STRONA  GŁÓWNA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY


WARSZTATY MUZYCZNE
JAWORKI
LATO 2026


STOWARZYSZENIE

NAJBLIŻSZE
NOCLEGI


DOJAZD

ZAPRZYJAŹNIONE LINKI
 

KONTAKT


 


REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66 - Wieńczysław Kołodziejski
kom. 530 434 883 - Bartosz Kołodziejski
 
 

INFORMACJE I REZERWACJA NOCLEGÓW
W WIATRAKU GOŚCINNYM OBOK OWCZARNI
DOSTĘPNA JEST POD NUMEREM TELEFONU:
18 262 22 66

 

Uwaga, Szanowni Państwo.
Informujemy, że Muzycznej Owczarni na ulicy Biała Woda w Jaworkach
nie łączą żadne związki partnerskie ani filialne
z Biała Woda Music Bar,
który znajduje się w kompleksie hotelowym Szczawnica Park.

Wieńczysław Kołodziejski
 

 
KONCERTY 2026
WSZYSTKIE KONCERT ROZPOCZYNAJĄ SIĘ O GODZINIE 20.00

 
 

ŚWIETNY WEEKEND W OWCZARNI !
 


19 VI (piątek)

Adam Czerwiński Trio


Wraz ze swoim zespołem, artysta przedstawi program z najnowszej, nagranej w Los Angeles płyty Song for my Mother.
To muzyka o jazzowych korzeniach ale ale jednocześnie daleko wykraczająca poza ramy gatunku. Będzie dużo bluesa, funku
a nawet kilka przebojów „Country" w nowych opracowaniach.

Adam Czerwiński
Wybitny polski perkusista, kompozytor, aranżer oraz producent muzyczny.
W trakcie prawie czterdziestoletniej kariery, koncertował i nagrywał z całą plejadą gwiazd jazzu. Wystarczy wymienić Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Wojtka Karolaka, czy Janusza Muniaka. Art Farmer, Eddie Henderson, Bennie Maupin,
Larry Goldings, Garry Bartz, Nigel Kennedy, John Scofield, to z kolei światowa czołówka z którymi współpracował.
Przez prawie 25 lat współtworzył projekty Jarosława Śmietany. Ma na swoim koncie ponad 100 nagranych płyt jako sideman
oraz 18 jako leader własnych formacji. Pomysłodawca i organizator festiwalu „Jazz w Lesie" który w tym roku odbył się po raz 25ty.
Przed dwoma laty założył wydawnictwo płytowe AC RECORDS, które specjalizuje się w nagrywaniu oraz produkcji płyt winylowych
na najwyższym audiofilskim poziomie. Od kilku lat prowadzi własne wydawnictwo płytowe AC Records. Pod tym szyldem nagrywa
i produkuje głównie płyty winylowe które uznawane są w świecie Audio za wzorcowe.

Kajetan Galas
– pianista, organista (organy Hammonda). Od kilku lat, laureat pierwszego miejsca w kategorii organy według ankiety krytyków magazynu Jazz Forum. Oficjalny artysta Hammond Polska. Gościnnie występował u boku takich muzyków jak: Janusz Muniak,
Jan Ptaszyn Wróblewski, Piotr Baron, Maciej Sikała, Henryk Miśkiewicz, Andrzej Olejniczak, Peter Bernstein, Mike Stern, Ed Cherry.

Marcin Wądołowski
- Wybitny gitarzysta i kompozytor. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt nagranych albumów, w tum dziewięć autorskich. Współpracował
z czołówką jazzowych artystów w kraju i za granicą. Jan Ptaszyn Wróblewski, Wojciech Karolak, Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski,
to tylko niektóre nazwiska z długiej listy gwiazd z którym grał i nagrywał Marcin.


Adam Czerwiński -perkusja
Marcin Wądołowski - gitary
Kajetan Galas - organy Hammond

 

 


20 VI (sobota)

Billy Neal
& Adam Czerwiński Band

 

"I Believe & more" - Billy Neal & Adam Czerwiński Band

Billy Neal to brytyjski wokalista i kompozytor, mieszkający od lat w Australii. Z zespołami The Right Honorable Gentlemen
i The Rhythm Machine, zapraszany był na występy m.in. przez Roberta Planta i Micka Jaggera. Wiele nagrywał i koncertował
w Polsce, szczególnie z Jarkiem Śmietaną i Adamem Czerwińskim. Na polskim rynku ukazały się trzy jego płyty: „I Love The Blues"
 (2011), „Live! At Impart" (2012) oraz najnowsza „I Believe" (2013). Billy wspólnie z Adamem występowali między innymi w USA
oraz Australii. Współpraca koncertowa Billy'ego i Adama ma swoją kontynuację. W naszej propozycji oprócz jego najnowszych
utworów, Billy wykonuje również znane standardy muzyki rockowej, a także własne interpretacje utworów zespołu The Beatles.

Skład zespołu

Billy Neal - śpiew, saksofon
Adam Czerwiński - perkusja
Marcin Wądołowski - gitary
Tomasz Kupiec - Kontrabas, gitara basowa

 

 


26 VI (piątek)

TREBUNIE TUTKI

Trebunie Tutki- - to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję
od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji
i Ameryce Północnej.  Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce
World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium,
skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ,
wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując
 oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi
artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna",
a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner,
Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".

 

 


27 VI (sobota)

Knedlove

KNEDLOVE to muzyczno-życiowy duet, który tworzą gitarzysta i kompozytor Kacper Chmura i Eliza Sicińska, laureatka wielu nagród
dla najlepszej wokalistki (m.in. podczas festiwali Blues nad Bobrem, Wielki Ogień, Bluesroads) oraz nagród za najlepsze teksty
piosenek (Rawa Blues). Występują razem od 2021 roku i od tego czasu zagrali wiele koncertów, także podczas festiwali w kraju
i zagranicą, m.in. Valašský špalíček w Czechach, Planet Laugarvatn na Islandii, Suwałki Blues Festiwal czy w Guntalingen
w Szwajcarii. Do zespołu dołączyli wybitni muzycy, którzy wzbogacili ich brzmienie o kontrabas, gitarę basową i perkusję
- Miłosz Skwirut (Kraków Street Band) i młodszy gospodarz Muzycznej Owczarni Bartosz Kołodziejski. Liryczna i pełna emocji
muzyka KNEDLOVE nabrała teraz pazura, właściwego jej członkom szaleństwa i mocy. Taka jest ostatnia, w całości autorska
płyta zespołu - "Triumf sztuki nad rozumem" - i takie są ich koncerty.

Eliza Sicińska - śpiew, gitara, pianino
Kacper Chmura - śpiew, gitara
Miłosz Skwirut - kontrabas, gitara basowa
Bartosz Kołodziejski - perkusja

 

 


3 VII (piątek)

Shandy & Eva



Polsko-karainski duet, który powstał w Los Angeles. Ewa Żmijewska i Shandrelica Casper zachwycają autorskimi utworami,
wspaniałą energią i niezwykłą atmosferą koncertów.
Shandy (Shandrelica Casper) to perkusistka, która pochodzi z wyspy Curacao na Karaibach, Eva (Ewa Żmijewska)
to gitarzystka z Warszawy.
Dziewczyny obydwie śpiewają i komponują, poznały się na wydziale wokalu w Los Angeles College of Music w Pasadenie
gdzie zdobyły tytuł Associate Of Arts in Vocal Performance. Podczas studiów zaczęły wspólnie koncertować,
a potem razem pisać muzykę. Następnie Shandrelica skończyła studia licencjackie w Los Angeles College of Music,
a Ewa studiach magisterskie w California Institiute of the Arts.Muzyka Shandy & Eva mieści się w szeroko rozumianym gatunku
 pop/singer-songwriter, ale dziewczyny czerpią inspiracje z wielu innych stylów muzycznych jak jazz, latin, world music, czy country.
 Podczas swojej kilkuletniej kariery, Shandy & Eva zdążyły wystąpić z wieloma uznanymi muzykimi, między innymi:
Maciej Szczyciński (Michał Bajor, Lora Szafran, Monika Borzym), Darek Oleszkiewicz (Pat Metheny, Aga Zaryan, Anna Maria Jopek),
 Adam Levy (Norah Jones, Tracy Chapman, Meshell Ndegeocello).
 

 


4 VII (sobota)

Bernard Maseli
Rasm al Mashan


 

Bernard Maseli

Karierę rozpoczął  w 1985r. wraz z zespołem „WALK AWAY” na festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, gdzie zdobył główną
nagrodę solistyczną, a zespół pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wraz z zespołem „WALK AWAY” nagrał jedenaście płyt długogrających i brał udział we wszystkich największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą (czterokrotnie festiwal „Jazz Jamboree” w Warszawie, „Jak-Jazz” w Indonezji, wielkie trasy koncertowe wraz z Urszulą Dudziak, wspólna trasa koncertowa
z legendarnym trębaczem Milesem Davisem jako tzw. support). W latach 1985-87 współpracował z zespołem „YOUNG POWER”,
z którym nagrał dwie płyty. W 1992 roku wraz z pianistą Zbigniewem Jakubkiem zakłada duet pod nazwą „BACK IN” (dwie płyty).
Od 1995 roku rozpoczyna trwająca do dziś współpracę ze znakomitym basistą Krzysztofem Ścierańskim (początkowo jako trio
„MUSIC PAINTERS” wraz z perkusjonalistą Jose Torresem, ostatnio jako duet „Big 2″).
Od kilku lat zajmuje się również produkcją muzyczną.
Jako producent zaistniał płytami „Tylko Chopin” dla Lory Szafran,płytą „Melodies” Anny Serafińskiej,płytą „Colors” zespołu Colors
oraz wszystkimi albumami formacji „THE GLOBETROTTERS” . Od 26 lat zajmuje pierwsze miejsce w kategorii wibrafon, w ankiecie
„Jazz Top” miesięcznika „Jazz Forum” oraz wysokie miejsca jako kompozytor i aranżer. Od 28 lat jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Katowickiej Akademii Muzycznej, gdzie m.in. prowadzi utworzoną  prze siebie pierwszą w kraju klasę wibrafonu jazzowego.W roku 2017 uzyskał tytuł Profesora Zwyczajnego. W 1999 roku wraz z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Kubą Badachem, utworzył pierwszy swój projekt autorski pod nazwą „The Globetrotters”. Zespół w krótkim czasie zdobył dużą popularność wśród fanów, czego wyrazem są cztery płyty oraz blisko 500! zagranych koncertów i współpraca z gwiazdą instrumentów perkusyjnych Nippy Noya (Indonezja).Od 2006r wraz z Krzysztofem Ścierańskim,Markiem Raduli oraz Paulem Vertico jest członkiem formacji „COLORS”.W 2004 roku nawiązuje współpracę z wyśmienitym kompozytorem Zbigniewem Preisnerem który w 2007 roku zaprasza go
do nagrania płyty”Silence, Night And Dreams”.Płyta została nagrana w gwiazdorskiej obsadzie m.in.Teresa Salgueiro-voc,
Lars Danielsson-bass,John Parricelli-guit. Trasa promująca ten album obejmowała tak prestiżowe sceny jak amfiteatr Herodes Atticus
on the Acropolis w Atenach gdzie w 2007 w obecności ponad 4 tys.słuchaczy odbyła się światowa premiera albumu. W 2009 roku rozpoczyna również swój nowatorski solowy projekt pod nazwa „DIARY” w którym w maksymalnym stopniu eksploruje możliwości współczesnej elektroniki.W 2011 roku jako jeden z nielicznych polskich muzyków jazzowych otrzymuje zaproszenie do współpracy
z amerykańskim kwartetem pod wodzą gitarzysty Deana Browna (Dean Brown,Marvin „Smitty” Smith,Hadrien Feraud,Bernard Maseli)
i odbywa entuzjastycznie przyjęte tournee (Europa,Japonia)oraz nagrywa płytę Browna „Unfinshed Business” oraz „Rolajafufu”.Współpraca ta trwa do dnia dzisiejszego.Od 2013 roku prowadzi kolejną swoją formację autorską MaBaSo wraz z basistą Michałęm Barańskim i perkusistą Danielem Soltisem.Zespół ten ma już na swym koncie dwie płyty koncertowe. Bernard Maseli współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, David Fiuczyński, Eric Marienthal, Bob Malac ,Bill Evans, Matthew Garrison,Manou Gallo,Paco Sery, Dave Samuels,Victor Mendoza,Marvin „Smitty” Smith,Hadrien Feraud,LInley Marthe,Gary Husband,Ewa Bem, Lora Szafran,Anna Maria Jopek,Grzegorz Skawinski, Mieczysław Szcześniak i wielu innych. Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji a jego dyskografia obejmuje około sto tytułów.

Rasm Almashan

 Rasm Almashan to polsko-jemeńska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, której muzyka i głos łączą różne światy
– nawiązując do brzmień Jemenu, Afryki i współczesnej Europy. Urodzona w Krakowie (Polska) i wychowana w Adenie (Jemen),
Rasm ukształtowała swoją muzyczną tożsamość na styku kultur. Dorastała słuchając jemeńskich tradycji i pieśni wschodnioafrykańskich migrantów – kolegów z klasy i sąsiadów z Sudanu, Kenii i Etiopii – których rytmy i melodie chłonęła już jako dziecko. Te wczesne doświadczenia pozostają kluczowe dla jej twórczości i improwizacji. Rasm rozpoczęła karierę koncertową w 1999 roku, współtworząc zespoły Kultura de Natura i Soomood, a następnie rozpoczęła karierę solową. Jej debiutancki solowy album „YEMENIA” to żywy,
osobisty album inspirowany wspomnieniami z życia w Jemenie pod koniec lat 80. i 90. Album był zarówno hołdem rodzinnym,
jak i muzycznym świadectwem społeczności dotkniętych konfliktami i przesiedleniami. „Yemenia” przez trzy miesiące utrzymywała
się w pierwszej dwudziestce listy przebojów World Music Charts Europe, a utwory z albumu znalazły się na znanych kompilacjach poświęconych muzyce świata.
Rasm często przedstawia swoje piosenki jako historie płynące z serca: śpiewa o ubóstwie i tęsknocie
ludzi oddzielonych od ojczyzny. Rasm wspomina chwile z dzieciństwa, kiedy w obliczu rosnącej niestabilności w Jemenie życie jej rodziny – i sąsiadów – wywróciło się do góry nogami. Te osobiste, a czasem bolesne wspomnienia, stanowią podstawę piosenek,
które mają na celu połączenie słuchaczy z ludzkimi historiami, a nie z medialnymi nagłówkami.
W repertuarze Rasm pojawiają się osobiste postacie i nazwiska: utwór „Ali Gingi” jest jednym z przykładów, jak indywidualne historie
i postacie z jej młodości pojawiają się w jej muzyce, dając głos ludziom, których pamięta, i relacjom, które ją ukształtowały.
Poza własnym projektem, Rasm Almashan współpracuje również z cenionymi i legendarnymi muzykami ze świata jazzu, muzyki etnicznej i nie tylko.

 

 


 
 


Świetna kapela folkowa grająca muzykę pogranicza Karpat!

24 VII (piątek)

Karczmarze




Zespół Karczmarze został założony w 2006 r. w Rzeszowie. W chwili obecnej koncertuje w składzie z:
- akordeonistą: Tomaszem Pisaniakiem
- kontrabasistą: Łukaszem Cycakiem
- gitarzystą – Stanisławem Tadlą
- skrzypaczką Moniką Baran
- cymbalistą, skrzypkiem – Szymonem Tadlą

Karczmarze w swoim repertuarze prezentują stylizowaną muzykę folkową pogranicza Karpat. W wykonaniu grupy można usłyszeć melodie: polskie, łemkowskie, ukraińskie, słowackie, węgierskie, bałkańskie oraz klezmerskie. W okresie Świąt Bożego Narodzenia prezentują także unikatowy repertuar kolędowo – pastorałkowy.
Do chwili obecnej zagrali ponad 800 koncertów (stan na wrzesień 2025r.) zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, m.in. koncertując wielokrotnie w Niemczech, we Francji, Włoszech ( m.in. dając koncerty na targach Expo w Mediolanie w 2015r.), Holandii, Belgii, Luksemburgu, Rumunii, na Litwie, Ukrainie i na Węgrzech.
W swoim dorobku posiadają 6 płyt.

 

 


Perła kultury romskiej w Muzycznej Owczarni

25 VII (sobota)

KAŁE BAŁA




W świecie współczesnej muzyki, gdzie różnorodność dźwięków z różnych kultur jest coraz bardziej ceniona, zespół Kałe Bała
wyróżnia się jako perełka romskiej sceny muzycznej. Teresa Mirga, założycielka i liderka zespołu Kałe Bała, urodziła się w Polsce
w rodzinie o bogatych romskich korzeniach. Wychowywana w tradycyjnym romskim domu, Teresa była świadkiem niezwykłej kultury,
  która w dużej mierze wpłynęła na jej przyszłą karierę muzyczną. Zainspirowana miłością do muzyki i chęcią zachowania swojego dziedzictwa, Teresa postanowiła założyć zespół Kałe Bała, co w języku romani oznacza „Czarne Włosy".
Muzyka Kałe Bała odzwierciedla głębokie korzenie kultury romskiej. Ich twórczość łączy tradycyjne romskie dźwięki
z elementami współczesnej muzyki, W rezultacie, słuchacze mają okazję odkryć bogactwo romskiej kultury muzycznej, której
nie można doświadczyć w innych gatunkach. Repertuar Kałe Bała składa się zarówno z tradycyjnych romskich pieśni,
jak i nowoczesnych kompozycji, często opartych na autentycznych tekstach i melodii. Ich piosenki są śpiewane głównie
w języku romani, co dodaje autentyczności ich twórczości.

 

 


31 VII (piątek)
1 VIII (sobota)

ŚWIETNY ARTUR ŻMIJEWSKI i LEGENDA LEONARDA COHEN
PONOWNIE W MUZYCZNEJ OWCZARNI !!!


ARTUR ŻMIJEWSKI




Artur Żmijewski, jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorów, tym razem zaskakuje w nowej roli prezentując
program muzyczny z utworami Leonarda Cohena. Na koncertowej scenie usłyszymy takie utwory jak „Alleluja",
"W tajnym życiu mym"  (In My Secret Live), "Zuzanna", "Tańczmy po Miłości Kres" (Dance Me To The End of Love),
"Wspomnienie" (Memories) oraz wiele  innych. Każdy z nich, dzięki doskonałym tłumaczeniom autorstwa Macieja Zembatego,
Romana Kołakowskiego i Michała Kuźmińskiego, zyskuje nowe życie, wprowadzając słuchaczy w świat pełen poezji,
emocji i głębokiej refleksji.

Arturowi Żmijewskiemu na scenie towarzyszyć będą wyjątkowi muzycy.
Ewa Żmijewska (wokal, gitara),
Shandrelica Casper "Shandy" intrumenty perkusyjne i wokal,
Wojciech Pilichowski gitara basowa oraz wokal
Andrzej "E - moll" Kowalczyk śpiew, gitary i instrumenty klawiszowe.

Razem tworzą niezwykłą muzyczną przestrzeń, która doskonale oddaje nastrój
i przesłanie utworów Cohena.

Program "LEONARD COHEN - PO MIŁOŚCI KRES" to nie tylko hołd dla twórczości Cohena, ale także nowa, pełna emocji interpretacja jego utworów skłaniająca do refleksji nad przemijaniem i wolnością jednostki, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

 

 

3 - 9 sierpnia 2026

 
 


7 VIII (piątek)

Koncert Wykładowców
Jazz Camp



 

 


15 VIII (sobota)

Grzegorz Bukała
i Wały Jagiellońskie




Minęło już ponad pół wieku od czasu, gdy Grzegorz Bukała (czyli, że ja) po raz pierwszy stanął przed mikrofonem i publicznie (na spędzie piosenki turystycznej Bazuna) wykonał z niewielką pomocą paru zwerbowanych na chybcika przyjaciół, wymyśloną przez siebie marynistyczną balladę "Tawerna pod pijaną zgrają". I tak to w listopadzie Roku Pańskiego 1975 narodził się był "Okolicznościowo-Rozrywkowy Syndykat Wały Jagiellońskie". Co prawda nazwa zespołu objawiła się Orbi et Urbi dopiero dwa lata później, ale po dołączeniu do składu Rudiego Schubertha, podbój świata i okolic stał się faktem. Aktualny skład ,,Wałów Jagiellońskich +" to szósta, albo i siódma mutacja kapeli (nikt nie jest w stanie tego policzyć!), ale w programie występku p.t "Rozważania nad niedopitą szklanką" obok najnowszych pieśni Grzegorza Bukały (liderującego Syndykatowi niezmiennie od jego początków), hiciorów sprzed lat też nie zabraknie. Muzycznie zaś ogarną je: Jędrek Kwiatek Kwiatkowski - klawisze białe, czarne i te od cyji też; Adaś Paco de Budziński - gitary; Tomek Monster Pasta Pastuszak - harmoszka doustna; Wojtek Dżako Sokołowski - też git. ale bas. Na jubileuszową fetę w Muzycznej Owczarni serdecznie zapraszamy i Ceprów z Ceperkami, i Górali, że o Góralkach nie wspomnę.
 

 


21 VIII (piątek)

The Bad Tales




SKŁAD ZESPOŁU:
MACIEK WESTER - gitara prowadząca - Dolny Śląsk (gra także w zespole TSA MNKWL)
MAKSYMILIAN KWAPIEŃ - wokal - Tarnów (finalista The Voice of Poland 9 - drużyna Piotra Cugowskiego, Kac, Zeppelinians
PAWEŁ "MUZZY" MIKOSZ - bas, kontrabas - Dolny Śląsk (grał m.in. z Martyną Jakubowicz, Cree, Seven B, Laureat m.in. Blues Top)
ERYK HABA - gitara rytmiczna - Rzeszów (duet z Maxem, zespół Kac)
RAFAŁ INGLOT - perkusja - Łańcut (dawniej Pectus, grał m.in z Michałem Szpakiem, Tołhaje (złote płyty) , Gordonem Haskellem, obecnie również w "Jaka to melodia"- produkcja TVP1.


The Bad Tales już po 6-ciu próbach zapraszani byli na największe festiwale w Polsce m.in. Poland Rock Festiwal, Cieszanów Rock Festiwal, Jarocin, Woodstock itp. Pochodzą z różnych województw (Podkarpacie, Dolny Śląsk, Małopolska), ale łączy ich miłość do dobrej muzyki i oryginalnych brzmień. Zostali także nazwani "NOWĄ SIŁĄ POLSKIEGO ROCKA". W kwietniu pojawi się pierwsza epka w tym składzie muzycznym, ale utwory znane są już z anten największych rozgłośni w Polsce i za granicą. Mamy także materiał na pełną płytę, którą również w tym roku chcemy wydać.
Grani są w Antyradio, w Esce Rock i innych rozgłośniach w Polsce i za granicą - wiele się dzieje teraz wokół nich w ostatnim czasie,
nie tylko muzycznie ale i medialnie. Internet i inne platformy piszą o nas ciągle.
Jesteśmy obecnie emitowani w Polsacie - Must Be The Music.

THE BAD TALES to spora dawka świetnego rock'n'rolla.
 

 


22 VIII (sobota)

Hit sierpnia !

Stankiewicz/Strobel/Pańta



Nula Stankiewicz, Janusz Strobel, Paweł Pańta
Zapraszamy na wyjątkowy, dwuczęściowy wieczór muzyczny pod tytułem „WYBRANE", który połączy wirtuozerię jazzu
z najszlachetniejszą formą piosenki literackiej. To propozycja dla słuchaczy szukających w muzyce autentyczności, spokoju
i artystycznej prawdy.

Część pierwsza: Nowa płyta – Strobel i Pańta w duecie doskonałym

Janusz Strobel (gitara klasyczna) oraz Paweł Pańta (kontrabas) zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty. W rękach tych mistrzów nawet kameralny zestaw dwóch instrumentów strunowych potrafi zabrzmieć jak pełna orkiestra. Od pierwszych sekund zachwyca piękny, szlachetny dźwięk – znak rozpoznawczy obu wirtuozów. Kompozycje Janusza Strobla, wysmakowane i przesiąknięte jego autorskim stylem, zyskują tu nową przestrzeń dzięki niezwykłej muzykalności Pawła Pańty, który nie tylko wspiera, ale wręcz pomnaża ich subtelną doskonałość. To muzyka intymna, pełna oddechu i poetyckiego myślenia o brzmieniu, w której rola akompaniatora i solisty często się zaciera dzięki fantazji i pełnemu równouprawnieniu partii.

Część druga: W kręgu piosenki literackiej

W drugiej części do duetu dołączy Nula Stankiewicz – artystka obdarzona niezwykłą barwą głosu i darem interpretacji tekstów, które zostają w słuchaczu na długo. Trio wykona wybrane utwory z kręgu piosenki literackiej. Usłyszymy mądre, piękne strofy najwybitniejszych autorów w nowoczesnych, jazzujących aranżacjach, które tworzą z muzyką spójną, emocjonalną całość.

Koncert „WYBRANE" to wieczór mądrych słów i doskonałych dźwięków, uchwyconych z niezwykłą starannością o każdy niuans. Zapraszamy do wspólnego celebrowania chwil, w których muzyka staje się czułym dialogiem.

Wykonawcy: Nula Stankiewicz – śpiew Janusz Strobel – gitara klasyczna Paweł Pańta – kontrabas

 

 


29 VIII (sobota)

PUDELSI




Płyta „Ciemna strona” czekała na swoją odsłonę ponad 20 lat. Od samego początku głównym inicjatorem i pomysłodawcą był nasz architekt muzyczny Pudel, niestety, 20 stycznia 2021 roku po ciężkiej chorobie Andrzej Pudel Bieniasz, odszedł. Ze względu na śmierć lidera realizacja tego projektu została zawieszona. W schedzie po liderze i z pełnym wsparciem rodziny Andrzeja w pierwszych miesiącach 2021 roku przystąpiliśmy do sesji nagraniowej albumu. Zostały wybrane najbardziej charakterystyczne utwory z trzech pierwszych płyt („Bella Pupa”. Viribus unitis” i „Narodziny Zbigniewa”). Klimatyczne, awangardowe i prześmiewcze teksty Piotra Marka oraz niepospolite muzyczne wizje okraszone specyficznym niejednolitym brzmieniem. To wizytówka tej płyty. Postanowiliśmy że płyta zabrzmi jednak inaczej niż w czasach w których powstawały oryginalne kompozycje ale z pudelsowskim zacięciem i świeżym spojrzeniem….. Zaproszenie do udziału przyjęli też znakomici krakowscy Artyści: Renata Przemyk oraz Maciej Maleńczuk, co zaowocowało kapitalnymi interpretacjami trzech utworów. Premierę płyty, zapowiadamy na 07.03.2023 (dzień urodzin Pudla) Pierwszym singlem promocyjnym został utwór: „Ćmiła baba mak” który miał premierę 30.12.2022 podparty,  teledyskiem nawiązującym do obecnej tendencji zniewolenia człowieka uwikłanego w „wyścig szczurów” oraz ich podskórnymi marzeniami o „wyzwoleniu”…. Drugi singiel (premiera 14.02.2023) który również będzie promował videoklip (tym razem teledysk będzie animowany na podstawie rysunku Piotra Marka) „Spiżowy Ratler” w duecie z Renatą Przemyk. PUDELSI dalej pozostaną zespołem „wielowątkowym” i jeszcze raz dają do zrozumienia, że nie odpuszczą za pouczeniem lidera Andrzeja Pudla „Grajcie dalej !!!” kontynuują jego dzieło …..
„…a wieść niesie Piotr Marek i Pudel żyją i królują w podziemiu…”

 

 


5 IX (sobota)

Lubelska Federacja Bardów



Oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.
Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej.
Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara,
Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty,
Piotr Selim - śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe,
Katarzyna Wasilewska – skrzypce, śpiew,


 

 

11 IX (piątek)
12 IX (soota)

Nocna Zmiana Bluesa

 
 

18 IX (piątek)

LeBurn Maddox


 
LEBURN MADDOX - W swojej prawie 50-letniej karierze zachwyca fanów na całym świecie. Od 1976 roku, po zdobyciu pracy jako gitarzysta dla Jimmy’ego Castora, artysty nagrywającego w Atlantic Records, LeBurn dał tysiące koncertów, jako support przed takimi gwiazdami jak Chaka Khan, Bill Withers, Pattie LaBelle, Kool & the Gang, Marvin Gaye, Mother's Finest. W swoim wcieleniu artysty reggae współpracował z Burning Spear, The Wailers, Michigan & Smiley, Augustus Pablo, Andrew Tosh, Twinkle Brothers i wieloma innymi. Jako Bluesman otwierał koncerty i współpracował z takimi artystami jak Mr John Lee Hooker, Albert Collins, Joe Lewis’s Walker, Joe Bonamassa, Jeff Healy by wymienić tylko kilku. Jego wirtuozeria, znakomite poczucie humoru tworzą wyjątkowe show długo zapamiętywane przez publiczność! W tym projekcie muzycznym biorą udział polscy muzycy: Łukasz Gorczyca na basie i Tomek Dominik na perkusji.
 
 

19 IX (sobota)

HeartBeats

 
HeartBeats to debiutancki projekt cenionego perkusisty Grzegorza Pałki, będący efektem wieloletniej współpracy z Mateuszem Pałką oraz Szymonem Miką. HeartBeats to oryginalne trio bez instrumentu basowego, w którym partie gitary i fortepianu płynnie wymieniają się rolami, tworząc dynamiczną strukturę harmoniczną, a perkusja pełni funkcję nie tylko rytmiczną, ale także narracyjną. Muzyka zespołu jest w pełni autorska, a kompozycje każdego z członków budują barwną, spójną opowieść. Inspiracje sięgają tradycji jazzowej, elementów rocka oraz muzyki etnicznej.

Artyści – działając jako świadomy, dojrzały kolektyw – tworzą muzykę intensywnie rytmiczną, kreatywną i pełną emocjonalnej głębi. Ich twórczość nieustannie zacieragranice między improwizacją a skrupulatnie przygotowanymi aranżacjami, łącząc spontaniczność z kompozytorskim wyrafinowaniem. HeartBeats łączy trzy czołowe głosy polskiej sceny jazzowej, balansując między liryczną głębią, nowoczesną improwizacją oraz energetyczną interakcją, oferując wysoką jakość artystyczną.

Skład:
Grzegorz Pałka - perkusja
Mateusz Pałka - fortepian
Szymon Mika - gitara
 
 

25 IX (piątek)
26 IX (soota)

Roby Lakatos
& Szymon Klima kwartet

 
Koncert Roby Lakatos & Szymon Klima: „Gypsy Love” - Muzyka bez paszportu Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z muzyką, która wymyka się definicjom! Na scenie spotkają się Roby Lakatos, ikona cygańskiej tradycji, oraz Szymon Klima, klarnecista redefiniujący granice między gatunkami. Ten niezwykły duet, po raz kolejny, zabierze Państwa w muzyczną podróż, gdzie liryzm spotyka się z improwizacyjną odwagą. Ich wspólne występy to fuzja klasyki, jazzu i cygańskiej duszy. Szymon wnosi do projektu klarowność narracji, przestrzeń i melodyjną finezję, podczas gdy Roby – ogień, ornamentykę i unikatowość węgierskiej tradycji. Razem tworzą muzykę, która „tańczy między stylami, ale zawsze trafia w serce”. Usłyszymy autorskie kompozycje, czerpiące z polskich i węgierskich melodii, a także nowe, osobiste interpretacje klasycznych tematów.

Na scenie, obok Roby’ego Lakatosa (skrzypce) i Szymona Klimy (klarnet), wystąpią również:
Robert Szakcsi Lakatos – fortepian
Adam „Szabas” Kowalewski – kontrabas, kompozycje
Grzegorz Pałka – perkusja
 
 


2 X (piątek)
3 X (sobota)


Wielka radość, wspaniały Zbigniew Zamachowski
z dwoma koncertami ponownie w Muzycznej Owczarni!

ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI



Zbigniew Zamachowski - Aktor Filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek – artysta wszechstronny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (1985). Współpracował z teatrami warszawskimi:
Sceną Prezentacje, Rampa, Dramatycznym, Ateneum im. Stefana Jaracza, Syrena, na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Polonia, Roma,
a także z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Od 1997 roku jest związany z Teatrem Narodowym, obecnie możemy
go podziwiać również na scenie Och-Teatru i Teatru Polskiego w Warszawie Laureat wielu nagród i wyróżnień, między innymi:
Nagroda im. Stanisława Wyspiańskiego I stopnia za osiągnięcia aktorskie w teatrze, filmie i na estradzie (1989). Nagrodzony Metronomem, nagrodą „Sztandaru Młodych” za rolę w przedstawieniu Big Zbig Show Magdy Umer w Teatrze Rampa w Warszawie
(1993). Uhonorowany Nagrodą im. prof. Aleksandra Bardiniego na 18. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1997). Laureat wyróżnień Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie – za rolę Onego II w Piaskownicy Walczaka w reżyserii Dariusza Gajewskiego (2006) i za rolę Roberta w Balladzie o kluczu Dobrzyckiego w reżyserii
Waldemara Krzystka (2008). Wyróżniony Złotą Odznaką w plebiscycie „Złota piątka” „TeleRzeczpospolitej” (1995) i Złotym Laurem
 „Przekroju” (1995). Laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za role: Króla w Ludożercy, Wicia w Zadzie wielkiego wieloryba, Piotra
w Dotkniętych Wiesława Saniewskiego, Seweryna w Zabij mnie, glino Jacka Bromskiego i Artura Janickiego w Dekalogu. Dziesięć Krzysztofa Kieślowskiego (1989). Laureat nagród za pierwszoplanowe role męskie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni:
za rolę Tomasza Siwka w Zawróconym Kazimierza Kutza (1994) i Mariana w Przybyli ułani Sylwestra Chęcińskiego (2006). Dwukrotny zdobywca Orła – Polskiej Nagrody Filmowej za rolę Edzia w filmie Cześć Tereska Roberta Glińskiego (2002) i za rolę Jaśka w filmie Zmruż oczy Andrzeja Jakimowskiego (2004). Wyróżniony nagrodą za całokształt twórczości na 9. Festiwalu Filmowym Opolskie Lamy (2011). Trzykrotny zdobywca Wiktora (1992, 1993, 1997), dwukrotny zdobywca „Złotej Kaczki”, nagrody miesięcznika „Film” (1995, 2002). Uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi (2005), Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis (2015) oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2017). Szerszej publiczności znany z takich filmów jak „Wielka Majówka” ‘ Trzy Kolory Niebieski,”
„Trzy kolory Biały”; „Zawrócony”; „Zmróż oczy”, „Wiedźmin” „Pitbull Ostatni pies” czy ostatni „Zieja”.
Od wielu lat odwiedza sceny muzyczne w całej Polsce, gdzie koncertuje ze swoim recitalem.

 

 


9 X (piątek)
10 X (sobota)

HERBERT KAMERALNIE

CZESŁAW MOZIL

MIŁOSZ WOŚKO
SONOS KWARTET




Herbert Kameralnie to program złożony z utworów stworzonych do wierszy Zbigniewa Herberta, wykonywanych przez
Czesława Mozila, Sonos Kwartet oraz autora aranżacji — Miłosza Wośko.
Wsród tytułów, które usłyszymy, znajdą się m.in. Pan Cogito o Cnocie, Śmierć Lwa i Przysięga.
Wiersze Herberta — mające zazwyczaj postać wiersza białego — inspirują do rozbudowanych form, nietypowych rozwiązań kompozycyjnych i aranżacyjnych, co powoduje, że mamy do czynienia z przedsięwzięciem na granicy teatru.
Wrażliwość i estetyka muzyczna Czesława znakomicie wpisuje się w tę formułę, a kwartet Sonos (Marta Huget-Skiba — skrzypce, Małgorzata Hlawsa — flet, Anna Grzybala — altówka oraz Joanna Urbańska-Mikszta — wiolonczela) daje wiele ilustracyjnych
i wyrazowych możliwości. W 2024 roku artyści nagrali dwa utwory z tego programu w formie videosesji,
a 31 października 2025 roku — na koncercie w Polskim Radiu w Lublinie — zarejestrowali całość materiału i jego wydanie
jest planowane jesienią 2026 roku.

Myśl o tym, by tworzyć i wykonywać muzykę do wierszy Herberta pojawiła się u Czesława po nagraniu przez niego płyty z poezją Czesława Miłosza. Kolejnym krokiem w realizacji tego pomysłu był udział w koncercie Herbert 3.0 w 2018 roku
i w dalszych wcieleniach tego przedsięwzięcia, co inspirowało go do tworzenia kolejnych kompozycji.
W koncercie zaprezentowane zostaną także inne utwory Czesława Mozila zaaranżowane na Kwartet Sonos.
 

 


17 X (sobota)

Cheap Tobacco




Cheap Tobacco to zespół z ponad 15-letnim doświadczeniem scenicznym, znany z autentyczności i swobodnego łączenia gitarowego, vintage’owego brzmienia z nowoczesną, taneczną elektroniką. Grali na festiwalach SZIGET, Pol’and’Rock i Męskie Granie, a ich albumy „SZUM” i „Zobaczmy Siebie” zdobyły uznanie publiczności i mediów. „Zobaczmy Siebie” znalazło się na liście OLIS (Top 50 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce), singiel „Bez Słów” przez cztery tygodnie był numerem jeden w Radiu Dla Ciebie, a album „SZUM” przyniósł zespołowi nominację do Fryderyka 2019. Wokalistka zespołu - Natalia Kwiatkowska była czterokrotnie wybierana Najlepszą Bluesową Wokalistką w Polsce oraz czterokrotnie była nominowana do "Wokalistki Rocku Antyradia" obok takich wokalistek jak Katarzyna Nosowska, Patrycja Markowska, Kaśka Kowalska. Teraz wracają do nas z nowym albumem „Wschody i zachody”, który pokazuje zespół w bardzo naturalnym momencie, z dużą uważnością na emocje i energię. Premiera płyty zamyka dłuższy etap pracy zespołu, w którym było miejsce zarówno na zmiany i wątpliwości, jak i na momenty czystej radości z grania. To album o codziennych „wschodach i zachodach” - tych małych i tych większych - które składają się na zwykłe, nieidealne życie. Usłyszycie piękne piosenki, opowieści o nas - ludziach i o naszych wzlotach i upadkach. O sercach, które pękają ale idąc za słowami Leonarda Cohena, tylko po to, by do środka, przez te szczeliny i pęknięcia mogło wpaść światło.
 

 


6 XI (piątek)

4 SZMERY




Polski zespół rockowy , który powstał w 1998 roku w Bochni z inicjatywy Jarosława Srogi i Andrzeja Tabora jako klasyczny "Tribute band" AC/DC. Już po kilku latach działalności, zdobył sobie sporą popularność w całym kraju, głównie w kręgach motocyklowych, występując na większości zlotów i innych motoryzacyjnych imprez plenerowych. Wydając swoją pierwszą płytę "Live in Muzyczna Owczarnia" (2006) zespół dotarł do Fanów AC/DC wzbudzając również zainteresowanie organizatorów różnych festiwali tematycznych nie tylko w kraju (Ku Przestrodze,Solo życia, American cars mania) ale i za granicą (Litwa - Rocko Naktys).
Nagranie akustycznych wersji w rocznicę śmierci legendarnego Bona Scotta z AC/DC,na jedynym koncercie jaki się odbył w Polsce w studio programu III Polskiego Radia,odbiło się szerokim echem w polskim rockowym światku ( Płyta "Life after death" 2010) Gościnnie Andrzej Nowak (TSA) Paweł Mąciwoda (Scorpions) Jacek Królik (Brathanki, Ciechowski,Cugowski) i Jan Gałach. W roku 2019 zespół wydaje swój pierwszy autorski album "Roll". W 2023 gra koncert w katowickim Spodku dla ponad pięciu tysięcy Fanów (wśród zaproszonych gości : Małgorzata Ostrowska,Marek Piekarczyk,Piotr Cugowski,Krzysiek Sokołowski) W 2024 zespół wydaje swój kolejny autorski album "2_4" i rusza w trasę koncertową.
Aktualny skład zespołu: Andrzej Tabor - dr Robert "Sierściu" Mastalerz - voc Grzegorz "Gabi" Gruca - bg
Arkadiusz Kluczewski - g Piotr Solnica - g

 

 


12 XI (czwartek)

Eddie Angel




Eddie Angel - mieszkający w Londynie genialny angielski gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów. Na początku malarz i rysownik, swoją przygodę z gitarą zaczął dopiero w wieku 20 lat, ale budząc w sobie wielki talent do tego instrumentu już jako 23-latek zaczął siać postrach na scenach londyńskich klubów. Następnie wszedł we współpracę z gitarzystą Keith'em Levine ( (Public Image ltd , The Clash - , Billem Hurley (The Inmates - Dr Feel good) - , The Kings of rhythm (Ike Tuner) , Hankiem Marvinem (The Shadows), legendą nowoorleańskiego bluesa Walterem Wolfmanem Washingtonem, Big Joe Tuner Memphis Blues (Albert King), The Vibartors, Leonem Blue, Todd Sharpville Band, Garym Grangerem (Rod Stewart band), Jimmym Thomasem , Earlem Thomasem , Mark Olbrich Blues Eternity, a także czołowym brytyjskim komikiem Robem Brydonem, na przestrzeni lat koncertując z tymi wykonawcami w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Norwegii, Danii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie, USA i na Karaibach. Wraz z członkami zespołu Jacka Bruce'a tworzył house band słynnego londyńskiego klubu Ronnie Scott's. Miał okazję grywać na jednej scenie z wieloma bardziej i mniej znanymi muzykami, od zespołu Rory Gallaghera po Oasis i tak różnych stylach muzycznych jak punk i soul. Brał udział w popularnych rejsach bluesowych "Blues cruise". BB King , którego miał okazję poznać i występować przed nim, powiedział o nim "niech Eddie niesie bluesową pochodnię". Jako kompozytor szczególnie ceni sobie też znajomość z Rayem Davisem z The Kinks. Muzyczne inspiracje: Albert King, BB King, Albert Collins, Otis Rush, Johnny Guitar Watson, Eric Clapton, Peter Green, Steeve Ray Vaughan, Jimi Hendrix, Keith Richards, Jeff beck, Johnny Cash, John Lennon, Elvis Presley, Bob Dylan, gitarzyści od Ronniego Earla po Jamesa Burtona, Cliffa Gallupa czy Django Reinhardta. Jak sam mówi, amerykański i brytyjski blues to klasyki które zawsze już będą klasykami. Eddie Angel w swojej twórczości zawsze wierny gitarze - miłości swojego życia, łączy prostotę i efektowność. Stawia na jakość pisanych przez siebie utworów - opowieści ze świetnymi ścieżkami gitary i rock nad rollową ekspresją, jak sam to obrazowo ujmuje "jak Johnny Cash pędzący na ostrzu noża i spotykający szatańską fryzjerkę" - cały w czerni, z łatwością obojętnie żującego gumę Wampira Rock And Rolla zdobywa serca publiczności swoimi ostrymi jak brzytwa riffami i wielką charyzmą.
Mar Todani - japoński gitarzysta urodzony w Hiroshimie. W latach 90-tych był gitarzystą Big Joe Turner & Memphis Blues Caravan, potem wielu ameykańskich bluesmenów, takich jak Martha High, Melvia Chick Rodgers, Eddie Kirkland, Ernie Johnson, Marten Ingle, Shana Waterstown, Nina Van Horn.

 

 


13 XI (piątek)
14 XI (sobota)


PIOTR NALEPA
BREAKOUT TOUR



 

 

20 XI (piątek)
21 XI (soota)

TSA
LMNKW

Dwa koncerty i dwie różne odsłony materiału legendarnego TSA!
Pierwszy koncert w wersji akustycznej, drugi z pełną mocą elektrycznie!

 
Zespół TSA MNKWL, to współczesne wcielenie legendarnego zespołu TSA, który jako pierwszy w historii, wykonywał w Polsce
muzykę heavy metal. Był on w latach 80-tych ubiegłego wielu, niekwestionowanym muzycznym i scenicznym wzorem dla setek rodzimych zespołów, grających ciężką odmianę rocka. TSA królowało na wszystkich  festiwalach, a jego koncerty przyciągały
ogromne tłumy fanów. Do kanonu polskiej muzyki rockowej weszły płyty: „LIVE” (1983), „TSA” (1983), ale w szczególności
„HEAVY METAL WORLD” (1984). Zawierały one legendarne przeboje grupy, m.in.: „Chodzą ludzie”, „Mass Media”, „51”, „Bez podtekstów”, „Trzy zapałki”, „Ty On Ja”, „Kocica”, „Maratooczyk”, „Alien” czy „Heavy Metal Świat”.
Po licznych perturbacjach i zawieszeniu działalności nowym wokalistą TSA został Damian Michalski. TSA MNK wznowiła działalność
w 2019 roku, z nowymi gitarzystami: Piotrem Lekkim i Maciejem Westerem. 
pod zmodyfikowaną nazwą TSA MNK (Michalski Niekrasz
 Kapłon). Od lipca 2023 roku zespół rozszerzył nazwę o inicjały wszystkich muzyków TSA MNKWL (Michalski – Niekrasz – Kapłon –
Wester – Lekki) i rozpoczął koncertową. Koncert tego składu TSA po prostu trzeba obejrzed na żywo, bo nie ustępuje
swoją widowiskowością koncertom sprzed lat. Zespół prezentuje legendarne hity TSA w brawurowych, pełnych energii wersjach
oraz premierowe utwory, które zdaniem wielu fanów zespołu oraz dziennikarzy muzycznych, są znakomitą kontynuacją największych, muzycznych dokonao TSA w karierze.
 
 


4 XII (piątek)
5 XII (sobota)

CARRANTUOHILL