STRONA  GŁÓWNA

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


NAJBLIŻSZE 
KONCERTY

STOWARZYSZENIE

WARSZTATY
ZIMA 2021

NAJBLIŻSZE
NOCLEGI

DOJAZD

ZAPRZYJAŹNIONE LINKI

KONTAKT


 


REZERWACJA BILETÓW NA KONCERTY
I INFORMACJA O CENACH
TEL. 18 262 22 66
kom. 530 434 883
 
 

INFORMACJE I REZERWACJA NOCLEGÓW
W WIATRAKU GOŚCINNYM OBOK OWCZARNI
DOSTĘPNA JEST POD NUMEREM TELEFONU:
18 262 22 66

 
 
2020
- wszystkie koncerty rozpoczynają się o 20.00
W CZASIE OBOWIĄZYWANIA OBOSTRZEŃ CZERWONEJ STREFY
KONCERTY ROZPOCZYNAĆ BĘDĄ SIĘ O GODZ. 19.00

 
 

W ZWIĄZKU Z CZERWONĄ STREFĄ
ZMUSZENI JESTEŚMY
DO OGRANICZENIA ILOŚCI OSÓB NA KONCERTACH.
WG ZALECEŃ MOŻEMY NA JEDEN KONCERT
WPUŚCIĆ MAX 25% OBJĘTOŚCI SALI.
KTO PIERWSZY TEN LEPSZY...

 
 

23 X  (piątek) - GODZ. 19.00

NEW MARKET JAZZ BAND


Historia zespołu; Sprawcą całego zamieszania jest Zdzisław "Toni" Macikowski, lekarz neurolog, Żywczanin.
W 1972 osiadł w Nowym Targu i oprócz pracy zawodowej , przywiózł ze sobą muzykę którą grywał z różnymi muzykami działającymi w tym czasie w mieście. Wcześniej tworzył razem z innymi muzykami zespół
MEDYKUS w Branicach. W roku 1980 spotkał się na korytarzu w przychodni z innym doktorem psychologiem
Jackiem Świstem i zaproponował wspólną grę- Jacek grał na pianinie . Sugestię Toniego, że mógłby się nauczyć grać na trąbce wziął bardzo poważnie, bo już w niedługim czasie w latach 1982-85 tworzyli grupę dixielandową New Market Jazz Band razem z innymi nowotarskimi muzykami. W składzie który się często zmieniał byli m.in. Witek Śladowski- klarnet , Wiesław Gąsior- puzon, Maciek Mensfeld-gitara oraz znany pianista z Krakowa Jacek Dybek ( kompozytor wiecznie młodego przeboju "Konik na biegunach"). Po chudych latach w 2005 roku uformował się obecnie działający zespół grający muzykę rodem z Nowego Orleanu.......

Zespół w roku 2014 został laureatem głównej nagrody " Złota Tarka" w kategorii zespół,podczas Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting w Iławie.

Obecny skład zespołu;
Zdzisław "Toni" Macikowski- soprano sax ,vokal
Robert Oleksy - clarinet
Jacek Świst- trumpet
Wiesław"Wesley" Bieniasz-violin
Jan Bobak-banjo, vokal
Mieczysław Świstoń- drums
Maciek Mensfeld- bass/gitar
Andrzej Budz-double bass

 
 

24 X  (sobota)  - GODZ. 19.00

IREK GŁYK
VIBES EXPRESSION
feat:PIOTR MATUSIK


IREK GŁYK

Ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer.

Od dziecka zainteresowany muzyką, z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music.

Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990). W 1994 roku założył swój Ireneusz Głyk Kwartet (Adam Kowalewski – bas, Krzysztof Dziedzic – perkusja, Marek Podkowa – saksofon, lider – wibrafon). Zespół odniósł sukces na scenie jazzowej, zdobywając m.in. II miejsce na XIX Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów w Krakowie. W ankiecie Jazz Forum Irek Głyk zostaje okrzyknięty nadzieją polskiego wibrafonu, zyskując trzecie miejsce w kategorii tego instrumentu. Kilka lat później zaczyna występować w duecie z Bernardem Maselim (duety wibrafon – marimba).
Od roku 2009 Irek Głyk prowdził swój rodzinny zespół P.I.K. w którym muzykował ze swoimi dziećmi.Na perkusji Patryk Głyk,Irek Głyk-wibrafon i Kinga Głyk-gitara basowa.
W roku 2017 w roli perkusisty rozpoczął współpracę w zespole swojej córki Kingi,koncertując z nią w wielu prestiżowych miejscach sceny światowej.
Obecnie wydał swój trzeci autorski wibrafonowy album pt:"IREK GŁYK VIBES EXPRESSION".

Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Natalia Niemen,Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski,Paweł Tomaszewski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela,Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson – to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać. Występował na scenach w Polsce i poza jej granicami (USA, Niemcy, Francja, Dania, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Austria,Norwegia,Indonezja,Portugalia,Rumunia).

Irek Głyk na swoim koncie ma trzy autorskie albumy: „Long Time" , „Step Ahead","IREK GŁYK VIBES EXPRESSION".


Piotr Matusik

- pianista, kompozytor. Urodzony 5 czerwca 1991 roku w Bielsku-Białej. Absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. dr hab. Wojciecha Niedzieli. Znakomicie odnajduje się w roli sidemana w akustyczno – jazzowym kwartecie skrzypka Bartosza Dworaka podobnie jak w roli lidera zespołu
Piotr Matusik Quartet wykonując kompozycje Chicka Corei. Poza jazzem zajmuje się również muzyką alternatywną, elektroniczną. Album „Polished" wydany przez słowacką wytwórnię Hevhetia zebrał wiele pozytywnych recenzji, w których podkreślano pianistykę Piotra Matusika oraz jego kunszt kompozytorski. Album „Tribute to Chick Corea" Piotr Matusik Quartet został wydany przez renomowaną wytwórnię płytową Universal Music Polska.
Nagrody zespołowe oraz indywidualne
I miejsce w międzynarodowym konkursie na kompozycję jazzową w Belgii – BJAZZ 2016
Grand Prix podczas 37 Jazz Juniors - Bartosz Dworak Quartet
Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej - Bartosz Dworak Quartet
I miejsce w siódmej edycji „Novum Jazz Festiwal" w Łomży (2014).
II miejsce podczas International Jazz Contest 2011 - MDM Trio
III miejsce podczas Krokus Jazz Festiwal 2013 - MDM Trio
II miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach 2015

 
 

6 XI  (piątek) - GODZ. 19.00
7 XI  (sobota) - GODZ. 19.00
8 XI (niedziela) - GODZ. 19.00

Sebastian Riedel
& CREE


 
 

13 XI  (piątek) - GODZ. 19.00

Acustic Blues


Zespół powstał w 2007 roku. Na samym początku był to duet gitarowy w składzie : Grzegorz Achtelik (wokal, gitara) i śp. Ryszard Kudalla (gitara). Niebawem do zespołu dołączył Jacek Szuła ze swą świetnie brzmiącą harmonijką. Acustic to obecnie akustyczne trio, grające od marca 2010 w nowym składzie. Miejsce Ryśka Kudalli zastąpił Szymon Borkowski. Cała trójka pochodzi ze śląska (Tychy, Radlin, Jastrzębie). Każdy z obfitym bagażem doświadczeń zdobytym w innych formacjach muzycznych. Zespół przemyca do swojego repertuaru trochę dźwięków autorstwa śp. Piotra Czulaka – ojca bandu Patchwork, w którym razem grali. Blues, rock, a nawet i reagowate dźwięki, wszystko to można usłyszeć na pierwszej płycie DRZWI z 2011 roku. Debiutancki krążek zawiera 12 autorskich utworów. Mimo dość skromnego zestawu instrumentów utwory nie brzmią podobnie, bo muzykom udało się wydobyć z nich bogatą paletę brzmień i wykorzystać je w ciekawych pomysłach aranżacyjnych. Piękne brzmienie akustycznych gitar, charyzmatyczny, bluesowy wokal Achtela, nietuzinkowe brzmienie harmonijki Jacka, wysublimowane dźwięki solówek Szymona to jest to, co zespół oferuje poszukiwaczom muzycznych doznań.

 

 

14 XI  (sobota)

HENGELO

Hengelo to projekt, który powstał z połączenia różnorodnych doświadczeń muzyków, a jego styl charakteryzuje się wpływami muzyki lat 80-tych, współczesnego rocka i szeroko pojętej alternatywy. Wraz z pojawieniem się w sieci debiutanckich utworów, Hengelo rozpoczęło działalność koncertową. Grupa występowała w kraju i za granicą, m.in. w Holandi i Francjii. Zespół został szybko zauważony oraz doceniony przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywej i zyskał pochlebne opinie profesjonalnych krytyków o czym mogą świadczyć zwycięstwa w takich konkursach i festiwalach, jak: "Katofonia Music Outbreak", "Zrób Hałas", "Koz ALL Music Festival", pszczyńskie "Żubrowisko" czy projekt Dzielnica Brzmi Dobrze, którego patronem jest Katowice Miasto Muzyki UNESCO. W listopadzie 2016 roku pojawiło się debiutanckie wydawnictwo, zatytułowane "Hungry Eyes".
W ramach popularnego międzynarodowego cyklu Sofar Sounds, zespół zagrał akustyczny koncert
w Krakowie, a następnie jego muzyka pojawiła się na antenie radiowej Czwórki, Trójki oraz Antyradia.
W 2017 roku grupa wystąpiła na "Małej scenie" Przystanku Woodstock, a zaledwie rok od wydania debiutanckiej EPki, przy wypełnionej po brzegi widowni Teatru Śląskiego w Katowicach odbył się koncert
z okazji drugich urodzin zespołu, w którym wzięli również udział zaproszeni goście, m.in. Miuosh i Natalia Grosiak. W roku 2018 zespół wystąpił m.in. podczas Szczytu Klimatycznego ONZ COP24 i pracował nad debiutancką płytą. W 2019 roku grupa Hengelo odbyła ogólnopolską trasę koncertową, jako support
zespołu Happysad, a 31 stycznia 2020 roku zespół otrzymał nagrodę „Cegła Muzyczna” przyznawaną przez katowicką redakcję Gazety Wyborczej, tym samym znalazł się w zaszczytnym gronie artystów, będących największą nadzieją katowickiej muzyki. Do tej pory nagrodę tę otrzymali Artur Rojek i Miuosh.

„Try” – debiutancki album
20 czerwca 2019 r. premierę miał debiutancki album Hengelo - „TRY”. Album zawiera 14 utworów wraz
z bonusami. Kompozycje w języku polskim i angielskim utrzymane są w stylistyce łączącej rockową tradycję i synth-popowe eksperymenty, często przywodzące na myśl skojarzenia z brzmieniem charakterystycznym dla nowofalowych grup lat osiemdziesiątych. W swoich utworach Hengelo przełamuje rockową konwencję i zadziorność, kreując przestrzenie bazujące na oryginalnych brzmieniach gitarowych, wielowarstwowych partiach syntezatorów i unikatowej barwie wokalu.
Kilka dni przed premierą debiutanckiego albumu, klip Michała Jagiełły do utworu "Chłód" – jednego
z pierwszych promujących nowe wydawnictwo - otrzymał nominację w kategorii „reżyseria” w 27. edycji Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. W tegorocznej edycji konkursu brały udział 284 klipy.

 

 

20 XI  (piątek)

Maciej Lipina & Ścigani

Maciej Lipina - wokalista, gitarzysta, autor piosenek. Odtwórca głównej roli (Ryśka Riedla) w spektaklu „Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskiem im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Lider i założyciel grypy Ścigani. Główny głos na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu – KAT „Acoustic 8 filmów".
Był także jednym z solistów w oratorium Jana Kanty Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego – „Nieszpory Ludźmierskie".
Debiut(y)z zespołem Ścigani:
🎸 Pierwsze miejsce na ogólnopolskim przeglądzie zespołów rockowych „Garażówka" 2003;
🎸 III-miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Tychach 2003; 🎸 🎸 Pierwsza nagroda na festiwalu Blues na Skałce (przepustka na Rawę Blues 2003);
🎸 Grand Prix Sopot Blues Festival 2004;
🎸 Grand Prix Przeworsk Festival;
🎸 Trzecie miejsce na Kraśnik Blues Meetingu 2004;
🎸 III-miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Tychach 2004;
🎸 I Nagroda na Festwalu – Blues nad Bobrem 2004 r. – Bolesławiec;
🎸 I Miejsce w konkursie „Dni Rudy Śląskiej przepustką na wielką scenę" – sponsoring debiutanckiej płyty;
🎸 II-miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Tychach 2005.

Nagrody:
🎙 Dwie statuetki Super Hit TVP2 za utwory „Niby razem" i „Uwierz mi chociaż raz" (2009)
🎙 Odkrycie roku 2005
🎙 Płyta Roku 2007
🎙 Wokalista roku 2008 (wg. Blues Top)
🎙 Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival 2009.

„Maciej to polski John Mayer" – Wojtek Olszak.
„Maciej Lipina obok Piotra Cugowskiego to ścisła krajowa czołówka tego typu śpiewania..." Lesław Dutkowski.
„[Ścigani] to prawdopodobnie najlepszy zespół w Polsce" Zbigniew Hołdys

 

 

21 XI  (sobota)

Znani polscy muzycy
pod przewodnictwem
Kazimierza Pabiasza
grają materiał
poświęcony twórczości
Tadeusza Nalepy


 
 

27 XI  (piątek)

PAZUR
Pazur Wojciechowski + Jacek Krzaklewski

Roman Wojciechowski (PAZUR) (ur. 9 czerwca 1949 w Siemianowicach Śląskich) polski wokalista rhythm and bluesowy, kompozytor, nestor śląskiej muzyki bluesowej. Od 1964r. nagrywał i koncertował ze wszystkimi liczącymi się twórcami polskiej muzyki rozrywkowej.
W 1978 wokalista współpracował z grupą Breakout, biorąc udział w nagraniu albumu Żagiel Ziemi i (od 1978) koncertował z hardrockowym Aerobusem (uznawany za pierwszy zespół heavymetalowy w Polsce), w którego składzie znaleźli się muzycy tej miary, co gitarzysta Mirosław Borkowski i perkusista Marek Surzyn, a także basista Zbigniew Wypych (eks-Breakout). Jako współpracownik brany był pod uwagę także przez Czesława Niemena i Budkę Suflera .W 1991roku Wojciechowski wraz z supergrupą DDD (Dużo Dobrych Dźwięków) wziął udział w konkursie Grand Prix Sopot ’91, będąc pierwszym w historii festiwalu wykonawcą bluesowym i najwyżej ocenionym reprezentantem Polski.
Pod koniec roku 1993 wokalista u boku Krystyny Stolarskiej (Gayga) i Jana Skrzeka wziął udział w projekcie o nazwie Jork. Piosenki Dopók,i czujesz luz (1 miejsce-nagroda dziennikarzy i nagroda publiczności - 1994) i Żyje w nas blues odniosły ogromny sukces, zostając laureatkami plebiscytu Muzyczna Jedynka. W 1996 roku Wojciechowski nagrywał z gitarzystą Dariuszem Kozakiewiczem i znanym z Perfectu perkusistą Piotrem Szkudelskim. W 2006 śląski bluesman został mianowany Dyrektorem Artystycznym Międzyzdrojskiego Muzycznego Non-Stop Festivalu . 5 lipca 2017 roku w Międzyzdrojach, w ramach Festiwalu Gwiazd odbył się koncert pt. Noc przebojów- Hity światowej muzyki, którego pomysłodawcą i jednym z wykonawców był R. Wojciechowski. Artysta zaprosił do współpracy: Ewę Bem, Grażynę Łobaszewską, Karolinę Cygonek, Sylwestra Targosza-Szalonka, Janusza Hryniewicza, Annę Marię Mbayo i Paulinę Lendę . W lipcu 2018 roku wokalista brał udział w projekcie "Kinior Reggae Sound". Od 2019 r. PAZUR jest w trakcie przygotowywania trzeciego z kolei albumu autorskiego.

 

 

28 XI  (sobota)

ANDRZEJ NOWAK
& ZŁE PSY


"ZŁE PSY" - rockowy zespół założony w 2002 roku przez Andrzeja Nowaka.
Kompozytor, aranżer, autor tekstów, producent, lider, założyciel i gitarzysta legendarnej grupy TSA.

 
 

4 XII (piątek)
5 XII (sobota)

CARRANTUOHILL

 


27 XII (niedziela)

Kraków Street Band
 
 

28 XII  (sobota)

CHEAP TOBACCO
ŚWIETNY KONCERT!!!

Cheap Tobacco- płyta zespołu "Szum" nominowany w 2019 r do Fryderyka. Zaproszeni jako jeden z dwóch polskich zespołów przez stronę kanadyjską
z koncertami na Canadian Music Week 2019, uczestnicy największego fetiwalu muzycznego na Węgrzech w Budapeszcie sierpień 2019, grali przed legendarną amerykańską grupą Foreigner. Charyzmatyczna wokalistka Natalia Kwiatkowska- laureatka większości fetiwali bluesowych oraz świetna sekcja .
Przyjdźcie zatem bo warto!!!

 
 

29 XII  (wtorek)
30 XII  (środa)


ALE JAZDA !!!   KONCERTY NA ŚWIATOWYM POZIOMIE!

KUKURBA & SŁOWIŃSKI
PROJECT

Spotkanie charyzmatycznego altowiolisty, wokalisty – Tomasza Kukurby i Stanisława Słowińskiego – jednego z najbardziej rozchwytywanych jazzowych skrzypków młodego pokolenia. Kukurba, artysta znany w Polsce i w świecie, frontman zespołu Kroke, altowiolista, autor charakterystycznych wokaliz, postanowił połączyć siły ze Stanisławem Słowińskim i zbudować program stanowiący fuzję dwóch niezwykle barwnych i różnorodnych muzycznych światów. Program koncertów to przede wszystkim autorskie kompozycje liderów zespołu, nie brakuje także nowych aranżacji znanych już utworów; autorska propozycja czerpie z tradycji jazzu, rocka i muzyki świata. Podczas nadchodzącej trasy koncertowej zespół rejestrować będzie materiał, który znajdzie się na pierwszym koncertowym albumie projektu. Podczas koncertów liderom towarzyszą najbardziej rozchwytywani muzycy polskiej młodej sceny jazzowej;
Franciszek Raczkowski - fortepian Justyn Małodobry - kontrabas Dawid Fortuna - perkusja

Tomasz Kukurba
Artysta znany w Polsce i w świecie: frontman, altowiolista, autor charakterystycznych wokaliz znanych z repertuaru Kroke. Kukurba jako członek Kroke współpracował z takimi artystami jak Nigel Kennedy, Peter Gabriel, Anna Maria Jopek i Tomasz Stańko. Jako solista brał udział w projektach z Grzegorzem Turnauem, Ewą Bem, Markiem Piekarczykiem,Joanną Słowińską, Jackiem Cyganem, Renatą Przemyk, Andrzejem Sikorowskim, zespołem BratHanki i Kapelą ze wsi Warszawa.

Stanisław Słowiński
Jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet. Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta.
Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014. Wielokrotnie nominowany w kategoriach “Skrzypce” oraz “Nowa nadzieja” w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum.
 

 
2021
 

2 I  (sobota)

TREBUNIE TUTKI

Trebunie Tutki- - to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej.
Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers", zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna", a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego "Kiniora".
 


9 I (sobota)
10 I (niedziela)

The Animals
and Friends


To nie ściema tylko fakt, że od 4 lat co roku mamy gigantyczne szczęście i zaszczyt gościć legendarny zespół
The Animals and Friends. W tym roku Muzyczna Owczarnia i zespół zapraszają na 2 koncerty.
Cena biletów niezmienna 250 zł/os.
 
 

24 I - 31 I

XLII WARSZTATY ZIMOWE
JAWORKI 2021

 

31 I - 7 II

XLIII WARSZTATY ZIMOWE
JAWORKI 2021