześniu 2016 r. Sagittarius odbył trasę koncertową w USA. W trakcie koncertów w Chicago
i Nowym Yorku odbyła się premiera nowej płyty pt. “Sagittarius Blues Rock Band”. Jest to zbiór najlepszych (znanych oraz wcześniej nie publikowanych)
piosenek zespołu, zaaranżowanych i nagranych na nowo. Polska listopadowa premiera tej płyty odbyła się w Krakowie w Harris Piano Jazz Bar.
Od tego momentu zespół koncertuje promując tą płytę ...
 
 

19 VI (sobota)

Trebunie TutkiTrebunie Tutki- - to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".
 
 

21-24 czerwca - II Warsztaty Kameralne w Muzycznej Owczarni w Jaworkach

ZAPRASZAMY CODZIENNIE
NA WIECZORNE SPOTKANIA Z MUZYKĄ POWAŻNĄ !

21-24 CZERWCA GODZ. 20.00

 

W dniach 21-24 maja 2021 w Muzycznej Owczarni w Jaworkach odbędą się II warsztaty kameralne organizowane przez Katedrę Kameralistyki Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Każdy dzień w trakcie warsztatów zakończony będzie koncertem uczestników i pedagogów. Prowadzić kursy będą wykładowcy Akademii Muzycznej w Krakowie: Danuta Augustyn, Beata Urbanek Kalinowska, Michał Dziad oraz Bartłomiej Kominek. Dużo pięknej muzyki i artystycznych wzruszeń! Zapraszamy.

Bartłomiej Kominek

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie Janusza Olejniczaka. Brał udział w kursach mistrzowskich najwybitniejszych pedagogów fortepianu, między innymi Andrzeja Jasińskiego, Oxany Jablonskiej, Lee Kum-Singa i Ryszarda Baksta. Obecnie wykłada w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie w 2015 roku otrzymał tytuł doktora habilitowanego.
Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach pianistycznych oraz festiwalach w kraju i za granicą, między innymi w Kil (Szwecja), Glasgow i w Londynie, a także na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku i Festiwalu Talentów w Tarnowie. Występuje na estradach koncertowych Polski (Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Festiwal Muzyczny Polskiego Radia w Warszawie, Festiwal "Bravo Maestro" w dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Festiwal Talentów w Tarnowie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", Warszawskie Spotkania Muzyczne, "Muzyka na Szczytach" w Zakopanem, Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie, Międzynarodowe Dni Kompozytorów Krakowskich), w niemal całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Japonii, zbierając znakomite recenzje. Brał również udział w festiwalach chopinowskich w Gandawie (Belgia), Valldemossie (Majorka) i Nohant (Francja). Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Zagrał rolę Fryderyka Chopina w filmie zrealizowanym przez Telewizję Japońską.
W 2005 roku jego nagranie Etiudy E-dur op. 10 nr 3 znalazło się na chopinowskiej płycie najwybitniejszych polskich pianistów i laureatów konkursów chopinowskich. W tym samym roku wraz z Januszem Olejniczakiem, Chórem Uniwersytetu Gdańskiego i znakomitymi solistami nagrał rzadko wykonywaną Małą Mszę Uroczystą Giacomo Rossiniego. Wykonanie to ukazało się na płycie wydanej przez Uniwersytet Gdański. W 2010 roku ukazał się album firmy DUX z muzyką Grażyny Bacewicz, zawierający między innymi I Kwintet fortepianowy w opracowaniu na fortepian i orkiestrę kameralną, który otrzymał nominację do nagrody "Fryderyk". W 2013 roku nakładem firmy Polskie Nagrania ukazała się płyta z muzyką chorwackiego kompozytora-prezydenta Ivo Josipovića.
W 2016 roku ukazała się jego solowa płyta z muzyką Sergiusza Prokofiewa z niezwykle rzadko wykonywaną Suitą z Baletu „Romeo i Julia”
Artysta prowadzi od wielu lat także ożywioną działalność kameralną oraz występuje z wieloma znanymi artystami, orkiestrami i zespołami kameralnymi, między innymi z Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej, Sinfonią Baltica, Capellą Cracoviensis, Polską Orkiestrą Radiową, Kwartetem Smyczkowym „DAFÔ”, Kwartetem Smyczkowym „Camerata”, Kwartetem Smyczkowym „Prima Vista”, Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Elżbietą Towarnicką, Olgą Pasiecznik, Anną Radziejewską, Iwoną Sobotką, Bogumiłą Dziel-Wawrowską, Joanną Freszel, Januszem Olejniczakiem, Konstantym Andrzejem Kulką, Tomaszem Strahlem, Marcinem Nałęcz-Niesiołowskim, Wojciechem Michniewskim, Danielem Smithem, Jonatanem Mannem, Anną Marią Staśkiewicz, Klaudiuszem Baranem, Magdaleną Bojanowicz i Januszem Wawrowskim.
Od 2014 roku występuje z pianistką Anną Boczar w duecie fortepianowym „Chopin Piano Duo”. Duet występuje na wielu prestiżowych festiwalach w całej Europie i Azji.
Bartłomiej Kominek jest zapraszany do udziału w pracach jury na ogólnopolskich międzynarodowych konkursach pianistycznych i kameralnych ( między innymi: Roma Piano Competition, Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych w Białymstoku, „Grajmy Razem” w Zamościu). Prowadzi kursy mistrzowskie w wielu uczelniach w Europie.
Jest autorem opracowania wszystkich utworów orkiestrowych Fryderyka Chopina w wersji na fortepian z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego, wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
Od 2016 roku Bartłomiej Kominek pełni funkcję dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo” w Krakowie.
W 2019 roku został odznaczony medalem Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi w pracy pedagogicznej.
Od 2020 roku pełni funkcję Kierownika Katedry Kameralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie.
 

 

25 VI (piątek)

CHOPIN PIANO DUO

Wystąpi jeden z czołowych polskich duetów fortepianowych - CHOPIN PIANO DUO w składzie; Anna Boczar i Bartłomiej Kominek.

Chopin Piano Duo przedstawia hity muzyki klasycznej dla dwojga pianistów. Usłyszymy znane melodie miedzy innymi z takich utworów jak:
Peer Gynt Edwarda Griega, czy Album Tatrzańskie Ignacego Jan Paderewskiego i wiele innych! Nie zabraknie oczywiście Chopina.

Zapraszamy!
 

 

26 VI (sobota)
QUE PASSA


QUE PASSA – jeden z czołowych polskich zespołów z nurtu Flamenco Fusion, powstały w Krakowie z inicjatywy Jarosława Dzienia, lidera, gitarzysty i kompozytora większości utworów. Zespół prezentuje mieszankę muzyczną zakorzenioną w tradycji flamenco, world music, jazz, latin, tango.... naznaczonej indywidualnością każdego z muzyków. Wirtuozeria i pasja porywają słuchaczy a perfekcja wykonania i bogactwo rytmów nadaje ich kompozycjom niepowtarzalny, witalny charakter, czyniąc styl zespołu rozpoznawalnym i unikatowym. Na repertuar Que Passa składają się głównie autorskie kompozycje Jarka, lecz dzięki znakomitemu warsztatowi muzycznemu zespół na koncertach z powodzeniem wykonuje również utwory mistrzów tj: J.McLaughlin , AldiMeola, P.deLucia, Ch.Corea, E.Gismonti, A.Piazzola, Acoustic Alchemy...
 
 

2 VII (piątek)
Cracow Duo Kalinowski & Szlezer
W świecie bluesa i tanga
Zapraszamy na wyjątkowy koncert podczas, którego zespół Cracow Duo przeniesie nas w świat
bluesa i tanga, prezentując utwory kompozytorów polskich i argentyńskich.

Program
Astor Piazzolla - Ave Maria
José Bragato - Graciela y Buenos Aires
Szymon Laks - Sonata na wiolonczelę i fortepian, II. Tempo di blues
Astor Piazzolla - Adiós Nonino
Aleksander Tansman - Trzy preludia bluesowe na fortepian solo
Aleksander Tansman - Cakewalk ze Siuty karnawałowej
Aleksander Tansman - Spiritual i blues z Sonatiny transatlantyckiej
José Bragato - Milontan
Astor Piazzolla - Oblivion
Astor Piazzolla - Le Grand Tango

Wykonawcy
Cracow Duo: Kalinowski & Szlezer
Jan Kalinowski - wiolonczela
Marek Szlezer - fortepian

Magazyn „The Strad" napisał o nich: „Kalinowski i Szlezer, przyjaciele z czasów dzieciństwa, dysponują wyjątkowo naturalnym darem wzajemnego porozumienia,
a ich grę cechuje zwracająca uwagę jakość wykonania, która nadaje życie muzyce". Artystów połączyła nie tylko przyjaźń, lecz także edukacja w Krakowie i Paryżu.

Muzycy występowali na najbardziej prestiżowych estradach świata m.in. w Seoul Arts Center w Seulu, Alfred Newman Hall w Los Angeles, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Palacio de Bellas Artes w Meksyku, Salle Cortot w Paryżu, St.Martin-in-the-Fields w Londynie i Concertgebouw w Amsterdamie. Odbywali kilkutygodniowe tournée
promujące muzykę polską w takich krajach i rejonach świata, jak m.in. Bliski Wschód (2006); Kaukaz (2013); Gruzja (2014); USA i Korea Południowa (2015);
Meksyk (2015, 2016); Brazylia i Argentyna (2016, 2017); USA (2017); Chiny (2018). W 2010 roku reprezentowali swoje rodzinne miasto na Dniach Krakowa w Nankinie (Chiny).
W roku 2019 otrzymali nagrodę Global Music Awards Outstanding Achievement dla najlepszego duetu w kategorii Muzyka Klasyczna.
Podobne rozumienie muzyki i wspólna wizja sztuki w połączeniu z doskonałym warsztatem instrumentalnym i dużym doświadczeniem koncertowym pozwala im na tworzenie interpretacji emocjonalnych, szczerych i żywiołowych.
 
 

3 VII (sobota)
Dariusz Kozakiewicz
LIVE„Dariusz Kozakiewicz LIVE – to koncert prowadzący nas przez już 50-letnią twórczość Darka Kozakiewicza,
który w tym roku obchodzi swój okrągły jubileusz pracy artystycznej.
W programie usłyszycie motywy z Hendrixa, ale także przeboje pisane dla grupy Test, czy kompozycji tworzonych dla Perfectu.
Część programu stanowią nowe piosenki, powstałe podczas roku pandemii, są to kompozycje do słów Natalii Sikory,
która wspiera wokalnie projekt muzyczny Darka Kozakiewicza.

W programie nie zabraknie niespodzianek dla fanów kunsztu muzyki gitarowej."
Skład zespołu:
Dariusz Kozakiewicz – gitara
Natalia Sikora – wokal
Tomek Płonka – gitara basowa
Sławek Puchała - perkusja

Dariusz Kozakiewicz urodził się 30 grudnia 1951 roku w Warszawie. Kompozytor i gitarzysta.
Swoją muzyczną przygodę zaczynał w zespole „Fatum" a następnie w „Pięciu". W 1971r. nagrał album „Breakout Blues" z T.Nalepą i Breakoutem,
po czym odszedł od zespołu w poszukiwaniu mocniejszych brzmień i w 1972r. rozpoczął współpracę z hardrockowym „Test"-em dla którego oprócz gry na gitarze,
również komponował.
Współpraca trwała do rozwiązania grupy w 1976 roku.
Dariusz Kozakiewicz współpracował także m.in. z Anną Jantar, Piotrem Figlem, zespołem Świadectwo Dojrzałości, Jajco i Giganci,
Air Condition (Zbigniew Namysłowski), Plugawy Anonim, Universe a także Dwójka ze sternikiem, Bemibek (Ewa Bem) z Wojciechem Karolakiem
oraz z Robertem Chojnackim i Janem Borysewiczem.
Do zespołu Perfect dołączył w 1997 roku. Od 2021 roku rozpoczął swój autorski projekt Darek Kozakiewicz LIVE.
 
 
 

24 VII (sobota)

Grażyna Łobaszewska

promocja nowej płyty!


W czasie tego wyjątkowego koncertu usłyszymy utwory do słów: Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka, Jarosława Iwaszkiewicza, Marka Grechuty, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Jacka Cygana, Piotra Bukartyka czy Grzegorza Ciechowskiego Grażyna Łobaszewska, bez wahania porównywana do Arethy Franklin czy Billie Holiday. Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek. Pisali dla niej i wciąż piszą najlepsi. Łobaszewska jak mało która artystka przywiązuje ogromną wagę do jakości i treści wyśpiewywanych przez siebie tekstów. Jak sama powtarza słowo ma moc, bo ciałem się staje. W dobie otaczającej nas "sieczki" zapraszamy na spotkanie z przepiękną liryką w wykonaniu Pierwszej Damy Polskiej Piosenki.
 

 

25 VII (niedziela)
WOJTEK PILICHOWSKI
BAND

 

30 VII (piątek)
AGATA ŚLAZYK
Artystka z Piwnicy pod Baranami

"Gdzieś na ulicy nienazwanej..."
Pieśni Piwnicy pod BaranamiAgata Ślazyk jest artystką, która łączy w sobie wielki temperament z ogromną wrażliwością oraz wybitnym warsztatem wokalnym. Proponuje w swoich koncertach niezwykłe spektrum nastrojów, od delikatnych ballad, które śpiewa akompaniując sobie na gitarze, po dynamiczne, wręcz rockowe kompozycje. Koncertowała w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii. Piosenki z autorskiej płyty: "Znów za długo spałam", "To daje mi pewność", „Z sercem na dłoni”, dzięki głosom słuchaczy znalazły się na szczycie Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków.
Recital złożony z piwnicznych utworów jest naturalną konsekwencją czasu spędzonego w legendarnym kabarecie. Artystka wybrała z piwnicznego archiwum pieśni, które w pełni zgadzają się z jej emocjami i doświadczeniem. Połączenie temperamentu z wrażliwością wokalistki owocuje tym, że znane piwniczne utwory uzyskują świeży, oryginalny, niezwykle przejmujący wyraz.
W programie pojawią się pieśni zwane "piwnicznymi hymnami", stanowiące najbardziej rozpoznawalny fragment historii legendarnego miejsca. Zabrzmią kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej. W programie koncertu pojawią się utwory Zygmunta Koniecznego – m.in. „Taka głupia to ja już nie jestem”, „Jaki śmieszny jesteś pod oknem”, piwniczny hymn – „Ta nasza młodość”, utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza – m.in. „Pejzaż horyzontalny”, Andrzeja Nowaka „Niebieska patelnia”. „Sonet 49” Wiliama Szekspira z muzyką Piotra Walewskiego – kompozytora m.in. słynnych „Dezyderatów” - w wykonaniu Agaty nabiera nowego blasku. Usłyszymy także utwory, z którymi Agata Ślazyk pojawiła się w Piwnicy. Takie, które stały się jej artystyczną wizytówką, jak choćby pieśń do wiersza Światopełka Karpińskiego „Groteska o grajku i wiolonczeli”, z której zaczerpnięty jest tytuł recitalu.

 

 

31 VII (sobota)

W rocznicę śmierci Ryśka Riedla zagra odtwórca głównej roli spektaklu "Skazany na bluesa"
Maciej Lipina
"Ścigany"
Maciej Lipina- wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aktor teatralny, pedagog muzyczny.
Założyciel i lider grupy Ścigani.
Odtwórca głównej roli (Ryśka Riedla) w spektaklu "Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskiem im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.
Główny głos na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu - KAT "Acoustic 8 filmów".
Współpraca sceniczna z Hanną Banaszak, Beatą Rybotocką, Elżbietą Towarnicką, Zbigniewem Wodeckim i Jackiem Wójcickim w oratorium Jana Kanty Pawluśkiewicza - "Nieszpory Ludźmierskie".
Dyskografia:
📀Maciej Lipina "ŚCIGANY" (2018)
Ścigani:
📀"Nigdy więcej bluesa" (2005)
📀"Bez hamullców" (2007)
📀"Spiritus movens" (2011)
📀Kat - "Acousitc - 8 filmów" 2014
Gościnnie:
📀 "J.J. Band przyjaciele grają utwory Tadeusza Nalepy - "Blues" (2010)
📀 "Odnalezione Piosenki Bogdana Łyszkiewicza" (2011)
📀Obstawa Prezydenta - "Siedem" (2013)
Nagrody:
🏆🏆Dwie statuetki Super Hit TVP2 za utwory "Niby razem" i "Uwierz mi chociaż raz" (2009)
🏆Odkrycie roku 2005,
🏆Płyta Roku 2007,
🏆Wokalista roku 2008 (wg. Blues Top)
🏆Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival 2009

"Maciej to polski John Mayer" Wojtek Olszak
"Maciej Lipina obok Piotra Cugowskiego to ścisła krajowa czołówka tego typu śpiewania..." Lesław Dutkowski
"Ścigani" to prawdopodobnie najlepszy zespół w Polsce" Zbigniew Hołdys
 
 

2 - 7 VIII
V Międzynarodowe warsztaty jazzowe
Jazz Camp Jaworki 2021


 
 

13 VIII (piątek)

Trebunie TutkiTrebunie Tutki- - to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".
 
 

14 VIII (sobota)

FUNK DE NITE
Jeden z najlepszych polskich zespołów grających mieszankę jazzu,funky i rocka.
Założony w Krakowie we wrześniu 1993 r., przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka

 
 

MAMY NADZIEJĘ, ŻE TYM RAZEM SIĘ UDA...

20 VIII (piątek)

The Animals
and Friends


To nie ściema tylko fakt, że od 4 lat co roku mamy gigantyczne szczęście i zaszczyt gościć legendarny zespół
The Animals and Friends. W tym roku Muzyczna Owczarnia i zespół zapraszają na 2 koncerty.
Cena biletów niezmienna 250 zł/os.
 
 

27 VIII (piątek)

4 SZMERYDziałająca od 22 lat grupa „4szmery" wydała 9 listopada 2019 roku swój pierwszy, w pełni autorski album zatytułowany "Roll".
Utrzymana w rock n rolloewj stylistyce płyta zawiera dziesięć kompozycji. Z tej płyty pochodzi utwór „Ślad”.

https://www.youtube.com/watch?v=S46UkNqtPRw&t=31s

Zespół "4 szmery" tworzą :
Andrzej Tabor dr
Robert "Sierściu" Mastalerz – voc
Grzegorz "Gabi"Gruca bg
Jacek Szwed g
Arkadiusz Kluczewski g

Zespół oprócz wspomnianego albumu, ma w dorobku dwie płyty koncertowe z numerami AC/DC :
"No sheep till Muzyczna Owczarnia" - 2006
"Live after Death" - Koncert akustyczny w PR III -2010 ( feat. Jacek Królik, Paweł Mąciwoda (Scorpions) Andrzej Nowak (TSA), Jan Gałach)
Do tej pory zagrał ponad 1000 koncertów, grając z największymi polskiego rocka:
TSA, IRA, Dżem, Perfect, Lady Pank, Hey, Proletaryat i wielu innych.
Zespół był gościem festiwali: "Ku przestrodze", "Zew się budzi", "50 lat polskiego Big- Beatu", "Igrzyska Rockowe" , „Coverfestiwal” , „American cars mania” oraz gwiazdą największych zlotów Harley Davidson, występując u boku Saxon czy Black Label Society.Od 9 grudnia płyta "Roll" jest dostępna na wszystkich serwisach streamingowych na świecie.

Warto obejrzeć :

Live - Dni Jaworzna

https://www.youtube.com/watch?v=AsgF-lyx56k&t=58s

Live - Akustycznie w "Trójce"

https://www.youtube.com/watch?v=Ylp82NHpQ9w&t=573s

Live – "Ku Przestrodze" - Chorzów

https://www.youtube.com/watch?v=8QZupi2XCt8

 
 

10 IX (piątek)

CHEAP TOBACCOsuper muzyka i super zespół! Cheap Tobacco - nominowani do Fryderyków 2019 oraz nadzieja roku magazynu Teraz Rock.
Frontmanka Natalia Kwiatkowska już 4 razy została wybrana bluesową wokalistką roku w Polsce. W ich muzyce energetyczny
vintage rock przeplata się z zadymionymi balladami, a mocne brzmienie balansowane jest delikatnym głosem charyzmatycznej wokalistki. Ich największą siłą są koncerty na żywo, zatem przyjdźcie sami zobaczyć, bo każdy występ obfituje w nowe wrażenia!

 
 

1 X (piątek)

BROWAR ŻYWIEC


Zespół „Browar Żywiec” wędruje z piosenką po Krainie Łagodności od ponad czterdziestu lat. Członkowie grupy śpiewają i grają piosenki turystyczne, liryczne ballady, poezję śpiewaną. Autorem większości piosenek zespołu jest Jurek Reiser. W piosenkach "Browaru Żywiec" można znaleźć nie tylko słowa i nutki sławiące piękno gór, lasów, potoków, ale również liryczne opowieści o zwykłych ludzkich sprawach, o codziennych kłopotach i radościach, o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności, o przemijaniu, o nadziei.
Sama nazwa "Browar Żywiec" powstała spontanicznie na jednym z rajdów Politechniki Krakowskiej, który to rajd kończył się w Milówce w Beskidzie Żywieckim. W tamtych czasach, w latach 70-tych, piwo żywieckie było synonimem czegoś doskonałego, niepowtarzalnego, nobilitującego i niestety bardzo trudno osiągalnego. Ale akurat wtedy w Milówce było go pod dostatkiem, co znakomicie pomogło w dyskusji nad wyborem nazwy dla zespołu.
Takie piosenki „browarowe” jak Jaworzyna, Wielki Wóz, Panna Kminkowa, Sierpniowy deszcz, Wróżby Wiosenne to dzisiaj klasyka piosenki turystycznej.
W czasie koncertów zespół prezentuje również piosenki innych autorów, piosenki, które – zdaniem zespołu – należy ocalić od zapomnienia. Obecnie w repertuarze zespołu znalazły się też całkiem nowe piosenki z muzyką Remigiusza Dyduły pisaną do wierszy Aleksandry Bacińskiej i Urszuli Janickiej-Krzywdy .
Przez trzydzieści trzy lata trzon zespołu stanowiły trzy osoby: Elżbieta Lech-Unarska, Jerzy Reiser i Remigiusz Dyduła. Później z przyczyn losowych ten skład zmieniał się. Aktualnie zespół występuje w składzie: Joanna Ulowska – śpiew, Joanna Kantor - skrzypce, Marcin Binasiak – gitara klasyczna, śpiew, Remigiusz Dyduła – gitara klasyczna, śpiew.

 
 

13 XI (sobota)

"SPiS"
Styczyński /Lekki/ Sierściu

Projekt "SPiS" Tworzą :
Jerzy Styczyński ( DŻEM) Piotr Lekki ( TSA- Michalski-Niekrasz-Kapłon) i Robert "Sierściu" Mastalerz (4SZMERY)
Muzycy pierwszy raz wystąpili wspólnie na dziesięcioleciu duetu "PiS", w krakowskim klubie "Drukarnia".
Spontaniczne pojawienie się Jurka Styczyńskiego, zaowocowało nawiązaniem stałej współpracy.
Jerzy Styczyński, wieloletni gitarzysta zespołu "DŻEM", kompozytor wielu przebojów tej grupy,
Muzyk bardzo chętnie uczestniczący w innych projektach muzycznych. Absolutna czołówka polskiej gitary.
Piotr Lekki , to gitarzysta zespołu "TSA-Michalski-Niekrasz-Kapłon" i "Evening Standard", producent muzyczny i autor projektu
"Bochnia Rocks" , ściągającego do Bochni najwybitniejszych muzyków z całego świata. W ramach tego projektu, Bochnię odwiedzili
już m.in : Richie Kotzen, Vinnie i Carmine Appice (Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Rod Stewart) , John Corabi ( Motley Crue, Dead Daisies) , Ron Bumblefoot (Guns N Roses), Paul Gilbert ( Mr. Big) Stu Hamm ( Joe Satriani, Steve Vai) i wielu , wielu innych.
Robert 'Sierściu" Mastalerz, to od 20 lat wokalista najlepszego w tej części europy coverbandu AC/DC, "4szmery". Gościnnie zaśpiewał
na płytach Jana Gałacha i krakowskiego 'Hellias". Współpracował z Piotrem Luczykiem (KAT) w Jego projekcie "Cover Festiwal", wystąpił jako gość na koncercie otwarcia "Śląskiego Szlaku Bluesowego" boku Sebastiana Riedla, Antymosa Apostolisa,
Leszka Windera i Jerzego Piotrowskiego. Razem z Piotrem jako duet "PiS" (Piotrek i Sierściu) otwierali koncerty akustyczne Kotzena, Corabiego czy Bumblefoota. W 2017 roku zarejestrowali w Radio "Rzeszów" płytę Live z utworami wielkich zmarłych Rock and rolla.
Udział w projekcie Jerzego Styczyńskiego, poza oczywistym wzmocnieniem składu, zmienia też troszkę formułę grania.
Wzbogacone solówkami Jurka utwory nabierają zupełnie nowego wymiaru.
Muzycy Wykonują kompozycje z repertuaru Deep Purple, Led Zeppelin, Whitesnake, Queen, Alice in Chains, AC/DC , Bon Jovi,
BLS i wielu , wielu innych.