STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY


GRALI U NAS


STOWARZYSZENIE


WARSZTATY
 


NAJBLIŻSZE
NOCLEGI


DOJAZD


ZAPRZYJAŹNIONE LINKI


KONTAKT


 
REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
 
 

15 IX 
(piątek)

16 IX 
(sobota)
 

HANNA BANASZAK 
22 IX 
(piątek)
GRASS BAND KRAKÓW


Zespół powstał 20 lat temu w Skarżysku – Kamiennej z inicjatywy Rolanda Miki i Tomka Michalskiego pod nazwą - Roland Blues . Po śmierci Tomka Michalskiego została wydana płyta pod tą samą nazwą , w nagraniach której brali udział tak znani muzycy jak; Jarosław Dzień,Marcin Hilarowicz (Zespół QUE PASSA) Perkusista Golec Orkiestra Mirosław Hady. Saksofonista Marcin Ślusarczyk oraz nie żyjący już znakomity jazzowy pianista Andrzej Sawik

W roku 2012 na swojej drodze życiowej Roland Mika perkusjonistę, tekściarza i kompozytora Ryszarda Hojka któremu zaproponował współpracę i przyjaźń z której powstała wydana w listopadzie 2016 r płyta Polski Stuff, prowodyrem i realizatorem tego przedsięwzięcia był spotkany gitarzysta i wokalista Jacek Głowacki.

Powrócę do roku 2013 Graliśmy w Krynicy Górskiej i przechadzając się po deptaku usłyszałem przepiękną grę na saksofonie to był nasz obecny członek zespołu absolwent Akademii Muzycznej w Doniecku.Saksofonista -Sierhij Marczuk.Ukraina

Wędrówka przez różne style muzyczne doprowadziła kapelę do oryginalnego i indywidualnego brzmienia. W muzyce Grass Bandu usłyszymy wpływy bluesa, rocka, flamenco, reggae oraz szeroko pojętej muzyki akustycznej. Oprócz własnych kompozycji pochodzących z płyt ; Roland Blues i Polski Stuff zespół grywa też covery utworów polskich wykonawców, z których należy wymienić: Dżem, Elektryczne Gitary, Kult. Grass Band możemy usłyszeć nie tylko w klubach, salach koncertowych, czy nastrojowych piwnicach, ale także na ulicach dużych Miast całej Europy gdyż muzyka jest dla nich kosmiczną energią, która powinna rozbrzmiewać w każdym zakątku świata i kiedy tylko mają możliwość po prostu grają.

Na koncertach kapeli panuje niepowtarzalny klimat, każdy występ jest inny i jedyny w swoim rodzaju. Świeżość i nową energię wprowadzają występujący gościnnie muzycy, m.in. Jarosław Dzień, Wojciech Gulis oraz Tomas Sanches.

Obecny skład zespołu:

Roland Mika - gitara akustyczna, wokal,

Ryszard Hojka – Cajon,Wokal ,instrumenty perkusyjne.

Jacek Głowacki –wokal, gitara elektryczna, gitara akustyczna.

Wojciech Gulis „Guma'' - Gitara Basowa,

Sierhij Marczuk-Saksofon. (Ukraina).
 


W dn. 22-28 września odbywa się plener malarzy profesjonalnych
oraz plener inwentaryzacyjny dla studentów Wydziału Architektury
Politechniki Warszawskiej.
Prowadzacy dr inz .arch Michal Suffczynski;

23 września o godz. 19.00 odbędzie się w Muzycznej Owczarni
wernisaż malarstwa Michała Suffczyńskiego
przed koncertem Browaru Żywiec.
Serdecznie Zapraszamy.

 
23 IX 
(sobota)
BROWAR
ŻYWIEC


„Zespół Browar Żywiec” wędruje z piosenką po Krainie Łagodności od ponad czterdziestu lat.
Członkowie grupy śpiewają, grają piosenki turystyczne, liryczne ballady, poezję śpiewaną. Zespół stworzyli na początku lat 70- tych studenci Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Była to właściwie grupa przyjaciół ,których połączyło wspólne zamiłowanie do gór, szlaków, wspólnego wędrowania i wspólnego muzykowania przy ognisku , na rajdzie , w schronisku.
Sama nazwa „ Browar Żywiec” powstała spontanicznie na jednym z rajdów Politechniki Krakowskiej , który to rajd kończył się w Milówce w Beskidzie Żywieckim. W tamtych czasach , w latach 70- tych, piwo żywieckie było synonimem czegoś doskonałego , niepowtarzalnego , nobilitującego i niestety bardzo trudno osiągalnego. Ale akurat wtedy w Milówce było go pod dostatkiem, co znakomicie pomogło w dyskusji nad wyborem nazwy dla zespołu

Piosenki zespołu można znaleźć niemal w każdym śpiewniku turystycznym, można je często usłyszeć w schroniskach, przy ogniskach, na szlakach górskich.
Ot, chociażby takie utwory jak: „Jaworzyna”, „Wielki Wóz”, „Wieczór”, „Panna Kminkowa”
Autorem większości piosenek, które usłyszymy w czasie koncertu jest Jurek Reiser.
Jurek pisał piosenki o wartościach zawsze ważnych, o miłości, odpowiedzialności, o przemijaniu, o nadziei i oczywiście utwory sławiące piękno gór, lasów, szlaków.
W czasie koncertu usłyszymy również piosenki turystyczne innych autorów, piosenki które zdaniem zespołu należy ocalić od zapomnienia. Usłyszymy również całkiem nowe piosenki z muzyką Radka Partyki.

Aktualnie Zespół Browar Żywiec występuje w składzie:
Joanna Ulowska – śpiew
Joanna Kantor -skrzypce
Radosław Partyka – gitara klasyczna, śpiew
Jan Budziaszek – instrumenty perkusyjne
Remigiusz Dyduła – gitara klasyczna, śpiew

„Zespół Browar Żywiec” serdecznie zaprasza wszystkich kochających piosenkę turystyczną do krainy, w której „Jaworzyna górom się kłania” a drogę wskazuje „Wielki Wóz” . Zapraszamy również do odwiedzin na naszej stronie internetowej www.zespolbrowarzywiec.pl
 

29 IX 
(piątek)

30 IX
(sobota

JEDYNI I NIEPOWTARZALNI
SKALDOWIE
W MUZYCZNEJ OWCZARNI


 
6 X 
(piątek)
PIOTR
WYLEŻOŁ
TRIO


Piotr Wyleżoł – fortepian Michał Barański – kontrabas Łukasz Żyta – perkusja Piotr Wyleżoł Trio to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie jazzowej. Poza liderem tworzą go wybitni artyści : Michał Barański na kontrabasie i Łukasz Żyta na perkusji. Muzycy w niezmienionym składzie tworzą Trio od ponad 15 lat. Dyskografia Tria to 3 studyjne albumy, entuzjastycznie przyjmowane przez krytyków i słuchaczy, co odzwierciedlają również znakomite recenzje w branżowej prasie muzycznej. Już po pierwszej płycie krytycy nie szczędzili ciepłych słów: „To jeden z najciekawszych debiutanckich albumów. Trio złożone z młodych polskich muzyków zbudowało nastrój godny największych osiągnięć w swym gatunku.” (Jazz Forum 11.2001). W 2006 roku ukazała się druga płyta „Piano Trio” ( z Łukaszem Żytą na perkusji i Michałem Barańskim na kontrabasie). W pażdzierniku 2009 roku nakładem renomowanej wytwórni Fresh Sound Records ukazała się trzecia, płyta tria zatytułowana „Children’s Episodes”. Płyta wydana została w serii New Talent, w której można znaleźć takie nazwiska, jak Brad Mehldau, Kurt Rosenwinkel czy Chris Cheek. Piotr Wyleżoł jest pierwszym Polakiem, który dostał się do tego zaszczytnego grona. Płyta ta została również nominowana do nagrody Fryderyk 2010 w kategorii Jazzowy Album Roku. Zespół przygotowuje materiał na nową płytę który zapowiadany jest na wiosnę 2017 roku. 

7 X 
(sobota)
PRZEMEK
SOKÓŁ
ORKESTAR


MUZYKA BAŁKAŃSKA I NIE TYLKO
Jest to projekt będący odzwierciedleniem fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną
przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został tu położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Ale nie tylko. Obok potężnej dawki bałkańskiej
energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie... Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane.
A wszystko to uderza z piorunującą siłą instrumentów dętych blaszanych.


 

13 X 
(piątek)

BRAK BILETÓW NA OBYDWA KONCERTY, TRWAJĄ ROZMOWY O TRZECIM...

Wszystkich uczestników czwartkowego koncertu Nigela Kennedy w dn. 12.10.2017 informujemy, że koncert zostaje przeniesiony na sobotę 14.10.2017. Wszystkie rezerwacje z czwartku przenosimy na sobotę, w związku z tym prosimy o kontakt telefoniczny celem potwierdzenia przeniesienia rezerwacji.
Piątkowy koncert pozostaje bez zmian.

NIGEL KENNEDY
Nic dodać, nic ująć, kolejne dwa koncerty mistrza...


 

14 X 
(sobota)
15 X 
(niedziela)
GOGODZY
GAŃSKI


Gogodzy Gański to nowy projekt byłych członków ukraińskiej Perkałaby. Ich muzyka to tradycyjne huculskie melodie Karpat z domieszką reggae, ska, folku, muzyki klezmerskiej oraz punka.

Niebywały, poruszający i energetyczny styl wokalisty Fedota połączony z huculskimi cymbałami, klezmerskim klarnetem, mocnym basem i perkusją wyznaczającą takt na „dvisti dvacet", tworzą razem hucul-punk-kabaret. Koniecznie trzeba to usłyszeć i zobaczyć na żywo!

Skład zespołu to: Fedot – wokal, Wowa Szoturma – cymbały, Sasza Hridin - gitara basowa, Ihor Zrajko – klarnet, Kolia Markiw – perkusja.

Muzycy przez 17 lat grali w jednym z najpopularniejszych ukraińskich zespołów Perkałaba. Odwiedzili z występami wiele krajów Europy, grając na największych festiwalach m.in. w Holandii, Austrii, Niemczech i we Francji .

Obecnie muzycy Gogodzy Gański postanowili zaprezentować kulturę wschodniej Ukrainy w nowych ciekawych świeżych aranżacjach, oczywiście w oparciu o rodzimy folk karpacki. Zespół nagrał i wydal album, na którym znajduje się 13 piosenek. W Polsce zespół wystąpił mi. in. w Jarosławiu, Przemyślu, Krakowie i Warszawie.


 

20 X 
(piątek)
MICHAŁ
WIERBA
TRIO
 

21 X 
(sobota)
WOJTEK JUSTYNA TREE... OH!?


Jazz na funkowym gruncie, czyli ekspresyjny elektryczny fusion w wykonaniu
międzynarodowej formacji Wojtek Justyna Tree... Oh!? z Holandii. W ich muzyce pulsuje
funkowy groove, przewija się współczesny soul, pierwotny blues i rdzenne afrykańskie
rytmy. Ta grupa wszechstronnych, europejskich instrumentalistów dostarcza niezwykłych
wrażeń podczas koncertów.

Grają wielobarwne i pełne temperamentu utwory o dynamicznej, porywającej rytmice i
intrygujących melodiach, wzbogacone żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem
muzycznym między sobą. Niepowtarzalny klimat ich występów na długo zapada w pamięć.
Muzycy mają na swoim koncie kapitalny zbiór znakomicie zagranych kompozycji swego
lidera i gitarzysty, które znalazły się na ich debiutanckiej płycie pod tytułem Definitely
Something (2015). Od kilku lat prezentują się w różnych częściach Europy w klubach i na
renomowanych festiwalach. Brali udział m. in. w Jazz Festival Delft i State-X New Forms w
Holandii, Jazzmeile Thüringen w Niemczech i w Letnim Festiwalu Jazzowym w Krakowie.

www.wojtekjustyna.com
Skład zespołu:

Wojtek Justyna (Polska/Holandia) - gitara
Daniel Lottersberger (Austria) - gitara basowa
Alex Bernath (Niemcy) - perkusja
Diogo Carvalho (Portugalia) - instrumenty perkusyjne


 

27 X 
(piątek)
GRZEGORZ
KAPOŁKA
TRIO


koncert promujący nową płytę Grzegorz Kapołka Trio pt. 5th Avenue Blues


 

28 X 
(sobota)
ACUSTIC


GRZEGORZ ACHTELIK - wokal, gitara
Urodzony muzyk, artysta, esteta. Swą przygodę z muzyką zaczął
ze śp. Arturem Lange w zespole F.B.KONAR. Przekonania co do drogi którą obrał kierując kroki w świat dźwięków zyskiwał w formacjach takich jak THE VISION, ANALOG , PATCHWORK. W filmie Krzysztofa Magowskiego "SIE MACIE LUDZIE? spróbował swoich sił jako aktor grając rolę Ryszarda Riedla. U boku J.Jaryczewskiego i J.Portera nagrywał na płycie ?To mi przypomina drogę? Andrzeja e-mol Kowalczyka. Od kilku lat gra i śpiewa w zespole ACUSTIC, czego owocem jest pierwsza płyta DRZWI.

JACEK SZUŁA - harmonijka ustna
"harmonijka ustna to pasja którą warto w życiu mieć"
Laureat wielu festiwali harmonijkowych. Wraz ze śp.Piotrem Czulakiem współzałożyciel zespołu PITZCARRALDO oraz PATCHWORK. Grał gościnnie z zespołami DOKTOR BLUES, NAGAR, COOL, JUICY BAND,MR.BLUES, Markiem Wojtowiczem , Blues Ferajna. Aktualnie w ACUSTIC i duecie z Damianem Luberem
Pasjonat wędkarstwa !!!

SZYMON BORKOWSKI - gitara
Współpracował z wieloma zespołami: m.in. CELTIC FOLK, STONEHENGE, POSITIV BAND. Na swoim koncie ma wiele koncertów w kraju jak i za granicą (Niemcy, Szwecja, Czechy, Słowacja). Jest także założycielem i liderem zespołu BREAK FREE QUARTET grającego instrumentalną muzykę z okolic bluesa, rocka i jazzu, z którym nagrał płytę EASY. Jego najwiękżą inspiracją jest muzyka jazzowa

 

9 XI 
(czwartek)
SEBASTIAN RIEDEL
&
CREE
  

10 XI 
(piątek)
11 XI 
(sobota)
17 XI 
(piątek)
Gang Olsena Acoustic Trio


Gang Olsena Acoustic Trio:
Andrzej Papa Gonzo - wokal, harmonijka
Bogdan Simiński - gitara akustyczna
Janusz Frychel - kontrabas akustyczny, wokal, instr. perk.


"Zespół GANG OLSENA od wielu lat nieprzerwanie jest obecny na polskim rynku muzycznym. Zagrał przeszło tysiąc koncertów na największych scenach i festiwalach w kraju i za granicą (Przystanek Woodstock, Jarocin, Rawa Blues itp.) Jest również laureatem wielu
prestiżowych nagród
Znani o Gangu Olsena:
- "Dzieci Rawy Blues, które złamały zasady smutnego bluesa - Irek Dudek"
- "Rock and rolla nalezy grać tak jak robi to Gang Olsena - Andrzej
Matysik red. nacz. "TWÓJ BLUES"
- "Najbardziej dynamiczny polski zespół - Sławek Wierzcholski NOCNA
ZMIANA BLUESA"

 

18 XI 
(sobota)
NURT


Serdecznie zapraszamy na koncert jednej z legend polskiego rocka z kręgu awangardy lat 70-tych!!!


 

24 XI 
(piątek)25 XI
(sobota)

 

ANDRZEJ NOWAK
ZŁE PSY

LEGENDA POLSKIEGO HARD ROCKA NA SCENIE MUZYCZNEJ OWCZARNI
 

8 XII
(piątek)

9 XII
(sobota)

 

MUZYKA IRLANDZKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE !!!
CARRANTOUHILL
30 LAT NA SCENIE !!!
 

28 XII 
(czwartek)
QUE PASSA


 


2018
 
 
7-14 stycznia 2018
WARSZTATY MUZYCZNE - FESTIWAL SUPPORTÓW
 
 

26 I 
(piątek)

27 I 
(sobota)
 
ATOM STRING
QUARTET


 

3 II 
(sobota)
IWONA
LORANC


 


9 II 
(piątek)

10 II 
(sobota)
 

16 II
(piątek)

17 II
(sobota)


OLD BREAKOUT
DWUKROTNIE OLD BREAKOUT W MUZYCZNEJ OWCZARNI!!
Muzycy śp. Tadeusza Nalepy w jego ponadczasowej muzyce 
24 II 
(sobota)
IMPREZA URODZINOWA
10 III 
(sobota)
DRABINA JAKUBA

Drabina Jakuba Trio - to trzech muzyków, których połączyła fascynacja akustycznym brzmieniem. Występując na scenie, prezentują autorski materiał (promując swój debiutancki album pt. "Drugi obieg").
Piosenki zespołu mają przede wszystkim nieść dobry przekaz, prowokować do przemysleń podkreślając szacunek dla słowa.
Aby dodać kolorytu koncertom, muzycy sięgają po różnorodne instrumenty - na scenie możemy usłyszeć między innymi: gitarę 12 strunową, rezofoniczną, klasyczną , akustyczną, melodykę oraz głębokie dzwięki harmonijek ustnych. Muzyka grupy to połączenie piosenki autorskiej, folku i bluesa.
Zespół tworzy trójka doświadczonych oraz wielokrotnie nagradzanych muzyków:
wokalista i gitarzysta Paweł Dudzik, gitarzysta Łukasz Belcyr oraz grający na harmonijkach ustnych Przemek Chołody.
Zespół Drabina Jakuba Trio jest laureatem najważniejszych festiwali piosenki autorskiej w Polsce, m.in :
I nagroda – X Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej „Kropka" w Głuchołazach
I nagroda – XXIX Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej „Wrzosowisko” w Kędzierzynie-Koźlu
I nagroda – IX Ogólnopolski Festiwal im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” w Busku Zdroju
I nagroda- V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej " Przy Kominku"
Trio z powodzeniem koncertuje w całej Polsce zdobywając coraz większą ilość odbiorców.

7 IV 
(sobota)
ORGANIC
NOISES
 
1 V
(wtorek)

2 V
(środa)


KAREN EDWARDS
FENOMENALNE DWA KONCERTY!!!
KAREN EDWARDS W MUZYCZNEJ OWCZARNI!!!
Karen Edwards, amerykańska wokalistka i pianistka jazzowa, absolwentka klasy fortepianu North Texas University. Jej pierwszym nauczycielem był ojciec, który prowadził chór w kościele baptystów w rodzinnym Greenville. Karen Edwards szybko dała się poznać jako utalentowana, ekspresyjna wokalistka, akompaniująca sobie na fortepianie. Występowała w klubach i teatrach Nowego Jorku, Los Angeles i Atlanty. Współpracowała m.in. ze Steviem Wonderem, Tonym Bennettem, Pharoahem Sandersem i Princem. Była wielokrotnie nominowana do nagrody Grammy w kategorii „Best Jazz Performance". Często koncertuje w Europie i w Polsce, gdzie przez kilkanaście lat współpracowała z Jarosławem Śmietaną; występowali wspólnie w kraju i za granicą, zarejestrowali m.in. albumy: „Everything Ice" (2002) i „I Love the Blues" (2011). Karen Edwards dysponuje fenomenalnym głosem o rozległej skali i charakterystycznej, lekko matowej barwie. W swych żywiołowych interpretacjach łączy elementy jazzu, soulu, bluesa i doskonały warsztat pianistyczny.

WYKONAWCY
Karen Edwards vocal
Frank Parker Jr. perkusja
Adam Szabas Kowalewski kontrabas 
  BANDA
PUCHATKA
 

Historia zespołu rozpoczyna się w 2002 r. To wtedy z inicjatywy gitarzysty Adama Herbowskiego powstał zespół BANDA PUCHATKA.... Pierwszy oficjalny koncert zespołu odbył się poczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2003 w Świdwinie. W 2003 roku podczas Darłowskiego Przeglądu Kapel Rockowych " Rock nad Wieprzą" zespół zajmuje I Miejsce.
W roku 2004 BANDA PUCHATKA wygrywa Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel Rockowych w Gryfinie i kwalifikuje się do półfinału ogólnopolskiego przeglądu w Malborku, gdzie zyskuje sobie uznanie i sympatię słychaczy. Podczas Finału WOŚP 2004 zespół obchodzi swoje pierwsze urodziny kncertując w Darłowie i rodzinnym Kołobrzegu.
W listopadzie 2004 zespół rejestruje dwa utwory "Gdybym" oraz "Moja paranoja" na potrzeby programu "FONOGRAF" realizowanego przez Szczeciński Ośrodek TV, gdzie mają swoją premierę.
W styczniu 2005 zespół obchodzi kolejne urodziny dając koncert podczas Finału WOŚP na szczecińskich Wałach Chrobrego. W tym samym roku zespół rejestruje materiał i wydaje go w formie płyty DEMO.
W roku 2007 kształtuje się ostateczny skład zespołu, zespól daje masę koncertów. W tym też roku zespół otrzymuje wyróżnienie na festiwalu "Rockowe Ogródki 2007" w Płocku oraz bierze udział w realizacji preogramu MTV ROCKUJE w stacji MTv Polska jako jeden z 12 zespołów rockowych z całej Polski. W roku 2008 niestety muzycy rozstali się ze sobą i BANDA PUCHATKA zawiesiła muzyczne poczynania.

W 2016 roku Adam "Herbata" Herbowski reaktywował Bandę w nowym składzie.

Każdy z nas wychował się na odmiennych, ulubionych zespołach, ale łączy nas wspólna miłość do muzyki i grania. W swojej muzyce staramy się zawrzeć wszystko to, co nas kręci i to, co się nam podoba. Nie boimy się takich wyzwań i z ochotą stawiamy im czoła. A z jakim skutkiem? Sami to sprawdźcie i oceńcie. Do zobaczenia na koncertach :)

Max Faley- wokal
Adam Herbowski (Herbata) - gitara
Mikołaj Podolski - gitara
Irek Misiak - bas
Radek Olszewski (Rudi) - perkusja
Michał Starzyński (Michu) - klawisze